Struny

zapytania, porady itp.

Moderator: mods

Struny

Postautor: MrEvil » listopada 26, 2006, 3:56 pm

Nowy temat: Na jakich strunach gracie?? jakie mo?ecie poleci? a jakich nie?? Ja mam struny Ernie balla(2222 Slinky Hybrid nieca?y tydzie? s? ?wietne, zreszt? koledzy te? ich u?ywaj?. Kolega raz kupi? struny Gibsona; wiolinowe komplenie do kitu a basowe jeszcze ujd?, ale nie polecam
I don't play the Guitar. The Guitar play me.
www.muzyczny.pl
Awatar użytkownika
MrEvil
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 35
Rejestracja: listopada 22, 2006, 7:53 pm
Lokalizacja: Z Piek?a rodem

Postautor: WitekBielski » listopada 26, 2006, 4:08 pm

D'addario najcie?sze... Chocia? zaczne u?ywa? o rozmiar grubszej E bo ju? co chwila mi sie zrywa :cry:
WitekBielski
blueslover
blueslover
 
Posty: 653
Rejestracja: grudnia 17, 2005, 12:15 pm
Lokalizacja: Warszawa/Brighton

Postautor: Kruposz » listopada 26, 2006, 6:06 pm

ja do basu D'addario czy jak tam si? pisze ;) a do elektryka ernie ball super slinky :)
Awatar użytkownika
Kruposz
bluesman
bluesman
 
Posty: 393
Rejestracja: maja 1, 2006, 11:10 am
Lokalizacja: Rzesz?w / Kraków

Postautor: az1z » listopada 26, 2006, 7:48 pm

D'addario 10-48 do eletkryka, D'addario 11" akustyk.

cz?sto zrywaj? si? E1, wiec zakupi?em po 4 z 10" i 11" na allegro...
MARIUSZ B
Awatar użytkownika
az1z
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 139
Rejestracja: września 13, 2006, 9:38 pm
Lokalizacja: Rozdrażew / Londyn / Poznań

Postautor: Jedi » listopada 26, 2006, 8:10 pm

Ja u?ywam D'addario do elektryka 10-46 ale wymieniam je na Ernie Ball ta sama grubo??, poprostu chce spr?bowa?:D bo s?ysza?em o nich niez?e opinie:). Chcia?em zapyta? w czym wyr??niaj? si? 10-52 w por?wnaniu do 10-46?. Kumpel u?ywa strun Gibsona do Les Paula i wed?ug mnie s? super do tej gitarki, du?o lepiej trzyma strojenie.
Awatar użytkownika
Jedi
blueslover
blueslover
 
Posty: 495
Rejestracja: lutego 11, 2006, 7:00 pm

Postautor: lauderdale » listopada 26, 2006, 8:21 pm

Z D'addario zawsze milem klopoty i to nie tylko takie o jakich piszecie. Trafialy sie czasem na niejednorodne materialowo. Objaw? Flazolet na 12 progu daje dwa rozniace sie miedzy soba minimalnie dzwieki.

Moje typy to do elektryka La Bella Fender.
Do Klasyka Augustine , La Bella.
Ale sie nie upieram. :)
Lauder Dale

...zeby grac, trzeba grac ...
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

STOLEN BLUES
lauderdale
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3392
Rejestracja: października 26, 2006, 8:55 am
Lokalizacja: Z drogi do Polski :)

Postautor: az1z » listopada 27, 2006, 5:18 pm

Jedi pisze:Chcia?em zapyta? w czym wyr??niaj? si? 10-52 w por?wnaniu do 10-46?.


R??ni? si? grubo?ci? struny E6 napewno, a reszta nie wiem. Mam te i te strunki, ale nie chce mi si? szuka?, sprawdza?... wejd? na stron? d'addario. S? tam podane grubo?ci strun.
MARIUSZ B
Awatar użytkownika
az1z
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 139
Rejestracja: września 13, 2006, 9:38 pm
Lokalizacja: Rozdrażew / Londyn / Poznań

Postautor: bluesman7 » listopada 27, 2006, 6:47 pm

Jedi pisze: Chcia?em zapyta? w czym wyr??niaj? si? 10-52 w por?wnaniu do 10-46?.


jako, ?e w tych kompletach masz struny basowe grubsze, tym samym basy brzmi? pot??niej-wi?cej niskich cz?stotliwo?ci, no i nie zapominaj, ?e im grubsze struny tym gorzej sie przesterowuj?...
Pozdr?wka
Sebastian Kozłowski
Awatar użytkownika
bluesman7
bluesman
bluesman
 
