Hohner Blues blaster - czy rzeczywiście taki beznadziejny?

porady, zapytania itp.

Moderator: mods

Hohner Blues blaster - czy rzeczywiście taki beznadziejny?

Postautor: Wojtek Młynarczyk » listopada 19, 2008, 11:25 pm

Cześć,

Onegdaj napisałem:

Wojtek Młynarczyk pisze:Hohner Blues Blaster też nic dobrego nie wróży... Harmonijki Hohner robi niezłe, ale ten mikrofon, jak to ktoś bardzo trafnie określił na pewnym forum: "just looks so cool".

No i teraz muszę to odszczekać :oops: . Sprowadziłem sobie zza kałuży takiego (nówka, kosztował 70$ wraz z wysyłką na terenie USA) z zamiarem wyprucia z niego bebechów i zaimplementowania mu szurowskiej wkładki 99G86 CR (black label) z 1952 roku, którą też sobie stamtąd sprowadziłem. Oprócz tego sprowadziłem sobie też Astatica z wkładką MC-101 - to miał być drugi, po tej wkładce, świetny strzał. No i okazało się, że Astatic brzmi tragicznie - kupiłem jako działający i niby działał, ale tak "na ostatnich nogach" - po rozebraniu okazało się, że wkładka piezo praktycznie się rozpłynęła. Więc z Astatica została mi tylko skorupa i to do niej trafiła wspomniana powyżej szurowska wkładka.

Tymczasem okazało się, że Blues Blaster... brzmi bardzo dobrze! Nie wiem, czy tak się zgrał charakterystyką z moim wzmacniaczem (Dynacord Twen II na lampach 2xECC83 i 2x6V6), czy też po prostu trafił mi się dobry egzemplarz, ale nie mogę złego słowa powiedzieć o brzmieniu! A chciałbym, bo zawsze twierdziłem, że to trychnina - a do błędów przyznawać się nie lubię :lol: W każdym razie już dwukrotnie, podczas koncertu w kameralnych warunkach, odłożyłem szura - wolałem grać na tym Hohnerze...

A wy - jakie macie doswiadczenia z tym majkiem?
"Jeśli blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Awatar użytkownika
Wojtek Młynarczyk
blueslover
blueslover
 
Posty: 746
Rejestracja: listopada 30, 2007, 1:09 pm
Lokalizacja: Budapeszt

Re: Hohner Blues blaster - czy rzeczywiście taki beznadziejn

Postautor: azazzello » listopada 20, 2008, 1:26 pm

Wojtek Młynarczyk pisze:A wy - jakie macie doswiadczenia z tym majkiem?


To byl moj pierszy mikrofon, juz za czasow kiedy wyczerpaly sie zapasy MC151 Astatica i zaczeli montowac japonskie G.... Szybko sie go pozbylem... Mozliwe ze trafiles na dobry egzemplarz lub od niedawna montuja inne wkladki niz ta z ktora mialem do czynienia.
Awatar użytkownika
azazzello
blueslover
blueslover
 
Posty: 747
Rejestracja: sierpnia 17, 2006, 2:51 pm


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Sprzęt ..

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 138 gości