Gitara Elektryczna

zapytania, porady itp.

Moderator: mods

Gitara Elektryczna

Postautor: Guli » czerwca 18, 2007, 1:32 pm

Daj mi chleba z D?emem
Guli
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 1
Rejestracja: maja 28, 2007, 2:21 pm

Postautor: Turgon » czerwca 18, 2007, 1:39 pm

Mo?e by? jak nie masz wi?cej kasy....
Jestem cynicznym nihilistą - nie jest mi wcale przykro, że Ci to przeszkadza.
Awatar użytkownika
Turgon
blueslover
blueslover
 
Posty: 795
Rejestracja: listopada 16, 2006, 6:53 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postautor: el.guitar » czerwca 18, 2007, 9:04 pm

Zwykle gdy kto? pyta o opini? na temat ta?szych instrument?w czy innego sprz?tu, siedz? cicho i nie bior? udzia?u w dyskusji. Dra?ni? mnie bardzo wypowiedzi w stylu "dozbieraj troch? kasy i kup sobie co? lepszego" albo "lepiej kup za to co? u?ywanego". Pewnie i tym razem kto? wko?cu Ci tak doradzi.

Nie ka?dego sta? na drogi instrument. Je?li ta cena Ci odpowiada, to kup to, na co Ci? sta?, ale niech ta gitara Ci si? podoba. Niech gra na niej sprawia Ci przyjemno??.

Jedno co Ci doradz?, to by? nie kupowa? w ciemno z internetu. Przejd? si? do jakiego? sklepu muzycznego, sprawd? jak to le?y w r?ce i jak gada. Bo jak ju? wydasz pieni?dze i nie b?dziesz zadowolony, to minie sporo czasu, zanim b?dzie Ci? sta? na kolejny zakup i przez ten czas mo?esz si? zniech?ci? do grania na zawsze.

Nie traktuj tego co powiem teraz jako najlepszego rozwi?zania, ale do?wiadczenie podpowiada mi, ?e lepiej wydasz pieni?dze kupuj?c w tej cenie nie zestaw, a samo wios?o. Im lepsz? gitar? kupisz na pocz?tek, tym wi?cej rado?ci Ci ona sprawi i tym szybsze b?d? Twoje post?py w nauce (zak?adam, ?e jeste? pocz?tkuj?cym gitarulkiem). Za ok 500-600 z? mo?na kupi? ca?kiem fajny instrument. ?adnie wypadaj? tu gitarki Cort, ale w tym przedziale cen nie ma regu?y. Ma?e treningowe kombo dokupisz sobie z czasem, bo to ju? nie jest taki wielki wydatek. Oczywi?cie je?li wolisz zestaw, nie ma w tym nic z?ego.

?ycz? Ci, aby Tw?j zakup da? Ci jaknajwi?cej przyjemno?ci z gry. I nie wa?ne jakiej klasy sprz?t to b?dzie. Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
el.guitar
blueslover
blueslover
 
Posty: 757
Rejestracja: sierpnia 25, 2005, 7:04 pm
Lokalizacja: Dobrzyca (k.Pleszewa)

Postautor: Matuzalem » czerwca 18, 2007, 10:07 pm

Zwykle robi? identycznie jak el.guitar, ale udziel? si? i ja :)
Odwiedzaj?c nowy sklep muzyczny w mojej ma?ej mie?cinie rzuci?em okiem na ukochane gitarki. Niestety, wi?kszo?? z nich by?a sprz?tem niedrogim, nie wzbudzaj?cym mojego zainteresowania, bo i rzadko znajdzie si? kto?, kto zainwestuje tutaj w sprz?t o warto?ci ponad 1000 z?. Wydawa?oby si?, ?e takiego rodzaju sprz?t kupuj? tylko amatorzy, lecz z mojej rozmowy ze sprzedawc?, dowiedzia?em si?, ?e jednym z jego ostatnich klient?w by? jaki? s?ynny polski gitarzysta (wymieni? nazwisko, ale ach, ta skleroza...).

Uzasadnili?my to tym, ?e albo szuka rzeczywi?cie "dziwnego" brzmienia, albo chce pokaza?, ?e gra on, nie sprz?t... No dziwne, w ka?dym b?d? razie, ale to jego interes. Z zakupu by? pono? niezwykle zadowolony.

