Gitara Epiphone Les Paul Junior

zapytania, porady itp.

Moderator: mods

Gitara Epiphone Les Paul Junior

Postautor: ajrisz13 » grudnia 27, 2006, 2:16 pm

Co my?licie o tej gitarze?Warto kupowac j? na pocz?tek przygody z gitar? elektryczn?(mam 14lat)?Je?li nie,to co jest dobre w przedziale cenowym do 500z??Pozdrawiam,Agata
ajrisz13
 

Postautor: wajlonis » grudnia 27, 2006, 2:32 pm

No c??. Po pierwsze witaj ;) Po drugie - ja s?ysza?em o tych gitarach jak najgorsze s?owa. Bo jest niestety du?a r??nica mi?dzy epiphonem za 500z? a za kilka tysi?cy. Ja sam polecal bym raczej co? z firmy J&D lub Richwood - je?li chodzi o podobny przedzia? cenowy...
Obrazek
wajlonis
bluesman
bluesman
 
Posty: 270
Rejestracja: października 6, 2006, 8:05 pm
Lokalizacja: Chojnice

Postautor: Maniol HIGHWAY » grudnia 27, 2006, 2:48 pm

ja osobi?cie odradza?bym zakup nowego instrumentu z tego przedzia?u cenowego. Sama cena ?wiadczy ju? o jako?ci.
Lepiej kupi? co? u?ywanego w tej cenie o klas? na pewno lepszego.
Jest przynajmniej mniejsze prawdopodobie?stwo, ?e po ilku miesi?cach zacznie "kr?ci? drewnem" i np. brz?cze? na jaki? progach. No a nie ma co ukrywa?, ?e te gitary nie s? produkowane z najlepszych "desek" niestety.

pozdr.
JEŚLI CHCESZ DOTRZEĆ DO ŹRÓDŁA, MUSISZ PŁYNĄĆ POD PRĄD

www.highway.art.pl

www.youtube.com/user/maniolhighway
Awatar użytkownika
Maniol HIGHWAY
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2046
Rejestracja: stycznia 27, 2005, 11:45 am
Lokalizacja: ZABRZE

Postautor: Turgon » grudnia 27, 2006, 3:19 pm

Nie koniecznie Maniol i Wajlonis. Trzeba trafi? na egzemplarz. Przetestowa? koniecznie i mo?e jaki? Chi?czyk dobrze t? gitar? zrobi? :)
Jestem cynicznym nihilistą - nie jest mi wcale przykro, że Ci to przeszkadza.
Awatar użytkownika
Turgon
blueslover
blueslover
 
Posty: 795
Rejestracja: listopada 16, 2006, 6:53 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz

Stratocaster

Postautor: ajrisz13 » grudnia 27, 2006, 4:35 pm

A jak prezentowa?by si? Cort G-200 lub X2 BK?Warto kupic gitar? z wy?ej wymienionych?Pozdrawiam,Agata :P
ajrisz13
 

Postautor: Jedi » grudnia 27, 2006, 5:14 pm

A ja zgadzam si? z niekt?rymi przedm?wcami. Chcesz si? czego? nauczy? nie biegaj?c co chwile do kolegi fachowca lub czeka? 2 tygodnie na gwarancje to zbieraj kas? i cierpliwe czekaj.
Awatar użytkownika
Jedi
blueslover
blueslover
 
Posty: 495
Rejestracja: lutego 11, 2006, 7:00 pm

Postautor: ajrisz13 » grudnia 27, 2006, 5:40 pm

A co my?licie panowie o firmie Harley Benton?Dok?adnie model MS15BK :)Musz? zebrac informacje ?eby wzbogacic si? o t? wiedz? co do gitar.Pozdrawiam,Agata
ajrisz13
 

Postautor: Memphis » grudnia 27, 2006, 6:10 pm

Ten Cort nie jest zly na poczatek. Harley Benton nie ruszaj :).
Memphis
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 16
Rejestracja: listopada 28, 2006, 3:59 pm

