Led Zeppelin telecaster:]

zapytania, porady itp.

Moderator: mods

Led Zeppelin telecaster:]

Postautor: Joe18 » marca 11, 2007, 12:37 am

Witam,
Chcia?em zapyta? czy da sie wydusi? brzmienie jimmy page'a i og?lnie czy telecaster nadaje sie do grania led zeppelin.Co prawda Page nagra? ca?? pierwsz? p?yt? na tele,mimo to chcia?em sie zapyta? co s?dzicie o graniu takiej muzyki na telecasterze i czy sie nadaje :)
Joe18
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 12
Rejestracja: marca 10, 2007, 8:54 pm

Postautor: Jahmaj » marca 11, 2007, 9:00 am

jak sam on gral na tele to czemu mialoby sie nienadawac?:)
no pewnie troche sie trzeba pobawic zeby takie brzmienie otrzymac:) ale napewno gdzies to jest chociaz troche opisane jak Page ustawial piec i efekty. I jak smyczkiem gral :)
Jahmaj
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 68
Rejestracja: kwietnia 9, 2006, 8:41 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Led Zeppelin telecaster:]

Postautor: Andreas » marca 28, 2007, 12:33 am

Joe18 pisze:Witam,
Chcia?em zapyta? czy da sie wydusi? brzmienie jimmy page'a i og?lnie czy telecaster nadaje sie do grania led zeppelin.Co prawda Page nagra? ca?? pierwsz? p?yt? na tele,mimo to chcia?em sie zapyta? co s?dzicie o graniu takiej muzyki na telecasterze i czy sie nadaje :)

Aby "co?" zabrzmia?o jak Jimmy Page, to trzeba by nim by?.... I nie pomog? tu ?adne Telecastery czy Stratocastery. Dla niego r?wnie? by?aby dobra gitara Samba z firmy Defil, gdyby j? "spr?bowa?"...
Andreas
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 10
Rejestracja: maja 23, 2005, 3:30 am

Postautor: Jedi » marca 28, 2007, 11:10 pm

Ale ch?opak pyta? ca?kiem o co? innego. Nie napisa?, ?e grac jak Page tylko wydusic jego brzmienie jak podejrzewam chocby podobne. Ka?dy ma sw?j idea? brzmienia do kt?rego stara si? r?wnac, nie niszczcie marze? m?odych gitarzyst?w :D. Ja ze swojej strony dodam, ?e je?li Page gra? r?wnie? na tele to jak najbardziej mo?esz na tym pr?bowac. Brzmienie mo?e nie b?dzie identyczne ale zachowana b?dzie charakterystyka tele. Ja np. gram Freebird-a na singlu EMG przy gryfie i brzmienie bardzo mi si? podoba choc nie mam dobrego wzmacniacza.
Awatar użytkownika
Jedi
blueslover
blueslover
 
Posty: 495
Rejestracja: lutego 11, 2006, 7:00 pm

Postautor: robertgajgier » maja 11, 2007, 8:37 pm

brzmienie jest w palcach,, nie w sprz?cie.
robert gajgier - klawiszowy... komp-aran?

divisionbyzero.pl
Awatar użytkownika
robertgajgier
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 13
Rejestracja: listopada 9, 2006, 9:19 am
Lokalizacja: Zabrze

Postautor: Turgon » maja 12, 2007, 8:37 am

robert: ?mieszne. Zagraj mi akustyku np. Johnny B. Good . To na pewno nie b?dzie to brzmienie, wi?c nie gadaj g?upot.
Jestem cynicznym nihilistą - nie jest mi wcale przykro, że Ci to przeszkadza.
Awatar użytkownika
Turgon
blueslover
blueslover
 
Posty: 795
Rejestracja: listopada 16, 2006, 6:53 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postautor: bartolomeus » maja 12, 2007, 9:28 am

Wg mnie, to na brzmienie wp?ywa zar?wno czynnik sprz?towy (gitara, efekty, wzmacniacz i ustawienie tego wszystkiego) jak i czynnik ludzki (artykulacja, swoboda gry, pewna fantazja etc.). Natomiast, co w jakim stopniu, to nie potrafie powiedzie?.


A czy si? da zabrzmie? na tele jak Page. Napewno. Moja jazzowka na roz??czonym humbie przy gryfie brzmi jak tele (no mo?e troche ciemniej, ale po to jest korekcja na ampie i ga?ka tone :) ) i na rozkr?conym JCM 800 gra? Black Doga to sama przyjemno?? :] Ma?o tego, wi?kszo?? utwor?w LZ gram na takim ustawianiu (wyj?tkiem jest np. Kashmir, bo tam potrzebne jest raczej bardzo ciemne brzmienie). Wi?c z do?wiadczenia mowie, ?e mo?na.

