Jaki akustyk do 700-800 zł

porady, zapytania itp.

Moderator: mods

Jaki akustyk do 700-800 zł

Postautor: DamorK » czerwca 12, 2008, 5:37 pm

Tak jak w temacie. Uznałem że czas zmienić akustyka i proszę o radę, co mogę dostać w cenie 700-800 zł do bluesa, może być coś używanego. Wiem, ze najlepiej samemu ograć różne gitary, ale nie mam za bardzo gdzie.

Interesuje mnie raczej ciemne brzmienie i skłaniam się raczej w stronę gitar jumbo. W moim mieście (Kielce) znalazłem z takich tylko T-bourtony, Epiphone'y, Takamine'y. Najbardziej pasowało mi brzmienie Takamine G220S, ale może powinienem rozejrzeć się jeszcze za innymi modelami? Jakimi? Co polecacie?
DamorK
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 24
Rejestracja: grudnia 6, 2007, 6:12 pm

Postautor: Matragon » czerwca 12, 2008, 7:11 pm

w tym przedziale cenowym będzie się liczyć konkretny egzemplarz ... nazwa w tym wypadku ma znaczenie drugorzędne ... wśród gitar z tej półki cenowej trafisz na mnóstwo kiepskich instrumentów, ale przy odrobinie szczęścia znajdziesz i całkiem niezłe egzemplarze ... ale to loteria.

Zaglądnij też na allegro - może lepiej kupić używkę, za to nieco lepszą (markowo i jakościowo)
poszukaj użytkownika "hrguitars" - polecam, kupowałem już od niego, ma świetne gitary i co najważniejsze jest UCZCiWY ... nie wciśnie Ci dziadostwa ... (nie mam interesu w reklamowaniu Go - ale polecam z czystym sumieniem)

pozdrawiam i życzę udanych (i przemyślanych) zakupów
Follow the Snake - Eat Apples!
Matragon - Facebook Fan Page
Matragon
ZAPPALENiEC
ZAPPALENiEC
 
Posty: 6577
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 12:43 pm

Postautor: Matragon » czerwca 12, 2008, 7:18 pm

w tej chwili gość ma wystawione 4 gitary, wprawdzie deczko drożej niż Twój przedział cenowy, ale może warto dozbierać ... ja osobiście wolałbym którąkolwiek z tych 4 niż jakiekolwiek sklepowe pudło w tej cenie ...

http://aukcja.onet.pl/show_user_auction ... gr_id=5565
Follow the Snake - Eat Apples!
Matragon - Facebook Fan Page
Matragon
ZAPPALENiEC
ZAPPALENiEC
 
Posty: 6577
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 12:43 pm

Postautor: SchyMan » czerwca 14, 2008, 2:56 pm

matragon ma racje uzywka w tej cenie bedzie mialo o niebo lepsza jakosc niz nowa gitara jednak przy zakupach uzywanych akustykow trzeba pamietac o zasadzie ktora mowi gitara uzywana tak stara zdecydowanie nie.
Problem tkwi w tym ,ze akustyki w przeciwienstwie do elektrykow traca z czasem swe wlasciwosci brzmieniowe.

Za to jesli sie upierasz na nowa gitare to w tej cenie duze wrazenie wywarl na mnie Washburn D10S gralem tez na innym washu z wyzszej polki ktory naprawde trzymal poziom najlepszych guild'ow...
Awatar użytkownika
SchyMan
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 84
Rejestracja: marca 21, 2007, 9:48 pm

Postautor: DamorK » czerwca 14, 2008, 5:48 pm

To znaczy, dla mnie może być także używana gitara. Problem w tym, że nie za bardzo mam dostęp do używanego sprzętu. To znaczy nie mam gdzie go ograć, bo tak to jest u mnie komis, w którym facet może mi sprowadzić gitarę jaką chcę, ale to trochę kupowanie w ciemno....