Postautor: bartolomeus » grudnia 28, 2006, 1:14 pm

C??, je?li chodzi o tego harleya bentona, to mia?em chyba w?a?nie ten model w r?kach. Kumpel przyni??? po?yczonego na pr?be. Co m??bym pwiedzie?. ?rednio wygodna (wywa?ona, ale gryf bardziej por?czowaty ni? `50 Gibsona :shock: ), spore niedoci?gni?cia w wyko?czeniu, bardzo s?aby osprz?t (wog?le nie trzyma?o wios?o stroju; klucze nie trzymaj?, chodz? ci??ko, a mostek - jedno ruszenie wajch? i pare minut strojenia :x ). Brzmienie: do ?wiczenia w domu brzmieniowo ujdzie. Do grania koncert?w i pr?b ju? niekoniecznie. Na czystym, bez zespo?u to nawet ?adnie brzmi, z typow? szklaneczk? (chocia? przy mojej jazz?wce z mahoniu to wszystko tr?ca szklank? :twisted: ). Natomiast je?li chodzi o gr? z zespolem to ta gitara nie mo?e si? przebic (a to raczej nie wina wzmacniacza, bo kumpel u?ywa w miar? dobrago Randala). Na przesterze niemi?osiernie sieje. Tak wi?c do grania w domu na czystym kanale i po zmianie osprz?tu (i elektroniki (?)) to my?le ?e da?aby rad?.
A tak wog?le, to grasz ju? co?? Bo jak nie i to ma byc tw?j pierwszy instrument to lepiej rozejrzyj si? za akustykiem. W tej cenie znajdziesz naprawde udane gitary (casem nawet nowe)
Pozdrawiam
bartolomeus
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 37
Rejestracja: czerwca 1, 2006, 3:57 pm
Lokalizacja: Lubaczow/Krakow

Postautor: Basista » grudnia 28, 2006, 3:23 pm

A nie lepiej kupi? Bass :D
Basista
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 37
Rejestracja: listopada 6, 2006, 5:22 pm
Lokalizacja: Deszczno

Postautor: Memphis » grudnia 28, 2006, 5:36 pm

Mysle, ze bez sensu kupowac gitare akustyczna, jesli chce grac na elektrycznej. Dla poczatkujacych niezla propozycja sa dosc popularne ostatnio Corty. Najtansza stratopodobna gitara warta uwagi, to Cort STAT2T: http://bigbeat.pl/product_info.php?cPat ... 5f08ba3016 . Przystawki sa kiepskie w kazdej taniej gitarze i tutaj nie ma co liczyc na cud, ale ta przynajmniej da sie nastroic i jest solidnie wykonana. Dobry wybor dla poczatkujacego. Co do gry na przesterze - trzeba doliczyc tez to, ze single brumia i taki juz ich urok. Seria G i X tez sa OK, wiec najlepiej idz do sklepu, ograj kilka egzemplarzy i sprawdz, ktore Ci pasuja :).

Jesli chodzi o LP, to jest trudniej... Podobno J&D ostatnio robia coraz lepsze i jest to najtansza propozycja warta uwagi (oprocz przystawek, ktore sa do d...), ale oczywiscie - nie brac w ciemno. Z Epi, to raczej wyzsze modele, dobre opinie mozna tez czasem uslyszec o Samicku, ewentualnie Silvertone. Oczywiscie w sektorze gitar ekonomicznych :).

Edit:

Oczywiscie, jak slusznie prawia poprzednicy, o wiele bardziej oplacalne jest kupno gitary uzywanej, ale to trzeba dokladnie ogrywac z kims, kto sie zna na sprzecie.
Memphis
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 16
Rejestracja: listopada 28, 2006, 3:59 pm

Postautor: bartolomeus » grudnia 28, 2006, 8:23 pm

Memphis pisze:Mysle, ze bez sensu kupowac gitare akustyczna, jesli chce grac na elektrycznej.


