Jaki akustyk do 700-800 zł

porady, zapytania itp.

Moderator: mods

Postautor: Matragon » sierpnia 3, 2008, 8:17 pm

DamorK pisze:Czy osoby z Krakowa mogą mi podać adresy jakichś tanich i sprawdzonych sklepów albo jeszcze lepiej komisów z używanymi instrumentami.


w Krakowie nie ma już sensownych komisów ... w zasadzie w ogóle został tylko jeden w miarę poważny komis (na Starowiślnej)

Natomiast sklepy liczą się w tej chwili dwa :
Rock'n'Roll przy Opolskiej i Omni Music przy Dunajewskiego ...
oba znam, w obu kupowałem różne rzeczy ...

Największy ich plus to taki - że jest z czego wybierać
jak kupowałem akustyka to przynieśli mi z magazynu 6 egzemplarzy tego samego modelu do wyboru ... no i jedną wybrałem ...
Follow the Snake - Eat Apples!
Matragon - Facebook Fan Page
Matragon
ZAPPALENiEC
ZAPPALENiEC
 
Posty: 6577
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 12:43 pm

Postautor: krak68 » sierpnia 4, 2008, 6:46 am

Jest jeszcze Riff na Floriańskiej, mają tam trochę gitar ( w podziemiu) Jak szukałem pieca, to tam próbowałem Fendera. Gość podał gitare (jaką się chce) podłączył do pieca i poszedł sobie. Spokojnie można próbować, nie poganiają, nie stresują klientów, przynajmniej mnie, ale może dla tego, że znam jednego, jest basitą i miał kiedyś z nami grać :)
...Dzisiaj miałem piękny sen...
Blues Drive
Awatar użytkownika
krak68
bluesman
bluesman
 
Posty: 240
Rejestracja: marca 28, 2007, 7:18 am
Lokalizacja: Kraków

Postautor: krak68 » sierpnia 4, 2008, 7:31 am

...Osobiście posiadam Jasmine by Takamine, nie jest to jakaś z górnej półki gitara, ale mnie odpowiada, wygodnie mi się na niej gra a i jej brzmienie mi odpowiada :) a cena to jak pamiętam ok. 600zł z pokrowcem. Kupiłem ją w Zielonej Górze, odwiedziłem qmpla, a że miał tylko 1 gitare, to nie mogliśmy pograć, dlatego kupiłem tą.
...Dzisiaj miałem piękny sen...
Blues Drive
Awatar użytkownika
krak68
bluesman
bluesman
 
Posty: 240
Rejestracja: marca 28, 2007, 7:18 am
Lokalizacja: Kraków

Postautor: jurek87 » sierpnia 4, 2008, 9:38 am

DamorK pisze:Dobra, jako że poszedłem do pracy- pod koniec miesiąca budżet powinien mi wzrosnąć :). Załóżmy, że teraz mam 1300 zł, ale z kolei gitarę potrzebuję nagłośnić.


No to fajnie - zbliżamy się do Instrumentów ;-)

Ja nagłaśniam swojego akustyka mikrofonem pojemnościowym i nie wyobrażam sobie inaczej. Dla mnie dźwięk z przetwornika piezo jest po prostu niestrawny.

Co do samego wyboru gitary - to kwestia szczęścia. Warto kręcić się po sklepach i komisach co jakiś czas. Kiedy weźmiesz do ręki TĄ gitarę - od razu to będziesz wiedział :) I zdobędziesz na nią pieniądze ;-)
Awatar użytkownika
jurek87
bluesman
bluesman
 
Posty: 231
Rejestracja: października 6, 2005, 1:14 pm

Postautor: DamorK » sierpnia 9, 2008, 5:21 pm

Czyli lepiej nagłaśniać mikrofonem?
Ale jakim i za ile? :)
I gdzie ten mikrofon podłączyć? ;) Koniecznie pod wzmacniacz do gitary akustycznej, czy to nie ma takiego znaczenia?
DamorK
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 24
Rejestracja: grudnia 6, 2007, 6:12 pm

