Epiphone Masterbilt - akustyk

zapytania, porady itp.

Moderator: mods

Epiphone Masterbilt - akustyk

Postautor: Marek Wojtowicz » lutego 27, 2007, 7:05 pm

Super gitarka do bluesa akustycznego.
Kiedy Bóg na pierwszym miejscu, wszystko jest na właściwym miejscu. Św. Augustyn

www.marekwojtowicz.eu
www.gospelblues.eu
Marek Wojtowicz
bluesman
bluesman
 
Posty: 373
Rejestracja: maja 19, 2006, 3:04 pm

Postautor: Rivler » lutego 28, 2007, 12:55 am

Tak jak setki innych :)
ride to live...
Awatar użytkownika
Rivler
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 68
Rejestracja: grudnia 27, 2005, 11:31 pm
Lokalizacja: Bia?ystok

Postautor: el.guitar » lutego 28, 2007, 11:19 am

Rivler pisze:Tak jak setki innych :)


Powiem to samo, co pewna blondynka, kt?ra jad?c us?ysza?a w radiu, ?e jaki? g?upek jedzie autostrad? pod pr?d: "Tysi?ce, kochany, tysi?ce..."
Awatar użytkownika
el.guitar
blueslover
blueslover
 
Posty: 757
Rejestracja: sierpnia 25, 2005, 7:04 pm
Lokalizacja: Dobrzyca (k.Pleszewa)

Postautor: Marek Wojtowicz » lutego 28, 2007, 2:12 pm

Ni w pi?? ni w dziewi?? koledzy!!!!!

Te tysi?ce to ze sklejki drewnianej. Epiphone masterbilt jest ca?y z litego drewna. Poza tym to troch? inne lutnictwo ni? europejskie koledzy. M?g?bym tak d?u?ej. Proponuj? spr?bowa? Masterbilta np. dr 500m albo dr 500R. M?wi? ca?y czas o akustyku.

Pozdrawiam
Kiedy Bóg na pierwszym miejscu, wszystko jest na właściwym miejscu. Św. Augustyn

www.marekwojtowicz.eu
www.gospelblues.eu
Marek Wojtowicz
bluesman
bluesman
 
Posty: 373
Rejestracja: maja 19, 2006, 3:04 pm

Postautor: Turgon » lutego 28, 2007, 2:28 pm

Ta... M?j Epi te? jest ca?y z drewna i co ? Nie ma pokr?conej nazwy, brzmi jak nale?y! Gra? tylko trza!
Jestem cynicznym nihilistą - nie jest mi wcale przykro, że Ci to przeszkadza.
Awatar użytkownika
Turgon
blueslover
blueslover
 
Posty: 795
Rejestracja: listopada 16, 2006, 6:53 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postautor: Rafał Nitka Białek » lutego 28, 2007, 2:33 pm

...
Ostatnio zmieniony czerwca 15, 2010, 5:57 pm przez Rafał Nitka Białek, łącznie zmieniany 1 raz
www.ftb.blues.org.pl/?mpageid=66

"Miła mowa pomnaża przyjaciół, a język uprzejmy pomnaża miłe pozdrowienia". (Syr 6)
Awatar użytkownika
Rafał Nitka Białek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3277
Rejestracja: października 20, 2004, 11:51 pm

Postautor: Turgon » lutego 28, 2007, 2:35 pm

A ja si? czepiam ? Tylko zak?adanie tematu, ?eby nas poinformowa?, ?e to jedyna gitara na ?wiecie nie ze sklejki i idealna do Bluesa, to przesada!
Jestem cynicznym nihilistą - nie jest mi wcale przykro, że Ci to przeszkadza.
Awatar użytkownika
Turgon
blueslover
blueslover
 
Posty: 795
Rejestracja: listopada 16, 2006, 6:53 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postautor: Rafał Nitka Białek » lutego 28, 2007, 2:38 pm

...
Ostatnio zmieniony czerwca 15, 2010, 5:57 pm przez Rafał Nitka Białek, łącznie zmieniany 1 raz
www.ftb.blues.org.pl/?mpageid=66

"Miła mowa pomnaża przyjaciół, a język uprzejmy pomnaża miłe pozdrowienia". (Syr 6)
Awatar użytkownika
Rafał Nitka Białek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3277
Rejestracja: października 20, 2004, 11:51 pm

