EPIPHONE LES PAUL 100

zapytania, porady itp.

Moderator: mods

EPIPHONE LES PAUL 100

Postautor: hryniu » stycznia 20, 2007, 12:15 pm

Siema.
Gram na gitarze elektrycznej od 4 lat a przez moje r?ce przesz?y ju? najr??niejsze gitary ale by?y to kiepskie gitary tzw."padaki":)My?l? ?e przyszed? ju? czas na co? cho? toche lepszego. W moje oko wpad?a gitara EPIPHONE LP 100.

http://www.allegro.pl/item157108325_now ... arach.html

Jakij? czas p??niej wybra?em sie do sklepu albo j? poczu? i nawet nie?le mi si? na niej gra?o. Jak wiecie co? wi?cej o tej gitarce to napiszcie:) Aha i chcia?bym si? upewni? czy to b?dzie dobry zakup, i czy za te same pienie?dze nie kupie czego? lepszego. Mo?e kupi? co? lepszego a u?ywanego?? Pom??cie!!!!!
"Niewa?ne jaki masz o??wek, wa?ne jak umiesz si? nim podpisa?....."
http://www.soulfire.freehost.pl/

Obrazek
Awatar użytkownika
hryniu
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 174
Rejestracja: maja 11, 2004, 11:00 am
Lokalizacja: OSTRZESZ?W

Postautor: michall » stycznia 20, 2007, 12:28 pm

Hryniu!!... powiem szczerze, ?e by?by to kiepski zakup:) Nie wiem czy s?ysza?e? o gitarach firmy "richwood" . Nie dawno pojawi?y si? na rynku. http://www.musiccenter.pl/?mod=item&g1= ... =1&id=6934
Sam tak? posiadam i moge Ci j? poleci?. To rewelacyjne wios?o. Gitara brzmi lepiej i jest wykonana dok?adniej ni? chocia?by Epiphone Les Paul Standard... kt?rego cena wynosi ju? jakie? 1600 z? . Gitary Richwooda maj? to do siebie, ?e graj? nie proporcjonalnie do swej ceny. :) S? poprostu kilkakrotnie lepsze. :) Podsumowuj?c... zapomnij o tym Epiphonie i kup jak najszybciej Richwooda bo coraz trudniej je dosta?. Napewno nie b?dziesz ?a?owa?. Nie dostaniesz nic lepszego w tej cenie. :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
michall
blueslover
blueslover
 
Posty: 756
Rejestracja: czerwca 25, 2006, 2:23 pm
Lokalizacja: Kalisz

Postautor: Turgon » stycznia 20, 2007, 6:27 pm

Tzn. dlaczego je coraz trudniej dosta? ?
Awatar użytkownika
Turgon
blueslover
blueslover
 
Posty: 795
Rejestracja: listopada 16, 2006, 6:53 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postautor: mala_wojna » stycznia 21, 2007, 10:49 am

Michall - posiadam , a raczej ju? posiada?am bo jutro sprzedaje Richwooda i powiem Ci, ?e odradzam ten zakup.. Padaka jak si? patrzy, kompletnie nie stroi..
Awatar użytkownika
mala_wojna
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 940
Rejestracja: września 23, 2006, 10:56 am
Lokalizacja: Ostrzeszów/HollyŁódź

Postautor: hryniu » stycznia 21, 2007, 12:48 pm

mala_wojna pisze:Michall - posiadam , a raczej ju? posiada?am bo jutro sprzedaje Richwooda i powiem Ci, ?e odradzam ten zakup.. Padaka jak si? patrzy, kompletnie nie stroi..


nom:) gra?em na tej gitarce i naprawde niecekawe brzmienie mia?a... ale to by? stratocaster a ciekawe jak brzmi ten les paul:P
"Niewa?ne jaki masz o??wek, wa?ne jak umiesz si? nim podpisa?....."
http://www.soulfire.freehost.pl/

Obrazek
Awatar użytkownika
hryniu
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 174
Rejestracja: maja 11, 2004, 11:00 am
Lokalizacja: OSTRZESZ?W

Postautor: wuja_mati » stycznia 21, 2007, 1:28 pm

mala_wojna pisze:Michall - posiadam , a raczej ju? posiada?am bo jutro sprzedaje Richwooda i powiem Ci, ?e odradzam ten zakup.. Padaka jak si? patrzy, kompletnie nie stroi..


jedyne co bylo w niej fajne, to ten oczojebny kolor dechy, i te zlote klucze :D komponowalo sie poprostu do Orange :P - joke :D
"Nigdy nie podzielałem zdania, że mniej znaczy lepiej - że im mniej ludzi cię słucha, tym jesteś lepszy, bo twoja muzyka jest zbyt skomplikowana dla większej masy."

