Podstrunnica

zapytania, porady itp.

Moderator: mods

Podstrunnica

Postautor: Jedi » marca 27, 2007, 5:38 pm

Chcia?bym wiedziec czym r??ni si? gitarka z podstrunnic? palisandrow? lub hebanow? i normalna klonowa. Chodzi mi o r??nice w brzmieniu i wygodzie gry.
Awatar użytkownika
Jedi
blueslover
blueslover
 
Posty: 495
Rejestracja: lutego 11, 2006, 7:00 pm

Postautor: Hisieher » marca 27, 2007, 8:24 pm

Przez kilka lat mia?em gitark? z palisandrow? podstrunnic? (mam jeszcze akustyka z palisandrem). Od paru miesi?cy mam strata z klonow?. Szczerze m?wi?c nie odczu?em specjalnych r??nic, r??ni to si? troche w dotyku ale jak dla mnie gra si? na tym tak samo. Jedyne wra?enie to estetyka, na klonowej mi si? przyjemniej gra jako?, tak jasno i przestronnie :P .
Co do brzmienia to nie moge nic powiedzie? bo te gitary bardzo si? r??ni?y wi?c ci?zko stwierdzi? jaki wp?yw na brzmienie mia?a podstrunnica.

Moim zdaniem lepszy jest klon, ale to subkietywne wra?enia nie maj?ce zwi?zku z wygod? ani brzmieniem.

Aha i jeszcze te same gitarki w wersji z klonow? podstrunnic? s? zwykle dro?sze (np. fendery) nie wiem czy to ?wiadczy na ich plus ale zawsze co? ;)
Awatar użytkownika
Hisieher
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 35
Rejestracja: sierpnia 22, 2006, 8:59 am
Lokalizacja: okolice Rybnika

Postautor: SchyMan » marca 28, 2007, 12:49 pm

Hisieher pisze:Aha i jeszcze te same gitarki w wersji z klonow? podstrunnic? s? zwykle dro?sze (np. fendery) nie wiem czy to ?wiadczy na ich plus ale zawsze co? ;)


To ?wiadczy tylko o tym ?e klon jest dro?szy ;) :D bo brzmienie mo?e przypasowa? ka?demu inne ;) A je?li chodzi wp?yw podstrunnicy na brzmienie ,to jest bardzo du?e nawet wi?ksze ni? drewno z jakiego jest zrobiony sam gryf to dlatego ,?e progi przekazuj? drgania... A r??nice w brzmieniu z innych gatunk?w podstrunnic wida? najlepiej przy tych samych egzemplarzach. M?j kolega wymieni? w swym basie podstrunnice z palistandrowej na klonow? i brzmienie naprawd? wyra?nie si? rozja?nia?o !
A tutaj mo?esz sobie zobaczy? ...
http://www.warmoth.com/bass/necks/necks ... _neckwoods
PS
A podstrunnice nie robi si? tylko z tych 3 gatunk?w drewna ,gdzie? nawet widzia?em bas z granitow? !
Awatar użytkownika
SchyMan
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 84
Rejestracja: marca 21, 2007, 9:48 pm


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Instrumenty muzyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 96 gości