Postautor: Marek Wojtowicz » lutego 28, 2007, 5:03 pm

Dzi?ki Rafale za zrozumienie! Chyba nie b?d? kontynuowa?, bo nie ma sensu. Pozdrawiam
Kiedy Bóg na pierwszym miejscu, wszystko jest na właściwym miejscu. Św. Augustyn

www.marekwojtowicz.eu
www.gospelblues.eu
Marek Wojtowicz
bluesman
bluesman
 
Posty: 373
Rejestracja: maja 19, 2006, 3:04 pm

Postautor: Tomek Pasierbek » lutego 28, 2007, 10:49 pm

Witam!

Sporo dobrego s?ysza?em o tym instrumencie.

Test Epiphone AJ 500R Masterbilt by? w TopGuitar marzec/kwiecie? 2006, a ca?? seri? Masterbilt opisano w ?wiecie Gitary 4/2004. Z tego co wiem, to instrumentu z tej serii u?ywa te? Katie Melua (Epiphone Masterbilt EN-546 CE).

Panie Marku, kt?rego modelu Pan konkretnie u?ywa? Rozpi?to?? cenowa ca?ej serii jest do?? znaczna... Jestem ciekaw, jak zachowuj? si? te ta?sze wersje.

Pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
Tomek Pasierbek
blueslover
blueslover
 
Posty: 477
Rejestracja: lipca 26, 2005, 8:58 pm
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Postautor: Rivler » lutego 28, 2007, 11:53 pm

el.guitar pisze:
Rivler pisze:Tak jak setki innych :)


Powiem to samo, co pewna blondynka, kt?ra jad?c us?ysza?a w radiu, ?e jaki? g?upek jedzie autostrad? pod pr?d: "Tysi?ce, kochany, tysi?ce..."


Ty, dobre to :D
ride to live...
Awatar użytkownika
Rivler
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 68
Rejestracja: grudnia 27, 2005, 11:31 pm
Lokalizacja: Bia?ystok

Postautor: Marek Wojtowicz » marca 1, 2007, 12:34 am

Tomku Ja gram na epiphone masterbilt DR 500M . Boki i ty? mahoniowy w DR500R ty? i boki sa z palisandru. Masz racje Tomku, ?e Epiphone Masterbilt przeszed? wiele test?w i wyniki s? OK!!! Ja znalaz?em w tym modelu dobre wybrzmiewanie basu, do mojego grania bardzo mi to pasuje. pr?bowa?em te? model DR500R, tez jest ciekawy, ale bardziej ostro brzmi. Super jest Advanced Jumbo AJ500M . Ciekawe jest jak kszta?t pud?a wp?ywa na brzmienie?
Kiedy Bóg na pierwszym miejscu, wszystko jest na właściwym miejscu. Św. Augustyn

www.marekwojtowicz.eu
www.gospelblues.eu
Marek Wojtowicz
bluesman
bluesman
 
Posty: 373
Rejestracja: maja 19, 2006, 3:04 pm

Postautor: Tomek Pasierbek » marca 1, 2007, 2:11 am

Witam!

Ja mam jeszcze kilka pyta?:

1. Model DR 500M jest bez elektryki, prawda? Jest te? model DR 500ME z pickupem L.R. Bggs Element. Czy podpiety brzmi r?wnie dobrze?

2. Panie Marku, jak Pan radzi sobie z nag?o?nieniem gitary? Zewn?trzny mikrofon? (niestety, na jedyny Pana koncert w mojej okolicy - w Mszanie Dolnej - nie zd??y?em, bo by?em w pracy :cry: , a wtedy bym sobie techniczne rzeczy podejrza? :wink: )

3. Jak spisuje si? DR 500M przy grze slide?

Pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
Tomek Pasierbek
blueslover
blueslover
 
Posty: 477
Rejestracja: lipca 26, 2005, 8:58 pm
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Postautor: el.guitar » marca 1, 2007, 9:13 pm

Nie chcia?em nikogo urazi?. To tylko niewinny ?art w odpowiedzi na lakoniczny pierwszy post.