Ja osobi?cie Epiphone'?w nie lubi?, a zw?aszcza jakichkolwiek jednoprzystawkowc?w, lecz to kwestia wyboru, lecz ?ycz? powodzenia w nauce :) Dobre rady umieszczono powy?ej, a ja si? z nimi zgadzam.

Natomiast pewien jestem, ?e nie b?dziesz zadowolony ze wzmacniacza. Je w zestawach nazywaj? pierdziawkami i jeszcze nigdy nie s?ysza?em o nich pochlebnych opinii.

No nic... Powodzenia!
Matuzalem
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 28
Rejestracja: maja 11, 2007, 9:33 am
Lokalizacja: G?og?w

Postautor: Matragon » czerwca 19, 2007, 6:27 am

xxx
Ostatnio zmieniony września 21, 2012, 12:50 pm przez Matragon, łącznie zmieniany 1 raz
Follow the Snake - Eat Apples!
Matragon - Facebook Fan Page
Matragon
ZAPPALENiEC
ZAPPALENiEC
 
Posty: 6577
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 12:43 pm

Postautor: el.guitar » czerwca 19, 2007, 2:37 pm

Z tanimi gitarami jest bardzo r??nie. Jaki? rok temu zarazi?em mojego wsp??lokatora gitarow? mani?. Powzi?? sobie zapunkt honoru nauczy? si? kilku chwyt?w i zagra? na Gitarowym Rekordzie Guinessa. Uda?o mu si? to, cho? na nauk? mia? tylko 2 tygodnie. Gra? na bardzo starym, ledwo trzymaj?cym si? kupy defilu, ale to ju? inna historia. Po rekordzie jego zapa? nie ostyg? i postanowi? kupi? sobie gitar? elektryczn?. Oczywi?cie jak wi?kszo?? student?w groszem nie ?mierdzia?, ale uda?o mu si? troch? od?o?y? i...

Wyruszyli?my na poszukiwania. Zbadali?my zasoby wszystkich wroc?awskich sklep?w muzycznych. Nasze rozczarowanie by?o ogromne. Jego cenami instrument?w, moje ich jako?ci?. W ko?cu byli?my ju? prawie zdecydowani na u?ywanego squiera w komisie przy Podwalu, kt?rego ogl?dali?my nawet kilka razy, ale trafili?my w ko?cu do ma?ego sklepiku na Psim Polu, w kt?rym wyboru specjalnego nie by?o. ?adnych markowych instrument?w (2 perkusje marki Basix i kybordy Casio, gitarki EverPlay...).

Zacz?li?my od najta?szych - za ok 240 z?. Szybko porzucili?my jednak nadzieje na zakup czegokolwiek w tej cenie. P??niej wzi?li?my strata J&D z wystawy. Kosztowa? 400 z?. Zacz??o si? robi? ciekawie. Poprosili?my sprzedawc? aby pokaza? nam wszystkie egzemplarze tego modelu jakie ma na stanie. Ca?y sklep zas?ali?my kartonami... Sprzedawca zacz?? ju? tracic cierpliwo??... I o to jest! Nic wielkiego, ale stroi, jest wygodna i z dechy do?? g?o?na - podpinamy. Single kiepskiej jako?ci, ale oddaj? charakter gry i brzmi? ca?kiem, ca?kiem (mo?e tylko szumy mog?yby by? mniejsze). Jeszcze wys?pi?em pas gratis, a potem zacz??em si? targowa? o male?kie obicie na korpusie (kt?rego kumpel nie mo?e zauwa?y? do dzi? :) ). Wyszli?my ze sklepu z grywaln? gitar?, za kt?r? zap?acili?my ostatecznie 340 z?.

Jak to si? jeszcze wyregulowa?o, wymieni?o przewody i poprawi?o luty, da?o nowe struny... Do dzi? zastanawiam si?, czy nie odkupi? tej gitary od niego, bo chod? gram na sprz?cie 4 razy dro?szym, to drugie wios?o zawsze si? przyda (cho?by po to, by nie taszczy? go poci?gami w t? i spowrotem). Naprawd? gitarka si? uda?a.

