Drewno gitary

zapytania, porady itp.

Moderator: mods

Drewno gitary

Postautor: el.guitar » kwietnia 15, 2007, 8:22 am

Mam pytanie:

Gdzie mo?na kupi? drewno takie jak macho?, jesion czy klon (niekoniecznie ameryka?ski czy kanadyjski)? Przymierzam si? do samodzielnego zbudowania gitary od podstaw.

Zale?y mi te?, aby drewno nie by?o przesuszone. Teraz suszy si? je w suszarniach, a nie sezonuje. Wol? ?eby tekie drewno pole?a?o u mnie i poczeka?o z pi?? lat na swoj? kolej, ni? ?eby by?o suszone sztucznie.

Wi?kszo?? firm importuj?cych drewna egzotyczne sprzedaje tylko wi?ksze ilo?ci, albo gotowe wyroby typu deska pod?ogowa. :?

Czy kto? wie, gdzie mo?na kupi? np. jedn? czy dwie sztuki machoniowej tarcicy?
Awatar użytkownika
el.guitar
blueslover
blueslover
 
Posty: 757
Rejestracja: sierpnia 25, 2005, 7:04 pm
Lokalizacja: Dobrzyca (k.Pleszewa)

Postautor: sahel » kwietnia 15, 2007, 9:21 am

Z zakupem ma?ej ilo?ci b?dziesz mia? problemy, ale polecam porozmawia? osobi?cie z handlowcem z firmy, kt?ra sprzedaje "wi?ksze ilo?ci", jak mu powiesz o co chodzi, to na pewno sprzeda, a mo?e da Ci potrzebny kawa?ek.
Piotr Kosiński
Awatar użytkownika
sahel
bluesman
bluesman
 
Posty: 396
Rejestracja: stycznia 5, 2007, 12:07 pm
Lokalizacja: W-wa Stara Miłosna

Postautor: andrzej » kwietnia 15, 2007, 9:58 am

mahon do polski musi ktos sprowadzic wiec lepiej jak ty to zrobisz-bedzie taniej.a jak masz kogos w stanach to jeszcze lepiej.z mahoniem honduraskim moze byc klopot bo chyba wprowadzili embargo (ochrona srodowiska) podobnie jak na palisander brazylijski wiele lat temu.ale nie jestem pewny.
polecam strony:
www.lmii.com
www.alliedlutherie.com
www.stewmac.com
najlepsze doswiadczenia mam z "lmii" i "stwemac"-zrobilem kopie nationala.drewno jest tam sezonowane.opowiadaja na wszelkie pytania-bardzo mili.radze nie kupowac tarcicy tylko juz wyselekcjonowane przez fachowca drewno.drewno na podloge rozni sie "troche" od takiego do gitary.trzeba zwrocic miedzy innymi uwage na przebieg sloji,kolor i sposob ciecia-tzw quatersawn.
andrzej
blueslover
blueslover
 
Posty: 466
Rejestracja: kwietnia 2, 2007, 9:16 am
Lokalizacja: charzykowy

Postautor: el.guitar » kwietnia 16, 2007, 7:43 pm

Dzi?ki za rzeczow? odpowied?!
Awatar użytkownika
el.guitar
blueslover
blueslover
 
Posty: 757
Rejestracja: sierpnia 25, 2005, 7:04 pm
Lokalizacja: Dobrzyca (k.Pleszewa)


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Instrumenty muzyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 100 gości