Wyb?r gitary basowej/dylemat:/

zapytania, porady itp.

Moderator: mods

Wyb?r gitary basowej/dylemat:/

Postautor: Joe18 » maja 12, 2007, 12:00 pm

Witam,

Mam pytanie odno?nie tych dw?ch gitar basowych.Mo?e kto? o nich s?ysza? lub trzyma? je w r?ku? Je?eli proponujecie co? innego w cenie 350/400z? to prosz? m?wi?:]


http://allegro.pl/item194799544_super_g ... _bass.html

http://allegro.pl/item194953401_wnt_pre ... od_ss.html

Kt?r? basie wybra? :D
Joe18
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 12
Rejestracja: marca 10, 2007, 8:54 pm

Postautor: przemak2 » maja 12, 2007, 1:16 pm

Precision - to dobrze ;-)

Z tych dwoch to ladniejsza jest ta druga - ma przynajmniej podobna do precisiona glowke. Z kolei magnesy wystaja z przetwornikow i w ferworze walki mozna sobie pokaleczyc palce. Ten pierwszy mimo brzydszej glowki ma na oko lepsze klucze - z mojego doswiadczenia wynika, ze takie "male" klucze sa lepsze od klasycznych. ponadto mniejsza glowka i lzejsze klucze sugeruja lepsze wywazenie instrumentu. Obie te gitary natomiast to sklejka i z brzmieniem nie wiazalbym zadnych nadziei. Tego typu instrumenty trzeba wziac do reki - jak sa wygodne, to OK, na poczatek moze byc, jak nie - na drzewo, wybor jest duzy.
Awatar użytkownika
przemak2
blueslover
blueslover
 
Posty: 656
Rejestracja: lutego 16, 2007, 8:15 pm
Lokalizacja: Poznan

Postautor: Joe18 » maja 12, 2007, 1:33 pm

A co powiecie o tej gitarze, s?ysza?em ?e hohner robi zno?ne gitarki:

http://www.allegro.pl/item192621320_git ... _bass.html

Btw:Na Korpusie tej Gitary Echo precission bass widoczne s? s?oje mo?e to ?wiadczy o tym ?e jest to naprawde drewno? :?
Joe18
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 12
Rejestracja: marca 10, 2007, 8:54 pm

Postautor: przemak2 » maja 12, 2007, 3:11 pm

To raczej taki sam pazdzierz jak tamte dwie. Takie gitary trzeba wziac w reke i pograc - jak dobre, to brac i nie zastanawiac sie ;-)
Te sloje to podejrzewam, ze sa papierowe ;-)
Awatar użytkownika
przemak2
blueslover
blueslover
 
Posty: 656
Rejestracja: lutego 16, 2007, 8:15 pm
Lokalizacja: Poznan

Postautor: SchyMan » maja 14, 2007, 8:04 am

Przemku czemu twierdzisz ,?e we wszystkich tanich basiwach jest sklejka ? Pacz np na sky-waye maj? korpus z drewna a i tak gadaj? jak by by?y ze sklejeczki.
A za t? cen? to tylko u?ywki !!
Awatar użytkownika
SchyMan
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 84
Rejestracja: marca 21, 2007, 9:48 pm

u?ywki

Postautor: Matragon » maja 14, 2007, 11:43 am

...
Ostatnio zmieniony września 21, 2012, 7:20 am przez Matragon, łącznie zmieniany 1 raz
Follow the Snake - Eat Apples!
Matragon - Facebook Fan Page
Matragon
ZAPPALENiEC
ZAPPALENiEC
 
Posty: 6577
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 12:43 pm

Postautor: przemak2 » maja 14, 2007, 12:27 pm

SchyMan pisze:Przemku czemu twierdzisz ,?e we wszystkich tanich basiwach jest sklejka ? Pacz np na sky-waye maj? korpus z drewna a i tak gadaj? jak by by?y ze sklejeczki.