Posty: 328
Rejestracja: października 24, 2005, 1:11 pm

Postautor: Gość » listopada 27, 2006, 10:38 pm

Dzi?ki mistrzu, teraz spokojnie mog? pokombinowa?:D.
Gość
 

Postautor: Jimmy » listopada 27, 2006, 10:57 pm

Ja jestem bardzo zadowolony z produkt?w firmy Ernie Ball. U?ywa?em strun 11-56 do stroju D, obecnie mam 10-52 do E i jest r?wnie dobrze.
Musz? jeszcze potestowa? 10-46, ale to w p??niejszym okresie.
Moim skromnym zdaniem wyprzedzaj? Dean Markleye i D'addario, ale to tylko moje zdanie ;)
Awatar użytkownika
Jimmy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6279
Rejestracja: września 14, 2005, 5:26 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Wooki » listopada 28, 2006, 2:38 pm

Ja u?ywam strun D'addario 10-48 i chyba przy nich zostane. Gra?em na strunach Ernie Ball tej samej grubosci lecz mi nie podpasowaly wogole, Fendery 9 s? niez?e lecz tez to nie jest to Dean Markley tez bardzo mi sie podobaly lecz byly jak dla mnie z lekka za sztywne.Wi?c zostaje przy D'addario ;)
"A mo?e by tak z diab?em zawrze? pakt...."
Awatar użytkownika
Wooki
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 94
Rejestracja: maja 17, 2006, 10:02 pm
Lokalizacja: Ciechocinek

Postautor: leszekblues » listopada 28, 2006, 3:11 pm

az1z pisze:D'addario 10-48 do eletkryka, D'addario 11" akustyk.

cz?sto zrywaj? si? E1, wiec zakupi?em po 4 z 10" i 11" na allegro...



Jesli mamy prawid?owo wyregulowane wios?o struny nie maja prawa pekac no chyba ze..... :wink:

Uzywa?em prawie wszystkich strun i przez okres oko?o 3 lat pek?a mi raz E1 z D-addario 10-46/9-42 a raczej mam mocny atak
leszekblues
 

Postautor: az1z » listopada 28, 2006, 4:21 pm

leszekblues pisze:
az1z pisze:D'addario 10-48 do eletkryka, D'addario 11" akustyk.

cz?sto zrywaj? si? E1, wiec zakupi?em po 4 z 10" i 11" na allegro...



Jesli mamy prawid?owo wyregulowane wios?o struny nie maja prawa pekac no chyba ze..... :wink:


No widzisz... wszystko jest mo?liwe ;D
MARIUSZ B
Awatar użytkownika
az1z
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 139
Rejestracja: września 13, 2006, 9:38 pm
Lokalizacja: Rozdrażew / Londyn / Poznań

Postautor: leszekblues » listopada 28, 2006, 5:27 pm

Czesto a raz na 3 lata to?to r?znica no nie ? :D
leszekblues
 

Postautor: sedit » listopada 28, 2006, 5:38 pm

Ha temat nie u?ci?lony wi?c powiem jakich basowych u?ywam :)
pr?bowa?em zar?wno Warwick'?w jak i D'addario, Martin'?w, Snarling Dogs czy Dean Markley'i i te ostatnie prezentuj? si? zupe?nie najlepiej. Po pierwsze ich ?ywotno?? jest ?wietna po drugie brzmienie.
A model tych Markley'i to dok?adnie Cryogenic Acivated, Nickel Plated Blue Steel.
Mia?em te? Blue Steel'e ale nie szlify i s? na prawd? marne, za to szlify - miodzik.
Mo?e to by? te? miejsce wykonania, gdy? te, kt?rych u?ywam produkowane s? Santa Clara w USA, a "?ci?gane" z Kanady. I nie wynika to z mojego bur?ujstwa jeno z tego, ?e kumpel regularnie zakupuje tam tr?jpaki strun, 5, 5, 4, a ?e gra na pi?ciostrunowym basie, komplet 4 mu zawsze zostaje w zwi?zku z czym nabywam je za totalny bezcen czyli... 50 z?:)
W gitarze? Nie mam jeszcze swojego typu, wygodnie mi si? gra?o na D'addario 9, jednak zastanawiam si? nad przej?ciem do romiaru grubszego i moze zmiany marki, ten temat wprawdzie mi si? nie przydaje, bo "co kraj to obyczaj", ale milo si? przeca wypowiedzie? :)

pozdrawiam,
Sedit
Я - солдат, недоношеный ребенок войны
www.guitarheaven.pl
Awatar użytkownika
sedit
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1589
Rejestracja: maja 22, 2005, 2:32 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Postautor: Rafał Nitka Białek » grudnia 25, 2006, 7:10 pm

