Gitara dla zielonego

zapytania, porady itp.

Moderator: mods

Postautor: Sopel » listopada 24, 2006, 12:20 am

r?wniez polecam akustyka. jezeli myslisz na powaznie o grze to do nauki bomba. elektryczna gitara wybacza wiecej bled?w. akustyk juz nie. (moim zdaniem + :) )

Turgon sprawdz PW. wyslalem Ci pewna oferte :)
pozdrowienia
Sopel
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 3
Rejestracja: listopada 9, 2006, 2:20 pm

Postautor: Turgon » listopada 24, 2006, 4:45 pm

Wpad?em do sklepa w okolicy i tam na pocz?tek go?ciu poleca mi jakiego? stagga.
Po za tym jak na razie mam zamiar znale?? jakiego? jeszcze nauczyciela....
Awatar użytkownika
Turgon
blueslover
blueslover
 
Posty: 795
Rejestracja: listopada 16, 2006, 6:53 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postautor: muniek182 » listopada 26, 2006, 4:05 pm

mam ma?e pytanie, mam zamiar kupic sobie gitarke elektryczn?, dotchczas gra?em na akustyku i mam zamiar przejsc na cos mocniejszego i dlatego prosze o udzielenie rady czy op?aca mi sie na pocz?tek kupi? Cort G210 lub Silvertone SSL1. Czy to dobry wyb?r na pocz?tek czy raczej mam sie rozejrze? za czym? lepszym?
muniek182
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 6
Rejestracja: listopada 26, 2006, 3:55 pm

Postautor: Kruposz » listopada 26, 2006, 6:02 pm

osobi?cie polecam corty,nejlepszy jak dla mnie stosunek ceny do jako?ci :) sam gram na basie cort curbow 4,elektryki te? porz?dne robi?
Awatar użytkownika
Kruposz
bluesman
bluesman
 
Posty: 393
Rejestracja: maja 1, 2006, 11:10 am
Lokalizacja: Rzesz?w / Kraków

Postautor: michall » listopada 26, 2006, 8:02 pm

Muniek...je?eli chodzi o gitare z tego przedzia?u cenowego to przedewszystkim kup gitare uzywan?. Pe?no jest r?znych na allegro. Bro? bo?e ?aden Sky Way . Poleci? moge oczywi?cie corty, ale tak?e np slammery. Kiedy? kupi?em slammera sp 1 jak zaczyna?em gra?. Da?em za niego ?mieszne pieni?dze bo 250 z?, a gitara by?a naprawde ?wietna. Silvertony odradzam. Je?eli jeste? cierpliwy to dozbieraj wi?cej kasy. Wtedy mo?esz kupi? np nowego Richwooda re 125 i b?dziesz mia? gitare na baardzo d?ugo, bo uwierz mi ?e za t? cene czyli 999 z? nie kupisz lepszego wios?a. Rozejrzyj si? na allegro jakby? widzia? co? ciekawego to pytaj tutaj , ch?tnie pomoge . Pozdrawiam
Awatar użytkownika
michall
blueslover
blueslover
 
Posty: 756
Rejestracja: czerwca 25, 2006, 2:23 pm
Lokalizacja: Kalisz

Postautor: MrEvil » listopada 26, 2006, 9:01 pm

na www.muzyczny.pl jest du?a oferta, kolega tam kupi?gitara nie narzeka, widzia?em tam Strata Squaira za oko?o 950z? wraz z piecykiem
I don't play the Guitar. The Guitar play me.
www.muzyczny.pl
Awatar użytkownika
MrEvil
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 35
Rejestracja: listopada 22, 2006, 7:53 pm
Lokalizacja: Z Piek?a rodem

Postautor: muniek182 » listopada 27, 2006, 3:07 pm

dzieki za rady, po g?owie chodzi? mi najbardziej silverton ssl1, ale jednak zmienie zdanie i sie porozgladam, a odnosnie gitar richwood'a to sa one dobre?czy raczej stagg czy sqawier?
muniek182
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 6
Rejestracja: listopada 26, 2006, 3:55 pm

