basista szuka muzykantów lub kapeli [warszawa]

jak w temacie..

Moderator: mods

basista szuka muzykantów lub kapeli [warszawa]

Postautor: harry-hippis » lipca 9, 2010, 3:22 pm

witam grających blues-maniaków,

do niedawna miałem swoją przystań, ale niestety musiałem rzucić cumy i po 8 latach odpłynąć.
życie bez grania jest jednak nie do zniesienia i rozglądam się za nową ekipą.
gram ładnych parę lat (amatorsko), a sam jestem w najlepszym wieku dla bluesa, bo po piędziesiątce. a na marginesie dodam, że wiek dla mnie jest nie istotny.

marzy mi się trio (gitara, perkusja i oczywiście bas), ale jestem otwarty na inne ciekawe konfiguracje.
dlaczego trio ? ano, bo więcej miejsca na scenie :) i nie ma bumelantów - nie ma za kim się schować i trzeba grać na 100% swoich możliwości - to lubię najbardziej.

chciałbym, żeby muzyka była mocno energetyczna, przesycona własnym stylem, nie stroniąca od rozbudowanych improwizacji i nie koniecznie w najczystszej formie bluesowej.
przykładam dużą wagę do brzmienia. nic bardziej nie drażni jak kiepski instrument, a nie daj boże podparty jeszcze cyfrowym dźwiękiem.

nie interesuje mnie granie po pubach, ale grono fanów, to fajna rzecz, dlatego dobrze by było od czasu do czasu zagrać publicznie (niech będzie nawet w pubie)
jednym słowem, klezmerstwo - nie , festiwale, imprezy i wielka frajda z grania - tak. ciekawych imprez jest coraz więcej, a i nagrody całkiem cenne, a co najważniejsze - można poznać kupę interesujących ludzi.

jeżeli podobnie patrzysz na muzykę, nie zastanawiaj się, daj znać - może coś fajnego uda się zbudować.

chętnie też przystąpię do istniejącej grupy - moje podejście do grania przedstawiłem.

pozdrawiam i czekam na odzew.
harry
harry.chester.field@gmail.com
harry-hippis
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 29
Rejestracja: lipca 9, 2010, 10:19 am
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Postautor: harry-hippis » sierpnia 2, 2010, 10:50 pm

chyba czas na emeryture :(
harry-hippis
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 29
Rejestracja: lipca 9, 2010, 10:19 am
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Postautor: harry-hippis » sierpnia 17, 2010, 6:59 pm

jest już dwóch, gitara i bas.
zagraliśmy razem z "wypożyczonym" perkusistą (dzięki Tomku) i zanosi się na bardzo składne i ciekawe granie. oj, daliśmy czadu.
do pełni szczęścia, brak tylko maszynisty.
harry-hippis
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 29
Rejestracja: lipca 9, 2010, 10:19 am
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Postautor: Paweł Budzyński » września 13, 2010, 11:28 am

Ja bym się z chęcią dołączył, gdyby tylko umiejętności na to pozwalały ;)
Paweł Budzyński
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 910
Rejestracja: lipca 17, 2008, 11:53 am

Postautor: harry-hippis » września 14, 2010, 8:15 pm

już jesteśmy w komplecie :), jeszcze bez nazwy, ale już z planami.
umiejętności nigdy dość, ale z drugiej strony to najmniejsza przeszkoda. najważniejsza jest wrażliwość i praca, a umiejętności "same" przyjdą.
pozdrawiam i życzę wytrwałości.
harry-hippis
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 29
Rejestracja: lipca 9, 2010, 10:19 am
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Postautor: @ndy.w » września 16, 2010, 9:16 am

harry-hippis pisze:do pełni szczęścia, brak tylko maszynisty.


a kto to jest maszynista? z takim określeniem jeszcze się nie spotkałem...
Awatar użytkownika
@ndy.w
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1519
Rejestracja: marca 26, 2007, 11:37 am
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: harry-hippis » września 16, 2010, 10:42 pm

wyższa forma perkusisty.
człowiek odpowiedzialny za tempo każdego kawałka - on nadaje rytm, groove, jest jak maszynista, który steruje lokomotywą.
rozpędzona lokomotywa bez dobrego maszynisty może wypaść z torów.
i nie mam na myśli drezynki, czyli wykutych na pamięć, zagranych beznamiętnie szlagierów, ale szaloną lokomotywę, pełną życia, fantazji i polotu.
szeroko znane określenia typu pałker, bębniarz, garowy dla mnie mają raczej pejoratywne zabarwienie, dlatego wolę "maszynista". przed wojną, to był ktoś !

ps. pozdrawiam wrocław i krasnali - przepiękne miasto, jestem nim zauroczony
harry-hippis
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 29
Rejestracja: lipca 9, 2010, 10:19 am
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Postautor: @ndy.w » września 17, 2010, 10:57 am

dobre. spodobało misie. i nawet ma swoje uzasadnienie - w końcu człowiek obsługuje m.in. brekmaszynę (dawniej tak trochę jakby z niemiecka nazywało się to na co t1 mówią z amerykańska hi-hat)

thx za pozdro. a co do krasnali to ja tu mieszkam i nie zauważam ich chociaż słyszałem że przyjezdni szaleją na i ch punkcie...
Awatar użytkownika
@ndy.w
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1519
Rejestracja: marca 26, 2007, 11:37 am
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: harry-hippis » września 17, 2010, 2:39 pm

ja tam dałem się zwariować dla nich. spotkałem ich dwudziestu (licząc trójkę na rynku i dwójkę toczącą kulę) i pewnie jeszcze nie wszystkich. ma to swój urok. zresztą, jak obserwowałem innych niewrocławian, to wszyscy mieli wypieki na twarzy. bajeczne miasto.
zbieram grających znajomych i przyjeżdżamy na bicie rekordu w maju. obowiązkowo
harry-hippis
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 29
Rejestracja: lipca 9, 2010, 10:19 am
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Postautor: leowhiskey » września 18, 2010, 8:18 pm

Witaj Harry; czyli widzisz, nie pora jeszcze na emeryture, tera pora zeby pewnie jakiego mikrofona zainstalowac cobyscie mogli forumowiczom jakoms zajawke talentow zaprezentowac. daj cynk jak bedzie mozna juz czegos odsluchac. pozdro i sukcesow zycze. hej.
Awatar użytkownika
leowhiskey
blueslover
blueslover
 
Posty: 554
Rejestracja: marca 12, 2009, 11:51 pm

Postautor: harry-hippis » września 18, 2010, 11:26 pm

witaj leowhiskey,
dzięki za życzenia. nie wyobrażasz sobie jak na tej szerokości trudno o ludzi grających muzykę improwizowaną. na szczęście udało się poskładać wszystkich do kupy. myślimy podobnie, słuchamy prawie tego samego i mamy wielki zapał.
chyba coś z tego będzie.
jak tylko coś składnego powstanie, nie omieszkam zaprezentować.
pozdrawiam
harry-hippis
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 29
Rejestracja: lipca 9, 2010, 10:19 am
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Reklamy, Ogłoszenia, Linki itp.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości

cron