Będę szukał, może ktoś w okolicy będzie coś sprzedawał fajnego. Szkoda, że jumbo jest tak mało popularne i nawet w sklepach niewielki wybór jest
DamorK
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 24
Rejestracja: grudnia 6, 2007, 6:12 pm

Postautor: dzetro » czerwca 14, 2008, 10:57 pm

Zdecydowanie tak nie jest, jesli jest przynajmiej plyta gorna masyw (lite drewno) to czym starsza i grana tym lepiej brzmi, u elektrycznych nie jest taka roznica, to jako gitarzysta glownie akustyczny tez polecam uzywany instrument. W kazdym razie wyprobowac, bo sztuka od sztuki jest inaczej. :)
Kocham bluesa, swoja zone, corke i wszystkich ludzi z wrazliwa dusza. www.retroblues.net
Awatar użytkownika
dzetro
bluesman
bluesman
 
Posty: 294
Rejestracja: kwietnia 30, 2007, 8:36 pm
Lokalizacja: Hlucin, Czechy

Postautor: SchyMan » czerwca 15, 2008, 8:22 am

dzetro ,a widziales kiedys naprawde starego akustyka?
Wlasciwie to tylko gitary martina sa nie do zdarcia ale to zasluga zastosowania jakichs innych gatunkow drewna w tamtych latach.
Ponadto akustyki wymagaja odpowiednich warunkow przechowywania...
Ogolnie zrobienie dobrej gity akustycznej nie jest takie proste.
Awatar użytkownika
SchyMan
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 84
Rejestracja: marca 21, 2007, 9:48 pm

Postautor: dzetro » czerwca 15, 2008, 9:22 am

Mialem w rekach kilku naprawde starych akustykow, pierwsza rzecz to dzwiek, ktory byl zawsze lepszy niz u nowego niegranego instrumentu, druga rzecz to stan techniczny takich gitar. Reagowalem na Twoje wypowiedzenie ze akustyki traca w porownaniu do elektrykow latami dzwiek, tak nie jest . I jak tez pisalem trzeba instrument wyprobowac, bo stan techniczny moze byc rozny (wygoda gry) Te stare japonskie gitary sa zazwyczaj bardzo solidnie wykonane. :)
Kocham bluesa, swoja zone, corke i wszystkich ludzi z wrazliwa dusza. www.retroblues.net
Awatar użytkownika
dzetro
bluesman
bluesman
 
Posty: 294
Rejestracja: kwietnia 30, 2007, 8:36 pm
Lokalizacja: Hlucin, Czechy

Postautor: Matragon » czerwca 15, 2008, 9:52 am

matragon pisze: ... ja osobiście wolałbym którąkolwiek z tych 4 niż jakiekolwiek sklepowe pudło w tej cenie ...

http://aukcja.onet.pl/show_user_auction ... gr_id=5565


ja tylko podtrzymuję to co napisałem wcześniej, z zastrzeżeniem że to moje prywatne, osobiste i SUBiEKTYWNE zdanie, poparte jedynie 20 letnim doświadczeniem ...
Follow the Snake - Eat Apples!
Matragon - Facebook Fan Page
Matragon
ZAPPALENiEC
ZAPPALENiEC
 
Posty: 6577
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 12:43 pm

Postautor: SchyMan » czerwca 15, 2008, 10:00 am

Dzetro: No jesli namacalnie to sprawdziles to ja sie nie kluce... ;)
Ja opieram sie glownie o opinie uznanych muzykow oraz lutnikow (oczywiscie nie zebym nie ogral zadnego starego akustyka)

Moj pewien znajomy posiada od nowosci jakiegos akustyka yamahy i jest u niego juz huhuhu albo i jeszcze dłuzej (sam ów kolego jest dosc 'posunietego' wieku ;P) i stwierdzil ,ze niestety ale gitara juz powinna przejsc na emeryture z powodu coraz gorszego brzmienia... trzeba podkreslic ,ze gitara wcale nie jest jakos mocno skatowana

A co do tego ,ze ograny ,sprawdzony instrument lepiej gada zgadzam sie w 100%

EDIT:
Matragon caly czas podzielam twoje zdanie...
Awatar użytkownika
SchyMan
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 84
Rejestracja: marca 21, 2007, 9:48 pm