Wiem, ?e pan Marek jest osob?, kt?ra na pewno ma wiele do powiedzenia w kwestii akustycznego bluesa, wi?c liczy?em, ?e w mo?e powie co? wi?cej na temat tej gitary.
Awatar użytkownika
el.guitar
blueslover
blueslover
 
Posty: 757
Rejestracja: sierpnia 25, 2005, 7:04 pm
Lokalizacja: Dobrzyca (k.Pleszewa)

Postautor: Marek Wojtowicz » marca 2, 2007, 1:24 am

Mo?na kupi? epiphona masterbilt z pick'upem ewentualnie bez pick upa. Pick up montowany do tego modelu to piezo pod mostkiem. Ja z takiego rozwi?zania nie jestem zadowolony. Piezo pod mostkiem do mojego grania jako? mi nie pasuje brzmieniowo, nie lubi? du?ego ataku na strunach. tak to s?ysz?. Do mojego DR500M chc? zamontow?? humbuckera Fishmana - jest taki wraz z mikrofonem na g?siej szyjce Rare Earth Blend . Tylko troch? droki ok 900z?. Chcia?bym wzmacnia? d?wiek z pickupa i mikrofonu jednocze?nie.
Nag?a?niam na razie przy pomocy Shallera piezo Oster. Puszczam to na DI Box L.R Baggsa Para Acoustic potem do pieca Fender Acoustosonic. To jest piec akustyczny 30 W. Kupilem go w USA w niemczech dokupi?em trafo bo jest na 110V - taki pr?d jest W Stanach. Mam trafo kt?re zmienia 230 na 110 oraz herce z 60 na 50. Shaller, kt?rego u?ywam teraz przylepi?em z boku gitary nie na p?ycie wierzchniej. Sci?ga brzmienie z machoniowego boku gitary, ja lubi? ciemne brzmienie, takie niezbyt ostre. Du?o daje mi L.R Baggs DI BOX - to jest cacko je?li idzie o modulowanie d?wi?ku akustycznie.

Dr 500M super spisuj? si? je?li idzie o slide. przestraja?em ja do E open tuning, ta gitara ma g??bi?, jak dla mnie jest to pe?ny profesjonalizm. ostanio widzia?em ?e taki ameryka?ski ma?o znany bluesman George Higgs gra na Epiphonie ale chyba to jest Dr 500 R czyli boki z palisandru a nie z machoniu.

Ostanio jak gra?em w audycji Andrzeja Jerzyka 5.02 - gra?em w?a?nie na DR500M. By?em zadziwiony jak ta gitarka wybrzmia?a do radiowego mikrofonu. Chc? jeszcze zakupi? model AJ 500M. Kszta?t taka "grucha" z odwr?conym mostkiem, mam na my?li t? cz??? pod mostkiem drewnian?.
Moim zdaniem drednot daje niesamowit? dynamik?, natomiast Advenced Jambo AJ daje taki d?wi?k jakby "zaokraglony" chcia?bym niekt?re moje numery na AJ gra?. Gitarki AJ mia?y w historii bluesa du?e wzi?cie szczeg?lnie przez czarnych bluesman?w. Poza tym cecha epiphona masterbilta przeze mnie porz?dana to kszta?t gryfu gitary- nie za mocno profilowany w ?uk - profil jest taki znikomy w?a?ciwie - to do mojej ?apy pasuje jak trza.

Pozdrawiam
Kiedy Bóg na pierwszym miejscu, wszystko jest na właściwym miejscu. Św. Augustyn

www.marekwojtowicz.eu
www.gospelblues.eu
Marek Wojtowicz
bluesman
bluesman
 
Posty: 373
Rejestracja: maja 19, 2006, 3:04 pm

Postautor: Tomek Pasierbek » marca 2, 2007, 2:56 am

Dzi?kuj?, panie Marku, za wyczerpuj?c? odpowied? :D :D
My?l? coraz powa?niej o zakupie dobrego akustyka, st?d moje pytania.

Pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
Tomek Pasierbek
blueslover
blueslover
 
Posty: 477
Rejestracja: lipca 26, 2005, 8:58 pm
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Postautor: Marek Wojtowicz » marca 2, 2007, 10:53 pm

George Higgs z tego co widac na zdj?ciu gra na masterbilt EF 500R. Model R ma z?ote klucze, natomiast M ma srebrne

Obrazek
Kiedy Bóg na pierwszym miejscu, wszystko jest na właściwym miejscu. Św. Augustyn

www.marekwojtowicz.eu
www.gospelblues.eu
Marek Wojtowicz
bluesman
bluesman
 
Posty: 373
Rejestracja: maja 19, 2006, 3:04 pm

Postautor: Marek Wojtowicz » marca 10, 2007, 12:47 am

Warto doda? jeszcze , ?e Epiphone Masterbilt to gitary wyposa?one w kufer zamykany na zamek b?yskawiczny z wilgotn?ciomierzem i nawil?aczem w ?rodku. Wspomina?em wcze?niej, ze ca?a gitara jest z litego drewna, st?d wyposa?enie kufra w nawil?acz i wilgotno?ciomierz w zale?no?ci od zmian wilgotno?ci otoczenia.
Kiedy Bóg na pierwszym miejscu, wszystko jest na właściwym miejscu. Św. Augustyn

www.marekwojtowicz.eu
www.gospelblues.eu
Marek Wojtowicz
bluesman
bluesman
 
Posty: 373
Rejestracja: maja 19, 2006, 3:04 pm

Postautor: sahel » marca 10, 2007, 10:42 am

Korzystaj?c z okazji zadam pytanie - z tego co mi wiadomo to wilgotno?? w pomieszczeniu gdzie trzymamy instrumenty powinna by? na poziomie 48%. Jeden z producent?w gitar (bodaj?e Taylor) stawia nawet taki warunek sklepom, w kt?rych s? sprzedawane ich akustyki, aby utrzymywa? odpowiedni? wilgotno??. I teraz pytanie - jak to ma si? do rzeczywisto?ci? Czy rzeczywi?cie zwracacie uwag? na wilgotno?? pomieszcze? w kt?rych trzymacie swoje gitary, czy te? fundujecie im Sahar?, wzgl?dnie lasy tropikalne?
Piotr Kosiński
Awatar użytkownika
sahel
bluesman
bluesman
 
Posty: 396
Rejestracja: stycznia 5, 2007, 12:07 pm
Lokalizacja: W-wa Stara Miłosna

Postautor: Marek Wojtowicz » marca 10, 2007, 12:52 pm

Bardzo dobre pytanie Sahel. Kiedy? widzia?em w sklepie gitark? z litego drewna z p?kniet? p?yt? wierzchni?, prawdopodobnie wynik z?ego przechowywania. Nie ma takich problem?w z gitarami ze sklejki drewnianej. Lite drewno mocno pracuje. Wilgotno?? powinna by? w zakresie 40-55. Sahel jak poda?e? wilgotno?? 48 to jest to sam ?rodek - super warunki dla gitary.Wiadomo, ?e wilgotno?? si? zmienia. Ja moj? gitark? trzymam w kufrze bo tam mam zamontowany wilgotno?ciomierz. Nie otwieram od razu kufra jak wchodz? do ciep?ego pomieszczenia z mrozu. Nie trzymam gitary przy ?r?d?ach ciep?a; szczeg?lnie kaloryfery, piece itp. Mam te? nawil?acz do kt?rego wkraplam kilka kropli wody jaby wilgotno?? spad?a poni?ej 40 wtedy zak?adam go do otworu rezonansowego. Przy gitarach z litego drewna trzeba troch? wi?cej troski o instrument ale bez przezsady oczywi?cie.
Kiedy Bóg na pierwszym miejscu, wszystko jest na właściwym miejscu. Św. Augustyn

www.marekwojtowicz.eu
www.gospelblues.eu
Marek Wojtowicz
bluesman
bluesman
 
Posty: 373
Rejestracja: maja 19, 2006, 3:04 pm

Postautor: Marek Wojtowicz » marca 11, 2007, 2:23 pm

Polecam te stron? je?li idzie o sprawy zwi?zane z wilgotno?ci? gitary akustycznej, temperatur? przechowywania itp.

