Najlepsze miejsca produkcji Fender'?w

zapytania, porady itp.

Moderator: mods

Najlepsze miejsca produkcji Fender'?w

Postautor: ajrisz13 » marca 29, 2007, 7:13 pm

Witam!
Gdzie waszym zdaniem Fender mia?/ma najlepsz? produkcj? swoich strat?w?Jak wypada np. Korea :)
ajrisz13
 

Postautor: ajrisz13 » marca 29, 2007, 7:14 pm

ajrisz13
 

Postautor: SchyMan » marca 29, 2007, 8:04 pm

to ty nie wiesz ?e w koreji si? robi tanie badziewia ? A najcze?ciej robi? je wi??niowie za 1 misk? ry?u wi?c ... najlepszy fender to amerykaniec ! (nie stety i najdro?szy)
Awatar użytkownika
SchyMan
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 84
Rejestracja: marca 21, 2007, 9:48 pm

Postautor: Szymenio » marca 29, 2007, 8:28 pm

a opr?cz amerykan?w najlepsze s? made in japan
Szymenio
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 51
Rejestracja: stycznia 6, 2007, 9:40 am

Postautor: franz » marca 29, 2007, 11:40 pm

Gitar Fendera nie lubi? /w przeciwie?stwie do piec?w/, ale Pewien Powa?any Mecenas przedstawi? mi to tak :
- USA
- Japonia
- Meksyk
- Korea
- Chiny
Pono? japo?skie z dawnych lat bywaj? lepsze od orygina??w. Ale nie wiem na bank, jak wspomina?em, nie lubi? gitar Fendera, nie grywa?em.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
franz
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 38
Rejestracja: czerwca 3, 2006, 7:23 pm
Lokalizacja: z poddasza

Postautor: ajrisz13 » marca 30, 2007, 10:08 am

Ja poprostu szukam wios?a dla kumpeli,kt?ra gra na akustycznej 7lat i chce przejsc teraz na elektryka.Jej bud?et wynosi 600z?,co wi?c poleciliby?cie w tym przedziale cenowym?(mo?e byc jakies u?ywane wios?o) :wink:
Pozdrawiam
ajrisz13
 

Postautor: Szymenio » marca 30, 2007, 9:47 pm

u?ywane lub jak koniecznie co? ze stajni fender (lub pochodne) to mo?e jaki? ni?szy squier?
Szymenio
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 51
Rejestracja: stycznia 6, 2007, 9:40 am

Postautor: przemak2 » marca 30, 2007, 9:52 pm

ajrisz13 pisze:Jak oceniacie to wiose?ko? :P
http://www.allegro.pl/item180218002_fen ... korea.html


Fajne - a szczegolnie kalkomania na glowce ;-)
Z Fenderem to ma wlasnie tyle wspolnego, ze ktos nakleil kalkomanie. Glowka stratocastera, stara czy nowa, wyglada nieco inaczej - latwo znalezc na allegro. No, chyba, ze teraz tak w Korei robia fendery - to przepraszam.
Awatar użytkownika
przemak2
blueslover
blueslover
 
Posty: 656
Rejestracja: lutego 16, 2007, 8:15 pm
Lokalizacja: Poznan

Postautor: Hisieher » marca 31, 2007, 12:37 pm

Z 'fenderami' na allegro trzeba uwa?a?, bo cz?sto s? te? aukcje z nalepkami na g??wk? z logo fendera :P
np. http://www.allegro.pl/item180880545_fender_jazz_bass_70_logo.html
Awatar użytkownika
Hisieher
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 35
Rejestracja: sierpnia 22, 2006, 8:59 am
Lokalizacja: okolice Rybnika

Postautor: Slavkomierz » marca 31, 2007, 1:25 pm

S?ysza?em ?e najlepsze Fendery robi? lub robili Japo?czycy.Amerykanie oczywi?cie twierdz? inaczej ale z tego co s?ysza?em to w kraju kwitn?cej wi?ni prawdopodobnie zamkni?to zak?ady produkuj?ce Fendery bo by?y w?a?nie o wiele lepsze jako?ciowo,brzmieniowo,itd od ameryka?skich i sprzeda? dro?szych ale gorszych egzemplarzy ameryka?skich gwa?townie spad?a..nie chc? potwierdza? tych informacji ale co? wtym musi by?..pozdrawiam..
Awatar użytkownika
Slavkomierz
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 87
Rejestracja: marca 5, 2007, 11:56 pm

Postautor: Pawel1991 » marca 31, 2007, 5:36 pm

hmmm... jak na ta cene to kolezanka powinna sie powaznie zastanowic nad kupnem Squiera... Jak dla mnie gitarka w porzadku tylko trzeba najpierw ograc kilka bo egzemplarze trafiaja sie bardzo rozne :)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Pawel1991
blueslover
blueslover
 
Posty: 400
Rejestracja: grudnia 10, 2006, 12:47 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: krienai » marca 31, 2007, 10:55 pm