Postautor: Matragon » czerwca 15, 2008, 11:32 am

Po prostu o gitarę akustyczną (klasyczną etc.) trzeba bardziej dbać, gdyż jest bardziej wrażliwa na wszelkiego rodzaju zmiany wilgotności, temperatury czy ciśnienia. Należy przeto bezwzględnie przechowywać ją w futerale, z dala od wszelkich źródeł ciepła (typu kaloryfer), ponadto należy utrzymywać wysoką wilgotność powietrza (na poziomie 70, 80%). Oczywiście jest to trudne, zwłaszcza w warunkach typowego mieszkania z centralnym ogrzewaniem ... W takich sytuacjach zaleca się więc wieszanie na strunach wilgotnej szmatki - tak aby dostarczyć drewnu odpowiedniej ilości wilgoci, co zapobiega rozsychaniu się. Ja stosuję metodę z wilgotną szmatką od lat - i moje akustyki mimo upływu lat nie tracą w wyraźny sposób parametrów dźwiękowo - użytkowych.
Follow the Snake - Eat Apples!
Matragon - Facebook Fan Page
Matragon
ZAPPALENiEC
ZAPPALENiEC
 
Posty: 6577
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 12:43 pm

Postautor: dzetro » czerwca 15, 2008, 4:55 pm

Tak jest, mowa tu oczywiscie o instrumentach masywnych, sklejka jest dzwiekowo co raz gorsza, idealna wilgotnosc jest 48% (moj Seagull pisze w manualu 45%) No i na youtube jest dosyc starych Gibsonow i Martinow z 30 - 60 lat ubieglego stolecia, mozna posluchac jak brzmia. :)
Kocham bluesa, swoja zone, corke i wszystkich ludzi z wrazliwa dusza. www.retroblues.net
Awatar użytkownika
dzetro
bluesman
bluesman
 
Posty: 294
Rejestracja: kwietnia 30, 2007, 8:36 pm
Lokalizacja: Hlucin, Czechy

Postautor: el.guitar » czerwca 16, 2008, 1:39 pm

Jak lubisz jumbo, to powinna Ci się spodobać:

http://www.musik-produktiv.pl/lag-spring-100b.aspx

Firma Lag robi dobre elektryki, pudeł u nas jeszcze nie widziałem, ale wygląda zachęcająco. Sam chyba nie długo się skuszę.

Zakupy z musik-produktiv są tak proste, jak w polskich sklepach, więc polecam.
Awatar użytkownika
el.guitar
blueslover
blueslover
 
Posty: 757
Rejestracja: sierpnia 25, 2005, 7:04 pm
Lokalizacja: Dobrzyca (k.Pleszewa)

Postautor: DamorK » czerwca 16, 2008, 6:42 pm

Ok, dzięki za informacje (nawet te nie do końca związane z tematem :) ) .
Mam jeszcze pytanie odnośnie drewna. Większość gitar w tej cenie jest zbudowana z:
góra- (lity) świerk
boki i spód - mahoń

Natomiast niektóre gitary firmy Richwood mają tył i boki z drewna nato.
Grał ktoś na takich instrumentach. Jest sens się z nimi rozglądać?
DamorK
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 24
Rejestracja: grudnia 6, 2007, 6:12 pm

Postautor: Grzegorz Sterna » czerwca 16, 2008, 7:05 pm

polecam Herkulesa pracuje dla Fotisa myzlę, że za imprezę nie weźmie wiecej niż 800 zł
Awatar użytkownika
Grzegorz Sterna
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1995
Rejestracja: listopada 4, 2004, 10:11 am
Lokalizacja: Leszno

Postautor: el.guitar » czerwca 16, 2008, 8:03 pm

Świerk + mahoń + rosewood (palisander) to sprawdzone rozwiązanie. Nato nie brzmi źle, ale chyba jest stosowane zaledwie od kilku lat, od kiedy trudno o dobry mahoń (embargo na mahoń honduraski) więc trudno powiedzieć jak to będzie brzmieć po latach. Z drugiej strony za 700-800 zł to nie musi być na wieki.

