Fender FM212 DSP - combo gitarowe

porady, zapytania itp.

Moderator: mods

Fender FM212 DSP - combo gitarowe

Postautor: Darek Grodziński » października 4, 2008, 4:32 pm

Witam,

Długi czas grałem na Fender Ultimte Chorus 100W. Teraz muszę kupić nowy piec do małego mieszkania. Generalnie na użytek własno-prywatny.

Ponieważ mieszkanie nie jest za duże i nie chcę go dodatkowo zagracać zainteresowały mnie tranzystorowe comba DSP. Pakiet efektów miałbym pod ręką w piecu. 100W kupuję "na wszelki wypadek" nie wykluczam bowiem jakiś wypadów na jam itd.

No i przykuł moją uwagę rzeczony Fender FM212 DSP. Trudno go znaleźć bo przeważnie na aukcjach są FM 212 R, ale są dostępne

http://www.musik-produktiv.pl/fender-fm-212-dsp.aspx

grał ktoś już na nim? jakie są Wasze opinie? Niska cena i moduł DSP - pociągają mnie.
Darek Grodziński
 

Postautor: Darek Grodziński » października 4, 2008, 4:38 pm

Uszczegóławiam...

Wzmacniacz gitarowy Fender Frontman 212 DSP.
Moc: 100 W , 8 Ohm
Głośniki: 2-12" Special Design 8 ohm, 75 watt Speakers
Kanały: 2 - na każdym kanale po 16 typów wzmacniaczy (Fender Tweed, Blackface™, Hot Rod, & Metalhead™; British Stack and Combo; Jazz; and Acoustic-Electric simulator) oraz 16 typów efektów (Reverb, Delay, Chorus, Tremolo, Vibratone, Flange, and combinations (Reverb + Delay, Chorus + Delay, Chorus + Reverb)
- w komplecie footswich
- pętla efektów
Darek Grodziński
 

Postautor: Matragon » października 4, 2008, 7:31 pm

To już lepiej kup ode mnie mojego Kustoma :)
Parametry zbliżone a brzmi lepiej :)
Follow the Snake - Eat Apples!
Matragon - Facebook Fan Page
Matragon
ZAPPALENiEC
ZAPPALENiEC
 
Posty: 6577
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 12:43 pm

Postautor: Darek Grodziński » października 4, 2008, 8:42 pm

A skąd wiesz, że brzmi lepiej i jak oceniasz swoją obiektywność w skali 1-10? :)
Darek Grodziński
 

Postautor: Matragon » października 4, 2008, 8:56 pm

Darek Grodziński pisze:A skąd wiesz, że brzmi lepiej i jak oceniasz swoją obiektywność w skali 1-10? :)


słyszałem oba te wzmacniacze w akcji
na obu grałem

zawsze jestem subiektywny
wg. mnie Kustom jest lepszy :)

ale nie będę Cię namawiał :wink:
Follow the Snake - Eat Apples!
Matragon - Facebook Fan Page
Matragon
ZAPPALENiEC
ZAPPALENiEC
 
Posty: 6577
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 12:43 pm

Postautor: Jedi » października 5, 2008, 6:03 am

Grałem na Fenderze ale słyszałem tego Kustoma nie raz i muszę przyznać, że jak na tranzystor wypada rewelacyjnie. Także w TYM przypadku opinia Matragona jest jak najbardziej obiektywna (mimo iż okoliczności wskazują inaczej:D ).
Awatar użytkownika
Jedi
blueslover
blueslover
 
Posty: 495
Rejestracja: lutego 11, 2006, 7:00 pm

Postautor: el.guitar » października 5, 2008, 10:36 am

W prawdzie gram na piecu z serii FM i jestem zadowolony, ale zdecydowanie odradzam wszystkie tanie comba z wbudowanymi efektami. Właściwie jedyny sprzęt tego typu, jaki mógłbym polecić, to klasyczny już Roland Cube 60. Kilka miłych dla ucha i udanych symulacji - od jazz chorusa po insaineowy przester, do tego symulacja najpopularniejszych kostek bossa, oczywiście w wersji cyfrowej. 60 W a 100 to nie jest duża różnica, a jest chyba nawet tańszy: http://www.musik-produktiv.pl/roland-cube-60.aspx
Awatar użytkownika
el.guitar
blueslover
blueslover
 
Posty: 757
Rejestracja: sierpnia 25, 2005, 7:04 pm
Lokalizacja: Dobrzyca (k.Pleszewa)


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Sprzęt ..

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 143 gości

cron