A na pewno maja korpus z pelnego drewna? Rozkrecaliscie je? Bo ja rozkrecalem dwa "mahoniowe" epiphony ;-)

Zgadzam sie, ze uzywane - tylko ktos musi je sprzedac...
Awatar użytkownika
przemak2
blueslover
blueslover
 
Posty: 656
Rejestracja: lutego 16, 2007, 8:15 pm
Lokalizacja: Poznan

Postautor: SchyMan » maja 14, 2007, 2:42 pm

lool
Awatar użytkownika
SchyMan
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 84
Rejestracja: marca 21, 2007, 9:48 pm

Postautor: przemak2 » maja 14, 2007, 6:17 pm

Z tego forum - moj "korpus - maho?" ;-) bas w srodku



http://www.imagewoof.com/view_image/804361216/epi.jpg
Awatar użytkownika
przemak2
blueslover
blueslover
 
Posty: 656
Rejestracja: lutego 16, 2007, 8:15 pm
Lokalizacja: Poznan

Postautor: SchyMan » maja 14, 2007, 6:28 pm

to mo?e mahoniowa sklejka :D ;)
Awatar użytkownika
SchyMan
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 84
Rejestracja: marca 21, 2007, 9:48 pm

Postautor: przemak2 » maja 14, 2007, 6:37 pm

SchyMan pisze:to mo?e mahoniowa sklejka :D ;)


No, no - biale mahoniowe drewno, najnowszy wynalazek ;-)

(to nie ja szlifowalem bok otworu - tak bylo, to jest widok bezposrednio po wykreceniu przystawki).
Awatar użytkownika
przemak2
blueslover
blueslover
 
Posty: 656
Rejestracja: lutego 16, 2007, 8:15 pm
Lokalizacja: Poznan

Postautor: radlow » maja 28, 2007, 9:27 am

Z tego forum - moj "korpus - maho?" Wink bas w srodku
no w wi?kszo?ci tanich instrument?w tak jest .Zgadza si? w 100 %. Na czym? firma musi zaoszcz?dzi?, ?eby instrument m?g? by? tani. W cenie 300 -400 pln mo?na poszuka? u?ywanego Zaka/Mayonesa jak na pocz?tek przyzwoite wios?o, oczywi?cie trzeba ogra? dany egzemplarz. Odradzam ze swojej strony kupowanie w ciemno.
Awatar użytkownika
radlow
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 92
Rejestracja: marca 8, 2006, 5:32 pm

Postautor: SchyMan » maja 28, 2007, 4:55 pm

A czy aby na pewno sklejka ma a? tak mniejsze walory brzmieniowe od pe?nowarto?ciowego drewna ? I czy rzeczywi?cie jest taka tania ? Proponuj? przeczyta? t? dyskusj? http://basoofka.net/index.php?q=node/3699 a w szczeg?lno?ci posty kolegi entropmana
Awatar użytkownika
SchyMan
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 84
Rejestracja: marca 21, 2007, 9:48 pm

Postautor: radlow » maja 28, 2007, 11:09 pm

A czy aby na pewno sklejka ma a? tak mniejsze walory brzmieniowe od pe?nowarto?ciowego drewna ?
no to zalezy jakie drewno i jaka sklejka. Jednak porz?dne basy s? robione z litego drewna (oczywi?cie moze ono by? ??czone).
Awatar użytkownika
radlow
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 92
Rejestracja: marca 8, 2006, 5:32 pm

Postautor: przemak2 » maja 28, 2007, 11:18 pm

Proponuj? przeczyta? t? dyskusj? http://basoofka.net/index.php?q=node/3699 a w szczeg?lno?ci posty kolegi entropmana

Tak, rzeczywiscie, zwlaszcza, ze zaczal On swoja wypowiedz od ciekawego stwierdzenia "Po pierwsze nie ma gitar elektrycznych ze sklejki." :lol:
Awatar użytkownika
przemak2
blueslover
blueslover
 
Posty: 656
Rejestracja: lutego 16, 2007, 8:15 pm
Lokalizacja: Poznan

Postautor: radlow » maja 29, 2007, 8:12 am

No faktycznie moglbym sie zalozyc o skrzynke browca z nim ze sa . Na dowod pokazal bym mu Squiera made in korea .
Awatar użytkownika
radlow
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 92
Rejestracja: marca 8, 2006, 5:32 pm

Postautor: SchyMan » maja 29, 2007, 9:23 am

ech... :) no ja sie na budulcu elektryk?w to a? tak nie znam ,ale dyskusja z basoofki ciekawa ;) No to proponuje ko?czy? offtopa o drewnie
Awatar użytkownika
SchyMan
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 84
Rejestracja: marca 21, 2007, 9:48 pm