http://picasaweb.google.pl/matiostrzeszow
Awatar użytkownika
wuja_mati
blueslover
blueslover
 
Posty: 742
Rejestracja: września 23, 2006, 11:00 am
Lokalizacja: Ostrzeszów

Postautor: hryniu » stycznia 21, 2007, 1:53 pm

no dobra :) ?arty na bok. MICHALL pokr?c? si? wok?? tych richwood?w a mo?esz jeszcze jak?? firme poradzi???
"Niewa?ne jaki masz o??wek, wa?ne jak umiesz si? nim podpisa?....."
http://www.soulfire.freehost.pl/

Obrazek
Awatar użytkownika
hryniu
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 174
Rejestracja: maja 11, 2004, 11:00 am
Lokalizacja: OSTRZESZ?W

Postautor: Maniol HIGHWAY » stycznia 21, 2007, 2:03 pm

hryniu pisze:no dobra :) ?arty na bok. MICHALL pokr?c? si? wok?? tych richwood?w a mo?esz jeszcze jak?? firme poradzi???


GIBSON!!!
:twisted:
JEŚLI CHCESZ DOTRZEĆ DO ŹRÓDŁA, MUSISZ PŁYNĄĆ POD PRĄD

www.highway.art.pl

www.youtube.com/user/maniolhighway
Awatar użytkownika
Maniol HIGHWAY
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2046
Rejestracja: stycznia 27, 2005, 11:45 am
Lokalizacja: ZABRZE

Postautor: sedit » stycznia 21, 2007, 2:03 pm

Je?li chodzi o mnie, poszukaj na Allegro.pl Jolan Diamand I (dw?jki s? gorsze...) kt?re zamykaj? si?w cenie do 700 z?, a deski to genialne, pod wzgl?dem wygl?du jak i brzmienia. Pewne jest, ?e trzeba w tym zmieni? elektronik?, ale u?ywany set humb?w do LP to kwestia 200-300 z? i tak wyjdziesz na tym lepiej.
Mo?esz te? kupi? gitark? z lat 70-80 z Japonii - kopi? LP, te? zamknie si? cena do 1000 z?, a jest to sprz?t na p??k? (jakby por?wnywa? z nowymi) oko?o 3000 z?.
Takich smaczk?w na allegro.pl jest wi?cej.
A Richwood LP na pewno jest lepszy ni? Epi 100. To pewne.

pozdrawiam,
Sedit

edited:
?eby nie by? go?os?ownym:
http://www.allegro.pl/item158819235_les ... ponia.html
Kole?, kt?ry sprzedaje te sprowadzane z Japonii instrumenty jest ju? do?? znany i warto si? przejecha? do Wawy i pos?ucha? tego LP, moim zdaniem to o niebo lepszy instrument ni? jakie? Epiphone.
Albo, albo!
Polskie Mayonesy - Flame (www.mayones.pl) to juz w og?le instrumenty klasa! Kajetan Drozd z Si?dmej w Nocy ma Flame III i przyznam si?, ?e da?em si? nabra?, ?e to oryginalny Gibson. A wnioskowa?em zar?wno z brzmienia jak i z wygl?du.
Я - солдат, недоношеный ребенок войны
www.guitarheaven.pl
Awatar użytkownika
sedit
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1589
Rejestracja: maja 22, 2005, 2:32 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Postautor: Armin » stycznia 21, 2007, 8:15 pm

Ja posiadam Epiphona Les Paul 100 (dla lewor?cznych - ile? ja si? naje?dzi?em ?eby dosta? co? konkretnego dla lewusa :wink: ) i powiem szczerze, ?e jestem zadowolony.. dobrze stroi, brzmi te? ca?kiem ca?kiem . Jak na warunki domowe spisuje si? bardzo dobrze..
Ostatnio zmieniony stycznia 23, 2007, 10:43 am przez Armin, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Armin
blueslover
blueslover
 
Posty: 477
Rejestracja: sierpnia 23, 2006, 11:33 am
Lokalizacja: Lędziny

Postautor: hryniu » stycznia 21, 2007, 9:44 pm

Maniol HIGHWAY pisze:
hryniu pisze:no dobra :) ?arty na bok. MICHALL pokr?c? si? wok?? tych richwood?w a mo?esz jeszcze jak?? firme poradzi???


