Najlepsza gitara?

zapytania, porady itp.

Moderator: mods

Postautor: Turgon » grudnia 29, 2006, 4:49 pm

Do moich marze? nale?y ta oto gitara:
Obrazek

Szkoda, ?e nie mam tych 3 tysi?cy by j? kupi? :(
Jestem cynicznym nihilistą - nie jest mi wcale przykro, że Ci to przeszkadza.
Awatar użytkownika
Turgon
blueslover
blueslover
 
Posty: 795
Rejestracja: listopada 16, 2006, 6:53 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postautor: escombo » stycznia 13, 2007, 3:51 am

Ibanez Frank Gambale (FGM) 100 - jak do tej pory to najsympatyczniejsza gitara jak? dane mi by?o trzyma? w ?apach. Ale fajne s? te? Parkery. Paul Red Smith oraz Music Many s? r?wnie? bardzo sympatyczne. Najwi?kszy zaw?d sprawi? mi natomiast Gibson SG. Graj?c na tej gitarze, czu?em si?, jakbym w ?apach trzyma? jakiego? starego Defila. Za Gibsonami Les Paulami te? nie przepadam. Du?o lepiej mi si? gra na Epiphone'ach, kt?re gdyby lepiej stroi?y, to w sumie by?yby lepsze ni? pierwowz?r. Sam kupi?em sobie Epi LP SD+ i jestem bardzo zadowolony z brzmienia, aczkolwiek w?a?ciwy str?j pozostawia wiele do ?yczenia. Les Paule to w og?le gitary, kt?re brzmi? pi?knie, zw?aszcza na przesterach i na mi?sistych sol?wkach, niestety s? ma?o wygodne, ci??kie i do grania na czystym kanale kompletnie si? nie nadaj?. Za ma?o selektywne brzmienie. Bardzo sympatyczne s? Fendery Stratocastery, ale tylko te stare. Te wyprodukowane ju? w XXI w. s? niestety por?wnywalne ze Squierami i innymi podr?bkami na licencji. Co ciekawe nie trzyma?em jeszcze w ?apach Telecastera i chyba b?d? musia? nadrobi? zaleg?o?ci, bo jestem ciekaw tej gitary, od czasu jak kiedy? zachwala? mi j? po jednym ze swoich koncert?w Jogi z JJ Bandu.
Awatar użytkownika
escombo
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 19
Rejestracja: lipca 28, 2005, 12:26 pm
Lokalizacja: Glasgow

Re: Re:

Postautor: vonchary » stycznia 25, 2007, 10:43 pm

Ja marz? o stracie, ko?ska g?owa ala mustang, gryf ze starego klonu z ciekawym rysunkiem, niby plomienisty, zmieniaj?cy sie w barwne klimaty, macica per?owa na podstrunnicy z czarnego d?bu,mmm, decha jesion bagienny, kolor transparentna t?cza sunburst z przypalank?, pickupy vintage, most gotoh tremolo, bia?a stara p?ytka, i blacha mocuj?ca gryf z wygrawerowanym jimim hendrixem!
Awatar użytkownika
vonchary
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 12
Rejestracja: listopada 26, 2006, 7:36 am

Postautor: tupek-blues » stycznia 27, 2007, 11:36 pm

Jak dla mnie to Fender Stratocaster Erica Johnsona.
Awatar użytkownika
tupek-blues
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 12
Rejestracja: stycznia 21, 2007, 4:33 pm
Lokalizacja: Nidzica-Olsztyn

Postautor: prisztis » stycznia 29, 2007, 1:11 pm

tu jest cude?ko, kt?re bym chcia? mie?...

http://www.grc.me.uk/apboguetwin.htm

ale wiem, ?e to niewykonalne, wi?c przymierzam si? do Gibsona SG :)
pozdr
prisztis
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 9
Rejestracja: lipca 30, 2006, 1:48 pm

Postautor: Szyba » stycznia 31, 2007, 5:50 pm

D?izas... najlepszej nie ma ;P jak to m?wili poprzednicy bo s? tylko r??ne i dobre do innych rzeczy. ale wymarzona...
jako ?e mam ju? strata, Washburn Hawk(w stylu Les Paul DC gitarka miodzio z roku '80), akustyka i hohnera HSS to oczywi?cie musi mnie z?era? do innych gitar:/ na przyk?ad SG , Tele , semi hollow... argh.... ostatnio zamarzy?a mi si? jaka? Basia :D bo gitarowo nie wymiatam na tyle ?eby mnie jaki? zesp?? przyj??, ale za to basist?w jest jak na lekarstwo tote? nosz? si? z zamiarem pozbycia si? hohnera i akustyka no i kupnem jakiej? mocno u?ywanej Basi.
Szyba
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 10
Rejestracja: stycznia 31, 2007, 12:52 am