Ja tak nie my?le. Uaw?am ?e je?li kto? potrafi zagra? dobrze na akustyku, to i na elektryku zagra. Ponadto, akustyk owiele bardziej obna?a b??dy grajka, wi?c nie uczy si? jaki? z?ych nawyk?w. Oczywi?cie na akustyku odpada kilka technik z elektryka np. tapping (cho? czy napewno?), flutterowanie (te? nie na wszystkich elektrykach, tylko tych z FR), no i ma si? jedno brzmienie. Z drugiej strony odpada wiele dodatkowych koszt?w kt?re trzeba ponie??, je?li chce si? gra? "z pr?dem": jaki? wzmacniacz (uczy? si? gra? na sucho to jest dopiero bez sensu), kabel, mo?e co? jeszcze. Najta?szy kabel (jako taki) to pewnie 25 polskich nowych z?otych, piecyk pewnie te? z jakie? 250-300 (te? mo?na by si? rozwodzi? nad tym jaki by?by najlepszy). Razen jest to juz spora kwota.

Ale pami?taj - wyb?r nale?y do Ciebie.

Pozdrawiam
bartolomeus
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 37
Rejestracja: czerwca 1, 2006, 3:57 pm
Lokalizacja: Lubaczow/Krakow

Postautor: wajlonis » grudnia 28, 2006, 8:40 pm

bartolomeus pisze:
Memphis pisze:Mysle, ze bez sensu kupowac gitare akustyczna, jesli chce grac na elektrycznej.


Oczywi?cie na akustyku odpada kilka technik z elektryka np. tapping (cho? czy napewno?),
Oj nie nie - wystarczy tylko mn?stwo ?wicze?. Ale wtedy masz pewno?? ?e na elektryku zagrasz perfekt :)
Obrazek
wajlonis
bluesman
bluesman
 
Posty: 270
Rejestracja: października 6, 2006, 8:05 pm
Lokalizacja: Chojnice

Postautor: Memphis » grudnia 28, 2006, 10:35 pm

Ja mialem wlasnie inne odczucia. Jak przeszedlem z akustyka na elektryka, bylem zaskoczony. Dopiero on obnazyl moje bledy w artykulacji. Akustyk moim zdaniem wybacza o wiele wiecej bledow.

A rada wydaje mi sie bezsensowna. To tak jakby powiedziec komus: "Chcesz grac na skrzypcach ? Kup wczesniej kontrabas."

Jesli ktos chce grac na elektryku, to niech kupuje elektryka. Jak na akustyku, to akustyka. Wydaje mi sie to proste.
Memphis
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 16
Rejestracja: listopada 28, 2006, 3:59 pm

Postautor: wajlonis » grudnia 28, 2006, 10:59 pm

Nie do ko?ca. Bo na akustyku gra? r??ne smaczki (hammer-on, pull-off, tapping i inne) gra? jest ci??ej. Je?li na akustyku nauczysz si? gra? perfekcyjnie - to na elektryku p?jdzie ci lepiej. Je?li od razu we?miesz do r?ki elektryka - nie b?dzie ci tak ?atwo potem zagra? na akustyku! Poza tym - co to za argument -
Memphis pisze:Jesli ktos chce grac na elektryku, to niech kupuje elektryka. Jak na akustyku, to akustyka. Wydaje mi sie to proste.
. Z calym szacunkiem do ciebie - ale ja np. chc? gra? i na tym i na tym! Nie rozr??niam tego - czasem mam ochot? na szybkie, ci??kie boogie, czasem na akustyczn? ballad?. Ot, co!
Obrazek
wajlonis
bluesman
bluesman
 
Posty: 270
Rejestracja: października 6, 2006, 8:05 pm
Lokalizacja: Chojnice

Postautor: Mat Kat » grudnia 28, 2006, 11:24 pm

Akustyk, elektryk - po jednych pieni?dzach :P . Moim zdaniem (zreszt? nie tylko moim) ka?dy gitarzysta powinien mie? podstawy poczynione na gitarze klasycznej. Gra na niej ?wietnie rozci?gnie palce, wzmocni je (i u lewej i u prawej r?ki) i naprawd? ujawni wszystkie b??dy. Mam wielu kumpli, kt?rzy zaczynali od elektryka, czy akustyka i teraz nie maj? problem?w tylko z zagraniem punk rocka. Oczywi?cie ka?dy inaczej to widzi. Ja przedstawiam tylko swoje (cho? nieodosobnione) zdanie.
Mat Kat
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 15
Rejestracja: grudnia 29, 2005, 2:04 pm
Lokalizacja: Daleko stąd

Postautor: Memphis » grudnia 29, 2006, 2:27 am

wajlonis pisze:Poza tym - co to za argument -
Memphis pisze:Jesli ktos chce grac na elektryku, to niech kupuje elektryka. Jak na akustyku, to akustyka. Wydaje mi sie to proste.
. Z calym szacunkiem do ciebie - ale ja np. chc? gra? i na tym i na tym! Nie rozr??niam tego - czasem mam ochot? na szybkie, ci??kie boogie, czasem na akustyczn? ballad?. Ot, co!


