Ampeg...

zapytania, porady itp.

Moderator: mods

Ampeg...

Postautor: kubass » września 26, 2007, 5:13 pm

Witam
Założyłem nowy temat związany ze sprzętem firmy Ampeg.. Zastanawia mnie szczególnie wzmacniacz Ampeg V4. Mój brat ma okazję go kupić za granicą, jednak nie wiem czy jest on wystarczająco mocny aby grać na przykład po niewielkich lokalach, pubach.. Ma on 100 watt na pełnej lampie, więc to mało też nie jest. Tylko z kolei to wzmacniacz basowy, a one powinny mieć zapas mocy. Znajomy lutnik powiedział, iż wzmacniacz basowy (lampowy) powinien miec co najmniej 150 watt... I dlatego teraz zastanawiam sie czy warto jest kupywać tego V4.
I jeszcze jedno pytanie mam do wtajemniczonych... Czy ten Ampeg V4 pociągnie pake też ampegoską 8x10 tzw lodówe? :)
kubass
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 22
Rejestracja: czerwca 13, 2006, 1:44 pm
Lokalizacja: Ko?obrzeg

Postautor: Basman » września 26, 2007, 5:59 pm

A czemu by miał nie pociągnąć ?

Grałem wiele lat na 100watowym kombo Ampega i byłem szczęśliwy, bo świetnie brzmiało i generalnie mocy nie brakowało.

W twojej sytuacji o głośności sprzętu będzie decydowała skuteczność paczki.

Pewnie, że lepiej mieć zapas mocy w głowie. Jak Ci będzie brakowało, to sprzedasz Ampega i kupisz coś mocniejszego :)

Ja się oczywiście na trechnologii nie znam, nie wierzę w prąd elektryczny i te wszystkie ohmy, waty, ampery i decybele, ale jak odpowiednio dobierzesz paczkę, to na skutecznosć brzmienia nie będziesz narzekał.

No i jest jeszcze stare basowe przysłowie - co 100 W w Ampegu, to 100 W w Ampegu.

Mówi to tyle, że zaraz po Ampegu miałem naprzykłąd combo Nemesisa NC210 (chyba 250 W mocy na dwóch głośnikach dziesionach), no i.... Szybciutko sprzedałem. Do stuwatowego Ampega toto startu nie miało.
Awatar użytkownika
Basman
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1174
Rejestracja: kwietnia 19, 2004, 9:52 am


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Instrumenty muzyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 246 gości

cron