Pozdrawiam
bartolomeus
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 37
Rejestracja: czerwca 1, 2006, 3:57 pm
Lokalizacja: Lubaczow/Krakow

Postautor: robertgajgier » maja 12, 2007, 11:31 am

Turgon, spokojnie,,, pisze tak dlatego ?e... widzialem to i tamto...

np. Grywam z gitarzyst? kt?ry brzmi jak John Petrucci graj?c na music manie sygnowanym przez John-a Ale jak gra np na Washborn-ie za 890 z? to brzmi te? jak John :)

np. Kiedy? wlaz? przy mnie do sklepu muzycznego go??.. podszed? do keyboard-u CASIO i tak zagra?, ?e to Casio zabrzmia?o wy?mienicie... A? chcia?o si? s?ucha?... a w tym samym momencie inny m?cz?c najwy?szy model pianina Yamahy. brzmia? jak kupa. wiec....


najpierw cz?owiek... potem dopiero i to bardzo daleko sprz?t...

ja gitarzyst? akurat nie jestem ale je?li chodzi o gitare to ta zasada jest jeszcze bardziej wyra?na...

wiec powt?rze moj? my?l przewodni?...

Gra cz?owiek... instrument jest tylko narz?dziem...
robert gajgier - klawiszowy... komp-aran?

divisionbyzero.pl
Awatar użytkownika
robertgajgier
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 13
Rejestracja: listopada 9, 2006, 9:19 am
Lokalizacja: Zabrze

Postautor: Jedi » maja 12, 2007, 11:39 pm

Gra cz?owiek ale nie w takim stopniu jak m?wisz. Mam ma?y wzmacniacz lampowy 5 wat i tylko ga?k? volume. Nie ma szans aby na tym wzmacniaczu grac niesamowite rzeczy bez ?adnego efektu i chocia? nie jestem zwolennikiem wy?ej wspomnianych efekt?w to niestety bez tego brzmienie jest bardzo s?abe. Dam sobie g?ow? uci?c, ?e nawet wspania?y gitarzysta nie zrobi? by na takim wzmacniaczu bez efektu nic, pami?tajmy, ?e m?wimy tutaj tak?e o takich przypadkach kiedy niekt?rzy nie maj? niczego ?eby urozmaicic brzmienia.
Awatar użytkownika
Jedi
blueslover
blueslover
 
Posty: 495
Rejestracja: lutego 11, 2006, 7:00 pm

Postautor: robertgajgier » maja 13, 2007, 5:59 am

Jedi - a s?ysza?e?. hyba nie bo nawet nie napisalem o kim m?wi?.

no ale... ka?dy ma swoje zdanie...

zreszt?...jimmy page ju? by?... tak! - mo?e by? wzorem,

ale muzyk powinien raczej moim zdaniem pracowa? nad swoim niepowtarzalnym stylem i brzmieniem... wtedy nie b?dzie kolejn? kopi? jimmiego, satrianiego., vaja, petrucciego,...morsa.

ale mo?e sie myle.
robert gajgier - klawiszowy... komp-aran?

divisionbyzero.pl
Awatar użytkownika
robertgajgier
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 13
Rejestracja: listopada 9, 2006, 9:19 am
Lokalizacja: Zabrze

Postautor: Jedi » maja 13, 2007, 10:03 am

Oczywi?cie i te? napisa?em to w swoim wcze?niejszym po?cie. Samo pr?bowanie uzyskiwania podobnego brzmienia poprzez np ustawienie efektu i wzmacniacza maj?c ca?kiem inn? gitar? ju? jest ciekawe. Niestety nie osi?gnie si? tego na s?abym sprz?cie a jedynie mo?na si? za?amac.
Awatar użytkownika
Jedi
blueslover
blueslover
 
Posty: 495
Rejestracja: lutego 11, 2006, 7:00 pm

Postautor: bartolomeus » maja 13, 2007, 2:49 pm

Gdyby liczy? si? tylko gitarzysta i jego umiej?tno?ci, nikt by nie wydawa? ci??kich pieni?dzy na stare Marshalle, customowe wios?a i efekty, bo by nic nie wnosi?y do brzmienia i gry.

Gdyby gra? tylko sprz?t, to nie by?o by Hendrixa, SRV, Page`a, bo ka?dy by mog? brzmie? i gra? jak oni.

A tok wog?le, to zrobi? si? ma?y OT :] Temat jest o telecasterze i czy sie nadaj? do grania LZ :)

Pozdrawiam
bartolomeus
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 37
Rejestracja: czerwca 1, 2006, 3:57 pm
Lokalizacja: Lubaczow/Krakow


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Instrumenty muzyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 292 gości

cron