Jeśli szukasz czegoś o ciemnym brzmieniu, poszukaj gitarki całej z mahoniu, albo z topem z jakiegoś drewna egzotycznego. Polecam serie Egzotic Wood Ibaneza (niestety modele z tej serii mieszczące się w Twoim przedziale cen, to głównie aghatis).
Awatar użytkownika
el.guitar
blueslover
blueslover
 
Posty: 757
Rejestracja: sierpnia 25, 2005, 7:04 pm
Lokalizacja: Dobrzyca (k.Pleszewa)

Postautor: borys.k » czerwca 17, 2008, 11:16 pm

stern, chwilę się musiałem zastanowić zanim zrozumiałem o co cho.

kolega szuka gitary akustycznej a nie człowieka-akustyka ^^

wracając do tematu: za tą cenę można dostać przyzwoitego epiphona, gra to całkiem fajnie
Awatar użytkownika
borys.k
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 143
Rejestracja: maja 25, 2008, 9:34 pm
Lokalizacja: Poznań

Postautor: Grzegorz Sterna » czerwca 18, 2008, 3:33 pm

ano wiem ale lubie sie pobawic słowem
Awatar użytkownika
Grzegorz Sterna
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1995
Rejestracja: listopada 4, 2004, 10:11 am
Lokalizacja: Leszno

Postautor: Matragon » czerwca 18, 2008, 4:11 pm

stern pisze:ano wiem ale lubie sie pobawic słowem


w tym kontekście to jednak elektryk tańszy :twisted:
Follow the Snake - Eat Apples!
Matragon - Facebook Fan Page
Matragon
ZAPPALENiEC
ZAPPALENiEC
 
Posty: 6577
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 12:43 pm

Postautor: Grzegorz Sterna » czerwca 18, 2008, 7:40 pm

hehhehe zależy od jakich napięć (a akustyk z jakiego domu kultury heheh)
Awatar użytkownika
Grzegorz Sterna
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1995
Rejestracja: listopada 4, 2004, 10:11 am
Lokalizacja: Leszno

Postautor: Matragon » czerwca 18, 2008, 7:44 pm

stern pisze:hehhehe zależy od jakich napięć


a skąd wiesz że od napięć, a nie od nasiedem (na przykład) ? :wink:
Follow the Snake - Eat Apples!
Matragon - Facebook Fan Page
Matragon
ZAPPALENiEC
ZAPPALENiEC
 
Posty: 6577
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 12:43 pm

Postautor: Grzegorz Sterna » czerwca 19, 2008, 2:24 am

bo to wszystko zależy na której pięcie!!!
Awatar użytkownika
Grzegorz Sterna
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1995
Rejestracja: listopada 4, 2004, 10:11 am
Lokalizacja: Leszno

Postautor: Matragon » czerwca 19, 2008, 6:53 am

stern pisze:bo to wszystko zależy na której pięcie!!!


fakt ... nie można się piąć na byle której :)
Follow the Snake - Eat Apples!
Matragon - Facebook Fan Page
Matragon
ZAPPALENiEC
ZAPPALENiEC
 
Posty: 6577
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 12:43 pm

Postautor: Makaron » lipca 1, 2008, 9:10 am

cześć ja gram na takiej gitarka jumbo Silverton chyba korea, mam ją trzy lata i fajnie brzmi cena około 600-700zl polecam i pozdrawiam :P
Makaron
blueslover
blueslover
 
Posty: 633
Rejestracja: lipca 29, 2007, 5:02 pm

Postautor: boogieman » lipca 15, 2008, 9:46 am

czesc, gitara za 700zł napewno nie jest z korei:) ja propnuje gitare akustyczną SAMICK D-3, jej koszt to około 500zł a jej wykonannie i brzmienie odpowiada gitarom w cenie około 1000zł. naprawde ta gitara to ewenement!!! wiem co mowi bo pracuje w sklepie muzycznym i troche gitar w tym przedziale cenowym w reku miałem. wejdz sobie na strone www.fxmusic.pl to polski dystrybutor samicka. naprawde polecam!
Awatar użytkownika
boogieman
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 33
Rejestracja: marca 5, 2007, 11:13 am
Lokalizacja: Lubin

