Problem z klasykiem

zapytania, porady itp.

Moderator: mods

Problem z klasykiem

Postautor: mala_wojna » stycznia 3, 2007, 8:39 pm

Mam juz od ponad 3 lat klasyka, bodajze manuela rodrigueza 11. Problem tkwi w tym iz gryf jest kanciasty i na dluzsza mete nie da sie grac , bo rece szybko sie mecza.. Czy da sie cos z tym zrobic? Oczywiscie oprocz sprzedazy. :P
Awatar użytkownika
mala_wojna
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 940
Rejestracja: września 23, 2006, 10:56 am
Lokalizacja: Ostrzeszów/HollyŁódź

Re: Problem z klasykiem

Postautor: muddy » stycznia 3, 2007, 8:43 pm

Co rozumiesz przez kanciasty gryf? Jesli chodzi Ci o wystajace progi to mozna je spilowac samemu lub zaniesc gitare do lutnika. :wink:
muddy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 10
Rejestracja: grudnia 22, 2006, 4:05 pm

Postautor: mala_wojna » stycznia 3, 2007, 8:50 pm

Tu chodzi o ta druga strone gryfu, tam gdzie sie kciuk trzyma... Nie jest polokragly, tylko taki, hm no kanciasty ! :P i to jest strasznie niewygodne.
Awatar użytkownika
mala_wojna
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 940
Rejestracja: września 23, 2006, 10:56 am
Lokalizacja: Ostrzeszów/HollyŁódź

Postautor: muddy » stycznia 3, 2007, 9:05 pm

Tez mozna wyszlifowac. Tylko lepiej zlecic to lutnikowi bo potem trzeba jeszcze polakierowac. Tylko taki zabieg kosztuje do kilku stowek.
muddy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 10
Rejestracja: grudnia 22, 2006, 4:05 pm

Postautor: el.guitar » stycznia 7, 2007, 3:38 pm

Ka?da gitara ma swoj? charakterystyk?. Profil gryfu to kwestia gustu. Je?li Twoja gitara Ci nie le?y, przejd? si? do sklepu muzycznego i ograj kilka innych egzemplarzy. Je?li o kt?rej? z przetestowanych gitar powiesz: "To jest to! Wygodna i brzmienie mi pasuje...", to masz odpowied?.
Czasem lepiej zmieni? instrument na spe?niaj?cy nasze oczekiwania. Przer?bki lutnicze, to zawsze pewne ryzyko - lutnik nie da Ci gwarancji, ?e gitara b?dzie bardziej wygodna - zw?aszcza je?li nie masz pewno?ci, jaki profil gryfu by Ci? usatysfakcjonowa?. R??nie te? instrument mo?e zareagowa? na przer?bki brzmieniem.
Zmiana gitary, to chyba te? lepsze wyj?cie pod wzgl?dem ekonomicznym.
Awatar użytkownika
el.guitar
blueslover
blueslover
 
Posty: 757
Rejestracja: sierpnia 25, 2005, 7:04 pm
Lokalizacja: Dobrzyca (k.Pleszewa)

Postautor: effcia » stycznia 7, 2007, 10:43 pm

Ja r?wnie? doradza?abym zmian?...Gitary Manuel Rodriguez maj? to do siebie, ?e maj? strasznie szerokie i kanciste gryfy :/ ale za to brzmienie ?adne :)
Awatar użytkownika
effcia
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3005
Rejestracja: stycznia 9, 2006, 7:06 pm
Lokalizacja: Kobyla Góra

Postautor: wuja_mati » stycznia 20, 2007, 1:00 pm

zgadzam sie z el.guitarem :) lepiej niekiedy kupic cos nowego niz inwestowac w to, a niech sie nie uda przerobka lutnicza :)
"Nigdy nie podzielałem zdania, że mniej znaczy lepiej - że im mniej ludzi cię słucha, tym jesteś lepszy, bo twoja muzyka jest zbyt skomplikowana dla większej masy."

http://picasaweb.google.pl/matiostrzeszow
Awatar użytkownika
wuja_mati
blueslover
blueslover
 
Posty: 742
Rejestracja: września 23, 2006, 11:00 am
Lokalizacja: Ostrzeszów

Postautor: hryniu » stycznia 20, 2007, 5:03 pm

uda sie uda :D lutnik to kto? kto zna si? na rzeczy :wink:
"Niewa?ne jaki masz o??wek, wa?ne jak umiesz si? nim podpisa?....."
http://www.soulfire.freehost.pl/

Obrazek
Awatar użytkownika
hryniu
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 174
Rejestracja: maja 11, 2004, 11:00 am
Lokalizacja: OSTRZESZ?W

Postautor: Basista » stycznia 22, 2007, 6:54 pm

Teoretycznie TAK :D
Basista
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 37
Rejestracja: listopada 6, 2006, 5:22 pm
Lokalizacja: Deszczno

Re: Re:

Postautor: vonchary » stycznia 25, 2007, 10:16 pm

Kanciasty?:) kwadratowy? hehe, mysla?em, ?e ALHAMBRA ma szeroki, bo gra?em na ADMIRZE, wszystko da rade, szeroki mo?e by? lepszy, lepsza technika w oka mgnieniu, inna pozycja palc?w, kt?ra u?wiadamia, ?e mi??nie nie s? wystarczaj?co sprawne, trzeba je rozwin?? i b?d? efekty.
Awatar użytkownika
vonchary
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 12
Rejestracja: listopada 26, 2006, 7:36 am

Postautor: mala_wojna » stycznia 25, 2007, 10:25 pm

Nie jestem tak do tego przekonana, chyba jak ju? na dyplom zdam po prostu sprzedam to co?, bo i po co si? wysila?, skoro efekty znikome..
Awatar użytkownika
mala_wojna
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 940
Rejestracja: września 23, 2006, 10:56 am
Lokalizacja: Ostrzeszów/HollyŁódź


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Instrumenty muzyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 103 gości

cron