Epiphone EB-3 Bass CH/EB

zapytania, porady itp.

Moderator: mods

Epiphone EB-3 Bass CH/EB

Postautor: Janek Rosiek » stycznia 19, 2007, 11:13 pm

Epiphone EB-3 Bass CH/EB
Czy gra? kto? mo?e na tym basie? Mam na niego ch?tk? lecz nie wiem jakie ma brzmienie. Gram bluesa, ale te? troszk? bardziej rockowe klimaty. Jak my?licie, zda egzamin? Prosz? o porad?. To przyk?adowy link z t? gitark?: http://www.musicaudio.pl/product_info.p ... ts_id/1451
P.S. W tej chwili u?ywam gitarki: peavey dynabas i jestem z niej naprawd? zadowolony lecz zaczyna "niestroi?" powy?ej 12 progu na strunie E. Wiele tam nie gram ale to chyba z?ego pocz?tki :(
Awatar użytkownika
Janek Rosiek
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 90
Rejestracja: października 9, 2006, 4:02 pm

Postautor: radlow » lutego 16, 2007, 1:26 am

Ja bym nie bra? .Nie za t? cene. Instrument troche ma?o uniwersalny ,niezbyt wygodny .Osobi?cie szuka?bym jakiego? u?ywanego w tej cenie ,spokojnie znalaz?oby si? cos juz w miare dobrego .
Awatar użytkownika
radlow
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 92
Rejestracja: marca 8, 2006, 5:32 pm

Postautor: przemak » lutego 16, 2007, 9:39 am

Ja mam takiego:
http://www.musicaudio.pl/product_info.p ... cts_id/366
kupilem sobie na urodziny, bo mi sie spodobal wizualnie i ma super wygodny gryf, w dodatku ten moj (ale nie Twoj) ma krotsza menzure, wiec gra sie super wygodnie. Niestety, jest to syf. Gryf w moim jest super, ale nie we wszystkich egzemplarzach w sklepie tak bylo - moj to byl jakis wyjatek. Korpus jest ze sklejki, a to w polaczeniu z wiszacym w powietrzu mostkiem i gownianym pickupem powoduje, ze o brzmieniu nie moze byc mowy. Gra sie natomiast calkiem wygodnie - choc ja np. w swoim precisionie zmienilem klucze na mniejsze, lzejsze, zeby mi glowka nie leciala w dol, to z epi, mimo, ze jest koszmarnie niewywazony, jest bardzo fajnie. Zagralem jeden koncert - wygoda OK, brzmienie - masakra, wrocilem do precisiona - przynajmniej na razie ;-)
Awatar użytkownika
przemak
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 19
Rejestracja: stycznia 25, 2007, 3:47 pm
Lokalizacja: Pozna?

Re: Epiphone EB-3 Bass CH/EB

Postautor: przemak » lutego 16, 2007, 9:57 am

Janek Rosiek pisze:zaczyna "niestroi?" powy?ej 12 progu na strunie E. Wiele tam nie gram ale to chyba z?ego pocz?tki :(


A, no i ten moj epi tez niezbyt stroi a ja powyzej siodmego progu sie rzadko zapedzam ;-)
Awatar użytkownika
przemak
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 19
Rejestracja: stycznia 25, 2007, 3:47 pm
Lokalizacja: Pozna?

Postautor: Janek Rosiek » lutego 16, 2007, 4:40 pm

Dzi?kuj? za informacj?! Osobi?cie podoba mi si? kszta?t tej gitarki, ale skoro zdarza si? ?e nie stroj? i trzeba naprawd? dobrze trafi? ?eby dobry instrument wypatrzy? to si? na razie chyba wstrzymam, bo my?la?em ?e na necie co? fajnego wypatrz?. Kota w worku kupowa? nie b?d?. No chyba ?e to jest: http://www.gibson.com/Products/GibsonEl ... ue%20Bass/
:D
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Janek Rosiek
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 90
Rejestracja: października 9, 2006, 4:02 pm

Postautor: przemak2 » lutego 16, 2007, 10:45 pm

Chyba chciales napisac, ze zdarza sie, ze stroja! ;-)
Mi tez sie ksztalt spodobal, ale wez pod uwage, ze ta moja, eb-0, to najtanszy chinski szajs - ja nie spodziewalem sie niczego wielkiego, ale... Najgorszy jest chyba ten "wiszacy w powietrzu" mostek i to on, razem z decha ze sklejki (Korpus: maho? - dobre) decyduje o braku brzmienia. Przystawke mozna wymienic, bo jej konstrukcja jest dosc... egzotyczna, ale decha i most pozostana...
Z drugiej strony - Sunshine of your Love brzmi do dzisiaj, wiec ten dziwny mostek moze nie jest taki zly... ale tylko w wersji oryginalnej raczej ;-)

PS. - To ciagle ja, z nowym kontem, bo stare sie popsulo ;-)
Awatar użytkownika
przemak2
blueslover
blueslover
 
Posty: 656
Rejestracja: lutego 16, 2007, 8:15 pm
Lokalizacja: Poznan

Postautor: przemak2 » lutego 16, 2007, 10:51 pm

A - no i musze dodac, ze "niestety" nowego epiphona porownuje z moim squierem '86 (juz moze w ameryce piwo pic) - a takiej konkurencji nie sprostalo juz wiele instrumentow... Nie, zebym sie tym martwil ;-)
Awatar użytkownika
przemak2
blueslover
blueslover
 
Posty: 656
Rejestracja: lutego 16, 2007, 8:15 pm
Lokalizacja: Poznan


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Instrumenty muzyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 120 gości