Cort czy Schecter?

zapytania, porady itp.

Moderator: mods

Cort czy Schecter?

Postautor: Vial » marca 17, 2007, 1:43 pm

Tutaj macie por?wnanie gitar:
http://guitarcenter.pl/catalog/compare.php?product_id_2=887&product_id_1=2024
Jestem nastawiony na zakup Schectera, ale kusi mnie troch? ten Cort. Ma mahoniowy korpus i przystawki EMG. Warto dop?aca? dla tych dw?ch rzeczy, bo bo poza tym gitary prawie si? nie r??ni??
And if you're taking a walk through the garden of life...
Vial
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 28
Rejestracja: marca 2, 2007, 11:17 am
Lokalizacja: Lw?wek

Postautor: Turgon » marca 17, 2007, 3:39 pm

M?wi? Ci szczerze ograj, albo we? znajomego, kt?ry to za ciebie zrobi...
Jestem cynicznym nihilistą - nie jest mi wcale przykro, że Ci to przeszkadza.
Awatar użytkownika
Turgon
blueslover
blueslover
 
Posty: 795
Rejestracja: listopada 16, 2006, 6:53 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postautor: Jedi » marca 17, 2007, 5:49 pm

Nie zapominaj, ?e pasywne przystawki EMG s? pono? bardzo s?abe, jak jest naprawd?, nie wiem.
Awatar użytkownika
Jedi
blueslover
blueslover
 
Posty: 495
Rejestracja: lutego 11, 2006, 7:00 pm

Postautor: thomas85pl » marca 19, 2007, 9:46 am

Je?eli chodzi o wygl?d, to Schecter jest ?adniejszy. Jest ?adny, zrobiony jako klasyk elektryczny, bardzo ?adnie, a Cort akurat ten model ani klasyk ani nowoczesny, takie co? po ?rodku. Nie wiem jak gra ten Cort, ale s?ysza?em jak gra Schecter, gra bardzo fajnie. Ale wyb?r nale?y do ciebie, id? pograj i wybierz kt?ry ci bardziej odpowiada
Ostatnio zmieniony marca 24, 2014, 3:01 pm przez thomas85pl, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
thomas85pl
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 49
Rejestracja: grudnia 7, 2006, 12:37 am

Re: Cort czy Schecter?

Postautor: Andreas » marca 22, 2007, 2:23 am

Vial pisze:Tutaj macie por?wnanie gitar:
http://guitarcenter.pl/catalog/compare.php?product_id_2=887&product_id_1=2024
Jestem nastawiony na zakup Schectera, ale kusi mnie troch? ten Cort. Ma mahoniowy korpus i przystawki EMG. Warto dop?aca? dla tych dw?ch rzeczy, bo bo poza tym gitary prawie si? nie r??ni??

Remis ze wskazaniem na Schecter'a... Chocia? problem dla nowicjusza ten sam, czyli "mostek typu Floyd Rose"...Jednak jak tu wielu ju? radzi?o, trzeba to "ogra?" w sklepie i sprzedaj?cy nie ma prawa si? czepia? a kupuj?cy mo?e ...
Andreas
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 10
Rejestracja: maja 23, 2005, 3:30 am

Postautor: Turgon » marca 22, 2007, 8:09 pm

Andreas: Naprawd? trzeba ogra?, bo zdarza?y si? przypadki, ?e cz?owiek kupowa? Fendera np. za 5 ko?a - na pocz?tek, a tu si? okazuje, ?e nie stroi od 7 progu, bo gitara by?a nie sprawdzana!
Jestem cynicznym nihilistą - nie jest mi wcale przykro, że Ci to przeszkadza.
Awatar użytkownika
Turgon
blueslover
blueslover
 
Posty: 795
Rejestracja: listopada 16, 2006, 6:53 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postautor: SchyMan » marca 22, 2007, 8:38 pm

Turgon K** ale ?e? g?upote pieprzn?? ! Co prawda ja jestem basist? ale fender za 5000 nie mo?e nie stroi? Ka?dy kto si? cho? troszeczk? zna to ci powie ?e w takim wypadku to trza go wyregulowa? ja nigdy nie spotka?em si? z now? gitar? kt?ra by?a by wyregulowana tak ?e bym nie mia? si? do czego przyczepi? i z tym ogrywaniem to g*** prawda schectera to mo?na nawet w ciemno kupowa? Vial nad czym ty si? zastanawiasz ? :O
Awatar użytkownika
SchyMan
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 84
Rejestracja: marca 21, 2007, 9:48 pm

Postautor: Turgon » marca 22, 2007, 8:42 pm

Schyman: Pokolenie dres?w jak wida?, nawet poprawn? polszczyzn? wyrazi? si? nie mo?e.
Te informacje mam od mojego nauczyciela, a gitark? sobie wyregulowa?, bez szlifowania prog?w. I nie stroi?a, dlatego odradzi? zakup.
Z reszt? mnie nie obchodzi naklejka "Fender".
Jestem cynicznym nihilistą - nie jest mi wcale przykro, że Ci to przeszkadza.
Awatar użytkownika
Turgon
blueslover
blueslover
 