GIBSON!!!
:twisted:


Nie no Maniol 8) jak dasz mi pare tysiak?w na jakiego? GIBSONA LES PAULA to nie ma k?opotu :D

Sedit:
No dobra. :) Ale chicia?bym jeszcze pok??ci? si? jako?? innych epiphon?w :lol: powiedzmy ze ten Epiphone LP 100 jest gorszy od tego richwooda LP a jak wg. Ciebie wygl?da por?wnanie richwooda LP i Epiphone Les Paul Studio

http://www.allegro.pl/item159682144_gui ... ezent.html
Ostatnio zmieniony stycznia 21, 2007, 9:55 pm przez hryniu, łącznie zmieniany 1 raz
"Niewa?ne jaki masz o??wek, wa?ne jak umiesz si? nim podpisa?....."
http://www.soulfire.freehost.pl/

Obrazek
Awatar użytkownika
hryniu
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 174
Rejestracja: maja 11, 2004, 11:00 am
Lokalizacja: OSTRZESZ?W

Postautor: Turgon » stycznia 21, 2007, 9:46 pm

No w sumie. Najlepiej wpadnij do jakiego? muzyka. Ograj wiose?ko. Por?wnaj z wy?szym modelem wzorcowym i jazda :)
Jestem cynicznym nihilistą - nie jest mi wcale przykro, że Ci to przeszkadza.
Awatar użytkownika
Turgon
blueslover
blueslover
 
Posty: 795
Rejestracja: listopada 16, 2006, 6:53 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postautor: michall » stycznia 22, 2007, 12:20 am

S?uchajcie... Ja nie jestem przedstawicielem firmy Richwood i nie zale?y mi ?eby opchn?? jak najwi?cej egzemplarzy tych gitar:) Jestem poprostu m?odym adpetem sztuki gitarowej... i jednocze?nie szcz?sliwym posiadaczem Richwooda Les Paula. To nie tylko moje zdanie. Na tym forum o tych gitarach wypowiada?o si? juz pare os?b. Graj? przepi?knie... mnie m?j egzemplarz wci?z zadziwia. Naprawde nie wierz? ?e mo?na za t? cene kupi? lepsza gitar?... . Epihpone les paul standard ktory cieszy si? raczej dobr? opini? jest naprawde znacznie gorszy ni? owy Richwood. Zreszt? co ja was b?d? namawia?. Przejd? si? do jakiego? sklepu. W MusicCenter gitary te zawsze s? chwalone :D Sam tam kupi?em :) Gdzie? na forum wypowiada? si? na temat tych gitar Luke'a :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
michall
blueslover
blueslover
 
Posty: 756
Rejestracja: czerwca 25, 2006, 2:23 pm
Lokalizacja: Kalisz

Postautor: sedit » stycznia 22, 2007, 7:50 am

Widzisz Hryniu, Studio to ju? na 100% jest drewno a nie sklejka czy p?yta wi?rowa, ale czy to ju? jest wyznacznik?
No dobra, jest nim, ale to nie wszystko :)
Jak wiemy, w przypadku instrument?w z ni?szych p??ek zawsze jest tak, ?e czasem zdarzy si? egzemplarz niez?y, a czasem po prostu pa??, dlatego ogrywanie to niez?a zasada, lecz wykonanie jest nudne i zwykle sklepy muzyczne nie daj? mo?liwo?ci ogrania wielu egzemplarzy.

Studio to ju? s? niez?e gitary, ale ta jako? mi nie wygl?da, z nowymi LP jest stara zasada, kt?ra ci?gle dzia?a, im wy?szy i lepszy brzmieniowo model tym bardziej zmienia si? jego wygl?d. Pojawia si? binding, znaczniki zmieniaj? si? z kropek w trapezy z masy per?owej, humby zaczynaj? by? przykryte blach?, decha staje si? wyprofilowan? etc.
Nie m?wi? tym samym, ?e wygl?d jest najwa?niejszy, jednak powiniene? zwraca? w przypadku nowych LP, na to uwag?. Je?li chodzi o rzeczy u?ywane, ja jestem ich zwolennikiem, bo kupisz co? z wy?szej p??ki za cen? czego? z poziomu ni?ej. Ale w takich przypadkach nale?y bezwgl?dnie ogra?, now? mo?esz zawsze pod byle pretekstem odda? i liczy? na to, ?e nast?pna b?dzie lepsza :P

pozdrawiam,
Sedit
Я - солдат, недоношеный ребенок войны
www.guitarheaven.pl
Awatar użytkownika
sedit
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1589
Rejestracja: maja 22, 2005, 2:32 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Postautor: hryniu » stycznia 22, 2007, 10:43 am

no kupownaie jakiego? epiphona np. studio czy custom uzywanego te? bra?em pod uwage :) ale no jak m?wisz to trzeba wzi?? do r?ki i ogra? :P
"Niewa?ne jaki masz o??wek, wa?ne jak umiesz si? nim podpisa?....."
http://www.soulfire.freehost.pl/