Postautor: Matragon » lipca 15, 2008, 9:53 am

boogieman pisze:gitara za 700zł na pewno nie jest z korei


dlaczego nie ???
Follow the Snake - Eat Apples!
Matragon - Facebook Fan Page
Matragon
ZAPPALENiEC
ZAPPALENiEC
 
Posty: 6577
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 12:43 pm

Postautor: boogieman » lipca 15, 2008, 9:57 am

szczerzenie nie widziałem koreańskiej gitary poniżej 800zł a wręcz przeciwnie kilka firm robi swoje gitary w chinach i w korei (identyczny model tylko kraj produkcji inny) i trzeba za koreański dopłacic kilka stów. przykłądem może być Crafter który ma fabrykę w korei i gitary z tej fabryki zaczynają się od 800zł (nie mówie tu o chinolach za 400zł) a jak ktoś Wam mówi ze gitara za 600-700zł jest z korei to poprostu wkręca.
Awatar użytkownika
boogieman
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 33
Rejestracja: marca 5, 2007, 11:13 am
Lokalizacja: Lubin

Postautor: DamorK » sierpnia 3, 2008, 5:47 pm

Dobra, jako że poszedłem do pracy- pod koniec miesiąca budżet powinien mi wzrosnąć :). Załóżmy, że teraz mam 1300 zł, ale z kolei gitarę potrzebuję nagłośnić.

Co polecacie. Kupić elektroakustyka, czy zwykłego akustyka i dokupić jakąś przystawkę? Mi się wydaje, że drugie rozwiązanie jest lepsze, bo pudło zostaje w całości (mogę nagłośnić gitarę przez zewnętrzny mikrofon albo przystawkę umieszczaną w otworze rezonansowym). Jakie rozwiązanie będzie najlepsze?

I druga sprawa. Mieszkam w Kielcach, co ogranicza mój wybór, lecz postanowiłem, że mogę przejechać się do Krakowa na "zakupy". Czy osoby z Krakowa mogą mi podać adresy jakichś tanich i sprawdzonych sklepów albo jeszcze lepiej komisów z używanymi instrumentami.
DamorK
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 24
Rejestracja: grudnia 6, 2007, 6:12 pm

Postautor: el.guitar » sierpnia 3, 2008, 6:47 pm

Mikrofon, to mało wygodne rozwiązanie, ale jak chcesz. Można ukręcić w ten sposób niezłe, naturalne brzmienie, a jeszcze lepiej, jak masz 2 majki. Co do przetwornika w gitarze, to zależy co wolisz. brzmienie przetwornika piezo pod podstawkiem jest zupełnie inne, niż magnetycznego w otworze, a i taki pickup to spory wydatek, jeśli zależy nam na jakości.

Co do elektroakustyka, to w tej cenie sam przymierzałem się do takiej:
Takamine EG220SC

Powiem szczerze, że nie grałem na niej. Ale to uznana marka (choć nie wiem, czy ten egzemplarz nie jest robiony w ChRL), klasyczne drewno (świerk+mahoń) a i elektronika powinna być na dobrym poziomie. Sam szukam jumbo, więc akurat taki model mi podpasował.

A i jeszcze jedno. Nie martw się, że sama obecność pickupa pogorszy brzmienie gitary. W tym przedziale cenowym większy wpływ (in minus) ma cutaway. Szczerze, to sam nie rozpoznałbym w gitarze słyszanej unplugged czy ma piezo, czy nie...
Awatar użytkownika
el.guitar
blueslover
blueslover
 
Posty: 757
Rejestracja: sierpnia 25, 2005, 7:04 pm
Lokalizacja: Dobrzyca (k.Pleszewa)

Postautor: el.guitar » sierpnia 3, 2008, 6:52 pm

Właśnie zauważyłem, że Takamine 220S już ograłeś, tylko "nieaktywną" i nawet Ci się podobała. Może więc trafiłem? ;)
Awatar użytkownika
el.guitar
blueslover
blueslover
 
Posty: 757
Rejestracja: sierpnia 25, 2005, 7:04 pm
Lokalizacja: Dobrzyca (k.Pleszewa)

Następna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Sprzęt ..

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 193 gości

cron