NAGRYWANIE PODKLADóW

porady, zapytania itp.

Moderator: mods

NAGRYWANIE PODKLADóW

Postautor: andrzej-blues » grudnia 3, 2008, 4:10 pm

mam taką prosbę
niezbyt sie znam na elektronice--- chodzi o to że mam wzmacniacz z wyjsciem CD -- do tej pory żeby cwiczyc solówki nagrywalem podklad jaki mi tam pasowal przez wzmaciacz --kabel na zwykly kaseciak-- czyli jak ktoś nie wie--ha ha -- czyli tasma-- potem odtważlem na tym wzmacniaczu ten podklad grajac jednoczesnie solo na tym samym wzmacniaczu-- czyli jasne-- do wzmacniacza podlaczona gitara i przez wejscie CD we wzmacniaczu kaseciak--- ale silniczek siada i zmienia tonacje--- wiec oczywiscie pora zastoaować coś innego-- CD cyfrówke-- może jakiś efekt gitarowy z funkcja nagrywania-- nie wiem sam bo sie nie znam-- chodzi o jak najprostrze rozwiazanie -- mysle ze to by bylo pewnie CD bo mozna jednoczesnie puszczac jeszcz co innego-- ale jak z awaryjnoscia CD-- może jakas mala nogrywarka cyfrowa--jesli cos takiego jest

raczej coś niedrogiego--- kiedyś przejdę na komputer ale na razie ta opcja nie whodzi w grę
andrzej-blues
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 98
Rejestracja: września 27, 2008, 7:27 pm
Lokalizacja: wieliczka

Postautor: andrzej-blues » grudnia 3, 2008, 4:26 pm

aha jeszcze jedno-- jesliby coś takiego było-- prostego w obsludze i w miarę niedrogiego żeby nagrać dwie lub trzy scieżki-- wiem że sa programy na komputer i można jeszcze perkusje zrobić-- ale dla mnie to za skomplikowane a komp jest o córki--- to bedzie póżniej-- a full super by bylo żeby byly 2 scieżki plus możliwosc nogrania perkusji --sampli czy jak tam
namieszalem ale kto używa podkladów do cwiczeń improwizacji to dobrze rozumie-- chodzi mi o nagranie podkladów wlasnych utworów-- lub tylko samej gitary--funkcji do cwiczeń w domu
andrzej-blues
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 98
Rejestracja: września 27, 2008, 7:27 pm
Lokalizacja: wieliczka

Postautor: andrzej-blues » grudnia 3, 2008, 4:27 pm

aha jeszcze jedno-- jesliby coś takiego było-- prostego w obsludze i w miarę niedrogiego żeby nagrać dwie lub trzy scieżki-- wiem że sa programy na komputer i można jeszcze perkusje zrobić-- ale dla mnie to za skomplikowane a komp jest o córki--- to bedzie póżniej-- a full super by bylo żeby byly 2 scieżki plus możliwosc nogrania perkusji --sampli czy jak tam
namieszalem ale kto używa podkladów do cwiczeń improwizacji to dobrze rozumie-- chodzi mi o nagranie podkladów wlasnych utworów-- lub tylko samej gitary--funkcji do cwiczeń w domu
andrzej-blues
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 98
Rejestracja: września 27, 2008, 7:27 pm
Lokalizacja: wieliczka

Postautor: el.guitar » grudnia 4, 2008, 12:02 am

A może coś takiego?

Tascam CDGT2

Ewentualnie w starszej wersji CDGT1, kompaktowy odtwarzacz CD, specjalnie do ćwiczeń z gitarą. Podłącza się gitarę, słuchaweczki, można odtwarzać, zapętlać, zwalniać, przestrajać nagrany podkład, jest też wbudowany metronom itd.

Użądzenie to chyba nie ma automatu perkusyjnego, ani nawet możliwości nagrywania, ale w sieci można znaleźć całe mnóstwo podkładów. Wystarczy nagrać je na naszą treningową płytę, a potem można mieszać, wybierając fragmenty, zapętlając je, dobierając tempo odtwarzania...

Nie miałem styczności z tym sprzętem, ale podobno dość dobry, w każdym razie marka dużo mówi, jeśli chodzi o sprzęt grający, prawda?
Awatar użytkownika
el.guitar
blueslover
blueslover
 
Posty: 757
Rejestracja: sierpnia 25, 2005, 7:04 pm
Lokalizacja: Dobrzyca (k.Pleszewa)

Postautor: el.guitar » grudnia 4, 2008, 12:05 am

Plus jest taki, że możemy włożyć sobie w odtwarzacz dowolną płytę ulubionego wykonawcy i wyciszyć partię gitary solowej (działa to podobnie jak karaoke). Teraz możemy się poczuć jak nasi idole...

P.S. to jest mój 666. post na blues.com.pl :twisted: :twisted: :twisted:
Awatar użytkownika
el.guitar
blueslover
blueslover
 
Posty: 757
Rejestracja: sierpnia 25, 2005, 7:04 pm
Lokalizacja: Dobrzyca (k.Pleszewa)

Postautor: robert » grudnia 4, 2008, 4:45 am

yamaha md4 , ale ten stary kaseciak Tascama jest bardzo tani , chyba dzisiaj za 50 zl kupisz
robert
bluesman
bluesman
 
Posty: 213
Rejestracja: listopada 1, 2008, 5:18 am
Lokalizacja: Antarktyda

Postautor: el.guitar » grudnia 14, 2008, 10:42 am

Znalazłem jeszcze coś takiego: Line 6 BackTrack
Chyba najprostszy w obsłudze z urządzeń tego typu. Po prostu cyfrowy dyktafon z wejściem wysokoimpedancyjnym do bezpośredniego podłączenia gitary czy basu.
Awatar użytkownika
el.guitar
blueslover
blueslover
 
Posty: 757
Rejestracja: sierpnia 25, 2005, 7:04 pm
Lokalizacja: Dobrzyca (k.Pleszewa)

Postautor: marek haga » grudnia 14, 2008, 11:06 am

Sądząc po tym, że piszesz - posiadasz komputer. Komputer pewnie ma
jakąś zintegrowaną dźwiękówkę. Zainstaluj sobie jakiegoś CoolEdit'a lub
innego SoundForge'a. To będzie po stokroć wygodniejsze w obsłudze niż
jakiś kaseciak czy CD. A jak dojdziesz do wprawy to zaczniesz w bardziej
wyrafinowany sposób z niego korzystać.
MS
Awatar użytkownika
marek haga
bluesman
bluesman
 
Posty: 244
Rejestracja: stycznia 5, 2006, 11:09 am
Lokalizacja: Bjałystok


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Sprzęt ..

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości

cron