...
Ostatnio zmieniony czerwca 15, 2010, 5:00 pm przez Rafał Nitka Białek, łącznie zmieniany 1 raz
www.ftb.blues.org.pl/?mpageid=66

"Miła mowa pomnaża przyjaciół, a język uprzejmy pomnaża miłe pozdrowienia". (Syr 6)
Awatar użytkownika
Rafał Nitka Białek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3277
Rejestracja: października 20, 2004, 11:51 pm

Postautor: effcia » grudnia 25, 2006, 10:37 pm

A ja b?d? orginalna i powiem, ?e do mojego kochanego klasyka mam strunki D'addario 8)
Awatar użytkownika
effcia
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3005
Rejestracja: stycznia 9, 2006, 7:06 pm
Lokalizacja: Kobyla Góra

Postautor: Maciek_CClockwise » grudnia 25, 2006, 10:43 pm

Mnie jako? D'addario najbardziej podpasowa?y i nie s? zbyt drogie :)
Life is more than writing songs
gg:5394758
Awatar użytkownika
Maciek_CClockwise
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 38
Rejestracja: grudnia 25, 2006, 10:16 pm
Lokalizacja: mam tak samo jak Ty

Postautor: Turgon » grudnia 26, 2006, 10:33 am

Ja powiem, ?e moim akustyku gram na oryginalnych i jednej peaveya. Jestem zadowolony :)
Awatar użytkownika
Turgon
blueslover
blueslover
 
Posty: 795
Rejestracja: listopada 16, 2006, 6:53 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postautor: wajlonis » grudnia 26, 2006, 7:31 pm

Do gitary stagg akustycznej u?ywam strun Stagga- nie jest ?le.
Obrazek
wajlonis
bluesman
bluesman
 
Posty: 270
Rejestracja: października 6, 2006, 8:05 pm
Lokalizacja: Chojnice

Postautor: winczako » grudnia 30, 2006, 3:06 pm

do akustyka (furch)-- elixirki 10-48(chyba) narazie najlepiej mi brzmialy;) Niestety zywotnosc ich niespecjalna:( (przynajmniej w moim paluchach:P..)
Dean markleye brzmia tez swietnie a sa tansze i jakos mi sie nie rw? jak dzikie:))) :roll:

te deany to blue steele rzecz jasna :D
winczako
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 11
Rejestracja: czerwca 25, 2006, 10:25 pm

Postautor: el.guitar » grudnia 30, 2006, 6:20 pm

Nawi??? do wypowiedzi Effci. Do klasyka polecam wszystkim struny La Bella. Sam gram na 900B (przy elektroklasycznej Ibaneza) , i 850 (przy czeskiej gitarce Marco - s? cie?sze i daj? ja?niejsze brzmienie).
Ogra?em wiele nylon?w (gram od 8 lat). Przerobi?em D'Addario, Luthier (dobre brzmienie, s?aba ?ywotno??) i gdy pierwszy raz trafi?em na La Bell'e, nie chcia?em ju? pr?bowa? innych marek. Model 900B jest wspania?y do gitar z przetwornikiem piezo - bardzo ma?y fret noise (polerowane basy), g??bokie brzmienie, du?e bogactwo harmoniczne.
Dodam jeszcze, ?e struny ?wietnie wygl?daj? - wiolinowe nie s? bia?e, tylko barwione. Ja gram na czarnym secie, ale s? te? z?ote. Raz mia?em te? drapie?ny czerwony zestaw flamenco.

Je?li chodzi o elektryka, to gram na D'Addario EXL110 (.010-.046) i jestem zadowolony z ich ?ywotno?ci. Brzmienie - ujdzie. Nie pr?bowa?em innych marek, bo kupuj?c "to co zwykle" nie boj? si? niespodzianek, a tu wiem, ?e b?dzie, jak by?o. :)

My?l? nad zmian? setu na co? grubszego - cz?sto gram w stroju "dropp D" (E-H-G-D-A-D albo E-H-G-D-G-D) lub "open G" (D-H-G-D-G-D) i lubi? czysty g??boki bas.

