poszukiwania Brzmienia ,zerknij a zrozumiesz

porady, zapytania itp.

Moderator: mods

poszukiwania Brzmienia ,zerknij a zrozumiesz

Postautor: robert » grudnia 1, 2008, 6:13 am

Kupiłem Super Piec , super stompboxy i gitarę ale nie gra tak jak chcę.


trzeba rozgraniczyć dwie rzeczy
pogłosy i delaye ,chrusy i flangery phasery itd.
a przewtorniki gitarowe i piec
to drugie to jeden wielki korektor począwszy od przetwornika poprzez kostki piec a skończywszy na głosniku w piecu,


należy się wsłuchać jakich częstotliwośći nam brakuje i w którym miejscu ,

żmienić je można wymianą głośnika , ale to jedynie 10%
żmienić je mozna zmodowaniem Pieca , prawie zawsze 50%
Zmienić je można zmianą przetworników , 10%
właczeniem odpowiedzniego stomboxa w tor , 20-50%
właczeniem dobrego korektora w pętlę , 30-60 %
zmianą lamp , 10%

zbudowaniem od 0 całkowitego toru ,poprzez przetworniki , stomboxy, piec i kolumnę , 100% tego co chcemy .
dlatego łaczy się ze sobą to co inni przetestowali , albo idzie się do majstra i mówi zrób mi brzmienie z tego mojego Fendera,ibaneza, marshall, Peaveya itp.

Nie bać się i nie telepać że majster nam spieprzy piec czy kostkę , bo tego nie zrobi tylko wydoi z niego to co nam pasuje .



tak bym to określił mniej więcej .

Nasz piecowy przedwzmancniacz ,a dokładniej jego wstępna częstotliwość rezonansowa musi się zgrać z częstotliwościami i siłą sygnału naszych przetworników , tą częstotliwośc można podbić przez kostki , ale nie zawsze firmowe super ts9 i inne zgrywaja się potem z danym typem przedwzmacniacza ,

koncówka mocy wraz z kolumna tworzy tez korektor , do którego trafia

obrobiony czestotliwościowo sygnał z przedwzmacniacza uwypuklający częstotliwości którymi brzmi nasza gitara , a raczej jej przetworniki , pomiędzy przedwzmacniaczem a końcówka mocy istnieje coś takiego jak pętla efektów , w petlę ta wpinamy zwykle efekty pogłosowe i korektory , musza to być graty najwyższej jakości i o bardzo dużej dynamice , zeby nie psuły nam tego co podaje przedwzmacniacz .

Nie nadaja sie do tego celu multiefekty ze wg na to że ich wejście jest przystosowane do przetwornika gitarowego .

Nadają się za to procesory FX(efektów) przystosowane własnie do tego trybu pracy .Fajne tanie i dobre graty produkuje firma Lexicon , dobrze spisze się tez tani Dsp 2024 Virtualizer Pro Behringera ,

z droższych to wiadomo , TC ,Roland .itd.

poprawę przenoszenia wysokich i średnich częstotliwości zapewnia też większa ilośc samych głosników w kolumnie , nie zawsze muszą to być dwa jednakowe głośniki np : vintage 30 , można próbowac wypełniac lukę brzmiwniowa wzmacniacza poprze dolaczenie głosnika który w swej charakterystyce uwypukli brakujące czestotliwości ,




Napisałem i dopisze tu garstkę podstawowych wiadomości dla osób które mają na tym forum problem ze zrozumieniem czym jest wzmacniacz i cała reszta przeczytają i im pomoże .
robert
bluesman
bluesman
 
Posty: 213
Rejestracja: listopada 1, 2008, 5:18 am
Lokalizacja: Antarktyda

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Sprzęt ..

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 475 gości

cron