co sądzicie o serii Vintage Reissue Fender Twin Reverb ?

porady, zapytania itp.

Moderator: mods

co sądzicie o serii Vintage Reissue Fender Twin Reverb ?

Postautor: zloty » listopada 24, 2008, 3:09 pm

Jak w temacie ?
Noszę się z zamiarem kupna w/w
opis ogólnie znany, w takiej specyfikacji ( data produkcji: "niedawno";-)


* Model: Fender-65'-Twin-Reverb
* Seria: Vintage Reissue Series
* Głośnik: 2 x 12" Jensen® C-12K, 8 ohm
* Lampy:
- 12AX7 x 4
- 12AT7 x 2
- 6L6 x 4
- Solid State Rectifier

Czy macie jakieś doświadczenia konkretnie z tą serią ?
Dzięki i
pozdrawiam
zloty
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 10
Rejestracja: listopada 12, 2008, 4:47 pm

Postautor: Krzyś fishbone Grajczak » listopada 24, 2008, 3:25 pm

świetny wzmacniacz! genialny, głęboki czysty kanał i przepiękne fenderowskie brzmienie. zakres regulacji barwy jest tak szeroki że nie spotkałem się jeszcze z takim w żadnym wzmacniaczu. jeszcze niedawno też rozważałem (właściwie byłem zdecydowany) kupno tego wzmaka. nie kupiłem go tylko dlatego że w ostatniej chwili cudem (baaaardzo rzadka sprawa z drugiej ręki) natrafiłem na fendera super reverb. właściwie wzmacniacz bliźniaczy ale na 4x10". gada jeszcze piękniej ale twin revebra polecam z ręką na sercu.
kupując zwróć uwagę na to czy trafo jest zewnętrzne, czy był przerabiany (no chyba że oryginalna wersja na 220V). dużo lepiej kiedy trafo nie jest wmontowane. wtedy masz pewność że piec gada tak jak sobie to wymyślili w fabryce fendera :)
pozdr

http://www.trampledcole.pl


We all have idols. Play like anyone you care about... but try to be yourself while you're doing so.
B.B.King
Awatar użytkownika
Krzyś fishbone Grajczak
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1044
Rejestracja: maja 5, 2007, 3:50 am
Lokalizacja: Idzikowice/Namysłów

Postautor: robert » listopada 24, 2008, 8:21 pm

jeszcze lepszy model jest na głośnikach JBL , to samo tylko zamiast jensena siedzi w środku JBL .
robert
bluesman
bluesman
 
Posty: 213
Rejestracja: listopada 1, 2008, 5:18 am
Lokalizacja: Antarktyda

Postautor: Krzyś fishbone Grajczak » listopada 24, 2008, 9:00 pm

tu dosyć dobrze przedstawiający brzmienie tego pieca filmik: http://pl.youtube.com/watch?v=bAnk9MERLms

http://www.trampledcole.pl


We all have idols. Play like anyone you care about... but try to be yourself while you're doing so.
B.B.King
Awatar użytkownika
Krzyś fishbone Grajczak
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1044
Rejestracja: maja 5, 2007, 3:50 am
Lokalizacja: Idzikowice/Namysłów

Postautor: Krzyś fishbone Grajczak » listopada 24, 2008, 9:02 pm


http://www.trampledcole.pl


We all have idols. Play like anyone you care about... but try to be yourself while you're doing so.
B.B.King
Awatar użytkownika
Krzyś fishbone Grajczak
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1044
Rejestracja: maja 5, 2007, 3:50 am
Lokalizacja: Idzikowice/Namysłów

dzieki bardzo

Postautor: zloty » listopada 26, 2008, 12:11 pm

no właśnie będę zmieniał wzmacniacz na ten ...
dzięki bardzo ;-)
zloty
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 10
Rejestracja: listopada 12, 2008, 4:47 pm

Postautor: remek4blues » listopada 29, 2008, 4:03 pm

Ja też ostatnio pogrywałęm na tym wzmaku :)
porównując do moich pro reverbów wypada świetnie, fajniej brzmi od Pro Reverba SF z 74r :D porównując do Pro Reverb BF to jak na moje ucho wypada fajnie, brzmi troszke innaczej ale napewno nie gorzej :)
Everybody Needs Somebody to Love !!!
Awatar użytkownika
remek4blues
blueslover
blueslover
 
Posty: 426
Rejestracja: grudnia 7, 2007, 12:02 am
Lokalizacja: pole łąka woda las

Postautor: fender70 » grudnia 7, 2008, 7:18 pm

ostatnio miałem okzaje kupić Twin Reverba i jednym z mioch spostrzeżeń jest to iż jenseny C12K z uwagi na częstotliwość do 7 kHz były jak dla mnie za jasne do mojego aktywnego Claptona - jak podpalałem go DS-1 to nie było to przyjemne dla ucha.
Teraz mam Twin Ampa - wpiąłem w niego głosniki Celestion Gold (70-5kHz) i jest zajebiście - mocny dół mięcho i ta góra a`la SRV - jeszcze takiego soundu do tej pory nie osiągnałem a grałem na kilku dobrych piecach.
fender70
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 10
Rejestracja: stycznia 14, 2008, 5:24 pm