Postautor: Turgon » maja 29, 2007, 3:11 pm

Wtr?c? swoje trzy grosze. Szczerze m?wi?c nie wydaje mi si? by ktokolwiek produkowa? gitary ze sklejki... Takie co? nie gra w og?le. Wi?kszo?? z was nie rozr??nia sklejki od drewna ??czonego. My?licie ?e tak ?atwo dosta? ?wietnie wysezonowany jeden kawa? dechy mahoniowej. Obud?cie si?, nie ma ?adnych cud?w... Producenci po prostu ??cz? ma?e kawa?ki, ?eby uzyska? du?y. Ot ca?a prawda.
Jestem cynicznym nihilistą - nie jest mi wcale przykro, że Ci to przeszkadza.
Awatar użytkownika
Turgon
blueslover
blueslover
 
Posty: 795
Rejestracja: listopada 16, 2006, 6:53 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postautor: SchyMan » maja 29, 2007, 4:21 pm

Turgonie ,kawa?ki do ??czenia musz? spe?nia? du?o warunk?w i nie mo?na poskleja? gitary z odpadk?w jakie zosta?y przy wycinaniu poprzednich
Ale jednak masz troch? racji. Ze zwyk?ej sklejki przynajmniej ja sobie nie wyobra?am robienia gitary. Ot?? sklejk? robi si? jak ka?dy wie z kilku p?yt drewna sklejanych by zwi?kszy? jej wtrzyma?o?? ze sob? raz s?ojami w poprzek drugi raz s?ojami wzd?u? jednak korpus gitary musi pracowa? i przewodzi? drgania a takie poklejone ze sob? kawa?ki kompletnie nie sprzyjaj? temu zjawisku dlatego wydaje mi si? producenci gitar ??cz? p?yty w jaki? inny nieznany mi spos?b.
Bardzo ciekawy offtopic nam si? zrobi? mo?e poprosimy moda o przeniesienie dyskusji w oddzielny temat? :D
Awatar użytkownika
SchyMan
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 84
Rejestracja: marca 21, 2007, 9:48 pm

Postautor: Turgon » maja 29, 2007, 9:24 pm

Jestem za. Wed?ug mnie klej? jakimi? tam specjalnymi klejami kawa?ki du?e, by zrobi? co? w stylu "kompozytu"... Po??czenia r??nych kawa?k?w r??nej wielko?ci.
Jestem cynicznym nihilistą - nie jest mi wcale przykro, że Ci to przeszkadza.
Awatar użytkownika
Turgon
blueslover
blueslover
 
Posty: 795
Rejestracja: listopada 16, 2006, 6:53 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postautor: przemak2 » maja 29, 2007, 10:01 pm

Szczerze m?wi?c nie wydaje mi si? by ktokolwiek produkowa? gitary ze sklejki...

Kurcze - a link do zdjecia mojego epiphona ciagle dostepny - i to w tym watku!

http://www.imagewoof.com/view_image/804361216/epi.jpg

Takie co? nie gra w og?le.

Ano nie za bardzo... Ale takie gitary niestety sa produkowane, jak zreszta wszystko obecnie, bedace "prawie" takie samo jak oryginal.
Awatar użytkownika
przemak2
blueslover
blueslover
 
Posty: 656
Rejestracja: lutego 16, 2007, 8:15 pm
Lokalizacja: Poznan

Postautor: Turgon » maja 30, 2007, 2:49 pm

przemak2: Wierzy? mi si? nie chce w to co m?wisz. Gra?em na Epiphonie G-400 Vintage(to ta twoja sklejka) i Gibsonie SG (ten to na pewno maho?). I jako? gra?y, i by?y na bardzo podobnym poziomie... Cho? brzmienie GIbka nie przekonywa?o mnie do wydania 3.5k z? dodatkowo.
Jestem cynicznym nihilistą - nie jest mi wcale przykro, że Ci to przeszkadza.
Awatar użytkownika
Turgon
blueslover
blueslover
 
Posty: 795
Rejestracja: listopada 16, 2006, 6:53 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postautor: przemak2 » maja 30, 2007, 5:00 pm

Wierzy? mi si? nie chce w to co m?wisz. Gra?em na Epiphonie G-400 Vintage(to ta twoja sklejka) i Gibsonie SG (ten to na pewno maho?). I jako? gra?y, i by?y na bardzo podobnym poziomie...

