Nowa Gitara basowa

zapytania, porady itp.

Moderator: mods

Jaka gitara dla poczatkujacego gracza?

ibanez
0
Brak głosów
mayonez
9
50%
kramer
1
6%
fender
5
28%
jakas inna?
3
17%
 
Liczba głosów : 18

Nowa Gitara basowa

Postautor: kurczak » grudnia 30, 2006, 8:59 pm

Witam mam zamiar rozpaczac swoja przygode z gitara basowa i bluesem, niestety nie wiem jaka gitare wybrac. nie wiem ibanez? mayonez? kramer? prosze o pomoc. (oczywiscie tez wady i zalety poszczegolnego sprzetu)
Awatar użytkownika
kurczak
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 11
Rejestracja: grudnia 30, 2006, 8:43 pm

Postautor: Basista » stycznia 2, 2007, 5:26 pm

To zale?y jak? kas? dysponujesz bo jak ci? sta? na fendera lub mayonesa to kupuj :)
Basista
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 37
Rejestracja: listopada 6, 2006, 5:22 pm
Lokalizacja: Deszczno

Postautor: kurczak » stycznia 2, 2007, 8:25 pm

mam tak do wydania z 1000-1200 bo jeszcze na wzmacniacz troche potrzebuje.
Awatar użytkownika
kurczak
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 11
Rejestracja: grudnia 30, 2006, 8:43 pm

Postautor: luk@s » stycznia 2, 2007, 9:08 pm

Ja bym sobie narazie wzmacniacz darowa? i kupi? lepsz? gitar?... no ale jakby? by? uparty to szukaj u?ywanych Mayones'?w b?d? Zak'?w. Ko?o 400 z? chodz?.
luk@s
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 26
Rejestracja: czerwca 6, 2006, 4:58 pm

Postautor: sedit » stycznia 2, 2007, 10:34 pm

Kramer'?w ju? nie produkuj?, ale s? w?r?d nich modele - cacka, te jednak chodz? za 3000-4000 z?.

O Ibanez'ach mam bardzo niepochlebne zdanie, nie gra?em na topowych wersjach to si? nie wypowiem.

Co si? tyczy Fender'?w. Moim zdaniem warto kupowa? te dro?sze i najlepiej starsze modele, g??wne odczucie jakie mnie nachodzi kiedy czasem ogrywam Jazz'y czy Precission'y to g??wnie takie, ?e s? niestety do?? przestarza?e i nie nad??aj? za ?wietnymi rozwi?zaniami. A bardzo stare Fender'y to dla mnie tylko szpan, bo za Jazz'a '60 p?acisz 4000 i wi?cej, a za tyle mo?na mie? ?wietny, nowy bas robiony pod Ciebie w znakomitej pracowni lutniczej, np. Mayones'a. Te dwa modele Fender'a s? w dzisiejszych czasach tylko reliktem przesz?o?ci, zar?wno ich elektronika jak i np. mostek czy klucze s? ju? troch? za bardzo "vintage".

I tu dochodzimy do tej firmy, kt?ra od roku nieprzerwanie zaskakuje mnie pozytywnie. Gra?em na basie robionym na zam?wienie w ich pracowni dla zwyk?ego "szaraka", bra?em na kilku Custom'ach z oferty Mayo. Mia?em w r?ce pare u?ywanych modeli z ni?szej p??ki, a nawet ogra? mi si? ostatnio zdarza akustyka Mayones'a i wszystkie te instrumenty by?y przynajmniej zaskakuj?co dobre w swojej klasie cenowej, a cz?sto-g?sto j? przeskakiwa?y.

jaka? inna? Stare Yamaha'y. I nie musz? by? to topowe modele wystarcz? te z serii RBX, ale minimum dziesi?cioletnie, potem RBX s? bardzo niefajn? produkcj? seryjn? i nawet krzywo nabite progi si? zdarzaj? :/
a RBX'y z pocz?tku lat 90 z wy?szych modeli, czyli powy?ej 450 to ju? instrumenty, z r?k? na sercu m?wi?, ?wietne, zar?wno pod wzgl?dem materia??w, jak i zastosowanej elektroniki (na og?? zawieraj? zestaw dw?ch, dwucewkowych, roz??czanych hamb?w, nie ma lepszej pary do basu, nawet je?li gonisz za 'vintage', kt?re z takiej kombinacji wyci?gniesz, co w drug? stron? jest niemo?liwe)