Postautor: Niraham » stycznia 10, 2009, 10:13 pm

fishbone pisze:kupując zwróć uwagę na to czy trafo jest zewnętrzne, czy był przerabiany (no chyba że oryginalna wersja na 220V). dużo lepiej kiedy trafo nie jest wmontowane. wtedy masz pewność że piec gada tak jak sobie to wymyślili w fabryce fendera :)
pozdr


Odnosząc się do tej wypowiedzi chciałbym spytać czy przewinięcie transformatora faktycznie może mieć wpływ na sound? Niedawno przywiozłem z USA Fendera Twin Reverba z 1974 i dałem go do roboty Panu Jerzemu Karzełkowi z Katowic (pewnie niektórzy go znają). On twierdził, że przewinięcie transformatora nie ma wpływu na brzmienie. Z tego, co zrozumiałem (a nie wszystko zrozumiałem :-) ) to jest tak, że w USA nawijąją więcej zwojów po prostu, bo prąd tam jest na 110V a nie na 220V. Skoro jednak fishbone twierdzi inaczej być może popełniłem błąd kardynalny dając oryginalne trafo do przerobienia? :-( Czy innym wyjściem jest transformator tzw. toroidalny czy jeszcze coś innego?

I jeszcze jedno... Jeden głośnik jest zepsuty. Muszę kupić nowy. Jaki sugerujecie? Rozważam: JENSEN C12K, CELESTION VINTAGE 30, EMINENCE LEGEND 125 lub kupno czegoś, co montowano oryginalnie, czyli: OXFORD 12T6 lub UTAH 12. Co radzicie w tych dwóch kwestiach?
"Informacja nie jest wiedzą, wiedza nie jest mądrością, mądrość nie jest prawdą, prawda nie jest pięknem, piękno nie jest miłością, miłość nie jest muzyką. Muzyka jest najlepsza."
- Frank Zappa -
Niraham
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 3
Rejestracja: lipca 30, 2008, 6:02 pm

Postautor: Krzyś fishbone Grajczak » stycznia 10, 2009, 10:32 pm

ja nie jestem jakimś specem od elektroniki itp. ale taką opinię zasłyszałem od innych którzy znają się bardziej... ;)

http://www.trampledcole.pl


We all have idols. Play like anyone you care about... but try to be yourself while you're doing so.
B.B.King
Awatar użytkownika
Krzyś fishbone Grajczak
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1044
Rejestracja: maja 5, 2007, 3:50 am
Lokalizacja: Idzikowice/Namysłów

Postautor: Turgon » stycznia 11, 2009, 11:22 am

Zmieni Ci brzmienie jak ktoś źle przewinie. Wystarczy zachować przekładnie napięciową i nie ma problemów ;)
Jestem cynicznym nihilistą - nie jest mi wcale przykro, że Ci to przeszkadza.
Awatar użytkownika
Turgon
blueslover
blueslover
 
Posty: 795
Rejestracja: listopada 16, 2006, 6:53 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postautor: Krzyś fishbone Grajczak » stycznia 11, 2009, 12:05 pm

no właśnie. ale nigdy nie masz gwarancji, że przewinięte jest IDEALNIE! i wtedy zmienia się brzmienie. dlatego lepiej użyć zewnętrznego trafo, które puszcza już z siebie pożądane 110V i wiesz że wszystko gra tak jak wymyślili to w fabryce fendera. taką opinię zasłyszałem od mojego sprzętowego guru i w pełni się z nią zgadzam.

http://www.trampledcole.pl


We all have idols. Play like anyone you care about... but try to be yourself while you're doing so.
B.B.King
Awatar użytkownika
Krzyś fishbone Grajczak
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1044
Rejestracja: maja 5, 2007, 3:50 am
Lokalizacja: Idzikowice/Namysłów

Postautor: Turgon » stycznia 11, 2009, 7:27 pm

Kwestia fachowca i gustu ;P
Jestem cynicznym nihilistą - nie jest mi wcale przykro, że Ci to przeszkadza.
Awatar użytkownika
Turgon
blueslover
blueslover
 
Posty: 795
Rejestracja: listopada 16, 2006, 6:53 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postautor: david_k » stycznia 25, 2009, 2:19 pm

Niraham pisze:
Odnosząc się do tej wypowiedzi chciałbym spytać czy przewinięcie transformatora faktycznie może mieć wpływ na sound? Niedawno przywiozłem z USA Fendera Twin Reverba z 1974 i dałem go do roboty Panu Jerzemu Karzełkowi z Katowic


Jak Pan Jerzy Karzełek się tym bawił to możesz mieć pewność że wszystko działa jak należy :wink: Gość jest profesjonalistą.
david_k
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 14
Rejestracja: czerwca 1, 2007, 2:14 pm
Lokalizacja: Lędziny


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Sprzęt ..

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 159 gości

cron