Postautor: November RaiN » lutego 3, 2007, 4:43 pm

prisztis pisze:tu jest cude?ko, kt?re bym chcia? mie?...

http://www.grc.me.uk/apboguetwin.htm

ale wiem, ?e to niewykonalne, wi?c przymierzam si? do Gibsona SG :)
pozdr


Taa.. na takim potworze gra? tez Slash z Guns?w :wink:
Wios?uj? pod pr?d na akustyku..
In Rain, bye my dear november!
Awatar użytkownika
November RaiN
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 2
Rejestracja: lutego 2, 2007, 9:32 pm
Lokalizacja: Brusy

Postautor: krienai » kwietnia 3, 2007, 9:40 pm

lutnicza kopia flying v korina, wyposa?ona w trzy przetworniki p-90 seymoura (?rodkowy to w?a?ciwie humbucker ale wygl?daj?cy jak p-90 :) ) , hebanowa podstrunnica z blokami i bindingiem a g??wka custom (kiedys sobie tak? wymysli?em :p )...jak kto? jeszcze chce jakie? szczeg??y to mog? dopisa? :)...
"There must be some kind of way out of here..."
Awatar użytkownika
krienai
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 66
Rejestracja: lutego 11, 2007, 1:40 am
Lokalizacja: wieś stołeczna

Postautor: SchyMan » kwietnia 4, 2007, 11:11 am

http://media.schecterguitars.com/imgs/hr_004_blk.jpg - dats de ?an :)
Mo?e j? kiedy? kupie :)
Awatar użytkownika
SchyMan
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 84
Rejestracja: marca 21, 2007, 9:48 pm

Postautor: wowson » kwietnia 15, 2007, 8:21 pm

American Strat HSS w takim kolorze :)
Obrazek

a tu ekstremalnie wypasiony Strat
Obrazek
Ostatnio zmieniony września 11, 2008, 11:42 am przez wowson, łącznie zmieniany 1 raz
wowson
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 11
Rejestracja: kwietnia 7, 2007, 10:37 pm

Postautor: Tomiszon » kwietnia 15, 2007, 9:56 pm

mi sie ostatnio ogromnie spodobal Schecter C-1+... strasznie fajna gitara, tylko ?e u nas strasznie droga...
Awatar użytkownika
Tomiszon
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 970
Rejestracja: lutego 6, 2005, 5:25 pm
Lokalizacja: Gdynia/Kraków

Postautor: czsebastian » kwietnia 17, 2007, 8:49 pm

poobdzierany fender telecaster z wajcha - co? takiego
http://www.musiciansfriend.com/product/ ... sku=517923
tylko ?e kolor mahoniowy lub ?wierkowy
Ponieważ blues ma działanie lecznicze dla duszy czy też psychiki człowieka, bluesman jest także uzdrowicielem...
Awatar użytkownika
czsebastian
bluesman
bluesman
 
Posty: 311
Rejestracja: lutego 19, 2007, 4:11 pm
Lokalizacja: Krotoszyn

Postautor: badboy7 » kwietnia 17, 2007, 10:45 pm

mi sie marzy Epi.LP Zakk Wylde bullseye :) jest rewelacyjna, my?l? zacz?? zbiera? kas? :wink: ale Epi LP Custom chwilowo mi wystarcza :? a my?l? te? o sprzeda?y mojego Corta X i zast?pienie go Squierem Tele :D jak wida? bardzo przyziemne marzenia :wink:
badboy7
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 65
Rejestracja: lutego 17, 2007, 7:55 pm
Lokalizacja: Polkowice

O BOSZ ...

Postautor: Matragon » kwietnia 19, 2007, 6:55 am

...
Ostatnio zmieniony września 21, 2012, 7:14 am przez Matragon, łącznie zmieniany 1 raz
Follow the Snake - Eat Apples!
Matragon - Facebook Fan Page
Matragon
ZAPPALENiEC
ZAPPALENiEC
 
Posty: 6577
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 12:43 pm

Postautor: SchyMan » kwietnia 20, 2007, 10:32 am

Ot?? to! Kolega ma w zupe?no?ci racj? z tym ?e jako? sobie nie wyobra?am jak mo?na chcie? konkretn? gitar? tylko dla tego ?e jaki? nasz idol dysponowa? podobnym wios?em i chcemy uzyska? podobne brzmienie to jest dla mnie chore .Gdy ja kupuj? sprz?t to zawsze kieruj? si? jedynie w?asnym gustem i swoimi upodobaniami do brzmienia wygody gry czy wygl?du gitar.
Przy zakupie nawet rzadko my?l? o muzyce jak? chcia?bym gra? w zespole i czy to brzmienie by pasowa?a do takiego banda ,licz? si? tylko moje osobiste upodobania.
Awatar użytkownika
SchyMan
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 84
Rejestracja: marca 21, 2007, 9:48 pm

