gitary Vintage

zapytania, porady itp.

Moderator: mods

gitary Vintage

Postautor: hryniu » maja 14, 2007, 9:39 pm

Siema :P
Jeszcze niedawno szuka?em ostatkiem si? gitary Les paul firmy Richwood z nadziej? ?e jednak gdzie? znajd? to cudo :) Niestety nie wysz?o.Lecz w ostatnim sklepie we Wroc?awiu w jakim by?em sprzedawca da? cynk ?e pono? godnymi nast?pcami Gitar Richwood Les Paul s? gitary firmy Vintage:
http://allegro.pl/item193186820_vintage ... ie_tu.html

Mo?e co? wiecie o tych gitarkach?? :P

Thanks and "Stay with the Blues" :D
"Niewa?ne jaki masz o??wek, wa?ne jak umiesz si? nim podpisa?....."
http://www.soulfire.freehost.pl/

Obrazek
Awatar użytkownika
hryniu
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 174
Rejestracja: maja 11, 2004, 11:00 am
Lokalizacja: OSTRZESZ?W

Postautor: SchyMan » maja 15, 2007, 6:14 am

S?ysza?em jedynie o firmie VANTAGE kt?rej starsze produkty dor?wnuj? gibsonom (Mo?e to liter?wka ?)
Awatar użytkownika
SchyMan
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 84
Rejestracja: marca 21, 2007, 9:48 pm

Postautor: hryniu » maja 15, 2007, 8:27 am

to chyba jaka? inna firma :P
"Niewa?ne jaki masz o??wek, wa?ne jak umiesz si? nim podpisa?....."
http://www.soulfire.freehost.pl/

Obrazek
Awatar użytkownika
hryniu
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 174
Rejestracja: maja 11, 2004, 11:00 am
Lokalizacja: OSTRZESZ?W

Postautor: Luke » maja 15, 2007, 10:43 am

Vantage to wios?a produkowane w japoni do ko?ca lat 80tych...
Dorwa? dzi? taki instrument to naprawde ogromny fart!

Vintage natomiast to niszowa p??ka je?li mowa o gitarach w wersji standard. Co do relacji z Richwood'em to z pewno?ci? nie b?d? to gorsze jako?ciowo instrumenty! Richwood np. RE125 by? pi?knie wyko?czon? kopi? les Paul'a z wszystkimi niuansami design'u prawdziwego Gibola Standard. Nie mniej jednak jak wi?kszo?c swoich chi?skich braciszk?w mia? kilka niedoci?gni??... Piet? achillesow? jest s?abej jako?ci elektronika. Drewno, kwestie manualne 5+, no nie by?o si? do czego przyczepi? dlatego warto w tym wio?le wymieni? pickupy na Seymour Duncan Jazz Set lub SH-1 B+N... Efekt murowany!
Koniecznie polecam odda? gitare w r?ce znajomego (dobrego) lutnika. Do roboty doszlifowanie hardware'u (p?kajace na mostku struny), szlif prog?w...
Mimo tylu zabieg?w: WARTO!

Co do samego Vintage szykuje si? ma?a rewolucja!
Gitary wyko?czone s? przepi?knie, hardware i elektronika to markowe produkty brytyjskiego pochodzenia "Wilkinson". Pickupy na magnesach Alinco... Same plusy!!! Gra?em na kilku egzemplarzach tych gitar we Frankfurcie i by?em bardzo mile zaskoczony. Co prawda na stoisku mieli kiepskie wzmaki no ale na to poprawka...
Mnie osobi?cie zafascynowa?a seria ICON!!!
Te gitary nie b?d? nale?a?y do najta?szych ale jako?ciowo b?d? odbiega?y in plus od standardowych wersji.
Na uwage zas?uguje kopia Les Paul'a V100 ICON Tribute to Peter Green...
Gitara jest kopi? Gibola gitarzysty Fletwood Mac do tego stopnia "wiern?", ?e na instrumencie ukazane s? zadrapania, wyatarty lakier w tych samych miejscach jak na oryginale! Gra zawodowo!
Na koniec tylko dodam, ?e ju? do mnie p?ynie V6 ICON...
Doczeka? si? nie mog?...
Niebawem wi?cej na www.musiccenter.pl
Krzysztof Siewruk

www.smokestack.pl
Awatar użytkownika
Luke
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 936
Rejestracja: czerwca 23, 2005, 4:33 pm

