FENDER HIGHWAY

porady, zapytania itp.

Moderator: mods

FENDER HIGHWAY

Postautor: andrzej-blues » listopada 21, 2008, 7:51 am

poprzednio pytałem o FENDER TEXAS SPECIAL i nikt nie odpowiedział bo chyba nie ma takiej gitary-- ktoś zatytuowal tak a to chyba znaczylo że ma przetworniki texas spesjal a gitara wyglada na HIGHWAY--
numer gitary Z3046222
jesli ktoś może podać co to za model stratocastera-- pewnie highway-- ma dużą główkę--- rok prod 2004
co sądzicie o tym modelu strata-- czemu klient nie podał pelnej nazwy?
dzięki
andrzej-blues
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 98
Rejestracja: września 27, 2008, 7:27 pm
Lokalizacja: wieliczka

Postautor: Matragon » listopada 21, 2008, 7:59 am

masz jakieś zdjęcia ?
Follow the Snake - Eat Apples!
Matragon - Facebook Fan Page
Matragon
ZAPPALENiEC
ZAPPALENiEC
 
Posty: 6577
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 12:43 pm

Postautor: andrzej-blues » listopada 21, 2008, 8:10 am

andrzej-blues
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 98
Rejestracja: września 27, 2008, 7:27 pm
Lokalizacja: wieliczka

Postautor: Krzyś fishbone Grajczak » listopada 21, 2008, 8:18 am

patrzyłem już kiedyś na to wiosełko... nie wygląda mi na oryginał. po numerze to rok prod 2003, główka ni z gruszki ni z pietruszki, mostek nie jest z amerykana, tylko z meksyka albo ze squiera, na tylnej metalowej płytce brak napisu. wygląda tak jakby ktoś wkręcił gryf od fendera (daj Boże oryginalny) do squiera. no i cena wcale nie porywająca.
pozdr

http://www.trampledcole.pl


We all have idols. Play like anyone you care about... but try to be yourself while you're doing so.
B.B.King
Awatar użytkownika
Krzyś fishbone Grajczak
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1044
Rejestracja: maja 5, 2007, 3:50 am
Lokalizacja: Idzikowice/Namysłów

Postautor: Matragon » listopada 21, 2008, 8:19 am

No to - to jest FENDER HiGHWAY ONE - amerykański, orginalny
Korpus olchowy ...

Ale to generalnie tania gitara ... najtańsza jeśli chodzi o Fendera ...

Można ją kupić w stanach już za jakieś 500 dolarów

Wszystko zależy od konkretnego egzemplarza, może się trafić udany, może się trafić bryndza :) Skoro ten ma już 4 lata - warto go obejrzeć z bliska, jest szansa że to co miało się odkształcić i wygiąć - już to zrobiło ...

Jak Ci się spodoba - bierz ... choc ja prywatnie bym jej nie kupił
Follow the Snake - Eat Apples!
Matragon - Facebook Fan Page
Matragon
ZAPPALENiEC
ZAPPALENiEC
 
Posty: 6577
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 12:43 pm

Postautor: Krzyś fishbone Grajczak » listopada 21, 2008, 8:21 am

mat - a mostek? takie kładli w highwayach?

http://www.trampledcole.pl


We all have idols. Play like anyone you care about... but try to be yourself while you're doing so.
B.B.King
Awatar użytkownika
Krzyś fishbone Grajczak
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1044
Rejestracja: maja 5, 2007, 3:50 am
Lokalizacja: Idzikowice/Namysłów

Postautor: Krzyś fishbone Grajczak » listopada 21, 2008, 8:24 am

rzeczywiście - teraz spojrzałem na inne highwaye. wszystko sie zgadza. no ale ja tez bym jej nie kupil. no, chyba że set tych pickupów wszystko zmienił...

http://www.trampledcole.pl


We all have idols. Play like anyone you care about... but try to be yourself while you're doing so.
B.B.King
Awatar użytkownika
Krzyś fishbone Grajczak
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1044
Rejestracja: maja 5, 2007, 3:50 am
Lokalizacja: Idzikowice/Namysłów

Postautor: Matragon » listopada 21, 2008, 8:25 am

fishbone pisze:na tylnej metalowej płytce brak napisu.


Higway One nie mają napisu na mocowaniu gryfu
Follow the Snake - Eat Apples!
Matragon - Facebook Fan Page
Matragon
ZAPPALENiEC
ZAPPALENiEC
 
Posty: 6577
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 12:43 pm

Postautor: Matragon » listopada 21, 2008, 8:27 am

reasumując - to jest orginalny HIGHWAY
ale za te pieniądze - kupisz o wiele lepszego Stratocastera niż ten :)

zdecydować i tak musisz sam ... ale prosiłeś o radę - więc ODradzam :mrgreen:
Follow the Snake - Eat Apples!
Matragon - Facebook Fan Page
Matragon
ZAPPALENiEC
ZAPPALENiEC
 
Posty: 6577
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 12:43 pm

Postautor: andrzej-blues » listopada 21, 2008, 9:13 am

gosc był nierzetelny-- powinien jasno napisać--hoghway
raczej do Sanoka nie pojade bo jestem z Wieliczki-- poszukam czegoś w Krakowie bądz na śląsku-- bliżej a nie spieszy mi sie -- nie chce popelnić
błedu --poza tym o Hoghwayach chodza niezbyt dobre opinie-- zdecyduje sie raczej na standard USA-- oczywiscie użwany
mialem dwa mexy-- jeden slabo grał-- drgi z klonową lakierowaną podstrunnicą super brzmienie 1991 rok ale zle misie gralo na tym gryfie- wiec powiedzialem że nie kupie wiecej gitary w ciemno--
jeszcze raz dzieki za potwierdzenie moich obaw-- gdybym sie dowiedzial po kupnie byloby gorzej
andrzej-blues
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 98
Rejestracja: września 27, 2008, 7:27 pm
Lokalizacja: wieliczka

Postautor: Matragon » listopada 21, 2008, 11:18 am

andrzej-blues pisze:poszukam czegoś w Krakowie bądz na śląsku ...