A ja to widze tak: jak ide do sklepu i prosze o kaszanke, to sie wkurzam jak sprzedawczyni pyta: "To ile tych parowek ?". Bylo pytanie o elektryka, wiec ktos chce grac na elektryku. O ile gitara akustyczna to wspanialy instrument, nie przecze, to jednak nie warto go wciskac na sile.

Przepraszam, i nie kontynuuje juz flame'a. Peace :).
Memphis
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 16
Rejestracja: listopada 28, 2006, 3:59 pm

Peace :wink:

Postautor: ajrisz13 » grudnia 29, 2006, 12:21 pm

Panowie,spokojnie :D Ju? wybra?am i kupi?am gitark?.HOHNER ROCKWOOD LX250G.A na akustyku umiem grac.Inaczej nie bra?abym si? za elektryka.Teraz poszukuj? mocniejszych brzmie? i dlatego kupi?am elektryka,ale jak napisa? wajlonis: "Z calym szacunkiem do ciebie - ale ja np. chc? gra? i na tym i na tym! Nie rozr??niam tego - czasem mam ochot? na szybkie, ci??kie boogie, czasem na akustyczn? ballad?. Ot, co!"-Ca?kowicie zgadzam si? z jego s?owami :lol: Moja gitarka jest u?ywana,ale w znakomitym stanie,no i ma oczywi?cie swoj? historie.Pochodzi od gitarzysty z zespo?u HIGHWAY:D.Wielki szacuneczek dla tego Pana!
Pozdro dla wszystkich,
P.S.Oto moja gitarka: http://img.sound.pl/gielda/48095/HOHNER.jpg :lol:
ajrisz13
 

Postautor: Maniol HIGHWAY » grudnia 29, 2006, 12:43 pm

:oops: :oops: :oops:
JEŚLI CHCESZ DOTRZEĆ DO ŹRÓDŁA, MUSISZ PŁYNĄĆ POD PRĄD

www.highway.art.pl

www.youtube.com/user/maniolhighway
Awatar użytkownika
Maniol HIGHWAY
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2046
Rejestracja: stycznia 27, 2005, 11:45 am
Lokalizacja: ZABRZE

Postautor: MrEvil » grudnia 29, 2006, 3:47 pm

Gitara akustyczna (klasyczna) na pocz?tak jest lepsza (moim zdaniem) poniewa?:
1. to podstawa je?eli opanujemy techniki na Akustycznej to na elekryku wyjd? bez problemu
2. nie trzeba dokupywa? osprzetu (sama gitara wystarczy)
3. Mo?esz zabra? ja na ognisko i wsz?dzie tam gdzie chcesz. nawet tam gdzie nie ma pr?du

JEST JESZCZE JEDNO ROZWI?ZANIE
elekroakustyk, p??pud?o np. ES 335 i jego pochodne
I don't play the Guitar. The Guitar play me.
www.muzyczny.pl
Awatar użytkownika
MrEvil
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 35
Rejestracja: listopada 22, 2006, 7:53 pm
Lokalizacja: Z Piek?a rodem

Postautor: daemon007 » kwietnia 1, 2007, 9:28 am

podobnie jak koledzy wy?ej odradzam kupowania sprz?tu do 500z?(ale chyba juz cos kupi?a?, bo og?oszenie jest z listopada). ale jedn? z najlepszych gitarek do 500-600z? jest:

http://guitarcenter.pl/catalog/gitara-i ... rn-x12q-vs
blues nie jest o wyborze, utkn???? w rowie, to utkn??e?:)<
daemon007
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 14
Rejestracja: marca 20, 2007, 9:32 am
Lokalizacja: jas?o


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Instrumenty muzyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 134 gości

cron