Ahdown piec do basu

zapytania, porady itp.

Moderator: mods

Ahdown piec do basu

Postautor: pozy » lutego 5, 2007, 10:52 am

Mam mozliwo?? kupna pieca do basu-Ashdown 100W.Czy zna kto? taki piec .Czy dobry czy..jaki?
Awatar użytkownika
pozy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 88
Rejestracja: listopada 15, 2006, 11:14 am

Postautor: Basista » lutego 5, 2007, 4:18 pm

A jaki to model ?? og?lnie Ashdown robi dobre wzmaki do basu :) TT gra na Ashdownie :)
Basista
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 37
Rejestracja: listopada 6, 2006, 5:22 pm
Lokalizacja: Deszczno

Postautor: Janek Rosiek » lutego 5, 2007, 4:50 pm

Ja gram na Ashdownie, tyle ?e 130W i naprawd? polecam bo sprz?t spisuje si? doskonale. A za jak? cen? masz mo?liwo?? kupna? Ja 2 lata temu da?em 1400z? i my?l? ?e jest to naprawd? rozs?dna cena jak za taki sprz?cior, a nawet teraz pewnie jeszcze ta?sze s?. Pozdrowienia.
Awatar użytkownika
Janek Rosiek
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 90
Rejestracja: października 9, 2006, 4:02 pm

Postautor: Kruposz » lutego 5, 2007, 4:50 pm

a jaki model ? ja ashdowny polecam i to bardzo :) sam gram na ashdownie electric blue 180W...s?ysza?em od paru os?b ?e s? problemy z potencjometrami ale mi si? jeszcze z nim nic z?ego nie przytrafi?o,brzmi porz?dnie i wog?le :)
Awatar użytkownika
Kruposz
bluesman
bluesman
 
Posty: 393
Rejestracja: maja 1, 2006, 11:10 am
Lokalizacja: Rzesz?w / Kraków

Postautor: Janek Rosiek » lutego 5, 2007, 4:52 pm

O! 100 watowy wypatrzy?em za 700z?.
Awatar użytkownika
Janek Rosiek
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 90
Rejestracja: października 9, 2006, 4:02 pm

Postautor: radlow » lutego 20, 2007, 9:43 am

gra?em w sklepie na czym? takim http://www.mbs.evision.pl/index.php?got ... prod_id=94
i ten piec wogole mni nie zachwyci? . Powiem wiecej moj LDM lepiej brzmi ni? to co? .Je?li szukasz czegos z poteznym dzwonem to ten wynalazek odpada.
Awatar użytkownika
radlow
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 92
Rejestracja: marca 8, 2006, 5:32 pm

Postautor: mick64 » grudnia 14, 2009, 7:29 pm

witam mam ashdowna electric blue mozna ukrecic niezly sound(w tym przedziale cenowym)jedna rzecza jaka zrobilem byla wymiana glosnika na eminence beta 12"250w.pozro.
blues is power
mick64
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 6
Rejestracja: grudnia 11, 2009, 10:13 pm
Lokalizacja: uk

Postautor: MuZzY-k » grudnia 15, 2009, 9:00 am

Grałem na kilku ashach i powiem szczerze,ze rewelacji tutaj niet. Nie polecam.
Awatar użytkownika
MuZzY-k
bluesman
bluesman
 
Posty: 327
Rejestracja: stycznia 24, 2008, 6:10 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: tshaynick » grudnia 15, 2009, 9:38 am

Witam.
Mnie również Ashdowny na kolana nie rzucają. Niegdyś miałem możliwość testować głowę + kolumnę 4*10. Zawiodłem się. Podpiąłem do tej samej kolumny swojego rezerwowego Hartke HA2000 i różnica była znaczna na korzyść hartkacza. Kolumna też była "nie teges" bo mój wzmacniacz na zwykłym 15 calowym głośniku po LDMie wydawał się dawać więcej radości z grania (bardziej plastyczne brzmienia). Ten sprzęt Ashdown'a, to co prawda średnio-niska półka, tym niemniej myślę, że można było od niego wymagać zdecydowanie więcej.