http://www.twojamuza.pl/index.php?w=8&id=4
Kiedy Bóg na pierwszym miejscu, wszystko jest na właściwym miejscu. Św. Augustyn

www.marekwojtowicz.eu
www.gospelblues.eu
Marek Wojtowicz
bluesman
bluesman
 
Posty: 373
Rejestracja: maja 19, 2006, 3:04 pm

Postautor: sahel » marca 11, 2007, 2:27 pm

Marku, a na jakiej zasadzie dzia?a nawil?acz w pudle (pokrowcu) gitary?
Sam przymierzam si? do zakupu akustyka i zastanawiam si? czy kupowa? case z nawil?aczem, czy te? standardowy. Chocia? moja gitara nie b?dzie zapewne z litego drewna - nie sta? mnie na tak? - planuj? wyda? oko?o 500-600 z?otych.
Piotr Kosiński
Awatar użytkownika
sahel
bluesman
bluesman
 
Posty: 396
Rejestracja: stycznia 5, 2007, 12:07 pm
Lokalizacja: W-wa Stara Miłosna

Postautor: Marek Wojtowicz » marca 11, 2007, 3:35 pm

Kiedy gra?em na gitarze sklejkowej wystarcza? mi kufer zwyk?y. Do Mastrebilta potrzeba higrometru do pomiaru wilgotno?ci i nawil?acza. bo to gitara z litego drewna. Higrometr(wilgotno?ciomierz) jest zamontowany wewn?trz kufra, zatem podaje wewn?trzne warunki w kufrze. Nawil?acz to osobny element kt?ry w przypadku jak spada wilgotno?? powietrza poni?ej 40% wtedy wk?ada si? go do otworu rezonansowego gitary i wisi sobie na strunach - tak? ma konstrukcj?. Je?li d?ugo utrzyzmuje si? niska wilgotno??, to trzeba nawil?a? przynajmniej dwa dni. Nawil?acz ma otw?r do wkrapiania wody. Pomiar wilgotno?ci i nawil?anie gitary maj? miejsce w kufrze, bo tam stale trzymam gitar?. Wyci?gam j? tylko do grania.

Z ta?szych gitar poleci? mog? model akustyka Cort Earth 100NS z pickupem fishmana classic. Mia?em ten instrument w Czechach w r?ce, jest bardzo przyzwoity. Cena ok 1000z?
Kiedy Bóg na pierwszym miejscu, wszystko jest na właściwym miejscu. Św. Augustyn

www.marekwojtowicz.eu
www.gospelblues.eu
Marek Wojtowicz
bluesman
bluesman
 
Posty: 373
Rejestracja: maja 19, 2006, 3:04 pm

Postautor: Marek Wojtowicz » kwietnia 14, 2007, 6:38 pm

Ostatnio naby?em drugiego masterbilta tym razem jest to model AJ -500 RVS . Czyli p?yta wierzchnia Sitka boki i sp?d palisandrowy. Pr?buje go poczu? jak na razie.
Kiedy Bóg na pierwszym miejscu, wszystko jest na właściwym miejscu. Św. Augustyn

www.marekwojtowicz.eu
www.gospelblues.eu
Marek Wojtowicz
bluesman
bluesman
 
Posty: 373
Rejestracja: maja 19, 2006, 3:04 pm

Postautor: Orzeł » października 8, 2007, 1:33 pm

Mogę zaliczyć się do "bractwa żelaznej szekli" :lol:
Od 3 miesięcy posiadam Epiphone Masterbilt Dr-500RENS
To bardzo dobra, jeśli nie najlepsza gitara jaką można kupić na rynku w cenie do 3tys. ( oczywiście moim zdaniem ) Moja ma palisandrowy tył i boczki, mahoniowy gryf i świerkowy top. Mam w niej pickup L.R.baggs z prostym preampem ( power jack ) + zewnętrzny volume. Niebawem wybieram się z nią do lutnika. Poprzedni właściciel chyba robił coś z progiem mostka i struny są za nisko. Teraz potrzebuję jakiś dobry preamp i noszę się z zamiarem kupna wzmacniacza Ashdown Acoustic Radiator 2. Po zakupie piecyka zestaw powinien być już zadowalający 8) Potem tylko grać....
Pozdrawiam - Orzeł
www.tomaszrzad.com
Orzeł
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 8
Rejestracja: lutego 18, 2005, 7:17 pm
Lokalizacja: Warszawa


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Instrumenty muzyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 143 gości

cron