jakiego Marshall'a kupić?

porady, zapytania itp.

Moderator: mods

Postautor: kozee » stycznia 14, 2009, 10:54 am

pomijając kwestie MI milczeniem ;)
ja w sprawie marszałków znowu- znalazłem wideo które dowodzi że jcm900 to niekoniecznie kupa - i to bez bajerów - gitara prosto we wzmak

http://www.youtube.com/watch?v=hw7OFGWM ... re=related

dla mnie bajka
8)
fly a little wing...
Awatar użytkownika
kozee
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 27
Rejestracja: stycznia 11, 2007, 11:35 am
Lokalizacja: Łódź, Głowno

Postautor: robert » stycznia 20, 2009, 6:51 am

[quote="Wojtek Młynarczyk"]Z góry przepraszam tych, którzy uznają za offtop przytoczony przeze mnie poniżej fragment felietonu Rafała Ziemkiewicza (podaję autora, więc chyba nie naruszam jego praw). Zaręczam jednak, że zamieszczenie go (felietonu, nie autora) przeze mnie w tym właśnie miejscu jest nieprzypadkowe, a wszelkie skojarzenia i podobieństwa są celowe i zamierzone.

[i]"Menda internetowa to nazwa wymyślona przeze mnie [/i](czyli R.A.Z -a, przyp. mój)[i], ale zjawisko sądzę każdy zna – jest to ten sam typ ludzki, który ozdabia ściany publicznych szaletów napisami w rodzaju „Kaśka jest k...”. Zjawisko zapewne warte zbadania przez socjologa – bardzo możliwe, że prywatnie wiele z MI to mili, z pozoru normalni ludzie, nie bekający przy jedzeniu, nie puszczający głośno wiatrów i umiejący udawać dobrze wychowanych. Dopiero wchodząc do sieci, korzystając z poczucia pełnej anonimowości, MI zrzuca uwierającą ją maskę i wypuszcza z siebie rozsadzające ją jady i łajno. [...]
Menda Internetowa z jakiegoś powodu nienawidzi wszystkich i wszystkiego [...]
Co zresztą będę wyliczał, każdy przecież te mendy zna."[/i]

Kto zgadnie, dlaczego zamieściłem ten tekst akurat tu - ma piwo. Znaczy się - może mi je postawić :lol:[/quote]

*Mendo Forumowa* ? ,

A ty coś się tu wkręcił i co masz do powiedzenia ?

Vice versa z ta mendą.

przytoczyłem tu felieton Pana Rafała Ziętkiewicza więc mam nadzieje że nikt się nie obrazi , myslę że każdy sie domysli dlaczego akurat w tym miejscu .

Jak ja ci zaraz przytocze felieton odnośnie ciebie to ci gul w gardle na miesiąc stanie .
robert
bluesman
bluesman
 
Posty: 213
Rejestracja: listopada 1, 2008, 5:18 am
Lokalizacja: Antarktyda

Postautor: robert » stycznia 20, 2009, 6:58 am

[quote="fishbone"]wojtku stawiam piwo :)[/quote]


Jeszcze masz coś do powiedzenia ? Panie Mietku .
robert
bluesman
bluesman
 
Posty: 213
Rejestracja: listopada 1, 2008, 5:18 am
Lokalizacja: Antarktyda

Postautor: Wojtek Młynarczyk » stycznia 20, 2009, 8:22 am

Brzmienie z tego filmiku, który zapodał kozee, rzeczywiście niezłe, chociaż bajką bym go nie nazwał. Coś mi tam chwilami zgrzyta, zwłaszcza na przesterze, tylko nie umiem tego określić. Może któryś z gitarzystów to fachowo przeanalizuje...

Aha, tym razem ja stawiam piwo. Temu, kto mi wytłumaczy, dlaczego nikt inny, tylko akurat Robert tak się zdenerwował tym felietonem... :lol: :lol: :lol:
"Jeśli blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Awatar użytkownika
Wojtek Młynarczyk
blueslover
blueslover
 
Posty: 746
Rejestracja: listopada 30, 2007, 1:09 pm
Lokalizacja: Budapeszt

Postautor: robert » stycznia 21, 2009, 3:07 am

[quote="Wojtek Młynarczyk"]Brzmienie z tego filmiku, który zapodał kozee, rzeczywiście niezłe, chociaż bajką bym go nie nazwał. Coś mi tam chwilami zgrzyta, zwłaszcza na przesterze, tylko nie umiem tego określić. Może któryś z gitarzystów to fachowo przeanalizuje...

