Merlin Pickups - znacie te przetworniki?

porady, zapytania itp.

Moderator: mods

Merlin Pickups - znacie te przetworniki?

Postautor: Franky » października 7, 2008, 6:03 pm

Zamierzam wymienić przetworniki w mojej gitarze (kopia Gibsona ES 335). Polecono mi przetworniki Firmy Merlin Pickups. Czy może ktoś gra/grał na takich? Może jakaś opinia na ich temat?
Franky
Awatar użytkownika
Franky
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 53
Rejestracja: września 23, 2008, 8:19 am
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Tomek D. » października 7, 2008, 6:40 pm

Osobiście nie miałem styczności z tymi przetwornikami, niemniej jednak opinie słyszałem bardzo pozytywne.
a może, biorąc pod uwagę niski kurs dolara, warto było by się zastanowić nad zakupem oryginalnych pickupów Gibsona ?
Awatar użytkownika
Tomek D.
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1592
Rejestracja: listopada 17, 2007, 3:45 am
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Turgon » października 7, 2008, 9:22 pm

Podobno bardzo dobre są. Chociaż przecież zawsze możesz kupić i potem sprzedać, bo trzymają swoją cenę. A co do konkretów napisz do pana Zbyszka - jeśli nie będziesz wiedział co wybrać.
Jestem cynicznym nihilistą - nie jest mi wcale przykro, że Ci to przeszkadza.
Awatar użytkownika
Turgon
blueslover
blueslover
 
Posty: 795
Rejestracja: listopada 16, 2006, 6:53 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postautor: Franky » października 7, 2008, 9:46 pm

Z Panem Zbyszkiem odbyłem już naradę mailową. Zaproponował model Sabotage. Komplet za 500 zł czyli raczej Gibsonów nie kupię w tym zakresie. Zastanawiałem się jeszcze nad kombinacją SH2 i SH4 - tańsze nawet o 25 zł.
Opinie na stronie Merlina są rzeczywiście bardzo pozytywne, ale jakie mają być hehehe.
Jeżeli rzeczywiście są dobre to ktoś z forum na pewno skusił się już na ich przetestowanie....
Franky
Awatar użytkownika
Franky
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 53
Rejestracja: września 23, 2008, 8:19 am
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: fender strato70 » października 7, 2008, 10:02 pm

Ja kupiłem pickups do strata i chciałem ten przy gryfie, dzwoniłem ale facet mowił ze to jest uniwersalny w kazdej pozycji.Zamontowałem go nie dosc ze słaby sygnał to brzmi beznadziejnie.Wymontowałem go i chciałem odesłac,to było juz nie mozliwe,i lezy u mnie w szafie.Tak to jest kupowanie nie markowych pickupow koszt 180 zł. Jak ktos ma ochote to mu odsprzedam za 100+ koszt przes. moze komus bedzie pasował. :lol: pozdro
fender strato70
bluesman
bluesman
 
Posty: 284
Rejestracja: sierpnia 30, 2007, 6:59 pm
Lokalizacja: bytom

Postautor: borszysz » października 8, 2008, 8:39 am

Ja mam do strata wsadzone Schaller Vintage S6 Custom, 3 single i gada naprawde bardzo dobrze, mam 10 letniego squiera, z tą elektryką i przemawia lepiej niż amerykańskie straty, klasyczna fenderowska szklanka, mocny klarowny sygnał, nie sypią sie na przesterze, a na czystym kanale gadają jak Clapton. Grałem też na Epiphonie Les Paulu Standardzie z humbuckerami Schallera i też mi sie podobało.
Pozdrawiam!
Borszysz

M: wojtek@hoodooband.pl

www.HOODOOBAND.pl
Awatar użytkownika
borszysz
blueslover
blueslover
 
Posty: 619
Rejestracja: lipca 15, 2008, 3:40 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Franky » października 11, 2008, 7:12 pm

hmmm i to wszystko na ten temat? To znaczy, że Merliny nie mają wzięcia...
Franky
Awatar użytkownika
Franky
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 53
Rejestracja: września 23, 2008, 8:19 am
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: el.guitar » października 12, 2008, 7:30 am

Wzięcie mają, ale raczej przetworniki do cięższej muzy niż blues, zwłaszcza słynny Hellfire. Przyznam, że na żadnych merlinach nie grałem, choć myślałem o secie overwound do strata... dopóki nie wyrwałem na e-bayu Lace Sensor, co zakończyło moje poszukiwania, jeśli chodzi o single.

Co do Merlin PAF, bo pewnie o takich myślałeś do swojej gitary, to wiele osób narzeka, że mają za niski sygnał, ale w gitarce archtop powinny się chyba sprawdzić.

Możesz kupić takie i sprawdzić, albo od razu sobie odpuścić i szukać oryginalnych gibsonowskich. Co byś nie zrobił, zawsze jest ryzyko, że z pickupów nie będziesz zadowolony.

Może jednak ktoś gra na Merlinach i podzieli się swoją opinią z Frankim?
Awatar użytkownika
el.guitar
blueslover
blueslover
 
Posty: 757
Rejestracja: sierpnia 25, 2005, 7:04 pm
Lokalizacja: Dobrzyca (k.Pleszewa)

Postautor: Turgon » października 12, 2008, 3:45 pm

Ja bym szukał na większych forach typowo gitarowych.
Jestem cynicznym nihilistą - nie jest mi wcale przykro, że Ci to przeszkadza.
Awatar użytkownika
Turgon
blueslover
blueslover
 
Posty: 795
Rejestracja: listopada 16, 2006, 6:53 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postautor: Franky » października 13, 2008, 7:06 am

Czytając inne posty przekonałem się, że jest tutaj wielu fachowców w dziedzinie gitary i sprzętu ją obsługującego. Może po prostu nikt nigdy się nad Merlinami nie pochylił... Może rzeczywiście zmienić opcję z Merlinów na jakieś inne. Nie chcę jednak podwajać wartość gitary przystawkami hehehehe. Niestety opozycja w rodzinie stanowczo nie chce zagłosować za zakupem nowej gitary więc kombinuję jak mogę hehehe. Pozdrawiam
Franky
Awatar użytkownika
Franky
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 53
Rejestracja: września 23, 2008, 8:19 am
Lokalizacja: Szczecin


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Sprzęt ..

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 211 gości

cron