Postautor: dzetro » sierpnia 10, 2008, 12:38 am

No, dla naturalnego dzwieku jest najlepszy mikrofon i to pojemnoscioiwy z wielka membrana (studiowy, sam uzywam Studio projects http://www.musiccenter.cz/Studio-Projec ... fony:13138) tylko ze dla zywego grania to nie wystarczy, w kazdym razie kup sobie akustyka z elekronika, i mikrofonem mozna dodatkowo dodac akustyczny charakter. Mysle ze w tej cenie (1300) jakis Ibanez czy Yamaha albo cos uzywanego (ja gram bluesa na Seagull folk http://www.musiccenter.cz/Seagull-S6+-F ... tary:15920) cie nie zawiedzie. :)
Kocham bluesa, swoja zone, corke i wszystkich ludzi z wrazliwa dusza. www.retroblues.net
Awatar użytkownika
dzetro
bluesman
bluesman
 
Posty: 294
Rejestracja: kwietnia 30, 2007, 8:36 pm
Lokalizacja: Hlucin, Czechy

Postautor: DamorK » września 4, 2008, 6:16 pm

Długo szukałem w moim mieście jakiejś gitary dla siebie, ale wreszcie znalazłem :)
Wchodzę pewnego dnia do sklepu, pytam się standardowo, czy jest coś nowego, a sprzedawca pokazuje wymownie na stół. Patrzę, a na nim Furch d40cm. Pograłem parę minut i już wiedziałem, czemu tak wszyscy chwalą te gitary :)
Ostatecznie wytargowałem gitarę za 1650.
Jak ktoś szuka instrumentu w tej cenie, to szczerze polecam.

A i jeszcze jedno. Ile warte są te sztuczki z ziemniakiem w pudle etc?
Czy z drewnem może się coś stać, jeżeli gitara stoi cały czas w pokrowcu z dala od grzejników oczywiście :)
DamorK
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 24
Rejestracja: grudnia 6, 2007, 6:12 pm

Postautor: pepe » września 7, 2008, 4:41 pm

Postanowiłem nie zakładać nowego tematu bo mój problem jest podobny.
Rozważałem kupno gitary do 1000 zł ale gdy sprzedawca pokazał mi takiego epiphone'a po prostu sie zakochałem
http://www.rnr.pl/p5270.1721_epiphone_d ... yczna.html

Cena nieco mnie odstrasza ale podobno to bardzo dobra gitara więc może się wstrzymam z kupnem tańszej. Początkowo chciałem kupić http://www.rnr.pl/p5166.1721_epiphone_e ... yczna.html ale sprzedawca odradzał
Jestem ciekaw co mają do powiedzenia muzycy na forum

:mrgreen:
Z góry dzięki za pomoc.
Jednoho z těch dnů tě rozsekám na malé kousky..

http://www.youtube.com/watch?v=X6shbt3NUvE
pepe
bluesman
bluesman
 
Posty: 240
Rejestracja: marca 6, 2008, 2:55 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: el.guitar » września 7, 2008, 6:12 pm

DR 500 sobie chwalą, ale nie grałem. EL 00 to coś zupełnie innego. DR to gitara typu dreadnought, a gitary typu EL 00 często określane są jako bluegrass albo vintage. Znacznie mniejsze pudło i zupełnie inne brzmienie.

Zastanów się czego szukasz. Ja np. lubię jumbo, ale dreadnought są najbardziej popularne, co świadczy o ich uniwersalności.

Nie polecę Ci, ani nie odradzę żadnej, chcę tylko zwrócić uwagę, że to gitary zupełnie różne i powinieneś bardziej sprecyzować czego szukasz. Ale i tak najlepsze jest to, co wzięliśmy w łapska i nam się spodobało - bez względu na markę, model i cenę.
Awatar użytkownika
el.guitar
blueslover
blueslover
 
Posty: 757
Rejestracja: sierpnia 25, 2005, 7:04 pm
Lokalizacja: Dobrzyca (k.Pleszewa)

Postautor: DamorK » września 8, 2008, 8:52 pm

Nie grałem na dr500, ale większość akustyków Epiphone'a z jakimi miałem do czynienia nie zachwycała brzmieniem. Tzn. wiadomo, że brzmienie to kwestia gustu, ale polecam zapoznać się z instrumentami firm: Furch i Seagull, Wg, mnie to najlepszy wybór w tej cenie.
DamorK
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 24
Rejestracja: grudnia 6, 2007, 6:12 pm

