Struny

zapytania, porady itp.

Moderator: mods

Postautor: sedit » stycznia 14, 2007, 2:12 pm

Gram ju? na komplecie Rotosound Yellow, trzeci tydzie? i powiem Wam (nie za?ynam strun, bo gram nie wi?cej ni? godzin? dziennie, gitara to nie jest m?j najwi?kszy konik :] ), ?e s? to ?wietnie struny. Komplet 10-46 nie jest gruby, a nie ma irytuj?cej cienkiej E1, kt?ra w kompletach d'addario 9-42 mnie doprowadza?a do sza?u, piszcza?a i nie mia?a g??bi. Roto maj? wspania?? g??bi?, ale przyzna? musz?, co dla mnie dziwne (nie przyznawanie si?, ale fakt, o kt?rym pisz? :] ), ?e Rotosound'y nabra?y brzmienia dopiero po jakim? tygodniu, kiedy ule?a?y si? i przesta?y rozci?ga?. D?ugi to czas, ale moim zdaniem warto, maj? o wiele lepsze brzmienie ni? D'addario, i pi?knie si? je podci?ga, niby twarde, a podci?gi wchodz? jak mase?ko :P Jak pisa?em, mimo up?ywaj?cego czasu, nie zmienia si? ich wspania?a selektywno??.
polecam te struny, cho? powiem Wam, ?e nie jestem w stanie przewidzie? jak b?d? si? zachowywa? u gitarzysty, kt?ry b?dzie z nich korzysta? po kilka godzin dziennie. Obawiam si?, ?e nie da si?, wymienionych przezemnie zalet, po??czy? z wysok? trwa?o?ci? (cho? poci?gi robi? bardzo mocne i ani si? roztrajaj?, ani nie p?ka E1, co przecie? te? ?wiadczy o trwa?o?ci), st?d je?li chodzi o wytrzyma?o??, D'addario s? lepsze, ale niestety, trac? na brzmieniu.
Co? za co?. Ja wol? brzmienie.

pozdrawiam,
Sedit

edited:

aaaa, zapomnia?bym, jeszcze jedno.
Mimo, ?e to grubszy komplet, to moim zdaniem ?adniej si? przesterowuj? ni? D'addario 9-42. Jak m?wi?em w tamtym komplecie E1 piszczy, przesterowana ju? w og?le, tak samo z reszt? strun. W Rotosound przester wchodzi o wiele bardziej vintage'owo. A pi?ni?cia mo?a wywo?a? jedynie podci?gaj?c strun? i uderzaj?c j? po kostce tak?e paznokciem kciuka (p?ynnie), daje to mocniej przesterowane pi?ni?cie, wchodz?ce w takie bucz?ce rejestry jak poci?gi Jimmy'ego Page'a.
Я - солдат, недоношеный ребенок войны
www.guitarheaven.pl
Awatar użytkownika
sedit
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1589
Rejestracja: maja 22, 2005, 2:32 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Postautor: daemon007 » kwietnia 1, 2007, 9:26 am

polecam D'Adarrio tak 0.09-0.42. na takich gram juz wiele lat i ma?o kiedy si? zdarze ?eby p?k?y, albo jako? si? rozwali?y. nie rozci?gaj? si? ci?gle, nie trzeba mocno stroi?(cho? to juz chyba zale?y od gitarki). odradzam struny presto-szaise. jak je mia?em w klasyku to jeszcze mo?na na nich gra?, ale w akustyku to do niczego:)
blues nie jest o wyborze, utkn???? w rowie, to utkn??e?:)<
daemon007
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 14
Rejestracja: marca 20, 2007, 9:32 am
Lokalizacja: jas?o

Poprzednia

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Instrumenty muzyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 121 gości