Mora? z tej bajeczki taki, ?e przy zakupie gitary nie nale?y si? spieszy?, trzeba si? nachodzi? i warto mie? ze sob? kogo?, kto jest w stanie oceni?, czy dany egzemplarz si? do czegokolwiek nadaje. Zapomnij o kupowaniu na allegro. To tylko pozory, ?e w ten spos?b cokolwiek oszcz?dzisz.
Awatar użytkownika
el.guitar
blueslover
blueslover
 
Posty: 757
Rejestracja: sierpnia 25, 2005, 7:04 pm
Lokalizacja: Dobrzyca (k.Pleszewa)

Postautor: leszekblues » czerwca 19, 2007, 3:09 pm

el.guitar pisze:Jedno co Ci doradz?, to by? nie kupowa? w ciemno z internetu. Przejd? si? do jakiego? sklepu muzycznego, sprawd? jak to le?y w r?ce i jak gada. Bo jak ju? wydasz pieni?dze i nie b?dziesz zadowolony, to minie sporo czasu, zanim b?dzie Ci? sta? na kolejny zakup i przez ten czas mo?esz si? zniech?ci? do grania na zawsze.



No jesli ktos w zyciu nie gra? na gitarze to skad ma wiedziec czy gitarka lezy w lapie czy nie , czy dobrze gada
NIe mamy doswiadczenia
Grac zmieniac kupowac i znowu sprzedawac itd.przez lata to jest rada :D
leszekblues
 

Postautor: Turgon » czerwca 19, 2007, 3:19 pm

Najlepiej mie? przyjaciela, kt?ry oceni :) I najlepiej rozejrze? si? za gitark?. Czy nie ma czego? lepszego w ni?szej cenie.
Ja sam zakupi?em gitar? z Custom Shopa przez net'a :P I chyba ?le zrobi?em :P
Jestem cynicznym nihilistą - nie jest mi wcale przykro, że Ci to przeszkadza.
Awatar użytkownika
Turgon
blueslover
blueslover
 
Posty: 795
Rejestracja: listopada 16, 2006, 6:53 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postautor: el.guitar » czerwca 19, 2007, 3:25 pm

Leszekblues, zwr?? uwag? na to, co dopisa?em p??niej

el.guitar pisze:Mora? z tej bajeczki taki, ?e przy zakupie gitary nie nale?y si? spieszy?, trzeba si? nachodzi? i warto mie? ze sob? kogo?, kto jest w stanie oceni?, czy dany egzemplarz si? do czegokolwiek nadaje. Zapomnij o kupowaniu na allegro. To tylko pozory, ?e w ten spos?b cokolwiek oszcz?dzisz.


Jasne, ?e gdy kto? nie wie jeszcze na co zwr?ci? uwag?, pomoc kogo? zaufanego jest niezb?dna. Cho? z takimi fachowcami te? r??nie bywa...

Pozdrawiam wszystkich serdecznie!
Awatar użytkownika
el.guitar
blueslover
blueslover
 
Posty: 757
Rejestracja: sierpnia 25, 2005, 7:04 pm
Lokalizacja: Dobrzyca (k.Pleszewa)

Postautor: el.guitar » czerwca 19, 2007, 3:40 pm

Kupowanie w ciemno i cz?ste zmiany sprz?tu to te? metoda, ale ja bym tam nie mia? do tego cierpliwo?ci.

Je?li kupuje si? pierwsze wios?o, to oceni? je mo?na dopiero, gdy ju? co? umiemy. Wtedy warto si? pokusi? o zmiany, bo ju? sami potrafimy okre?li? czy co? wog?le si? do czego? nadaje. Wtedy dopiero mo?liwe jest znalezienie czego? w?a?ciwego dla siebie.

Znam jednak wiele os?b, kt?rych zapa? do nauki gry szybko min?? i kto wie, mo?e by?oby inaczej, gdyby na starcie kto? nie uszcz??liwi? ich SkyWayami...
Awatar użytkownika
el.guitar
blueslover
blueslover
 
Posty: 757
Rejestracja: sierpnia 25, 2005, 7:04 pm
Lokalizacja: Dobrzyca (k.Pleszewa)


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Instrumenty muzyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 356 gości

cron