Poza tym, lukas ma moim zdaniem racj?. Je?li masz tyle kasy, co na starcie jest niesamowit? kwot?, to lepiej kup sobie od razu ?wietny instrument. Moim zdaniem najlepiej u?ywany, bo kupisz go kilkadziesi?t procent taniej, a wskoczysz dzi?ki temu p??eczk? wy?ej.

pozdrawiam serdecznie.
Sedit
Я - солдат, недоношеный ребенок войны
www.guitarheaven.pl
Awatar użytkownika
sedit
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1589
Rejestracja: maja 22, 2005, 2:32 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Postautor: kurczak » stycznia 3, 2007, 6:38 pm

mam teraz na oku dwie gitary. mianowicie jedna to Mayones B4 a druga GITARA SQUIER®
MODEL PRECISION BASS AFFINITY SERIES

chcialbym troche informacji na temat tej drugiej. ale o mayonesie tez chcialbym troche sie dowiedziec

http://www.allegro.pl/item153223573_gitara_basowa_precision_bass_piecyk_od_ss_.html[/url]
Awatar użytkownika
kurczak
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 11
Rejestracja: grudnia 30, 2006, 8:43 pm

Postautor: sedit » stycznia 3, 2007, 6:50 pm

Bierz Mayones'a.
Squier affinity to najni?sza seria Squier'?w i nie r??ni si? wiele od SkyWay'?w etc.
Ja jestem obecnie wielkim ambasadorem Mayo, warto!

pozdrawiam,
Sedit
Я - солдат, недоношеный ребенок войны
www.guitarheaven.pl
Awatar użytkownika
sedit
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1589
Rejestracja: maja 22, 2005, 2:32 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Postautor: kurczak » stycznia 3, 2007, 7:45 pm

kumpel z innego forum zaproponowal mi mayonesa :

Sprzedaje w?a?nie bas Mayones B4, p??roczny, zadbany, jeszcze na gwarancji, kupiony w sklepie Ho?dysa w Warszawie. Cena: 800z?.


warto?

edit: mam zdjecia i wyglada prawie jak nowka
Awatar użytkownika
kurczak
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 11
Rejestracja: grudnia 30, 2006, 8:43 pm

Postautor: Indianer » stycznia 7, 2007, 12:13 pm

Je?eli chodzi o mayobass to ja bym ci poradzi? poczeka? jeszcze troche dozbiera? jakie? 300 400 zeta i kupi? BE4 bo r??nica mi?dzy klas? tych instrument?w jest wydaje mi sie du?a a r??nica w cenie niedu?a za oko?o 1200 zeta mo?esz juz takiego wyrwa? spokojnie na allegro a z tego co obserwuje to dosyc cz?sto chodz? basy z seri BE. sam mam mayoneza od 4 lat i niedam sobie z?ego s?owa na niego powiedzie? jednym s?owem jest to Basia i do ta?ca i do r??a?ca:D
Pozdrawiam
BI QUL
Awatar użytkownika
Indianer
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 17
Rejestracja: listopada 23, 2004, 6:29 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Pink_FloyD_ » stycznia 9, 2007, 1:41 pm

Troch? dziwna ta ankieta, bo to tak jak by? zapyta? czy vw lepszy od Audi albo Mercedesa. Ja uwa?am, i? do nauki gry na basie najlepszy jest instrument o szerokim gryfie. Mayones Flame CS4,albo CS5 by? by niez?ym i w miar? tanim rozwi?zaniem.
Pink_FloyD_
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 52
Rejestracja: sierpnia 5, 2005, 11:14 am
Lokalizacja: Lubliniec

Postautor: MrEvil » stycznia 9, 2007, 6:08 pm

W najnowszym ''Gitarzyscie'' jest jak zbudowa? bass jakby kto? chcia? tylko ?e jest w odcinkach. W ka?dym nast?pnym numerze b?dzie kolejna cz???, w tej jest o korpusie.
I don't play the Guitar. The Guitar play me.
www.muzyczny.pl
Awatar użytkownika
MrEvil
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 35
Rejestracja: listopada 22, 2006, 7:53 pm
Lokalizacja: Z Piek?a rodem