Aha, tym razem ja stawiam piwo. Temu, kto mi wytłumaczy, dlaczego nikt inny, tylko akurat Robert tak się zdenerwował tym felietonem... :lol: :lol: :lol:[/quote]


ja bym tez bajką nie nazwał nieskończonej roboty , to tak jak gitara z nabitymi 10 cioma progami .

Wojtek , weż daj mi spokój czlowieku i przestań we mnie celować ,

dlaczegos się uwziął .?
robert
bluesman
bluesman
 
Posty: 213
Rejestracja: listopada 1, 2008, 5:18 am
Lokalizacja: Antarktyda

Postautor: kozee » stycznia 22, 2009, 11:32 am

Wojtku może Ci po prostu o szum "singlowy" chodzi który faktycznie pojawia się kilkukrotnie w nagraniu? Mam nadzieję że nie obrażam "starego wyjadacza" takim pytaniem :)
W 2:25 chłopak dopala całość tubescreamerem, choć moim skromnym zdaniem za bardzo ma skręcony "level" i po załączeniu jakby ciszej się robi - a powinno być raczej odwrotnie :)
Generalnie to bardziej wysterowane brzmienie w kapeli fajnie by się miksowało - do solo to świetna sprawa żeby coś mocniej "pojechać", każdy wie ;) No i inaczej to gra jak się nagrywa jeden instrument, a inaczej w kapeli właśnie - warto zaznaczyć.
Sam tubescreamer wprowadza sporo szumu, nawet po modyfikacjach analogmana (taki jest w wideo) - znam z autopsji.
Mnie się cholernie podoba jak to gada - ja ze swoim sprzętem nie mogę osiągnąć takiego "punchu" - tak bym to nazwał. Szumy moim zdaniem spokojnie akceptowalne dla singli(nie noiselessów)
Inna sprawa że podoba mi się jak chłopak gra...

Robert napisał:
"ja bym tez bajką nie nazwał nieskończonej roboty , to tak jak gitara z nabitymi 10 cioma progami . "

a tu to w ogóle nie wiem osochozi - co jest nieskończoną robotą???

pozdrowionka
fly a little wing...
Awatar użytkownika
kozee
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 27
Rejestracja: stycznia 11, 2007, 11:35 am
Lokalizacja: Łódź, Głowno

Postautor: Wojtek Młynarczyk » stycznia 22, 2009, 2:21 pm

Eee tam, żaden ze mnie wyjadacz, amator i tyle. Absolutnie się nie obrażam, niespecjalnie się znam na tych niuansach, bo do harmonijki praktycznie nie używam żadnych efektów. (Wprawdzie kupiłem sobie kostkę reverb/delay Behringera, żeby czasami - ale naprawdę tylko czasami - leciutko "uprzestrzennić" brzmienie, ale na razie to ogralem ją tylko w sklepie przy zakupie; jeszcze nie miałem okazji jej użyć na żywo, więc nie wiem, na ile mi się sprawdzi w warunkach scenicznych). Natomiast z graniem trochę kontaktu mam, dlatego wiele rzeczy słyszę i albo mi pasuje, albo nie. Tyle, że często nie umiem tego zdefiniować. Tak jest właśnie w tym wypadku. Ale to, co mi przeszkadza, to drobiazgi, całość jest OK.

pozdr.

Wojtek
"Jeśli blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Awatar użytkownika
Wojtek Młynarczyk
blueslover
blueslover
 
Posty: 746
Rejestracja: listopada 30, 2007, 1:09 pm
Lokalizacja: Budapeszt

Postautor: Jurek Muszynski » stycznia 22, 2009, 2:36 pm

Jeśli chodzi o tytułowe wzmaki to są dwa Marszałki godne uwagi IHMO: Plexi i JCM800 - wersja bez Master Volume. Na nich ta firma zdobyła rozgłos i moim zdaniem nie wypuściła dotąd nic lepszego. Nieźle się też gra na headzie JCM2000 ale nie porównywałem bezpośrednio z w/w. Jednakowoż jako jedyny wzmacniacz to trochę mało uniwersalna konfiguracja. Chociaż... :roll: Heniek dawał radę w większości na Plexi.... Ale teraz na 100% wypróbowałby Riverę :wink:
Awatar użytkownika
Jurek Muszynski
bluesman
bluesman
 
Posty: 202
Rejestracja: grudnia 30, 2008, 9:47 am
Lokalizacja: Watford

Poprzednia

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Sprzęt ..

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 269 gości