Obrazek
Awatar użytkownika
hryniu
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 174
Rejestracja: maja 11, 2004, 11:00 am
Lokalizacja: OSTRZESZ?W

Postautor: Turgon » stycznia 22, 2007, 11:18 am

Ja te? ci to m?wi?. Mojego Epiphonowego Elektro-Akustyka ogrywa? m?j znajomy - profesjonalny muzyk.
Jestem cynicznym nihilistą - nie jest mi wcale przykro, że Ci to przeszkadza.
Awatar użytkownika
Turgon
blueslover
blueslover
 
Posty: 795
Rejestracja: listopada 16, 2006, 6:53 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postautor: hryniu » stycznia 22, 2007, 3:37 pm

a wog?le jaka jest r??nica mi?dzy gryfem wklejanym a gryfem przykr?canym ?? :)
"Niewa?ne jaki masz o??wek, wa?ne jak umiesz si? nim podpisa?....."
http://www.soulfire.freehost.pl/

Obrazek
Awatar użytkownika
hryniu
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 174
Rejestracja: maja 11, 2004, 11:00 am
Lokalizacja: OSTRZESZ?W

Postautor: mala_wojna » stycznia 22, 2007, 6:14 pm

jeden jest przyklejony, a drugi jest przyklejony i wkrecony - joke :P
Awatar użytkownika
mala_wojna
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 940
Rejestracja: września 23, 2006, 10:56 am
Lokalizacja: Ostrzeszów/HollyŁódź

Postautor: sedit » stycznia 22, 2007, 8:15 pm

Gryf wklejany = lepszy sustain.
Poszukaj czego? u?ywanego, polecam :]

pozdrawiam,
Sedit
Я - солдат, недоношеный ребенок войны
www.guitarheaven.pl
Awatar użytkownika
sedit
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1589
Rejestracja: maja 22, 2005, 2:32 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Postautor: hryniu » stycznia 22, 2007, 11:11 pm

sustain czyli wybrzmiewanie??
"Niewa?ne jaki masz o??wek, wa?ne jak umiesz si? nim podpisa?....."
http://www.soulfire.freehost.pl/

Obrazek
Awatar użytkownika
hryniu
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 174
Rejestracja: maja 11, 2004, 11:00 am
Lokalizacja: OSTRZESZ?W

Postautor: Turgon » stycznia 23, 2007, 9:33 am

Chyba tak hryniu...
Jestem cynicznym nihilistą - nie jest mi wcale przykro, że Ci to przeszkadza.
Awatar użytkownika
Turgon
blueslover
blueslover
 
Posty: 795
Rejestracja: listopada 16, 2006, 6:53 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postautor: hryniu » stycznia 23, 2007, 10:10 am

w?a?nie wyruszam do kalisza ?eby ogra? kolejne 100 gitar :) mo?e tam co? znajde :P
"Niewa?ne jaki masz o??wek, wa?ne jak umiesz si? nim podpisa?....."
http://www.soulfire.freehost.pl/

Obrazek
Awatar użytkownika
hryniu
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 174
Rejestracja: maja 11, 2004, 11:00 am
Lokalizacja: OSTRZESZ?W

Postautor: sahel » stycznia 23, 2007, 10:44 am

Tak w kwestii ogrywania gitar...
Ciekaw jestem, czy ogrywasz je zawsze na tym samym piecu, aby mie? punkt odniesienia?
Ja co prawda jestem w trakcie zakupu pieca, a ze zmian? gitary musz? jeszcze troch? poczeka?, ale za p?? roku przymierzam si? do zast?pienia mojego Diamanta czym? nowym i ciekaw jestem Twojej opinii.
Piotr Kosiński
Awatar użytkownika
sahel
bluesman
bluesman
 
Posty: 396
Rejestracja: stycznia 5, 2007, 12:07 pm
Lokalizacja: W-wa Stara Miłosna

Postautor: hryniu » stycznia 23, 2007, 3:45 pm

Piec na jakim gram to Behringer V-TONE GMX212 :D .Zawsze przed ogrywaniem gitar pytam czy maj?na sk?adzie piec Behringera a jak nie maj? to na jakim? dobrym piecu ustawiam takie brzmienie jakie przyj??em na swoim piecu i jazda 8)

W?a?nie wr?ci?em z Music Center w Kaliszu, ogra?em tak troche gitar ale niestey nie by?o tam tego na czym mi najbardziej zale?a?o-Richwooda LP, ale ma by? w najbli?szym czasie :wink:
"Niewa?ne jaki masz o??wek, wa?ne jak umiesz si? nim podpisa?....."
http://www.soulfire.freehost.pl/