...czasem warto zastanowi? sie nad jakim? sk?adakiem albo u?ywk? z epoki....hm....odleg?ej:)...czeskie jolany z lat 70/80 cz?sto osi?gaja podobne ceny a wydaja mi sie ciekawsze ni? azjatyckie wyroby....poza tym- zawsze to kawa?ek historii pod r?k?, nie?...tylko bro? bo?e nie defil:/...pozdrawiam
"There must be some kind of way out of here..."
Awatar użytkownika
krienai
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 66
Rejestracja: lutego 11, 2007, 1:40 am
Lokalizacja: wieś stołeczna

Postautor: krienai » marca 31, 2007, 11:49 pm

W?a?nie przegl?da?em allegro i znalaz?em toto
http://www.allegro.pl/item180436355__gi ... lana_.html

kto? co prawda zdewastowa? g??wk? (z tego co pamietam to oryginalnie ma ona inny kszta?t...) ale gitara w sumie fajna :) Brat mia? podobny model (Jolana Vikont) r??ni? si? od tego ,?e mia? jedna przystawk? i sta?y mostek i spe?nia?a swoj? rol? ...a i cena przyst?pna:)
Pozdrawiam
"There must be some kind of way out of here..."
Awatar użytkownika
krienai
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 66
Rejestracja: lutego 11, 2007, 1:40 am
Lokalizacja: wieś stołeczna

Postautor: Turgon » kwietnia 1, 2007, 11:40 am

Odradzam zdecydowanie Squier'a. Po pierwsze Agathis... Po drugie s?ysza?em i mia?em w ?apach gitar?. Niezbyt mi si? podoba?a, a to by?o wy?szy model za 1000 z hakiem. Du?o lepiej gra mi si? np. na Mahoniowym Epiphonie.
Awatar użytkownika
Turgon
blueslover
blueslover
 
Posty: 795
Rejestracja: listopada 16, 2006, 6:53 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postautor: Pawel1991 » kwietnia 1, 2007, 11:50 am

Co do Squierow to kwestia gustu i jak ju? pisa?em wy?ej trafienia na dobry egzemplarz... Aczkolwiek warto poszuka? na allegro jakich? u?ywanych gitar. Czasami mo?na trafi? na przyzwoity instrument za niezbyt wysoka cen?.

Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
Pawel1991
blueslover
blueslover
 
Posty: 400
Rejestracja: grudnia 10, 2006, 12:47 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: przemak2 » kwietnia 1, 2007, 7:30 pm

Turgon pisze:Odradzam zdecydowanie Squier'a. Po pierwsze Agathis... Po drugie s?ysza?em i mia?em w ?apach gitar?. Niezbyt mi si? podoba?a, a to by?o wy?szy model za 1000 z hakiem. Du?o lepiej gra mi si? np. na Mahoniowym Epiphonie.


Oj Kolego! ;-)

Popatrz na moj avatar - Squier Precision Bass rocznik 1986 (chyba starszy od Ciebie) - na tym instrumencie zostalo nagranych wiele plyt, bedacych wrecz "kamieniami milowymi" w historii polskiego rocka - wielokrotnie proponowano mi zamiane na oryginalne fendery , w cenie wielokrotnie wyzszej niz 720DM (tyle w 1986 zaplacilem u Langowskiej). Stare Squiery jakosc maja nieporownywalna - waz slowa ;-)



Oczywiscie wspolczesne squiery to niestety calkiem inna rzecz....
Awatar użytkownika
przemak2
blueslover
blueslover
 
Posty: 656
Rejestracja: lutego 16, 2007, 8:15 pm
Lokalizacja: Poznan

Postautor: SchyMan » kwietnia 2, 2007, 6:47 am

Racja racja a to za spraw? drewna kiedy? nie oszcz?dzali na drewnie nawet w bud?etowych wersjach bo by?y znacznie wi?ksze zasoby tego? tworzywa ;)
Kolejny raz powtarzam
IM GITARA STARSZA TYM LEPSZA!!
Awatar użytkownika
SchyMan
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 84
Rejestracja: marca 21, 2007, 9:48 pm

Postautor: Turgon » kwietnia 2, 2007, 4:08 pm

Schyman: Mo?na czasem trafi? na naprawd? pikne m?ode cacuszko. Teraz mam k?opoty z moj? gitark?. Gitara jak wiadomo pracuje, i teraz mam ju? nie?le przykrzywiony gryf bo zaczyna na wi?kszej ilo?ci prog?w brz?cze
Jestem cynicznym nihilistą - nie jest mi wcale przykro, że Ci to przeszkadza.
Awatar użytkownika
Turgon
blueslover
blueslover
 
Posty: 795
Rejestracja: listopada 16, 2006, 6:53 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postautor: Maetheo » kwietnia 2, 2007, 11:17 pm

... tak a pro po produkcji to osobi?cie posiadam squaiera strato made in Japan z 1994 i nie sprzeda? bym go nigdy. Sentyment do instrument, do jego brzmienia... W zesz?ym roku w?o?y?em pick up od Bastka i teraz to ju? gada naprawd? jak nie jeden strat ameryka?ski... Wydaje mi si?, ?e to zale?y od momentu produkcji... roku... drewna przede wszystkim i elektroniki... No i chyba od podej?cia do niego... Janis, bo tak si? zwie traktuje jak ?one... To tyle bym sobie doda?...
Pozdrawiam.
Maetheo...
Maetheo
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 73
Rejestracja: marca 21, 2005, 11:26 am

no niestety

Postautor: SchyMan » kwietnia 3, 2007, 4:59 pm

Turgon pisze:Schyman: Mo?na czasem trafi? na naprawd? pikne m?ode cacuszko. Teraz mam k?opoty z moj? gitark?. Gitara jak wiadomo pracuje, i teraz mam ju? nie?le przykrzywiony gryf bo zaczyna na wi?kszej ilo?ci prog?w brz?cze?.