Postautor: dzetro » września 9, 2008, 9:28 am

DamorK pisze:Długo szukałem w moim mieście jakiejś gitary dla siebie, ale wreszcie znalazłem :)
Wchodzę pewnego dnia do sklepu, pytam się standardowo, czy jest coś nowego, a sprzedawca pokazuje wymownie na stół. Patrzę, a na nim Furch d40cm. Pograłem parę minut i już wiedziałem, czemu tak wszyscy chwalą te gitary :)
Ostatecznie wytargowałem gitarę za 1650.
Jak ktoś szuka instrumentu w tej cenie, to szczerze polecam.

A i jeszcze jedno. Ile warte są te sztuczki z ziemniakiem w pudle etc?
Czy z drewnem może się coś stać, jeżeli gitara stoi cały czas w pokrowcu z dala od grzejników oczywiście :)


Juz byl tu temat o warunkach uchowywania gitar akustycznych z gorna plyta z litego drewna albo gitarach ktore sa cale z litego drewna, idealna wilgoc to 48 - 50% no i nie wystawiaj gitare szokom termicznym (jak przyjdzies zima do cieplego pomieszczenia to nie wyczagaj natychmiast gitare z pudla, poczekaj okolo pol godziny i potem wyjmij, no i latem zimna gitre na ostre slonce) moze warto kupic wilgociometr (ja kupilem taki co uzywa sie do humidorow (drewniana skrzynka dla uchowywania cygar) byl tani (15zl) i mam go w domu i kontroluje wilgoc. :)
Kocham bluesa, swoja zone, corke i wszystkich ludzi z wrazliwa dusza. www.retroblues.net
Awatar użytkownika
dzetro
bluesman
bluesman
 
Posty: 294
Rejestracja: kwietnia 30, 2007, 8:36 pm
Lokalizacja: Hlucin, Czechy

Postautor: dzetro » września 9, 2008, 9:39 am

pepe pisze:Postanowiłem nie zakładać nowego tematu bo mój problem jest podobny.
Rozważałem kupno gitary do 1000 zł ale gdy sprzedawca pokazał mi takiego epiphone'a po prostu sie zakochałem
http://www.rnr.pl/p5270.1721_epiphone_d ... yczna.html

Cena nieco mnie odstrasza ale podobno to bardzo dobra gitara więc może się wstrzymam z kupnem tańszej. Początkowo chciałem kupić http://www.rnr.pl/p5166.1721_epiphone_e ... yczna.html ale sprzedawca odradzał
Jestem ciekaw co mają do powiedzenia muzycy na forum

:mrgreen:
Z góry dzięki za pomoc.


Na Epiphone Masterbilt gra Marek Wojtowicz i sobie bardzo chwalil. EL 00 jest kopia Gibson Blues king tez mnie jakis czas temu zainteresowala, no nie ma jej u nas w sklepach, tylko na zamowienie i jak nie moge "obmacac" i pograc to nie kupie. Jest to gitara specyficzna, maly korpus i nadaje sie do grania palcami (fingerpicking) Jesli takiej techniki nie uzywas, to polecam dreadnought albo jumbo, jescze popatrz na Epiphone masterbilt EF (uzywa Alex Lifeson z Rush) :)
Kocham bluesa, swoja zone, corke i wszystkich ludzi z wrazliwa dusza. www.retroblues.net
Awatar użytkownika
dzetro
bluesman
bluesman
 
Posty: 294
Rejestracja: kwietnia 30, 2007, 8:36 pm
Lokalizacja: Hlucin, Czechy

Postautor: jurek87 » września 9, 2008, 10:45 am

DamorK pisze:Czyli lepiej nagłaśniać mikrofonem?
Ale jakim i za ile? :)
I gdzie ten mikrofon podłączyć? ;)


Do nagłośnienia używam małomembranową pojemnościówkę Rode NT-5 podłączoną zwyczajnie do PA. Rzeczywiście w niektórych okolicznościach jest problem ze sprzęganiem się (dlatego na scenie raczej wykluczona duża membrana) i stąd przydatność przetworników w pudle. Szczerze mówiąc nie pokonałem tego problemu w satysfakcjonujący sposób. Obserwuję scenę profesjonalną - i co słyszę? Na Hey Unplugged okropnie brzmiące przetworniki. Niestety. Dlatego na razie obstaję przy mikrofonie - mimo że czasem trzeba mnie ściszyć. Ale ostatnio gram z dość głośnym bębniarzem, do którego próbuję się dostosować (głośnością). Na typowo akustycznym secie nie ma tego problemu (chyba że widownia ogromna).