Postautor: Jahmaj » maja 28, 2007, 7:06 pm

hmmm to ja czekam az sie pojawia u mnie to pojde pograc zobaczyc jak gadaja te wiosla :)
jakby ktos wiedzial cos wiecej to dzwieczny za info bym byl:)
Jahmaj
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 68
Rejestracja: kwietnia 9, 2006, 8:41 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: az1z » czerwca 6, 2007, 7:48 pm

Luke pisze:Na koniec tylko dodam, ?e ju? do mnie p?ynie V6 ICON...
Doczeka? si? nie mog?...
Niebawem wi?cej na www.musiccenter.pl


No to Luke czekamy na recenzj? ! Ja mia?bym mo?liwo?? sprowadzenia u?ywanej gitary Vintage :> Chocia? mo?e now? te? b?dzie okazja dosta?. Jak na razie jest do wyciagni?cia telecaster Richwood'a za.. mo?e z wysy?k? do UK b?dzie 70 GBP..
MARIUSZ B
Awatar użytkownika
az1z
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 139
Rejestracja: września 13, 2006, 9:38 pm
Lokalizacja: Rozdrażew / Londyn / Poznań

Postautor: Luke » czerwca 11, 2007, 3:00 pm

Ju? s?!!!!!!!!!!!!!!

http://www.musiccenter.pl/?mod=brand&g1 ... 255&page=1

Dosta?em swojego V6 Icon!
Pierwsze wra?enie... Hmmm... Spodziewa?em si? lakieru poliestrowego a tu na wierzchu matowy akryl... Przyzwyczajam si?, coraz bardziej podoba si? to wyko?czenie. Manualnie gitara ?wietnie wykonana, dobrze wywarzona, wygodna... Elektronika jak we wszystkim, przewodziki chudziute?kie, s?abo ekranowane, pewnie za jaki? czas wymienie ale za to pikapy graja zajebioza! Mocny, zwarty sygna? mocno nasycone w niskie cz?stotliwo?ci. To mnie powali?o, bo bior? do ?apy lekk?, zgrabn? gitare a tu tak pot??ny sound! Na pocz?tku mia?em ma?y incydent z pierwszym plastikowym progiem... P?k? r?baniec, od tak! Co jest grane...? Gitare odda?em Markowi Leuto (zawodowy lutnik, jeden z najlepszych w kraju POLECAM!), kt?ry wyja?ni?, ?e frezarka wycie?a w podstrunnicy otwory idealnie p??okr?g?e pod profil prog?w natomiast ci?cie na pierwszy pr?g by?o proste a sam pr?g NIE. Mia? taki sam promie? jak pozosta?a reszta... Takie ma?e niedopatrzenie i zonk... Na dobre wysz?o!
Marek zamieni? mi siode?ko na tward? ko?? wiec teraz nie do??, ?e idealnie oparte s? struny "mojej" grubo?ci to instrument zyska? jeszcze sporo na brzmieniu!
Co do tego "feleru" to zwyk?a ciekawostka bo dotyczy?a tylko mojego modelu :( ...
Mimo wszystko polecam zamian? plastiku na solidne siode?ko, to naprawde nadaje gitarze wyra?nej zmiany!
Instrument jest wyj?tkowy!
Niepowtarzalny Design starego Relica, ?wietny stosunek jako?ci do ceny. Jako?ciowo r?wny instrumentom marki Blade, Fender Highway One...

Co do samych V100 czyli Les Paul'i to powiem tylko tyle: ?arty si? sko?czy?y!!!
W por?wnaniu do Richwooda V100 s? bardziej drapie?ne brzmieniowo. Bardziej otwarte w ?rednicy z charakterystycznym piachem. Richwood by? cieplutki, cichutki a te V100 poprostu rozpruwaja flaki! Warto to sprawdzi?! POLECAM ;)
Krzysztof Siewruk

www.smokestack.pl
Awatar użytkownika
Luke
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 936
Rejestracja: czerwca 23, 2005, 4:33 pm