PYTANIE: Czy kto? ma do?wiadczenie w grze na strunach kalibru 12-58 na stratopodobnej gitarze z progami medium jumbo? Nie wiem, czy jest sens pr?bowa?, czy lepiej nie schodzi? dalej jak 11-48... :)
Na tak grubych (i grubszych) to gra? chyba tylko SRV...
Awatar użytkownika
el.guitar
blueslover
blueslover
 
Posty: 757
Rejestracja: sierpnia 25, 2005, 7:04 pm
Lokalizacja: Dobrzyca (k.Pleszewa)

Postautor: Bluesbart » grudnia 30, 2006, 7:09 pm

Witam!
Ja ostatnio jestem wierny D'Addario... Moze to zwykly przypadek, ale najrzadziej sie na nich zawodze. DO akustyka 12 strunowego zakladam EJ 39 Phosphor Bronze od 12stek do 52.. Nie podciagam na 12strunowej gitarce wiec tak glube struny sa dla mnie wygodne. Do zwyklego akustyka D'addario american bronze 11-52 - troche gorsze jakoscia od Phosphorow ale maja super wyrownane brzmienie (jak sie poszczesci kupic dobry komplet).
Do Strata standardowe D'addario 11-52 i jest to dla mnie optymalny set zarowno w standardowym stroju jak i w pol tonu nizej. a co do pytania el.guitar o strunach powyzej 12-stek na Stracie to mysle sobie ze to bardzo indywidualna sprawa - wszystko zalezy od przywyczajen, budowy reki,oczekiwanego brzmienia i stylu gry. Dla mnie 12-stki w standardowym stroju to troche za duzo, zeby grac z normalna atrykulacja:-) ale moze potrzeba troche popakowac zeby sobie radzic...:)
Pozdrawiam

bluesbart
Awatar użytkownika
Bluesbart
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 66
Rejestracja: czerwca 28, 2005, 2:31 pm
Lokalizacja: Sweden

Postautor: el.guitar » stycznia 2, 2007, 7:55 pm

Ledwo powitali?my nowy rok, a tu co? ko?o drugiej w nocy, szrpi?c "Dogs" Floyd?w zerwa?em strun?. W ?elaznych zapasach nie znalaz?em ?adnej E1, a tu nowy rok, sklepy pozamykane... Z trudem wytrzyma?em bez mojego wiose?ka ca?y 1 stycznia. :(

Dzi? skoro ?wit (tu? przed teleekspresem) pobieg?em do sklepu i kupi?em nowy secik.
Aktualnie ogrywam D'Addario 11-52, i jest OK.
Tak jak m?wi? Bluesbart, to optymalna grubo?? dla strata. Dobrze brzmi? w standardowym stroju i przy opuszczeniu o p?? tonu, jednak przy opuszczeniu o ca?y ton, juz si? "wlok?". Przy moim ulubionym stroju "drop D" (standardowy z opuszczenieo ostatniej basowej o ca?y ton), ta opuszczona struna nie brzmi jak trzeba, wi?c chyba zmieni? jeszcze t? jedn? na .056 albo .058.

Pozdrawiam i ?ycz? wszystkim Gitarulkom, Gitarowcom i Gitarnikom, ?eby w nowym roku nigdy im si? struny nie zrywa?y!
Awatar użytkownika
el.guitar
blueslover
blueslover
 
Posty: 757
Rejestracja: sierpnia 25, 2005, 7:04 pm
Lokalizacja: Dobrzyca (k.Pleszewa)

Postautor: MrEvil » stycznia 2, 2007, 9:34 pm

zaczynam gra? technik? ?lizgow? i mam pytanie jakie struny by?yby do tego najlepsze?? s?ysza?em ?e szlify ale konkretnie jak?? marke, komplet oczekuje konkretnych nazw. moja gitara jest strato-podobna
I don't play the Guitar. The Guitar play me.
www.muzyczny.pl
Awatar użytkownika
MrEvil
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 35
Rejestracja: listopada 22, 2006, 7:53 pm
Lokalizacja: Z Piek?a rodem

Postautor: az1z » stycznia 2, 2007, 10:01 pm

el.guitar pisze:Ledwo powitali?my nowy rok, a tu co? ko?o drugiej w nocy, szrpi?c "Dogs" Floyd?w zerwa?em strun?. W ?elaznych zapasach nie znalaz?em ?adnej E1, a tu nowy rok, sklepy pozamykane... Z trudem wytrzyma?em bez mojego wiose?ka ca?y 1 stycznia. :(

Dzi? skoro ?wit (tu? przed teleekspresem) pobieg?em do sklepu i kupi?em nowy secik.
Aktualnie ogrywam D'Addario 11-52, i jest OK.
Tak jak m?wi? Bluesbart, to optymalna grubo?? dla strata. Dobrze brzmi? w standardowym stroju i przy opuszczeniu o p?? tonu, jednak przy opuszczeniu o ca?y ton, juz si? "wlok?". Przy moim ulubionym stroju "drop D" (standardowy z opuszczenieo ostatniej basowej o ca?y ton), ta opuszczona struna nie brzmi jak trzeba, wi?c chyba zmieni? jeszcze t? jedn? na .056 albo .058.