Gdybyś np. miał ochotę na głowę Hartke HA2000 (mam tez tą paczkę) to cały czas leży u mnie i się kurzy, wtedy skrobnij na priv.
Awatar użytkownika
tshaynick
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 12
Rejestracja: maja 29, 2009, 6:19 pm
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Postautor: marek haga » grudnia 15, 2009, 4:06 pm

mick64 pisze:witam mam ashdowna electric blue mozna ukrecic niezly sound(w tym przedziale cenowym)jedna rzecza jaka zrobilem byla wymiana glosnika na eminence beta 12"250w.pozro.


Co ty znaczy "w tym przedziale cenowym"? Brzmienie ma jakieś przedziały
cenowe? Electric Blue to kupa i tyle. Owszem, na próby z braku lepszego
grata można to wykorzystać ale nic poza tym.
Co do głośnika - bardzo dobrze zrobiłeś, bo w tym piecu IMHO najsłabszym
ogniwem jest głośnik.
MS
Awatar użytkownika
marek haga
bluesman
bluesman
 
Posty: 244
Rejestracja: stycznia 5, 2006, 11:09 am
Lokalizacja: Bjałystok

Postautor: Basman » grudnia 20, 2009, 8:11 pm

marek haga pisze:lectric Blue to kupa i tyle. Owszem, na próby z braku lepszego
grata można to wykorzystać ale nic poza tym.


No właśnie. :?
Awatar użytkownika
Basman
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1174
Rejestracja: kwietnia 19, 2004, 9:52 am

Postautor: Pi-kny » grudnia 20, 2009, 10:06 pm

Kupując głowe testowałem Asha i Hartke
Coś takiego: http://www.alatmusikbekas.com/images/Ashdown%20Mag300i.jpg

Fajny ma oktawer i wskaźnik wysterowania ale brzmienia nie ukręciłem więc od kilku lat jestem szczęśliwym posiadaczem Hartke 3500 :-)

Teraz czasami gram na takim jak nie mam czym dowieźć sprzętu swojego. Utwierdzam się tylko w przekonaniu że dobrze zrobiłem wybierając Hartke.
Jeśli go zmienie to tylko na Ampega lampowego :-)

Ale polecam ograć w jakimś sklepie.
Flame 5str. > Dunlop 105q > Hartke 3500 > Hartke VX410

https://www.facebook.com/zazuzi
ex http://www.myspace.com/kacleonarda
ex http://www.blueska.pl
Awatar użytkownika
Pi-kny
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 46
Rejestracja: grudnia 6, 2004, 11:48 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Basman » grudnia 20, 2009, 11:02 pm

No więc właśnie ja miałem podobnie, przy czym miałem oba :).

Najpierw kupiłem łeb Maga 600 i pomimo flagowych 575 wat mocy na pokładzie, oktawera etc. jakoś w ogóle mi to nie gadało w połączeniu z basem i paką ampeg classic 4x8".

Szybciutko sprzedałem, i kupiłem stare dobre hartke 3500 (czarna obudowa). No i to było tak jakbym się z czinkłeczento przesiadł do jakiejś fajnej astry, a może nawet mniej wypasionej toyoty.

Przy tym samym basie i tym samym zestawie głośnikowym wszystko mi się zaczęło zgadzać, koledzy z zespoły przestali brzęczeć, że basu nie ma, a ja sam grając zyskałem większego rogala na ryju :mrgreen: .

Jedyny drobniutki mankament był taki, że w hartkaczu dość głośno wentylatory chłodzące działały, przy czym absolutnie nie miało to wpływu na jakość grania na próbach/koncertach, natomiast wkurzało przy cichym plumkaniu w domu.

Wniosek jest taki, że jeśli finanse nie ograniczają zbytnio, to jednak żeby może się zastanowić nad czymś innym niż ash.
Awatar użytkownika
Basman
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1174
Rejestracja: kwietnia 19, 2004, 9:52 am


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Instrumenty muzyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 113 gości