CARVIN LEGACY VL212 vl100

porady, zapytania itp.

Moderator: mods

CARVIN LEGACY VL212 vl100

Postautor: robert » listopada 8, 2008, 8:02 pm

Witam serdecznie wszystkich użytkowników którzy posiadają wyżej wymieniony wzmacniacz .
Mam taką wielką prośbe , czy ktoś mógłby mi zrobić zdjęcie wnętrza tego wzmacniacza ,mianowicie płytki PCB z elementami , dostałem taki spalony wzmacniacz od znajomego i za cholerę nie mogę dojść jakie kondensatory i rezystory tam były , ściągnąłem sobie schemat tego wzmacniacza i manual w pdf , ale po wlutowaniu takich elementów jak na schemacie , wogóle to nie brzmiało , jestem pewny że parę elementów ma inne wartości niż na tym schemacie ,poprostu Carvin nie podał wszystkiego tak jak jest w rzeczywistości , jeżeli ktoś by był tak miły i zrobił mi fotki pod różnymi kątami wnętrza wzmacniacza ofiaruję w prezencie Ibaneza ts808 .

Proszę o pomoc szanownych forumowiczów .
robert
bluesman
bluesman
 
Posty: 213
Rejestracja: listopada 1, 2008, 5:18 am
Lokalizacja: Antarktyda

Postautor: el.guitar » listopada 8, 2008, 8:34 pm

Niestety nie znam nikogo, kto ma ten piec, ale myślę, że zdjęcia niewiele Ci dadzą. Jeśli producent rzeczywiście zamieścił schemat z innymi wartościami elementów, to pewnie wewnątrz pieca na tych elementach w ogóle nie będzie oznaczeń wartości.

Na forum jest jednak paru speców od lampowych zabawek i jeśli napiszesz coś więcej, to pewnie Ci pomogą.

Napisz może co się "spaliło", jakie elementy wymieniłeś? Jeśli nie znasz się na tym za bardzo, to zaznacz je na schemacie i/lub na zdjęciu PCB z Twojego egzemplarza i podeślij na forum.

No i napisz też jaki masz z tym piecem teraz problem. Póki co zrozumiałem, że po Twojej naprawie wzmacniacz nie brzmi tak, jak powinien - a jak konkretnie?
Awatar użytkownika
el.guitar
blueslover
blueslover
 
Posty: 757
Rejestracja: sierpnia 25, 2005, 7:04 pm
Lokalizacja: Dobrzyca (k.Pleszewa)

Postautor: robert » listopada 9, 2008, 12:03 pm

Witam
dziękuję bardzo , ale ja własnie posiadam kilka zdjęc tego wzmacniacza , ale są nie ostre i nie mogę nic przeczytać , na kondensatorkach i rezystorkach są oznaczenia ,
mogę jedynie się domyślać po wielkości np elektrolitów jak duże są ,
wartości ze schematu napewno się różnią ,ale też napewno producent nie zatarł wartości na elementach , vide peavey którego miałem w rękach wcześniej ,było to samo , poprostu można dojść do tego samemu ale ja nie mam czasu na szukanie jaki był a jaki nie , gość za naprawę daje ts808 więc jak ktoś bedzie miły i zrobi zdjęcia to dostanie ts-a ode mnie bo ja już mam 2 i nie potrzebuję 3 go .
robert
bluesman
bluesman
 
Posty: 213
Rejestracja: listopada 1, 2008, 5:18 am
Lokalizacja: Antarktyda

Postautor: el.guitar » listopada 9, 2008, 1:06 pm

Mówisz, że masz oryginalny schemat. Zaznacz na nim elementy, które wymieniłeś i wstaw na forum. Ci co mają tego Carvina (a nie jest to "bluesowy" piec, więc takich tu raczej nie znajdziesz), będą wiedzieli na co patrzeć/co pstrykać, a Ci co mają sporo doświadczenia w sprawach wzmacniaczy, pewnie po samym schemacie określą Ci właściwy rząd wielkości danych elementów. Zawsze to lepsze, niż czekanie na nie wiadomo jakie zdjęcia...

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
el.guitar
blueslover
blueslover
 
Posty: 757
Rejestracja: sierpnia 25, 2005, 7:04 pm
Lokalizacja: Dobrzyca (k.Pleszewa)

Postautor: robert » listopada 9, 2008, 3:33 pm

no nie koniecznie ci co maja pojecie o wzmakach będą wiedzieli co tam wstawić , bo sam osobiście mam takie pojęcie .ale ten pierwszy pomysł nie jest do czterech.
robert
bluesman
bluesman
 
Posty: 213
Rejestracja: listopada 1, 2008, 5:18 am
Lokalizacja: Antarktyda

Postautor: el.guitar » listopada 9, 2008, 9:57 pm

Jak uważasz. Ja Ci nie pomogę, a po prostu widzę, że nikt nie spieszy Ci z pomocą. Jakbyś poparł swój problem bogatszym opisem, schematem, czy rysunkiem, może ktoś by Ci coś poradził.
robert pisze:ale ten pierwszy pomysł nie jest do czterech.