Postautor: Roberto » listopada 27, 2006, 3:46 pm

Moim zdaniem squaire... zdecydowanie! Dobrze by?oby j? jeszcze wybra? spo?r?d kilku, bo to te? r??nie bywa...
Pozdrawiam!
8)
...ważne jest tylko to, co ważne, reszta jest nie ważna...
-------------------------------------------------------
www.thetown.pl
Awatar użytkownika
Roberto
bluesman
bluesman
 
Posty: 206
Rejestracja: czerwca 11, 2006, 6:22 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Postautor: az1z » listopada 27, 2006, 4:37 pm

We? powa?nie pod uwag? Richwood'a, nie g?upie mog? si? okaza?..
MARIUSZ B
Awatar użytkownika
az1z
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 139
Rejestracja: września 13, 2006, 9:38 pm
Lokalizacja: Rozdrażew / Londyn / Poznań

Postautor: Kaczy84 » listopada 27, 2006, 5:05 pm

Pare lat temu m?j znajomy mial Richwood'a i naprawde dawala rade!! Fender to Fender wiadomo..ale jak za 500zl to z Richwood'a mozesz byc zadowolony.Ja przy zakupie intrumentu kieruje sie przede wszystkim jak MI sie gra na danym modelu. Mialem okazje grac na modelach za pare tysiecy,nie wszystkie mi podeszly!! Jezeli potrafie sie "dogadac" z gitara to jest ok,jezeli nie to jej nie kupie nawet jak bedzie polecana przez kogos itp. Kazdy gra inaczej i kazdy ma rozne upodobania:) ..takie tam moje zdanie:P
AvE Sex ?ubr & Rock N Roll
Awatar użytkownika
Kaczy84
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 12
Rejestracja: listopada 19, 2006, 7:37 pm
Lokalizacja: Pozna?

Postautor: Turgon » listopada 27, 2006, 7:13 pm

Ale jak nie gra?o si? w ?yciu na gitarze, to trudno cokolwiek powiedzie?. Wtedy kupuje si? w ciemno najcz??ciej.
Awatar użytkownika
Turgon
blueslover
blueslover
 
Posty: 795
Rejestracja: listopada 16, 2006, 6:53 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postautor: muniek182 » listopada 27, 2006, 7:40 pm

grac sie gra?o, tylko ca?y czas sie szkole na akustyku(teraz juz stary i ma wygiety gryf, to nie wiele moge na nim zwalczyc, bo strcil juz swoje wspaniale brzmienie)a teraz chce sie przerzucic na elektryczna i chce sobie kupic cos narazie na granie w zaciszu domowym bo moj poziom napewno nie nadaje sie na cos wiecej...mialem przyjemnosc grywania na squeirze i bardzo spoko gitarka, jeszcze gra?em na mayonesie ale o tym juz lepiej nie mowic bo byl wiekowy i swoje juz przeszedl...teraz planuje i rozmyslam zakup, dzieki za rady daly mi wiele do myslenia ale najprawdopodobniej kupie albo richwooda albo corta...jak juz bede wiedzial ktory konkretnie model to napisze i prosilbym Was o ocene.
muniek182
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 6
Rejestracja: listopada 26, 2006, 3:55 pm

Postautor: Turgon » grudnia 3, 2006, 8:43 pm

Chcia?bym si? pochwali? moim zakupem. Wybra?em si? do s?deckiego Amadeusza - sklepu muzycznego w celu zakupu gitary akustycznej wraz z panem Paw?em Nieciem. Tam zaproponowano nam elektroakustyka Epiphone DR-200CE . Po gruntownych testach egzemplarza zosta? on zakupiony :D
http://www.epiphone.com/press/P_DR200CE.jpg
Moja jest podobna do tej :)
Z gitary jestem bardzo zadowolony. Jako pierwsze zadanie domowe na niej mam nauczenie si? House of the Rising Sun i Knocking on The Heavens Door :) Jak pogram troch? d?u?ej, to podziel? si? moimi dodatkowymi opiniami...
Awatar użytkownika
Turgon
blueslover
blueslover
 