Postautor: kurczak » stycznia 9, 2007, 7:45 pm

szeroki gryf... mam tez na oku OLP MM2. jest bardzo dobrze przez wiekszosc oceniana. nie wiem czy ma szerzy czy taki samy gryf jak flame ale wiem ze jest dobra.
Awatar użytkownika
kurczak
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 11
Rejestracja: grudnia 30, 2006, 8:43 pm

Postautor: Pink_FloyD_ » stycznia 9, 2007, 10:22 pm

W OLP MM2 gryf jest podobny,najprawdopodobniej taki sam jak w Flame CS, bo oby dwa instrumenty wzorowane s? na Music Manie. Ja wi?cej zaufania mam do Mayonesa.
Pink_FloyD_
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 52
Rejestracja: sierpnia 5, 2005, 11:14 am
Lokalizacja: Lubliniec

Postautor: kurczak » stycznia 10, 2007, 12:22 am

no bo w koncu polskie :D
Awatar użytkownika
kurczak
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 11
Rejestracja: grudnia 30, 2006, 8:43 pm

Postautor: kurczak » stycznia 26, 2007, 9:03 pm

Awatar użytkownika
kurczak
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 11
Rejestracja: grudnia 30, 2006, 8:43 pm

Postautor: Jahmaj » lutego 11, 2007, 2:32 pm

a orietujecie sie moze jak sie prezentuja basy firmy richwood? czy podobnie jak elektryki sa b.dobre jak na swoja cene?
Jahmaj
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 68
Rejestracja: kwietnia 9, 2006, 8:41 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: kurczak » lutego 11, 2007, 6:41 pm

z reguly tak jest
Awatar użytkownika
kurczak
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 11
Rejestracja: grudnia 30, 2006, 8:43 pm

Postautor: Przydat » lutego 18, 2007, 3:25 pm

m?j kolega kupi? bardzo dobreego Apolla w granicach oko?o 600 z? i jest zadowolony .Wi?c polecam
Przydat
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 123
Rejestracja: czerwca 8, 2006, 9:36 am
Lokalizacja: ?l?sk

Postautor: jurek87 » lutego 19, 2007, 3:05 pm

sedit pisze:Co si? tyczy Fender'?w. Moim zdaniem warto kupowa? te dro?sze i najlepiej starsze modele, g??wne odczucie jakie mnie nachodzi kiedy czasem ogrywam Jazz'y czy Precission'y to g??wnie takie, ?e s? niestety do?? przestarza?e i nie nad??aj? za ?wietnymi rozwi?zaniami. A bardzo stare Fender'y to dla mnie tylko szpan, bo za Jazz'a '60 p?acisz 4000 i wi?cej, a za tyle mo?na mie? ?wietny, nowy bas robiony pod Ciebie w znakomitej pracowni lutniczej, np. Mayones'a. Te dwa modele Fender'a s? w dzisiejszych czasach tylko reliktem przesz?o?ci, zar?wno ich elektronika jak i np. mostek czy klucze s? ju? troch? za bardzo "vintage".


Wprawdzie nie jestem basist?, ale znam ich mo?e z dziesi?ciu. A tylko dw?ch z nich umie gra? na basie zawodowo. By? mo?e to czysty przypadek, ale akurat obaj graj? na Fenderach :)
Awatar użytkownika
jurek87
bluesman
bluesman
 
Posty: 231
Rejestracja: października 6, 2005, 1:14 pm

Postautor: sedit » lutego 19, 2007, 11:30 pm

Jurku,

Nic z tego co powiedzia?e? nie jest dla mnie nowym. Wyra?nie widz? fascynacj? Fender'ami na poziomie zawodowskim i gdybym sam na takowym gra?, nie omieszka?bym kupi? sobie pi?kny model z tej?e stajni.
Jednak?e poza wspania?ym, klasycznym brzmieniem ja nie widz? w Fender'ach tego co mog? mi zaoferowa? (w kwestii szczeg?lnie mnogo?ci brzmie?, co oczywi?cie przestaje mie? sens gdy gra si? tylko bluesa, czy jakikolwiek jeden styl muzyczny) nowe konstrukcje.