Posty: 795
Rejestracja: listopada 16, 2006, 6:53 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postautor: SchyMan » marca 22, 2007, 9:01 pm

Ech ... pokolenie mo?e i dres?w ale nie dres :)
A takiego elektryka to trzeba do lutnika i problem z g?owy :P sorry ?e si? spytam to poco szlifowa? progi przy nie strojeniu gitary ? To przecie? nic nie da
A co do mej jak?e bogatej polszczyzny to zejd? bo podejrzewam ?e jest obszerniejsza ni? twoja bez urazy :P I widz? ?e nie ?apiesz slangu z lekko jajcarskim nalotem :D
Awatar użytkownika
SchyMan
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 84
Rejestracja: marca 21, 2007, 9:48 pm

Postautor: Turgon » marca 22, 2007, 10:17 pm

Kolego. Wol? poszuka? sobie innego egzemplarza.
Jestem cynicznym nihilistą - nie jest mi wcale przykro, że Ci to przeszkadza.
Awatar użytkownika
Turgon
blueslover
blueslover
 
Posty: 795
Rejestracja: listopada 16, 2006, 6:53 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postautor: Vial » marca 23, 2007, 4:25 pm

Ju? kupi?em Schectera i jestem zadowolony. A co do wcze?niej wspomnianej przez was mo?liwo?ci b?d? te? niemo?liwo?ci niestrojenia gitary itp, to wszystko jest mo?liwe. Mam znajomego lutnika i m?wi? mi, ?e ju? poprawia? fendery z za wysoko podniesionymi progami (co uniemo?liwia?o gr?) czy z winy konstrukcyjnej p?kni?tymi g??wkami (to akutar w ca?ej serii jackson?w). I to by?y drogi instrumenty ludzi kt?rzy graj? zawodowo. Wszystko zale?y od egzemplarza na jaki si? trafi.
And if you're taking a walk through the garden of life...
Vial
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 28
Rejestracja: marca 2, 2007, 11:17 am
Lokalizacja: Lw?wek

Re: Cort czy Schecter?

Postautor: KRIST » marca 23, 2007, 6:48 pm

Vial pisze:Tutaj macie por?wnanie gitar:
http://guitarcenter.pl/catalog/compare.php?product_id_2=887&product_id_1=2024
Jestem nastawiony na zakup Schectera, ale kusi mnie troch? ten Cort. Ma mahoniowy korpus i przystawki EMG. Warto dop?aca? dla tych dw?ch rzeczy, bo bo poza tym gitary prawie si? nie r??ni??
ja mimo wszystko zastanowil bym sie nad gitara jakiejs lepszej firmy.np Fender stratocaster. 8)
KRIST
Awatar użytkownika
KRIST
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1021
Rejestracja: października 18, 2006, 9:35 am
Lokalizacja: Delta Brynicy

Postautor: Turgon » marca 24, 2007, 9:28 am

KRIST: Nie wszystkich sta?. Poszuka?bym te? w?r?d Richwood?w oraz Epiphone?w :) S? tanie...
Jestem cynicznym nihilistą - nie jest mi wcale przykro, że Ci to przeszkadza.
Awatar użytkownika
Turgon
blueslover
blueslover
 
Posty: 795
Rejestracja: listopada 16, 2006, 6:53 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postautor: SchyMan » marca 26, 2007, 7:30 am

hehe nono zwracam honor szczerze m?wi?c to do tej pory sobie jako? nie wyobra?a?em tak drastycznych defekt?w w nowych wios?ach (mo?e dla tego ?e nigdy nie kupowa?em n?wki :)) a je?li chodzi o fendery to ka?dy mo?e mie? inny gust :) a schecter to ?wietna firma! I basta ! :D
Awatar użytkownika
SchyMan
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 84
Rejestracja: marca 21, 2007, 9:48 pm

Postautor: Vial » marca 26, 2007, 12:42 pm

Mai?em zamiar kupi? Richwooda re-125 czyli najlepszego z tego przedzia?u cenowego les paula. Ale nie ma tych gitar w tej chwili na rynku. Pisalem maila do polskiego dystrybutora i odpisa? mi, ?e gibson si? z nimi s?dzi o robienie zbyt dok?adnych kopii i nie wiadomo kiedy gitary wr?c? do sprzeda?y.
Poza tym doszed?em do wniosku, ?e bez floyda ani rusz (przyzwyczajenie ze starej giatry nie pozwala mi gra? na gitarze ze sta?ym mostkiem bez uczucia dyskomfortu ;p) wi?c w tym momencie opcja les paul odpad?a ca?kowicie.
And if you're taking a walk through the garden of life...
Vial
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 28
Rejestracja: marca 2, 2007, 11:17 am
Lokalizacja: Lw?wek


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Instrumenty muzyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 320 gości

cron