Laney HCM65R grał ktoś??

porady, zapytania itp.

Moderator: mods

Laney HCM65R grał ktoś??

Postautor: Krokietnik » września 30, 2008, 4:56 pm

jak w temacie . Mam okazje bardzo tanio ten piec kupic potrzebny mi do harmonijki(na lampe mnie nie stac) grał ktos na nim?
Krokietnik
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 40
Rejestracja: września 30, 2007, 7:02 am

Postautor: el.guitar » października 1, 2008, 11:18 am

To bardzo słaby piec. Nie znam się na harmonijkach, ale gitarę zapiąłem do takiego raz i już mi wystarczy. A tanio, to znaczy jak tanio? Jak jest w dobrym stanie, to 5 dych może bym dał.
Awatar użytkownika
el.guitar
blueslover
blueslover
 
Posty: 757
Rejestracja: sierpnia 25, 2005, 7:04 pm
Lokalizacja: Dobrzyca (k.Pleszewa)

Postautor: Jedi » października 1, 2008, 1:36 pm

Również grałem na nim podpinając gitarę i odradzam:). Spytaj Wojtka, pewnie coś doradzi.
Awatar użytkownika
Jedi
blueslover
blueslover
 
Posty: 495
Rejestracja: lutego 11, 2006, 7:00 pm

Postautor: Wojtek Młynarczyk » października 1, 2008, 2:57 pm

Odpuść sobie. Mało przydatny, jeśli chodzi o harmonijkę. Nie tylko ten zresztą - każdy tranzystorowy. Ale od początku:

Przede wszystkim - jaki masz mikrofon? Bo dobór wzmacniacza zależy od tego.

Jeśli masz normalny, wokalowy mikrofon - to na nim możesz uzyskać tylko naturalne, akustyczne brzmienie. A do tego potrzebny jest Ci wzmacniacz wokalowy, nie gitarowy. Gitarowy ma inną charakterystykę. Brzmienie będzie bardzo kiepskie.

Jeśli chcesz uzyskać to charakterystyczne, przesterowane "chicagowskie" brzmienie, musisz mieć specjalny "harmonijkowy" mikrofon. Klasyka to vintage'owe Shure green bullet oraz Astatic JT-30 lub ich współczesne repliki: Shure 520D lub 520DX oraz Hohner Blues Blaster. Ale sam mikrofon to za mało. On musi współpracować z lampowym wzmacniaczem, a i to nie każdym! Nie wszystkie dają się odpowiednio przesterować, zanim pojawi się sprzęganie (bo pojawi się na pewno!) Ładnie gada stary Fender Champ (nie Champion!!) Przepięknie brzmią stare Gibsony GA-5 - to niepozorne, pięciowatowe maleństwo ryczy tak, że buty spadają. Czasami pojawiają się na ebayu i (rzadziej) na alledrogo. Trzeba uzbroić się w cierpliwość, ale naprawdę warto. Tego Gibsona skopiował Epihone (model valve junior), ale to już nie to, choć od bidy ujdzie. No i oczywiście Fender Pro Junior i Blues Junior, ale to już wyższa półka cenowa Natomiast zapomnij o tym brzmieniu na wzmacniaczu tranzystorowym. Te harmonijkowe mikrofony mocno obcinają dolne pasmo - jak je podłączysz do wzmacniacza tranzystorowego, to już go w ogóle nie będzie. Przester uzyskasz, ale to nie będzie ten piękny, głęboki, "mięsisty" dźwięk, tylko takie piskliwe pierdzenie.

Więc generalnie - nie będzie to sensowny zakup. No chyba, że potrzebny Ci na próby z perkusją i elektrykami, gdzie nie masz się do czego podłączyć. To lepszy taki, niż żaden. Tyle, że brzmienie na każdym mikrofonie będzie beznadziejne, więc jak będziesz chciał gdziekolwiek wystąpić, to i tak musiałbyś mieć inny. Więc po co kupować dwa...

To chyba tyle

Pozdrawiam

Wojtek
"Jeśli blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Awatar użytkownika
Wojtek Młynarczyk
blueslover
blueslover
 
Posty: 746
Rejestracja: listopada 30, 2007, 1:09 pm
Lokalizacja: Budapeszt

Postautor: azazzello » października 1, 2008, 3:29 pm

Zerknalem na cene- prawie 900 za nowy... Za taka cene (czasem 100, gora 200 zl wiecej) kupisz przyzwoita niemiecka lampe o vintageowym brzmieniu. BTW, tydzien temu jedna taka (17 watowy Echolette Junior) sprzedalem gitarzyscie-gosc jest cholernie zadowolony , wczesniej grywal tylko na potworach ze swojej kolekcji:oryginalnym Bassmanie 59 i Voxie AC30, wiec wierze mu ze ma wlasciwy punkt odniesienia jesli chodzi o brzmienie.

NIE KUPUJ ZADNEGO TRANZYSTORA pod harmonijke bo bedziesz nieszczesliwy :lol: . Pozdrawiam, az
Awatar użytkownika
azazzello
blueslover
blueslover
 
Posty: 747
Rejestracja: sierpnia 17, 2006, 2:51 pm

Postautor: Krokietnik » października 1, 2008, 5:02 pm

mnie op prostu NIE STAĆ na lampę a ten piec kupić mogę za 350zł.
con do mikrofonu to mam Green Bulleta i Shure 545S Unidyne III
Krokietnik
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 40
Rejestracja: września 30, 2007, 7:02 am

Postautor: azazzello » października 1, 2008, 11:53 pm

Krokietnik pisze:mnie op prostu NIE STAĆ na lampę a ten piec kupić mogę za 350zł.
con do mikrofonu to mam Green Bulleta i Shure 545S Unidyne III


Absolutnie Cie rozumiem , ale jesli wydasz te kase na tytulowego ampa to wywalisz ja moim zdaniem w bloto.

Przy okazji, Shure 545s to b. dobry mikrofon, co do GB to zalezy co tam za wkladka siedzi w srodku.
Awatar użytkownika
azazzello
blueslover
blueslover
 
Posty: 747
Rejestracja: sierpnia 17, 2006, 2:51 pm

Postautor: Wojtek Młynarczyk » października 2, 2008, 9:42 am

azazzello pisze:NIE KUPUJ ZADNEGO TRANZYSTORA pod harmonijke bo bedziesz nieszczesliwy :lol: . Pozdrawiam, az

Swego czasu to samo azazzello doradzał mnie (podobnie mówiło wielu innych). Ja oczywiście, mimo, iż kompletnie nie czułem tych brzmieniowych niuansów, bo wcześniej grałem przez lata akustycznie - zrobiłem po swojemu i kupiłem tranzystorowy piec (mikrofon mam Shure 520 DX). W komisie, gdzie go kupowałem, wydawało mi się, że brzmi super. Ale na pierwszym jamie poległem. Rozpaczliwe próby nagłośnienia tej pierdziawki przez PA też nie wiele pomogły. I stwierdziłem, że jednak warto słuchać dobrych rad. Kupiłem Dynacorda Twena (to klon tego Echolette Juniora, o którym pisał azazzello) - i dopiero, jak na nim zagrałem, usłyszałem różnicę. NAprawdę, wywalisz pieniądze w błoto kupując tego Laneya. I o 350 złotych oddalisz się od kupna naprawdę nadającego się ampa.

Wojtek
"Jeśli blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Awatar użytkownika
Wojtek Młynarczyk
blueslover
blueslover
 
Posty: 746
Rejestracja: listopada 30, 2007, 1:09 pm
Lokalizacja: Budapeszt


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Sprzęt ..

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 193 gości

cron