Rozwijający się zespół poszukuje wokalisty [Kraków]

jak w temacie..

Moderator: mods

Rozwijający się zespół poszukuje wokalisty [Kraków]

Postautor: Avery » maja 22, 2010, 12:14 am

Tak jak w temacie.Zespół ma się zawierać w ramach bluesa,blues rocka. Gramy ze sobą od niedawna,ale naprawdę wiążemy z tym nadzieje. Od połowy czerwca zamierzamy ruszyć z regularnymi próbami,na razie są mniej więcej raz na 2-3 tyg.

Skład na dzień dzisiejszy to:
-Gitara
-Perkusja
-Pianino
-Harmonijka
-Gitara basowa
-Gitara (chociaż tu zastanawiamy się nad składem z jedną gitarą.)

Członkowie zespołu mają od 17 do 19 lat. Ambitnie podchodzimy do sprawy i tego samego będziemy wymagać od wokalisty.

Zachęcamy gorąco i zainteresowanych prosimy o kontakt:
Nr kom : 516 78 68 78
Ewentualnie gadu gadu : 2142791
Lub e-mail: nitrobacter@wp.pl

No i oczywiście w tym wątku również można o wszystko pytać :P
Pozdrawiam :wink:
Awatar użytkownika
Avery
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 28
Rejestracja: lipca 29, 2009, 3:05 pm
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Avery » maja 25, 2010, 7:07 pm

Jak too..Nie ma na tym forum żadnego chętnego wokalisty? :(

A może ktoś ma znajomego,który byłby chętny? Ludzie,wokalista potrzebny nam na gwałt,gdyż ponieważ chcemy już zacząć grać i się rozwijać.. :roll:
Awatar użytkownika
Avery
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 28
Rejestracja: lipca 29, 2009, 3:05 pm
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Tomiszon » maja 25, 2010, 10:32 pm

Bez cienia ironii - polecam rozpoczęcie nauki śpiewu, to bardzo rozwija. I znacznie prościej jak w bandzie mniej ludzi ;)
Awatar użytkownika
Tomiszon
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 970
Rejestracja: lutego 6, 2005, 5:25 pm
Lokalizacja: Gdynia/Kraków

Postautor: Avery » maja 29, 2010, 8:00 pm

Tomiszon - jest tylko jeden problem..Nie mam takiej podzielności uwagi,żeby jednocześnie śpiewać i grać na gitarze ^^" Ale możliwe,że dałoby to się jakoś połączyć..Z tym,że..Jednakże wolałbym wokalistę,który umie śpiewać i ma odpowiednią barwę głosu..Alee..Nauka śpiewu jeszcze nikomu nie zaszkodziła :D W szkole muzycznej często też śpiewamy,ale jak już to jakieś gamy,bądź ćwiczenia.

A Ty śpiewasz? Bo może mógłbyś mi udzielić jakichś rad dla początkujących? Takich jakichś ćwiczeń,uwag i wszystko to,czego laik potrzebuje,by zacząć naukę? Zacznę się uczyć do czasu aż znajdziemy wokalistę :lol:
Awatar użytkownika
Avery
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 28
Rejestracja: lipca 29, 2009, 3:05 pm
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Tomiszon » maja 29, 2010, 8:22 pm

Ja możnaby powiedzieć że zaczynam, więc mogę się podzielić spostrzeżeniami :) jeśli chodzi o podzielność uwagi - to kwestia do wyrobienia, nie jest tak trudne się tego nauczyć. Najlepiej zacząć od bardzo prostych rytmów na gitarze, takich gdzie prawa ręka chodzi rytmicznie tylko góra dół góra dół, i do tego na przykład na głos liczyć uderzenia w takcie. Dobrym ćwiczeniem jest też czytanie na głos jednocześnie grając - dosłownie czegokolwiek, kładziesz sobie przed nosem książkę telefoniczną i czytasz, starając się na gitarze utrzymać rytm i formę.

naucz się jakiegoś numeru, zagraj go i zaśpiewaj, i nagraj to sobie. Na początku może to być odrzucające, ale chodzi o to by usłyszeć "z zewnątrz" w czym są problemy i chirurgicznie sukcesywnie je usuwać.

...Nie wiem czy słyszałeś, był w Krakowie festiwal, gdzie można było zapisać się na darmowe warsztaty gitarowe i wokalne :roll:
Awatar użytkownika
Tomiszon
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 970
Rejestracja: lutego 6, 2005, 5:25 pm
Lokalizacja: Gdynia/Kraków

Postautor: Avery » maja 30, 2010, 12:07 am

O warsztatach niestety nie słyszałem..Ale jeszcze chciałem się czegoś dowiedzieć o podstawach samego śpiewu..No,ale to już może nie w tym temacie :P

Dzięki za porady i spostrzeżenia :) Na pewno się przydadzą :wink:
Awatar użytkownika
Avery
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 28
Rejestracja: lipca 29, 2009, 3:05 pm
Lokalizacja: Kraków


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Reklamy, Ogłoszenia, Linki itp.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 288 gości