Jakie Leslie?? pomozcie!

zapytania, porady itp.

Moderator: mods

Jakie Leslie?? pomozcie!

Postautor: Bluesbart » lutego 18, 2007, 2:46 pm

Ludzie, brakuje mi Leslie na pedalboardzie, poradzcie co jest najfajniejsze na rynku. Z powszechnie dostepnych znam dwa super: Line6 RotoMachine i Bossa Rotary Ensemble.. Ten drugi drogi jak cholera, ale ma wszystko czego czlowiek zapragnie..

Kto uzywa i ma, niech doradzi! :)

pozdrawiam gitarowa (i nie tylko) Brac! :)
Awatar użytkownika
Bluesbart
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 66
Rejestracja: czerwca 28, 2005, 2:31 pm
Lokalizacja: Sweden

Patrzy?em za dost?pnym sprz?tem

Postautor: wwj » marca 13, 2007, 4:52 pm

Witam,

rozgryza?em ten temat i niestety nie jest ?atwo. Osobi?cie podoba? mi si? RotoMachine, tylko ?e a) jestem fanem LINE6 b) mimo wszystko uwa?am, ?e jest drogi. Pozosta?e dost?pne efekty przewa?nie oddaj? jak?? cz??? ca?ego Leslie, czyli albo d?? bez horn'u albo odwrotnie. Pojawiaj? si? te? przy tych prostych efektach problemy z regulacj? proporcji sk?adowych itd. Nie uda?o mi si? znale?? alternatywy cho? przyznaj?, ?e nie mia?em mo?liwo?ci przetestowania wszystkiego. Je?li szuka?e? tematu w necie to pewnie trafi?e? na stron? http://www.venco.com.pl/~yahoob3/leslie ... latory.htm oczywi?cie to nie s? wszystkie dost?pne. Zastanawia?em si? te? swego czasu nad DigiTech® EX-7 Expression Factory, co prawda tez dro?szy ale wi?cej mo?liwo?ci. Osobi?cie bior?c pod uwag? stosunek ceny do mo?liwo?ci oraz moje potrzeby postawi?em na POD'a cho? zaznaczam, ?e zawarty w nim ROTARY nie jest pe?nym Leslie.
Awatar użytkownika
wwj
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 17
Rejestracja: stycznia 1, 2007, 9:43 pm

Postautor: Luke » kwietnia 4, 2007, 11:37 am

Z w?asngo do?wiadczenia wybra?em Rotosphere:
http://www.hughes-and-kettner.com/produ ... prod&id=14
Ma proste ustawienie czu?o?ci sygna?u na preampie i wyj?ciu plus kontrol? barwy. Nic wiecej do scz??cia nie potrzeba. Switch w??cz/wy??cz, brekaer (?amanie obrotu do czystego sygna?u) i pr?dko?? (szybko/wolno z typowym op??nieniem czasu rzeczywistego).
Jest cieplejszy brzmieniowo ni? Korg, Line6...
Dro?szy, owszem ale naprawde warto!
Znajdziesz to cacko na pedalboardzie Warren'a, u Doyle Bramhall'a...
Najciekawsza obecnie symulacja Leslie!
POZDRAWIAM
Krzysztof Siewruk

www.smokestack.pl
Awatar użytkownika
Luke
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 936
Rejestracja: czerwca 23, 2005, 4:33 pm


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Instrumenty muzyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 90 gości