Pozdrawiam i ?ycz? wszystkim Gitarulkom, Gitarowcom i Gitarnikom, ?eby w nowym roku nigdy im si? struny nie zrywa?y!


Polecam zaopatrzenie si? w zapasowe E1. Na alledrogo s? sprzedawane na sztuki, niestety teraz ju? 2 z?/szt. kiedy? by?y po 1,50z?/szt., ale to i tak dobrze..
MARIUSZ B
Awatar użytkownika
az1z
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 139
Rejestracja: września 13, 2006, 9:38 pm
Lokalizacja: Rozdrażew / Londyn / Poznań

Postautor: el.guitar » stycznia 3, 2007, 12:35 pm

Dzi?ki az1z. W niekt?rych sklepach muzycznych te? mo?na dosta? na sztuki, Tylko nigdy nie masz pewno?ci ani co do marki, ani grubo?ci. To ?e E1 - wida? na oko. Ale ?eby z ca?? pewno?ci? stwierdzi? czy .010, czy .011, to by trzeba ze ?rub? mikrometryczn? kupowa?.

Nie pami?tam co to za firma, ale kiedy? spotka?em si? z setami strun wyposa?onymi w dodatkowe E1 i H. To ca?kiem niez?y pomys?.

Wracaj?c do klasyk?w - Czy te? zdarza Wam si?, ?e ni st?d, ni zow?d zrywa wam si? D?
Tak po cichutku, bez ostrze?enia przeciera si? oplot - na podstawku, siode?ku, albo "nadu?ywanym" progu - i w ko?cu trr tcc trr i BACH! Czasem struny dobrze si? sprawuj? przez kilka miesi?cy (nie zmieniasz, bo s? ok), a czasem strzelaj? nast?pnego dnia po za?o?eniu. I to zawsze D. Czasem si? nie spodziewasz - wyjmujesz gitare z futera?u, a tu Ci co? wisi... D oczywi?cie!

Nie wiem co jest tego przyczyn? - albo czasem trafia si? na wybrakowane sztuki, albo w podstawku czy innym miejscu stykaj?cym si? ze strun? s? jakie? ostre kraw?dzie (to wyeliminowa?em z pewno?ci?), albo ostatecznie to mo?e by? b??d "techniczny" przy zak?adaniu struny, np. za lu?ny w?ze?, kt?ry stopniowo si? zaciska, opuszczaj?c str?j i pozwalaj?c strunie si? przesuwa? i trze? o podstawek. Notorycznie zdarza?o mi si? to przy Luthier'ach. Przy La Bellach, chyba tylko raz. Napiszcie o Swoich podobnych do?wiadczeniach. Mo?e znacie rozwi?zanie?
Awatar użytkownika
el.guitar
blueslover
blueslover
 
Posty: 757
Rejestracja: sierpnia 25, 2005, 7:04 pm
Lokalizacja: Dobrzyca (k.Pleszewa)

Postautor: sedit » stycznia 3, 2007, 2:03 pm

Co do zdublowanego E1, taki patent u?ywa Rotosound, z kt?rych korzystam od pewnego czasu i uwa?am je za ?wietne, selektywne i tak jak lubi? twarde struny (u?ywam Yellow 10-46), co do ?ywotno?ci jeszcze nie mog? si? wypowiedzie?, ale zapowiada si? nie?le.


pozdrawiam,
Sedit
Ostatnio zmieniony stycznia 3, 2007, 6:46 pm przez sedit, łącznie zmieniany 1 raz
Я - солдат, недоношеный ребенок войны
www.guitarheaven.pl
Awatar użytkownika
sedit
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1589
Rejestracja: maja 22, 2005, 2:32 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Postautor: el.guitar » stycznia 3, 2007, 2:10 pm

Tak, Rotosound!
Mia?em je kiedy?, te? Yellow. By?y niez?e, Ale D'Addario s? trwalsze, cho? trudno mi tu by? wyroczni?, bo tylko raz mia?em taki set.
Awatar użytkownika
el.guitar
blueslover
blueslover
 
Posty: 757
Rejestracja: sierpnia 25, 2005, 7:04 pm
Lokalizacja: Dobrzyca (k.Pleszewa)

Postautor: blue note » stycznia 13, 2007, 2:11 pm

U?ywam D'Addario - kiedy? 9-42, teraz 10-46.
blue note
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 6
Rejestracja: stycznia 7, 2007, 9:39 am

Następna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Instrumenty muzyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 209 gości