Postautor: az1z » czerwca 11, 2007, 5:26 pm

hmm.. Luke, ciekawie.. dobrze, ?e przedstawi?e? Les Paule Richwooda vs. Vintage ;> Jest w czym wybiera? ;)

Co do stratocaster?w.. ten ICON V6 wygl?da nieziemsko...: > Domy?lam si?, ?e wybra?e? kremowego ... ?

btw. drogie co? te Vintage'y :> wiadomo - nowo?ci.. ;P

Pozdrawiam !
MARIUSZ B
Awatar użytkownika
az1z
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 139
Rejestracja: września 13, 2006, 9:38 pm
Lokalizacja: Rozdrażew / Londyn / Poznań

Postautor: Luke » czerwca 12, 2007, 9:12 am

az1z pisze:Co do stratocaster?w.. ten ICON V6 wygl?da nieziemsko...: > Domy?lam si?, ?e wybra?e? kremowego...


Niebieski!!!
Kremowego ju? mam... :P
Ten niebieski ?wietnie kontrastuje z t? zm?czon?, ???t? p?ytk?!!!!!!!!!!!
Krzysztof Siewruk

www.smokestack.pl
Awatar użytkownika
Luke
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 936
Rejestracja: czerwca 23, 2005, 4:33 pm

Postautor: Norbi » lipca 25, 2007, 4:19 pm

Witam, szukam leworecznej gitarki by rozpoczac nauke gry, i ten Les Paul Vintage'a wydaje sie dosyc fajna propozycja. Chociaz przyznam sie ze ten kremowy strat prezentuje sie swietnie przynajmniej na zdjeciach, ale chyba jednak skladam sie ku 2 humbuckerom.
Czy ktos z Was mial do czynienia z modelem V100? Jak z jakoscia wykonania i jak brzmi - oczywiscie biorac poprawke na cene tej gitary. I jeszcze jedno pytanie, czy jedyna roznica gitar w wersji Icon sa wytarcia?

pozdrawiam :)
Norbi
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 1
Rejestracja: lipca 18, 2007, 11:31 pm

Re: gitary Vintage

Postautor: o4dbluesband » września 4, 2007, 10:04 am

hryniu pisze:Siema :P
Jeszcze niedawno szuka?em ostatkiem si? gitary Les paul firmy Richwood z nadziej? ?e jednak gdzie? znajd? to cudo :) Niestety nie wysz?o.Lecz w ostatnim sklepie we Wroc?awiu w jakim by?em sprzedawca da? cynk ?e pono? godnymi nast?pcami Gitar Richwood Les Paul s? gitary firmy Vintage:
http://allegro.pl/item193186820_vintage ... ie_tu.html


:) a my mamy Richwood RE-129 - białego.
http://www.o4dbluesband.eu/foto_pliki/s ... chwood.jpg
Świetny instrument.
Valhalla - Fighting For Your Independence...
www.o4dbluesband.eu
www.wcds.eu
Awatar użytkownika
o4dbluesband
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 25
Rejestracja: lipca 10, 2007, 6:28 am
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Postautor: aXss » września 22, 2007, 3:21 pm

miałem przyjemność ograć ostatnio jednego LP od vintage'a - V100 MRPGM - czyli v6 icon lemon drop w sklepie hołdysa w wawie

mogę właściwie tylko potwierdzić to, co napisał Luke, plus mały dodatek:
to pierwsza gitara, która dobrze brzmiała z dechy [mówię o tych z przedziału 1.5 - 2k], ciemno, mocno, dobrze! i nareszcie poczułem, że gitara naprawdę jest kobietą. ta w dodatku to taka wredna sucz ;]

po prostu zakochałem się w niej ;D
efekt był taki, że po godzinie grania postanowiłem ją sobie zarezerwować i już wiem, że za niecały miesiąc to będzie moje osiemnastkowe wiosło.

jeśli inne egzemplarze są wykonane podobnie dobrze - polecam każdemu, kto chce kupić LP! żadnych epi, żadnych hagstromów, marathone'y też leżały. to po prostu miazga, w tej klasie cenowej. osprzęt wilkinsona, w końcu to ta sama marka - więc to nie są klucze klasy epi - strój potrzyma dłużej, nawalanie w struny nic nie zmieniało, co dla epi z którymi miałem styczność było typowe. sound z głębokim dołem, silnym i śpiewnym środkiem, przytłumioną górą - w końcu tego się spodziewałem po mahoniu i tom dostał.