Postautor: czsebastian » kwietnia 20, 2007, 11:29 am

No w sumie macie panowie racje. Mo?e zmie?my temat na "Gitara swoich marze?". Ja ju? pr?dzej pisa?em ze chce tele fendera tak jak na za??czonym linku tylko ?e kolor mahoniowy lub ?wierkowy. A opr?cz tego jakiego? akustyka z 30'go
Ponieważ blues ma działanie lecznicze dla duszy czy też psychiki człowieka, bluesman jest także uzdrowicielem...
Awatar użytkownika
czsebastian
bluesman
bluesman
 
Posty: 311
Rejestracja: lutego 19, 2007, 4:11 pm
Lokalizacja: Krotoszyn

Re: Najlepsza gitara?

Postautor: Matragon » kwietnia 20, 2007, 5:43 pm

xxx
Ostatnio zmieniony września 21, 2012, 11:33 am przez Matragon, łącznie zmieniany 1 raz
Follow the Snake - Eat Apples!
Matragon - Facebook Fan Page
Matragon
ZAPPALENiEC
ZAPPALENiEC
 
Posty: 6577
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 12:43 pm

Postautor: el.guitar » kwietnia 20, 2007, 6:46 pm

A mnie po nocach ?ni si? co? takiego:

    Gryf neck thru, kilku cz??ciowy (conajmniej siedmio), sklejany na przemian z wzorzystego klonu i jakiego? drewna egzotycznego, np. wenge czy amazaque. G??wka w klasycznym stratowskim kszta?cie, mo?e troch? w??sza i odchylona do ty?u. Podstrunnica hebanowa, bez marker?w (mo?e inicja? z macicy per?owej na XII progu). 24 progi medium jumbo.

    Korpus z jesionu bagiennego w kszta?cie strata, mo?e z lekko g??bszym cutwayem (24 progi), ale bez ostrych rog?w jak w Jacksonach czy Ibanezach - i mo?e kraw?dzie zaokr?glone nieco wi?kszym radiusem. Cutway powinien by? bardzo wygodny, ze wzgl?du na konstrukcj? neck thru.

    Mostek hard tail (sta?y)-struny przeci?gane przez korpus. Ca?a mechanika poz?acana.

    Dwa humby w zamkni?tych obudowach (takich jak EMG, tylko bia?ych). 3-way switch, 2xVolume push-pull do prze??czania humbacker?w z po??czenia szeregowego na r?wnoleg?e. Bez potencjometru Tone. Ga?ki klasyczne stratowskie bia?e (najta?szy element z mojego customa :) )

    Pickguard w kolorze tortoise shell (TOY).

    Ca?o?? wyko?czona w naturalnym kolorze na baaardzo wysoki po?ysk.


Tyle je?li chodzi o wygl?d. Marki osprz?tu czy pickup?w nie podam, bo to i tak w marzeniach nie istotne... :wink:
Awatar użytkownika
el.guitar
blueslover
blueslover
 
Posty: 757
Rejestracja: sierpnia 25, 2005, 7:04 pm
Lokalizacja: Dobrzyca (k.Pleszewa)

Postautor: jaqb » maja 5, 2007, 5:10 pm

s?uchajcie, tak naprawd? faktycznie temat napisalem z?y. Nie chodzilo mi o to ktora z gitar uwazacie za najlepsz? - to bezsens i wasze argumenty popieram w 100% - mialem na mysli JAKA JEST WASZA GITARA MARZE?:). Czyz to nie slodki temat sklaniajacy do refleksji i wymieniania swoich marzen?:). PS ta gitara ktora mi Matragon w linku podeslal to zupelnie nie to. Moja gitara marzen (lutnicza w ksztacie motyla z psychodelicznymi kolorami) to bardziej...hm...wyobra?cie sobie Gretscha White Falcona tylko w kszta?ciue motyla. Takie cos mi si? marzy. Plus 3 Humbuckery EMG (dostosowane do koloru gitary) + specyficzna g??wka (mam jej projekt w m?zgu:)). A w og?le powiem wam ze wszystkie wiosla s? fajne nawet Sky Waye. pozdrawiam wszystkich pasjonatow muzyki i wymiatania na gitarce, basie, klawiszach i b?bnach. Ahe jeszcze jedno. Mam obecnie Justina Boston Deluxe (800z?) i uzywanego LDM 130 W ( 1000z?). I wiecie co? Ten zestaw brzmi PROFESJONALNIE. Wystarczy nieco pokombinowac, pokr?cic ga?kami. Nie bardzo rozumiem wi?c kupowanie tych wszystkich gibsonow, prs?w, ibanez?w jem?w za 10-20-30 tysi?cy tylko po to ?eby je MIE?. Co wy na to? oczywioscie niew?tpliwie r??nica mi?dzy moim Justinem a Gibsonem LP za 8000 MUSI jaka? by?. Nie tylko w brzmieniu ale i wykonaniu (w mojej gitarze dosc niechlujnie nabite s? progi...) ale nie s?dze by byly one warte a? dziesi?ciokrotnej przebitki cenowej. Co tu du?o grada?. Kupuj?c przyk??dowego Ibaneza Jem p?acimy TAK?E za mark?. I to s?ono. Pozostawiam was z tym przemysleniem i czekam na kolejne propozycje wymarzonych gitarek:). Pozdro!
jaqb
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 58
Rejestracja: sierpnia 9, 2006, 5:15 pm
Lokalizacja: blachownia