Zawsze mog? si? myli?, ale okres fascynacji Fender'ami (m?wimy ci?gle o basach) mam juz dawno za sob?, mo?e gdybym gra? profesjonalnie znalaz?bym jak?? p?aszczyzn?, w kt?rej te instrumenty s? niezast?pione. Jednak?e widzisz, moim zdaniem ta tendencja jest z tego samego powodu co popularno?? w?r?d gitar g??wnie strat?w i LP. Ot?? s? to brzmienia najbardziej popularne i takich w?a?nie si? oczekuje, ma?o kto kombinuje specjalnie w tej materii (je?li chodzi o bas w blusie to ju? w og?le), ja natomiast wol? nowocze?niejsze konstrukcje z wielu powod?w, ale g?ownym jest to, ?e ceni? tak?e niebluesowe brzmienia i "oko?oprogresywne" poszukiwania. Jak pisa?em we wcze?niejszym po?cie, nowe basy dadz? mo?liwo?? wyci?gni?cia fenderowskiej g??bi i prostoty, ale zaoferuj? tak?e wiele wi?cej, co dla pocz?tkuj?cego basisty, kt?ry dopiero szuka swojego brzmienia jest znacznie lepszym rozwi?zaniem. A jak zauwa?y?e?, ten temat dotyczy g??wnie pomocy tym, kt?rzy nie mog? si? zdecydowa? :)

I tu m?wi? jeszcze raz, na pierwsze instrumenty lepiej kupowa? nowoczesne konstrukcje za r?wnowarto?? super legendy, bo daje to mo?liwo?? poszukiwania swego brzmienia.
Np. dzieki elektronice takiej jak 2x humbucker, z roz??czanymi cewkami. Dzi?ki temu masz kilkadziesi?t wi?cej opcji ni? przy klasycznym uk?adzie PB czy jazzbassowym PB-JB.
ot co :)

pozdrawiam,
Sedit
Я - солдат, недоношеный ребенок войны
www.guitarheaven.pl
Awatar użytkownika
sedit
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1589
Rejestracja: maja 22, 2005, 2:32 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Postautor: przemak2 » lutego 19, 2007, 11:35 pm

jurek87 pisze:gra? na basie zawodowo...graj? na Fenderach :)


I to mi sie podoba! Tak trzymac! ;-)
Awatar użytkownika
przemak2
blueslover
blueslover
 
Posty: 656
Rejestracja: lutego 16, 2007, 8:15 pm
Lokalizacja: Poznan

Postautor: Jahmaj » lutego 22, 2007, 1:49 pm

Przydat pisze:m?j kolega kupi? bardzo dobreego Apolla w granicach oko?o 600 z? i jest zadowolony .Wi?c polecam


hmmm a gdzie taka gitarke mozna znalezc?
i czy ta firma to "apollo"? bo jak tak to moje zdolnosci poszukiwawcze pozostawiaja wiele do zyczenia
Jahmaj
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 68
Rejestracja: kwietnia 9, 2006, 8:41 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Rivler » lutego 23, 2007, 12:46 am

sedit pisze:Jednak?e poza wspania?ym, klasycznym brzmieniem ja nie widz? w Fender'ach tego co mog? mi zaoferowa? (w kwestii szczeg?lnie mnogo?ci brzmie?, co oczywi?cie przestaje mie? sens gdy gra si? tylko bluesa, czy jakikolwiek jeden styl muzyczny) nowe konstrukcje.


By? mo?e jest tak jak m?wisz, nie jestem pewien, a pow?d jest prosty - nie jestem basist?. :)
Jednak?e, na ten temat chcia?bym co? przytoczy?.
Basista Bonamassy, Edguy, Iron Maiden, D?em, Oddzia? Zamkni?ty, TSA, Marcus Miller, Stu Ham, Geddy Lee... i wielu innych bluesman?w, punkowc?w, rokmen?w czy hevi metylowc?w... a z nimi Fender. ;] Leo Fender by? pierwszy w tym biznesie, i je?li kto? zna poj?cie "brzmienie uniwersalne" to chyba jego pierwszego wymieni?bym w tej kategorii. Pozatym, gdy s?ucham gry Harrisa, to ciep?o mi si? na sercu robi. ;) Jednak, to ju? ocena subiektywna.
ride to live...
Awatar użytkownika
Rivler
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 68
Rejestracja: grudnia 27, 2005, 11:31 pm
Lokalizacja: Bia?ystok


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Instrumenty muzyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 168 gości