puszka na humbuckera

zapytania, porady itp.

Moderator: mods

puszka na humbuckera

Postautor: Vial » marca 10, 2007, 5:20 pm

Mam gitare richwooda re 125 i nie podoba mi si? wygl?d humbucker?w. Chcia?bym sobie zamontowa? na nich puszk? tego typu:
http://rnr.pl/p5867.1100_gibson_bridge_humbucker_cover_chrome_oslona_pickupu.html
Czy kto? ju? wykonywa? tak? operacj?? W jaki spos?b si? to mocuje?
And if you're taking a walk through the garden of life...
Vial
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 28
Rejestracja: marca 2, 2007, 11:17 am
Lokalizacja: Lw?wek

Postautor: Joe18 » marca 12, 2007, 4:08 pm

Nie wiem mo?e po prostu j? na?o?y? na humba :wink:
Joe18
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 12
Rejestracja: marca 10, 2007, 8:54 pm

Postautor: Vial » marca 12, 2007, 4:14 pm

No raczej nie, bo przy graniu ca?y czas by mi brz?cza?o. Raczej ta puszka nie mo?e sobie lu?no wisie? przystawce.
And if you're taking a walk through the garden of life...
Vial
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 28
Rejestracja: marca 2, 2007, 11:17 am
Lokalizacja: Lw?wek

Postautor: Turgon » marca 12, 2007, 4:39 pm

Chyba trzeba wyci?gn?? Humba i w?o?y? razem z tym :)
Awatar użytkownika
Turgon
blueslover
blueslover
 
Posty: 795
Rejestracja: listopada 16, 2006, 6:53 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postautor: Kruposz » marca 12, 2007, 7:33 pm

lepiej popro? lutnika jakiego?,mo?e ci to zrobi za free...bo w moim przypadku grzebanie w gitarze zawsze sie czym? g?upim ko?czy?o :D
Awatar użytkownika
Kruposz
bluesman
bluesman
 
Posty: 393
Rejestracja: maja 1, 2006, 11:10 am
Lokalizacja: Rzesz?w / Kraków

Postautor: Jahmaj » marca 12, 2007, 8:49 pm

pozatym w opisach takich zakrytych humbuckerow jest napisane "zalewane prozniowo" wiec to moze byc cos powazniejszego:P chociaz ja to sie nie znam :P
Jahmaj
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 68
Rejestracja: kwietnia 9, 2006, 8:41 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Maniol HIGHWAY » marca 12, 2007, 8:57 pm

PUSZKI S? ZALEWANE SPECJALNYM WOSKIEM Z TEGO CO WIEM.
te? mam LP wsadzi?em Seymour Duncan'y i te? si? zastanawiam nad puszkami, ale czy ja wiem.
czy puszka zmienia mocno brzmienie???
a je?li tak, to czy na plus, czy na minus???
JEŚLI CHCESZ DOTRZEĆ DO ŹRÓDŁA, MUSISZ PŁYNĄĆ POD PRĄD

www.highway.art.pl

www.youtube.com/user/maniolhighway
Awatar użytkownika
Maniol HIGHWAY
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2046
Rejestracja: stycznia 27, 2005, 11:45 am
Lokalizacja: ZABRZE

Postautor: Jimmy » marca 12, 2007, 10:17 pm

Podejrzewam, ?e lepszym rozwi?zaniem jest kupno ju? "zapuszkowanych" humb?w. Zdaje si?, ?e w przypadku SD s? o jak?? st?w? dro?sze.
Je?li mnie ?r?d?a nie wprowadzi?y w b??d to puszka ucina g?r? i brzmienie jest bardziej ciemne.
Awatar użytkownika
Jimmy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6279
Rejestracja: września 14, 2005, 5:26 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Turgon » marca 13, 2007, 2:50 pm