Gdybyś potrzebował jakiejś pomocy / porady na miejscu w Krakowie - odezwij się.
Całe życie gram na fenderach i sporo się ich przez moje ręce przewinęło - więc trochę już wiem na ich temat ... :wink:
Follow the Snake - Eat Apples!
Matragon - Facebook Fan Page
Matragon
ZAPPALENiEC
ZAPPALENiEC
 
Posty: 6577
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 12:43 pm

Postautor: andrzej-blues » listopada 21, 2008, 2:05 pm

Wielkie dzięki-- chciałbym kupuić gitarę życia
wczesniej gralem na hambach harta-- teraz pociaga mnie blues i funky
podoba mi sie specyficzne brzmienie fendera ale nie każdy dobrze zabrzmi--jasne że trzeba jeszcze umieć grać- wu mnie rzczej z tym sredniawo ale trening...
co myslisz o tym solo-- w tym utworze-- fender na lampie bez żadnych kostek -- takie brzmienie mi sie podoba
http://www.youtube.com/watch?v=bVR84GXb ... re=related
andrzej-blues
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 98
Rejestracja: września 27, 2008, 7:27 pm
Lokalizacja: wieliczka

Postautor: andrzej-blues » listopada 21, 2008, 2:12 pm

przegapiłem-- sluchalem z CD-- na DVD widać że to Gibson ale na singlach- ale coto za single - chyba-- ale brzmienie solo jak PINK floyd--
sory za zamieszanie
wiem że raczej jesteś na forum-- jak coś upatrze to tu wrzucę--szkoda frycowego-- dobrze że można wesprzeć sie doswiadczeniem innych
hej
andrzej-blues
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 98
Rejestracja: września 27, 2008, 7:27 pm
Lokalizacja: wieliczka

Postautor: badboy7 » listopada 21, 2008, 9:38 pm

ta gitara to highway, oryginalny.Są dwa modele główek w hajłejach, ja mam z małą tak jak w american std. lakier oryginalnie powinien być matowy,(ja swojego wypolerowałem na wysoki połysk) pickupy są ok. mi pasują, może to nie czysty sound american std,ale mi podchodzi,pickupy oryginalnie powinny być alnico3(american std. ma chyba alnico5) co do ceny tej gitary to trochę dużo,za tyle można kupić nowego.
badboy7
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 65
Rejestracja: lutego 17, 2007, 7:55 pm
Lokalizacja: Polkowice

Postautor: andrzej-blues » listopada 22, 2008, 10:34 am

już podjąłem decyzje-- gosc przyznal w koncu ze to highway-- ale czego sie wstydził--- ja zrezygnowalem bo nie lubie kretactwa -- kupie standard usa tylko używke-- byle nie jakąś podrube z naklejonym logo-- ąż tak dobrze sie nie znam ale mysle że poradze --
mam kopie PRS na hambah ale za mocna-- nie ma fajnej funkcji-- dlatego mysle o stracie żeby to byla gitara bardziej subtelna i fajnie brzmiala też bez drive-- mam kupiony minihambak di marzio Fast track pod most mial byc do strata mexa ale wlasnie go sprzedalem bo slabo gral
dlatego sie tak rozwodze bo pewnie znacie te ciagle rozterki zanian gitara bo ciagle to nie ta--chcialbym z tym skonczyc i w koncu kupic docelowa gitare--ale jej trzeba szukać-no jeszcze sprawa pieca-- mam marshalla tranzystora--jako tako chodzi ale mysle do tego fendera kupic fender de villa lampe50 w--chyba taka nazwa--kumpel ma myslę że bylby dobry-- jasne ze lepiej byloby najpierw kupic piec a potem gitare i sprawdzac na nim ale nie mam kasy na to i to
andrzej-blues
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 98
Rejestracja: września 27, 2008, 7:27 pm
Lokalizacja: wieliczka

Postautor: borszysz » listopada 22, 2008, 12:18 pm

Dobrze zrobiłeś, że zrezygnowałeś. Ja sam mam 10 letniego squiera strata, zdrowo przerabianego (pickupy schallera, klucze fendera, fenderowska płytka i potencjometry, kable w srodku,w zasadzie wszystko poza drewnem zmienilem) i kolega ma highway one, ktorego mam często możliwość ograć i gada gorzej niż mój skwarek. Od lutego, bede mial na stale tego fenderka do grania, zeby sie nie odzwyczaił od gry bo marek do nowej zelandii na pol roku jedzie, ale wiem, ze to bedzie rezerwowa gitara.
Pozdrawiam!
Borszysz

M: wojtek@hoodooband.pl

www.HOODOOBAND.pl
Awatar użytkownika
borszysz
blueslover
blueslover
 
Posty: 619
Rejestracja: lipca 15, 2008, 3:40 pm
Lokalizacja: Katowice


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Sprzęt ..

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 206 gości

cron