Obrazek
Awatar użytkownika
hryniu
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 174
Rejestracja: maja 11, 2004, 11:00 am
Lokalizacja: OSTRZESZ?W

Postautor: hryniu » stycznia 23, 2007, 3:56 pm

Turgon pisze:Tzn. dlaczego je coraz trudniej dosta? ?


i jeszcze jedno. 8) dowiedzia?em si? ?e coraz trudniej je dosta? poniewa? gibson mia? pretensje ?e richwoody robi? naprawde dobre i po??dne por?bki ich gitar. produkcja jest czasowo wstrzymana ale wkr?tce richwoody b?d? znowu produkowane :P
"Niewa?ne jaki masz o??wek, wa?ne jak umiesz si? nim podpisa?....."
http://www.soulfire.freehost.pl/

Obrazek
Awatar użytkownika
hryniu
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 174
Rejestracja: maja 11, 2004, 11:00 am
Lokalizacja: OSTRZESZ?W

Postautor: Turgon » stycznia 23, 2007, 4:27 pm

Hihihih... To jak znajd? jakiego? dobrego u mnie na mie?cie i ogra go m?j nauczyciel, to pod koniec szkolnego na wakacyje b?d? mia? ;]
Jestem cynicznym nihilistą - nie jest mi wcale przykro, że Ci to przeszkadza.
Awatar użytkownika
Turgon
blueslover
blueslover
 
Posty: 795
Rejestracja: listopada 16, 2006, 6:53 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postautor: Marchwiak » lutego 1, 2007, 11:33 pm

to ja te? si? wypowiem; mam ju? drugiego EPI LP 100. Po roku grania na pierwszym ktos mi powiedzial, ?e jest niewywa?ony, w sklepie oczywi?cie si? ze mn? nie zgodzono, ale mam prawo do reklamacji u dystrubutora. I tak po (nie)przepisowych 2 tyg. dosta?em now? gitare, ju? wywa?on?.
Pr?cz tego ?e wywa?ona to jeszcze ma o niebo lepiej nabite progi - zadnego pierdzenia i jakos tak ogolnie lepiej sie prezentuje. Ale zeby nie bylo za pieknie to ci?gle rozstrajaja mi si? 2 struny... ma?a to wada bo podkr?cam, jest 'pyk' i gitarka stroi... magia :lol:

brzmie? brzmi, nie mam por?wnania do innych LP, gra?em na 2 piecach, jest OK

moim przepisem na dobre wios?o jest zaprz?gni?cie jakiego? 'miszcza' ?eby z nami pochodzi?, poogrywa? i jak si? zajara jak?? gitark? to mu j? si? tak? sprz?ta sprzed nosa (no wiadomo... Tobie te? musi pasi
jedni po prostu graj?, a inni musz? zapier...
nienawidz? ludzi pisz?cych 10 post?w skolei...
nienawidz?...
Awatar użytkownika
Marchwiak
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 118
Rejestracja: lutego 20, 2006, 10:46 pm
Lokalizacja: Opole

Postautor: Cymer » lutego 2, 2007, 12:47 am

Bo?esz Ty m?j... Nie chc? dyskryminowa? kobiet w ?adnej p?aszczy?nie, nie mniej jednak czasem jest to nieuniknione... Facet, nie s?uchaj kobiety i kup Richwooda. To strza? w dziesi?tke. Stroi na wszystkich progach, a ma w sobie tyle mi?cha, ?e ?arcia dla Polskiego wojska na 3 lata by by?o. Instrumenty s? wykonane z niebywa?? dba?osci?. Brzmienia i wra?e? estetycznych nie da si? por?wna? do Epiphona Standarta. Mimo, i? cena na to nie wskazuje, to Richwood jest o niebo lepszy, ani?eli wspomniany Epiphone. Michall wie co m?wi. Polecam
http://musiccenter.pl/?mod=item&g1=1&g2=1&g3=1&id=6934
Bassman forever
Awatar użytkownika
Cymer
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 32
Rejestracja: grudnia 31, 2006, 1:01 am
Lokalizacja: Kalisz

Postautor: Mat Kat » lutego 2, 2007, 2:29 pm

Mat Kat
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 15
Rejestracja: grudnia 29, 2005, 2:04 pm
Lokalizacja: Daleko stąd

Postautor: leszekblues » lutego 2, 2007, 2:47 pm

PRZYKR?CANY GRYF-ODPADA
leszekblues
 

Następna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Instrumenty muzyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 241 gości

cron