Posty: 795
Rejestracja: listopada 16, 2006, 6:53 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postautor: effcia » grudnia 3, 2006, 10:12 pm

Gratuluj?!!:) Z tego co wiem(od fachowc?w i nie tylko;p ) to epiphony to bardzo dobre wiose?ka:) Sama przymierzam si? do kupna epiphona...ale jeszcze troszk? musz? poczeka?....Turgon napisz za jaki? czas jak si? sprawuje gitarka...:) Pozdrawiam!!:)
Awatar użytkownika
effcia
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3005
Rejestracja: stycznia 9, 2006, 7:06 pm
Lokalizacja: Kobyla Góra

Postautor: Turgon » grudnia 4, 2006, 7:40 pm

Sprawuje si? ?wietnie i brzmi tak?e ;) Cho? ja idiota pierwszego dnia podczas pierwszego strojenia zerwa?em wiolina E :)
Effciu polecam Ci naprawd? p?j?? z fachowcem :) A jako i? dolar spada wiose?ka taniej? :)
Awatar użytkownika
Turgon
blueslover
blueslover
 
Posty: 795
Rejestracja: listopada 16, 2006, 6:53 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postautor: Grzegorz Sterna » grudnia 4, 2006, 7:50 pm

je?li idzie o gitare dla zielonego to zale?y na jakim poziomie rozwoju jest jego cywilizacja - NASA jeszcze oficjalnie nie odnios?a sie do Marsjan. My?l?, ?e gitara ze strunami, pud?em rezonansowym, gryfem, mostkiem siode?kiem i kluczami wystarzcy, co do ilo?ci strun - to zalezy od zdolnosci mabnualnych przybysza.
Awatar użytkownika
Grzegorz Sterna
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1995
Rejestracja: listopada 4, 2004, 10:11 am
Lokalizacja: Leszno

Postautor: az1z » grudnia 4, 2006, 9:01 pm

Turgon, super gitarka... troch? ?a?uj?, ?e tej nie wzi??em...
MARIUSZ B
Awatar użytkownika
az1z
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 139
Rejestracja: września 13, 2006, 9:38 pm
Lokalizacja: Rozdrażew / Londyn / Poznań

Postautor: Turgon » grudnia 8, 2006, 10:30 pm

Ostatnio pojawi? si? ma?y problem wiolin E i H zacz??y brz?cze? na 7 progu. Wystarczy?o wyregulowa? gryf ;) i dzia?a lux :) Dobrze mie? dobrego nauczyciela, kt?ry pomo?e :D
Awatar użytkownika
Turgon
blueslover
blueslover
 
Posty: 795
Rejestracja: listopada 16, 2006, 6:53 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postautor: Turgon » grudnia 15, 2006, 7:14 pm

Obecnie zaczynam przechodzi? do fazy w?a?ciwej... Gram Bluesa :) Moje wra?enia - gitara jest niesamowicie wygodna, brzmienie genialne, ?wietnie trzyma str?j, fajnie si? na niej kostkuje :) Og?lnie wypas :D
Awatar użytkownika
Turgon
blueslover
blueslover
 
Posty: 795
Rejestracja: listopada 16, 2006, 6:53 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postautor: muniek182 » grudnia 15, 2006, 9:26 pm

No i ja wko?cu kupi?em sobie gitare :D M?j wyb?r pad? na yamahe eg112, na pocz?tek chyba dobrze wybra?em? Co o niej s?dzicie??
muniek182
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 6
Rejestracja: listopada 26, 2006, 3:55 pm

Postautor: Jedi » grudnia 15, 2006, 10:43 pm

Sprz?tu w r?kach nie mia?em ale wiem, ?e Yamaha to porz?dna firma za do?? nisk? cen?, nie brzmi? cudownie ale wystarczaj?co. Sam mam klasyka Yamaha na kt?rym gram ju? 10 lat i do dzi? stroi wspaniale.
Awatar użytkownika
Jedi
blueslover
blueslover
 
Posty: 495
Rejestracja: lutego 11, 2006, 7:00 pm

Poprzednia

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Instrumenty muzyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 269 gości