Budowa mikrofonu do harmonijki

porady, zapytania itp.

Moderator: mods

Budowa mikrofonu do harmonijki

Postautor: monoblues » listopada 19, 2008, 11:28 pm

Cześć wszystkim!
Mam pytanie. Czy ktoś z Was próbował budować mikrofon do harmonijki?
Jeśli tak to jak to u Was wyglądało? Pozdr
monoblues
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 5
Rejestracja: listopada 19, 2008, 9:39 pm

Postautor: przemak2 » listopada 19, 2008, 11:34 pm

Za starych "dobrych" czasow kolega z zespolu gral na mikrofonie od tonetki - piezoelektryczny, w plastikowej szarej obudowie wielkosci pudelka zapalek. Lepiej brzmial, jak sie gralo "od tylu" ;) Bylismy chyba jednym z pierwszych zespolow w kraju, ktory mial konsekwentnie i celowo elektryczne brzmienie harmonijki ;)
Awatar użytkownika
przemak2
blueslover
blueslover
 
Posty: 656
Rejestracja: lutego 16, 2007, 8:15 pm
Lokalizacja: Poznan

Postautor: BLACKEDGE » grudnia 30, 2008, 8:08 pm

Hej.
Od roku robiłem doświadczenia z budową mikrofonu do harpa. Pomagali mi wspaniali muzycy. Jest już efekt - www.harmonijkowy.pl :shock:
Blues, to moja Siła Wyższa!!!
www.harmonijkowy.pl
Awatar użytkownika
BLACKEDGE
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 8
Rejestracja: grudnia 30, 2008, 1:45 pm
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: azazzello » grudnia 30, 2008, 8:29 pm

Czy masz jakies probki dzwiekowe, jak ten mikrofon wspolpracuje z piecem lampowym?
Awatar użytkownika
azazzello
blueslover
blueslover
 
Posty: 747
Rejestracja: sierpnia 17, 2006, 2:51 pm

Postautor: BLACKEDGE » grudnia 30, 2008, 8:35 pm

Stronka miała ruszyć od Nowego Roku. Czekam na testy i próbki brzmienia , a kiedy je otrzymam, umieszczę na mojej stronie. Nie lubię reklamować siebie, więc proszę zadawać pytania muzykom wymienionym na mojej www. Myślę, że tak jest uczciwie. :!:
Blues, to moja Siła Wyższa!!!
www.harmonijkowy.pl
Awatar użytkownika
BLACKEDGE
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 8
Rejestracja: grudnia 30, 2008, 1:45 pm
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: BLACKEDGE » stycznia 6, 2009, 6:18 pm

azazzello pisze:Czy masz jakies probki dzwiekowe, jak ten mikrofon wspolpracuje z piecem lampowym?





Witam.


Ukazał sie artykuł na stronie Boruty.

http://harmonijka.mud.pl/index.php?r=100&l=pl


Pozdrówka, Orzeł.
Blues, to moja Siła Wyższa!!!
www.harmonijkowy.pl
Awatar użytkownika
BLACKEDGE
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 8
Rejestracja: grudnia 30, 2008, 1:45 pm
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Johnblues » stycznia 6, 2009, 7:35 pm

własnie słucham. jest ok!
"Płyń, mój bluesie, płyń

Może cię usłyszy ktoś"
Awatar użytkownika
Johnblues
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 20
Rejestracja: maja 17, 2007, 7:00 pm
Lokalizacja: POLANKA WIELKA

Postautor: piotr » lutego 17, 2009, 3:34 pm

Właśnie jestem po pierwszych próbach Blackedge, w domu i na próbie z kapelą. Bardzo fajnie brzmi i jest niezwykle wygodny!!! Miałem kiedyś Blues Blastera, i muszę powiedzieć, że to położenie potencjometra głosności w Blackedge mi bardziej odpowiada. Mikrofon ma bardzo silny sygnał. Wkrótce zacznę go wykorzystywać na koncertach (na zmianę z Shure Beta 58A) razem z moim, sprawdzonym juz kombo KSX240Blues i Tubescreamerem. Próbowałem go również na gitarowym piecu mojego Syna i wtedy brzmiał najlepiej :D
[img][img]http://images43.fotosik.pl/65/bb5de1efb017fda7m.jpg[/img][/img]

Dzięki, Andrzej! Blackedge to kawał bardzo dobrej roboty! :D
Awatar użytkownika
piotr
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 71
Rejestracja: września 29, 2004, 9:19 pm
Lokalizacja: Kępno

Postautor: azazzello » lutego 17, 2009, 3:51 pm

piotr pisze: (na zmianę z Shure Beta 58A) razem z moim, sprawdzonym juz kombo KSX240Blues i Tubescreamerem


Wynika z tego ze swoje brzmienie masz w 99 % cyfrowe... Czym rozni sie w takim razie ton uzyskiwany z wokalowego Shure 58 i z, podejrzewam wysokooporowego Black Edgea? Moze masz jakies probki mp3 porownujace jednego i drugiego mica?
Pozdrawiam, az
Awatar użytkownika
azazzello
blueslover
blueslover
 
Posty: 747
Rejestracja: sierpnia 17, 2006, 2:51 pm

Postautor: piotr » lutego 17, 2009, 8:19 pm

azazzello, nawet w 100% , tylko raczej bym powiedział: analogowe. Od dawna zależy mi na jak najbardziej "czystym" brzmieniu harmonijki - takim jakbyś grał do mikrofonu wokalisty i to zapewnia mi ten Shure Beta 58A, - typowy i uznany mikrofon dla wokalistów. Czasem potrzebuję to brzmienie harmonijki trochę "przybrudzić" i do tego wystarcza mi tranzystorowy "gain" z KSX240Blues, poza tym ten KSX spełnia role odsłuchu dla syntezatora, którego czasem używam jednocześnie z harmonijką (więcej o nim na stronie www.handbox.pl w zakładce "muzycy/opinie"). Tak więc Shure przenosi tzw. "pełne pasmo" - wszystkie tony jak najbardziej wiernie, a Blackedge brzmienie harmonijki specyficznie zniekształca, uwypukla "środek" i trochę "górę" - podobnie jak inne mikrofony dedykowane dla harmonijki (tylko jest 2 - 3 razy tańszy od pozostałych, a równie dobry :wink: ).
Pozdrawiam
P.S. Jak brzmi Blackedge, możesz posłuchać na stronie Bartka
http://harmonijka.mud.pl/index.php?r=100&l=pl
Tutaj są brzmienia i czyste i przesterowane "tarnzystorowo" i
przez "pełną lampę" ale zawsze z Shure Beta 58A
http://www.myspace.com/wielebnybluesband
Awatar użytkownika
piotr
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 71
Rejestracja: września 29, 2004, 9:19 pm
Lokalizacja: Kępno


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Sprzęt ..

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 358 gości

cron