Jimmy: Ostatnio por?wnywa?em gitarki z puszk? i bez i powiem, ?e wielkiej r??nicy nie by?o. Gra?em na Epiphone'ach G400
Jestem cynicznym nihilistą - nie jest mi wcale przykro, że Ci to przeszkadza.
Awatar użytkownika
Turgon
blueslover
blueslover
 
Posty: 795
Rejestracja: listopada 16, 2006, 6:53 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz

Zamykane Humbaki

Postautor: wwj » marca 13, 2007, 4:58 pm

Czo?em,

faktycznie jest tak, ?e pickup jest po zamkni?ciu w puszcze zalewany woskiem i to pod ci?nieniem. Ma to na celu eliminacj? wspominanych wcze?niej przyd?wi?k?w. Mo?na oczywi?cie przeprowadzi? tak? operacj? cho? pami?taj, ?e na w?asne ryzyko!

Mo?e to co? pomo?e

http://europa.spaceports.com/~fishbake/buck/humbuck.htm

WWj
Awatar użytkownika
wwj
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 17
Rejestracja: stycznia 1, 2007, 9:43 pm

Postautor: Joe18 » marca 13, 2007, 6:02 pm

Wydaje mi sie ?e humby z puszk? maj? bardziej ciep?e i muliste brzmienie(tak s?dz?) :wink:
Joe18
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 12
Rejestracja: marca 10, 2007, 8:54 pm

Postautor: franz » marca 26, 2007, 5:07 pm

Mo?na wsadzi? pickupa w puszk?, ale rozstaw ?rub musi by? identyczny. Po wsadzeniu w 2 miejscach przylutowuje si? jedno do drugiego, od spodu. Dobrze jest zawoskowa?, bo pickupy nie woskowane piszcz?, kiedy piec jest troch? bardziej rozkr?cony. Trzeba odlutowa? przewody od potencjometr?w, wyj?? pikcupa i papierow? ta?m? malarsk? dok?adnie oklei? puszk? /g?r? i boki/. To po to, ?eby p??niej nie skroba? wosku. Przywi?za? grub? nitk? w 2ch miejscach, tak, ?eby pickup na niej wisia?. Zanurza si? na 2-3 minuty w roztopionym wosku /parafinie/. I lepiej, ?eby go topi? w ?a?ni wodnej /naczynie z wod? bezpo?rednio na ogniu, w nim naczynie z woskiem/, bo mo?na spali? dom.
Puszka obcina wysokie tony i daje wi?cej ?rodka. Go?e humbuckery siej? bardziej g?r?.
Awatar użytkownika
franz
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 38
Rejestracja: czerwca 3, 2006, 7:23 pm
Lokalizacja: z poddasza

Postautor: franz » marca 26, 2007, 5:08 pm

Mo?na wsadzi? pickupa w puszk?, ale rozstaw ?rub musi by? identyczny. Po wsadzeniu w 2 miejscach przylutowuje si? jedno do drugiego, od spodu. Dobrze jest zawoskowa?, bo pickupy nie woskowane piszcz?, kiedy piec jest troch? bardziej rozkr?cony. Trzeba odlutowa? przewody od potencjometr?w, wyj?? pikcupa i papierow? ta?m? malarsk? dok?adnie oklei? puszk? /g?r? i boki/. To po to, ?eby p??niej nie skroba? wosku. Przywi?za? grub? nitk? w 2ch miejscach, tak, ?eby pickup na niej wisia?. Zanurza si? na 2-3 minuty w roztopionym wosku /parafinie/. I lepiej, ?eby go topi? w ?a?ni wodnej /naczynie z wod? bezpo?rednio na ogniu, w nim naczynie z woskiem/, bo mo?na spali? dom.
Puszka obcina wysokie tony i daje wi?cej ?rodka. Go?e humbuckery siej? bardziej g?r?.
Awatar użytkownika
franz
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 38
Rejestracja: czerwca 3, 2006, 7:23 pm
Lokalizacja: z poddasza


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Instrumenty muzyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 163 gości