właściwie jedyna rzecz, do której tak poważnie mogłem się przyczepić to struny jakie dawali w standardzie - jakieś 8 - 9, a dla LP cokolwiek poniżej dziesiątek to potwarz. ale jeśli to kwestia 30 złotych na ernie balle, to jakoś się nie zmartwiłem bardzo.

to wiosełko mogłoby być spokojnie o wiele droższe.
myspace.com/dpprojekt
http://www.lastfm.pl/music/DP+Projekt

to co prawda nie jest blues, ale jak na całkowitych amatorów i młodzieniaszków uważam, że to kawałek dobrej muzyki. <- chwilowo dostepne tylko oficjalne nieoficjalne demo
aXss
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 12
Rejestracja: września 19, 2006, 10:40 am
Lokalizacja: wziąć na bro? :/

Postautor: leszekblues » września 24, 2007, 10:53 am

Dobra jedzie w moje strony jeden Vintage z serii hollow
http://www.musiccenter.pl/?mod=item&g1= ... =1&id=8120
Jak ogram to sie wypowiem

Krzysiek licze na dobry egzemparz !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tzn.licze na Ciebie w kwestii wyboru najlepszej sztuki :oops:
leszekblues
 

Postautor: Basman » września 24, 2007, 11:22 am

ja macałem vintejdżowego fraglesa stylizowanego na starego fenderka, i powiem tyle, że w tej klasie cenowej, to całkiem porządny instrument. Trzy egzemplarze mi przeszły przez łapy, i jak to przy tanich instrumentach, wymaga to wszystko ustawienia, ale nie bardzo jest się do czego przyczepić.
Awatar użytkownika
Basman
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1174
Rejestracja: kwietnia 19, 2004, 9:52 am

Postautor: marek haga » lipca 26, 2008, 8:41 am

Ja dodam łyżeczkę dziegciu.
Byłem z kumplem w pewnym sklepie (nie będę palcyma pokazywał) obmacać
kilka instrumentów Vintage. Wisiał tam też jakiś bas, ale bez jednej struny...
W pierwszym testowanym wiośle odpadł potencjometr, w drugim pickup nie
działał. W trzecim też coś było nie tak, nie pamiętam już co. Tak czy siak
polecam dobrze obejrzeć wiosło przed kupnem. Ja osobiście trzymam się
z daleka od tego typu gitar.
MS
Awatar użytkownika
marek haga
bluesman
bluesman
 
Posty: 244
Rejestracja: stycznia 5, 2006, 11:09 am
Lokalizacja: Bjałystok

Postautor: leszekblues » lipca 26, 2008, 9:26 am

Osobiście to bym wymienił przystaweczki , ale koledze styka.Nie usłyszałby róznicy :D
NO i cos tam namieszane było z elektryką.Także tez do przejzenia.
leszekblues
 

Postautor: Krzysiek101 » lutego 25, 2009, 5:43 pm

A porównywał ktoś z was pod względem brzemienia i wykonania Epi SG lub LP z Vintage VS6 (typ SG) lub V100 (typ LP)?
May The Blues Be With You.
Awatar użytkownika
Krzysiek101
bluesman
bluesman
 
Posty: 279
Rejestracja: listopada 28, 2004, 4:35 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Wrocław

Postautor: Turgon » lutego 27, 2009, 10:10 pm

Ja tak... Z J&D LC4 porównałem Epi LP Custom Plus i Vintage V100BB.
Wszystkie stroiły. Nieznacznie bardziej miękki od reszty był Vintage, ale za to Epi miało jedynastki, więc też lipa w porównaniu. Manualnie to J&D i Vintage miały cieńsze gryfy. Na wzmakach nie grałem, bo przecież i tak przystawki wywaliłbym do kosza(konkretnie zwanego allegro :mrgreen: ), a potem wsadził inne.
Jestem cynicznym nihilistą - nie jest mi wcale przykro, że Ci to przeszkadza.
Awatar użytkownika
Turgon
blueslover
blueslover
 
Posty: 795
Rejestracja: listopada 16, 2006, 6:53 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Instrumenty muzyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości

cron