Nowy Hohner- Marine Band DeLuxe

zapytania, porady itp.

Moderator: mods

Nowy Hohner- Marine Band DeLuxe

Postautor: kolbozz » października 21, 2006, 9:29 am

Tydzie? temu kupu?em nowego Hohnera MB DeLuxe. Wygl?da bardzo ?adnie. Jest naprawd? ma?a a nowe blachy daj? bardzo g?o?ny dzwi?k. Zakupi?em j? w tonacji A- brzmi bardzo dobrze. Ma kilka zmian w stosunku do modelu Classic- jak ju? wcze?niej wspomniane nowe balchy, korpus z zaokr?glonymi kraw?dziami (cz?sto spotykam si? z opini?, ?e Classic podra?nia usta). ?atwa do overbendingu. Wed?ug mnie bardzo dobry model ale ch?tnie poczytam opini innych u?ytkownik?w kt?rzy zetkn?li si? z tym modelem...

A przy okazji mam jeszcze jedn temat. U?ywam do nagra? jedynie komputera. Szukam jakiegos efektu (programu) - idealnego do harmonijki. Narazie mam kilka gitarowych efekt?w takich jak Guitar FX BOX i Native Instruments Guitar Rig (mocno z?o?ony), daja bardzo dobre efekty ale mam k?opot z nagrywaniem. Szukam wi?c czegos idealnego... Czekam na propozycje 8) Pozdro
kolbozz
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 13
Rejestracja: września 28, 2006, 4:16 pm

Re: Nowy Hohner- Marine Band DeLuxe

Postautor: azazzello » października 23, 2006, 5:52 pm

kolbozz pisze:daja bardzo dobre efekty ale mam k?opot z nagrywaniem. Szukam wi?c czegos idealnego...


Napisz jasniej w czym problem? Na czym polega klopot z nagrywaniem? Nie mozesz nagrac zadnego pliku dzw. na HDD, czy masz masz problem z miksowaniem czy jeszcze cos innego?

W przypadku harmonijki istotne jest to jakie brzmienie chcesz miec -jesli akustyczne to wystarczy zwykly mikrofon do PCta i program Audacity do nagrywania-jest darmowy a ponadto zawiera efekty, ma tez mozliwosc nagrywania wielosladowego. Jesli chcesz miec symulacje cieplego lampowego brzmienia, a nie ordynarny cyfrowy przester splaszczajacy ton , to sprawa jest nieco bardziej zlozona (i kosztowna ). W miare sensowne efekty mozna uzyskac stosujac mikrofony wysokooporowe typu Green Bullet, Jt30 podlaczone do V-ampa, POD-a, najlepiej jeszcze z malym lampowym preampem mikrofonowym, np Behringer Ultragain 100 (wymieniam ten bo jest dostepny u nas i chyba najtanszy-do grania domowego idealny). Jakis analogowy delay (np Boss DM2, czy DM3) tez jest mile widziany (drogie cholerstwo , ale warto zainwestowac)- w/w symulatory gitarowe maja reverby/delaye cyfrowe, ktore od biedy mozna wykorzystac, jednak w przypadku harmonijki nie sa moim zdaniem najlepszym rozwiazaniem. ...

Rozwiazanie najlepsze: jesli masz piec lampowy i mieszkasz w wolnostajacym domu to nie kombinuj tylko rozkrecaj go ile sie da, podstaw SM57 pod glosnik i napieraj 8) ...

Pozdr, az
Awatar użytkownika
azazzello
blueslover
blueslover
 
Posty: 747
Rejestracja: sierpnia 17, 2006, 2:51 pm

Postautor: kolbozz » października 24, 2006, 12:41 pm

Dzi?ki za pomoc azazzello!

Troch? ju? to rozpracowa?em. Oczywi?cie -u?ywam program Audacity ale wcze?niej u?ywam nak?adki a raczej efektu gitarowego FX BOX 2.6. Defacto wyglada to tak ?e puszczam podk?ad np. w winampie i nagrywam ?cie?k? w FX BOXie i potem montuj? ?cie?ki w Audiocity.

I rzeczywi?ci przyznam Ci racj?. Efekty gitarowe nie daj? brzmienia jakie chc? uzyska?. Doszed?em do ciekawych po??cze? efekt?w ale to ci?gle nie to.

Oczywi?cie masz te? racj?, ?e najlepszym rozwi?zaniem jest piec i profesionalny mic harmonijkowy ale jestem jeszcze pocz?tkuj?cym graczem. Dopiero co kupi??m drugi model wiec... musze pozbiera? na sprz?t. Ale to d?uga droga...

Wracaj?c do podk??d?w polecam stron? http://harmonicaboogie.com/ . Mo?na ?ci?gn?? podk??ad, za?o?y? konto i wys?a? w?asna aran?acj?, kt?ra pojawi si? na stronie.

MI?EJ ZABAWY! Pozdro dla wszystkich harmonijkarzy!
kolbozz
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 13
Rejestracja: września 28, 2006, 4:16 pm

Postautor: SZCZYPIOR » stycznia 31, 2008, 8:27 pm

Jest to mój ulubiony model, sam ram na Niej i jestem zadowolony w 100%
Awatar użytkownika
SZCZYPIOR
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 8
Rejestracja: stycznia 28, 2008, 11:13 am


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Instrumenty muzyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości

cron