No niestety to si? zdarza w starszych gitarkach ja np przez pewien czas mia?em kupi? bas ibka roadstara gada? miodzio naprawd? jeden z bardziej udanych roadstar?w ale co z tego jak gryf wypaczony i gra? si? na tym nie da?o .
EDIT:
Wiem ?e mo?na trafi? na nie z?? n?wk? ale to nie jest regu?a a starsze basy najcz??ciej zawsze s? cud-mi?d je?li chodzi o brzmienie ;)
Awatar użytkownika
SchyMan
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 84
Rejestracja: marca 21, 2007, 9:48 pm

Postautor: Marek-"Mały" » kwietnia 3, 2007, 5:09 pm

przemak2 pisze:
Turgon pisze:Odradzam zdecydowanie Squier'a. Po pierwsze Agathis... Po drugie s?ysza?em i mia?em w ?apach gitar?. Niezbyt mi si? podoba?a, a to by?o wy?szy model za 1000 z hakiem. Du?o lepiej gra mi si? np. na Mahoniowym Epiphonie.


Oj Kolego! ;-)

Popatrz na moj avatar - Squier Precision Bass rocznik 1986 (chyba starszy od Ciebie) - na tym instrumencie zostalo nagranych wiele plyt, bedacych wrecz "kamieniami milowymi" w historii polskiego rocka - wielokrotnie proponowano mi zamiane na oryginalne fendery , w cenie wielokrotnie wyzszej niz 720DM (tyle w 1986 zaplacilem u Langowskiej). Stare Squiery jakosc maja nieporownywalna - waz slowa ;-)



Oczywiscie wspolczesne squiery to niestety calkiem inna rzecz....


No...ten, kt?ry chcia? si? zamieni? na oryginalnego Fendera..to delikatnie m?wi?c "koneser".
Marek-"Mały"
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 45
Rejestracja: marca 25, 2007, 3:55 pm
Lokalizacja: ?l?sk

Postautor: SchyMan » kwietnia 3, 2007, 6:26 pm

buecheche stary przcie? ten squajer zapewne brzmieniem zjada wiele fender?w mo?liwe ?e nawet made in USA
Awatar użytkownika
SchyMan
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 84
Rejestracja: marca 21, 2007, 9:48 pm

Postautor: Turgon » kwietnia 3, 2007, 6:59 pm

Wszystko zale?y od egzemplarza :)
Jestem cynicznym nihilistą - nie jest mi wcale przykro, że Ci to przeszkadza.
Awatar użytkownika
Turgon
blueslover
blueslover
 
Posty: 795
Rejestracja: listopada 16, 2006, 6:53 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postautor: przemak2 » kwietnia 3, 2007, 7:07 pm

Marek-"Ma?y" pisze:No...ten, kt?ry chcia? si? zamieni? na oryginalnego Fendera..to delikatnie m?wi?c "koneser".


A ja mysle, ze wiekszym koneserem jest ten, ktory wolal miec swojego squiera a nie nowke fendera - nawet wtedy, gdy ten fender oznaczal roczna pensje - czyli ja ;-)
Awatar użytkownika
przemak2
blueslover
blueslover
 
Posty: 656
Rejestracja: lutego 16, 2007, 8:15 pm
Lokalizacja: Poznan

Postautor: przemak2 » kwietnia 3, 2007, 7:13 pm

SchyMan pisze:buecheche stary przcie? ten squajer zapewne brzmieniem zjada wiele fender?w mo?liwe ?e nawet made in USA


Otoz to - sa dowody ;-)

A serio - w 1986 roku u nas dopiero pojawialy sie fendery japonskie, a squier, bedacy na rynku od roku-dwoch byl nowinka i nikt nie wiedzial, czego sie spodziewac - ja go przeciez zamowilem i dostalem wysylkowo! W tym samym czasie (rok-dwa lata pozniej) kolega z zespolu kupil squiera tele - gral na nim dlugo, ale nie byl to dobry instrument. U nas na rynku wtornym krolowaly instrumenty firm Maya albo podobnych, najczesciej noname, brzmiace paskudnie i z takim tez osprzetem. Zaplacilem, pamietam, 720DM, co bedac polowa ceny fendera i tak jak na studenta bylo suma astronomiczna - OIDP mniej wiecej tyle kosztowal maluch, czyli samochod ;-)
Awatar użytkownika
przemak2
blueslover
blueslover
 
Posty: 656
Rejestracja: lutego 16, 2007, 8:15 pm
Lokalizacja: Poznan


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Instrumenty muzyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 174 gości

cron