Ale w co nie chce sie Tobie wierzyc? W to, ze ten bas jest ze sklejki, czy w to, ze nie brzmi? Moze G-400 nie jest ze sklejki, kto wie... moj bas niestety tak, i wprawdzie wiele sie po nim nie spodziewalem, to dostalem dokladnie to, czego sie spodziewalem ;-)
Awatar użytkownika
przemak2
blueslover
blueslover
 
Posty: 656
Rejestracja: lutego 16, 2007, 8:15 pm
Lokalizacja: Poznan

Postautor: radlow » maja 30, 2007, 6:30 pm

Szczerze m?wi?c nie wydaje mi si? by ktokolwiek produkowa? gitary ze sklejki...
Ciekawe z tego co doczyta?em w GiB to Epiphone Dot jest ze sklejki. I co ciekawe niczego mu to nie ujmuje . Oczywi?cie testy w GiBie zawsze wypadaja pozytywnie :)
Awatar użytkownika
radlow
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 92
Rejestracja: marca 8, 2006, 5:32 pm

Postautor: Turgon » maja 30, 2007, 7:57 pm

radlow, a c?? jest ten GiB ? Bo zastanawia mnie z czym ciekawym wyskoczysz teraz.
przemak2, ale nie wyskakuj ?e wszystkie gitary ta?sze ni? 4000 z? s? ze sklejki.
Jestem cynicznym nihilistą - nie jest mi wcale przykro, że Ci to przeszkadza.
Awatar użytkownika
Turgon
blueslover
blueslover
 
Posty: 795
Rejestracja: listopada 16, 2006, 6:53 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postautor: SchyMan » maja 30, 2007, 8:28 pm

No wiecie przecie? w wielu sklepach nie ukrywaj? faktu ,?e gitara jest ze sklejki...
Awatar użytkownika
SchyMan
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 84
Rejestracja: marca 21, 2007, 9:48 pm

Postautor: przemak2 » maja 30, 2007, 8:34 pm

przemak2, ale nie wyskakuj ?e wszystkie gitary ta?sze ni? 4000 z? s? ze sklejki.

A gdzie ja cos takiego napisalem?!?
Awatar użytkownika
przemak2
blueslover
blueslover
 
Posty: 656
Rejestracja: lutego 16, 2007, 8:15 pm
Lokalizacja: Poznan

Postautor: Turgon » maja 30, 2007, 8:35 pm

Tylko ok. kosztuj? Gibsony... W zale?no?ci oczywi?cie od modelu, albo z reszt?, co ja si? b?d? t?umaczy?.

SchyMan: Tylko po?owa nie umie t?umaczy?. Ciekawie kiedy napisz?, ?e sklejk? jest korpus z kilku kawa?k?w drewna.
Jestem cynicznym nihilistą - nie jest mi wcale przykro, że Ci to przeszkadza.
Awatar użytkownika
Turgon
blueslover
blueslover
 
Posty: 795
Rejestracja: listopada 16, 2006, 6:53 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postautor: SchyMan » maja 31, 2007, 10:28 am

haha ,dzi? odkupi?em sobie bas od kumpla za 260zeta. Co prawda ten ciemny fornir w gryfie wypad? do po?owy ,sam gryf jest lekko p?kni?ty (ale prosty ,niewygodny ale prosty) ,progi odstaj? i przy du?ej nie uwadz? i szar?y mo?na si? skaleczy? ale za to wszystko bas procentuje sobie pi?knym brzmieniem i chyba mahoniowym ,pe?nowarto?ciowym drewnem ,wysezownowanym ok 20lat temu prawdopodobnie przez mayonesa. Kszta?t Precission przystawki P+2xJ i za nied?ugi czas czeka go wizyta u lutnika :). Je18 je?li mi si? uda?o to czemu tobie si? ma nie uda? kupi? bas za tak nisk? cen? tylko szuukaj... ;)
PS.
tylko kurka zachodz? w g?ow? co w nim mo?e tyle warzy? jakie? 6-7kg... !?
Awatar użytkownika
SchyMan
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 84
Rejestracja: marca 21, 2007, 9:48 pm

Postautor: przemak2 » maja 31, 2007, 1:50 pm

Tylko ok. kosztuj? Gibsony... W zale?no?ci oczywi?cie od modelu, albo z reszt?, co ja si? b?d? t?umaczy?.

Ale o ssso chozi?
Awatar użytkownika
przemak2
blueslover
blueslover
 
Posty: 656
Rejestracja: lutego 16, 2007, 8:15 pm
Lokalizacja: Poznan

Następna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Instrumenty muzyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 184 gości

cron