Niestety nie rozumiem. Jaki pomysł? Jakich czterech?
Awatar użytkownika
el.guitar
blueslover
blueslover
 
Posty: 757
Rejestracja: sierpnia 25, 2005, 7:04 pm
Lokalizacja: Dobrzyca (k.Pleszewa)

Postautor: Franky » listopada 10, 2008, 8:16 am

Ja się na wzmacniaczach nie znam - ale jeżeli można wyjaśnić "cztery" to podpowiem że zapewne chodzi o cztery litery przy czym pierwsza to "d" 8)
Franky
Awatar użytkownika
Franky
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 53
Rejestracja: września 23, 2008, 8:19 am
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: el.guitar » listopada 10, 2008, 9:42 am

No dobra, do czterech, ale jaki pomysł? Że niby te zdjęcia ma ktoś wysłać? Przecież mówiłem już, że na bluesowym forum trudno będzie znaleźć użytkownika tego wzmacniacza.
Awatar użytkownika
el.guitar
blueslover
blueslover
 
Posty: 757
Rejestracja: sierpnia 25, 2005, 7:04 pm
Lokalizacja: Dobrzyca (k.Pleszewa)

Postautor: robert » listopada 10, 2008, 5:55 pm

dzięki za wsparcie , już rozwiązałem problem na oficjalnej stronie i forum Carvina
,ktoś albo specjalnie albo poprostu pomyłkowo dał na schemacie zaniżone wartości o jedno Zero , wzmacniacz uruchomiony i działa jak powinien ,
dzięki wszystkim za pomoc i pozdrawiam .
Ostatnio zmieniony grudnia 2, 2008, 12:14 pm przez robert, łącznie zmieniany 1 raz
robert
bluesman
bluesman
 
Posty: 213
Rejestracja: listopada 1, 2008, 5:18 am
Lokalizacja: Antarktyda

Postautor: robert » listopada 10, 2008, 5:58 pm

Wzmacniaczem do blusa można jedynie nazwać coś co gra
Ostatnio zmieniony grudnia 2, 2008, 12:14 pm przez robert, łącznie zmieniany 1 raz
robert
bluesman
bluesman
 
Posty: 213
Rejestracja: listopada 1, 2008, 5:18 am
Lokalizacja: Antarktyda

Postautor: el.guitar » listopada 10, 2008, 6:09 pm

Cieszę się, że rozwiązałeś problem. Oczywiście, ludzie grają różną muzykę i różne sprzęty im pasują (Satriani wykorzystywał np. Rolanda Jazz-Chorus'a, a jazzem to raczej od niego nie pachnie...).
Awatar użytkownika
el.guitar
blueslover
blueslover
 
Posty: 757
Rejestracja: sierpnia 25, 2005, 7:04 pm
Lokalizacja: Dobrzyca (k.Pleszewa)

Postautor: druciki » listopada 18, 2008, 10:24 am

robert pisze:Wzmacniaczem do blusa można jedynie nazwać coś co gra z lamp końcowych i wpada w lekkie przestery , tak to się zgodzę , ale jak ktoś mi wyjedzie że jtm45 jmp50 to wzmacniacze blusowe to go zje.....


Ano zobaczmy:
robert pisze:Komplet do blusa
kup sobie
jtm45 lub jmp50 ,2203,2204,2240,2246, jmp100 ,jtm100

z wątku:
http://blues.com.pl/viewtopic.php?t=8232&start=60

Co zatem będzie z daną obietnicą ?

:twisted: :twisted: :twisted:
-= low power tweed twin =-
druciki
bluesman
bluesman
 
Posty: 253
Rejestracja: stycznia 13, 2008, 5:07 am

Postautor: robert » listopada 18, 2008, 1:51 pm

gadu gadu i tyle
Ostatnio zmieniony grudnia 2, 2008, 12:13 pm przez robert, łącznie zmieniany 1 raz
robert
bluesman
bluesman
 
Posty: 213
Rejestracja: listopada 1, 2008, 5:18 am
Lokalizacja: Antarktyda

Postautor: druciki » listopada 18, 2008, 1:53 pm

Zatem - do zobaczenia na twoim youtube :D
-= low power tweed twin =-
druciki
bluesman
bluesman
 
Posty: 253
Rejestracja: stycznia 13, 2008, 5:07 am

Postautor: robert » listopada 18, 2008, 10:32 pm

[quote="druciki"][quote="robert"]Wzmacniaczem do blusa można jedynie nazwać coś co gra z lamp końcowych i wpada w lekkie przestery , tak to się zgodzę , ale jak ktoś mi wyjedzie że jtm45 jmp50 to wzmacniacze blusowe to go zjem na śniadanie (oczywiście wzmacniacz ) . To miałem na myśli !!!!!


Bo kto gra dzisiaj na jednokanałowych , tylko blusmeni i zamiłowni w rokowych przesterach lat 70/80 vide TSA
robert
bluesman
bluesman
 
Posty: 213
Rejestracja: listopada 1, 2008, 5:18 am
Lokalizacja: Antarktyda


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Sprzęt ..

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 170 gości