W plenerze nie ma żadnego problemu:

http://animaband.pl/dawidbard/html/fotol13.html

Gorzej w niektórych, słabo wytłumionych pomieszczeniach.
Awatar użytkownika
jurek87
bluesman
bluesman
 
Posty: 231
Rejestracja: października 6, 2005, 1:14 pm

Postautor: pepe » września 9, 2008, 8:06 pm

dzięki za wszystkie odpowiedzi. Musze jeszcze raz na spokojnie ograć te gitary, zapytam o firmy Furch i Seagull.

Wczoraj grałem na gitarze firmy Fender za prawie tysiąc złoty. Brzmienie nie powalało. O wiele lepiej brzmiał ten Cort
http://www.rnr.pl/p2330.1721_cort_earth ... yczna.html
Jednoho z těch dnů tě rozsekám na malé kousky..

http://www.youtube.com/watch?v=X6shbt3NUvE
pepe
bluesman
bluesman
 
Posty: 240
Rejestracja: marca 6, 2008, 2:55 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: el.guitar » września 9, 2008, 9:37 pm

Z cortami, jak i innymi gitarami w tej cenie jest różnie. Zdarzają się bardzo przyjemne egzemplarze, jak i takie, na których nie sposób grać. Może akurat trafiłeś.

Jeśli chcesz kupić gitarę tej klasy, licz się z tym, że za rok czy dwa może stracić swój urok. To chyba raczej nie jest poważna wada, ale żebyś później nie był rozczarowany, jak rezonans z pódła nie będzie już taki jak trzeba w całym spektrum, albo co gorsza gryf nabierze lotniczego charakteru (tzw. śmigło ;) ). Kupując taką gitarę trzeba się po prostu oswoić z myślą, że to stan przejściowy.
Awatar użytkownika
el.guitar
blueslover
blueslover
 
Posty: 757
Rejestracja: sierpnia 25, 2005, 7:04 pm
Lokalizacja: Dobrzyca (k.Pleszewa)

Postautor: pepe » listopada 2, 2008, 5:58 pm

Ciężko coś wybrać w tych granicach cenowych, ale w końcu zdecydowałem się na takiego Corta
http://www.rnr.pl/p2359.899_cort_sfx_1f ... yczna.html
Gitara brzmi naprawdę najlepiej ze wszystkich jakie ogrywałem.

Mam nadzieje el.guitar że to nie stan przejściowy :D
Jednoho z těch dnů tě rozsekám na malé kousky..

http://www.youtube.com/watch?v=X6shbt3NUvE
pepe
bluesman
bluesman
 
Posty: 240
Rejestracja: marca 6, 2008, 2:55 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: el.guitar » listopada 2, 2008, 11:04 pm

Ja również mam taką nadzieję, pepe. To może być całkiem fajny wybór. Klasyczne gatunki drewna (świerk/mahoń/palisander) i lity top. Niech Ci służy jaknajdłuży! ;)
Awatar użytkownika
el.guitar
blueslover
blueslover
 
Posty: 757
Rejestracja: sierpnia 25, 2005, 7:04 pm
Lokalizacja: Dobrzyca (k.Pleszewa)

Postautor: DamorK » listopada 3, 2008, 5:22 pm

Mam nadzieje el.guitar że to nie stan przejściowy


E tam, trzeba mieć nadzieję, że w niedalekiej przyszłości zdobędzie się kasę na lepszy sprzęt :P.
DamorK
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 24
Rejestracja: grudnia 6, 2007, 6:12 pm

Poprzednia

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Sprzęt ..

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 320 gości

cron