Postautor: remek4blues » grudnia 30, 2007, 5:00 pm

mój awatar mówi wszystko :D
Everybody Needs Somebody to Love !!!
Awatar użytkownika
remek4blues
blueslover
blueslover
 
Posty: 426
Rejestracja: grudnia 7, 2007, 12:02 am
Lokalizacja: pole łąka woda las

Postautor: remek4blues » grudnia 31, 2007, 12:47 pm

Everybody Needs Somebody to Love !!!
Awatar użytkownika
remek4blues
blueslover
blueslover
 
Posty: 426
Rejestracja: grudnia 7, 2007, 12:02 am
Lokalizacja: pole łąka woda las

Postautor: Jedi » stycznia 1, 2008, 12:17 pm

Szczerze mówiąc to najlepiej było by mieć jakiegoś strata, tele, les paula (deche i hollow body), akustyka i klasyka. Taki zestaw mógłby mnie usatysfakcjonować;]. Co do modeli to już by się dograło:).
Awatar użytkownika
Jedi
blueslover
blueslover
 
Posty: 495
Rejestracja: lutego 11, 2006, 7:00 pm

Postautor: Turgon » stycznia 1, 2008, 12:27 pm

;) Ostatnio zmienił mi się zasadniczo gust ;) i doszedłem do wniosku, że marzę o Gretschu i Stratku :)
Jestem cynicznym nihilistą - nie jest mi wcale przykro, że Ci to przeszkadza.
Awatar użytkownika
Turgon
blueslover
blueslover
 
Posty: 795
Rejestracja: listopada 16, 2006, 6:53 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postautor: remek4blues » stycznia 1, 2008, 12:36 pm

Jedi pisze:Szczerze mówiąc to najlepiej było by mieć jakiegoś strata, tele, les paula (deche i hollow body), akustyka i klasyka. Taki zestaw mógłby mnie usatysfakcjonować;]. Co do modeli to już by się dograło:).


i tu racja :D
kupiłem ibaneza bo wyszłem z założenia że to najbardziej uniwersalna gitara.
i fakt można sporo ukręcić.
Ale zawsze coś tam jest nie do końca :)
teraz mam zamiar kupić Epiphona Dot albo Sheratone 2 wersja SB :D
ostatnio pogrywałem na sheratonie :D normalnie gitara jak na mnie szyta :D
Everybody Needs Somebody to Love !!!
Awatar użytkownika
remek4blues
blueslover
blueslover
 
Posty: 426
Rejestracja: grudnia 7, 2007, 12:02 am
Lokalizacja: pole łąka woda las

Postautor: czsebastian » stycznia 1, 2008, 2:55 pm

Turgon ... Gretsch'e są bardzo ładnymi gitarami, szkoda że tylko je w internecie oglądam, a chciałbym je usłyszeć na żywo. Straty maja bardzo fajne brzmienie... Zastanawia mnie to, czy jak kiedyś były struny przypuśćmy od 14stek 15stek tak jak grał SRV to czy to też miało duzy wp[ływ na brzmienie... pewnie tak,
Dlatego chce sobie w elektryku kiedyś założyć chociaż 13stki i spr. różnicę.. :)
pozdrawiam
Ponieważ blues ma działanie lecznicze dla duszy czy też psychiki człowieka, bluesman jest także uzdrowicielem...
Awatar użytkownika
czsebastian
bluesman
bluesman
 
Posty: 311
Rejestracja: lutego 19, 2007, 4:11 pm
Lokalizacja: Krotoszyn

Postautor: Jahmaj » stycznia 1, 2008, 3:56 pm

ja kiedys eksperymentowalem z gruboscia, wiolinowe zalozylem 13 15 18 chyba bo g juz grubszej znalezc nie moglem, i powiem tyle - gralo sie zupelnie inaczej czulo sie w koncu te struny i ze trzeba troche powalczyc z instrumentem, a w samym brzmieniu wielkiej roznicy nie bylo, ale to tez moze byc wina samej gitary :)
i jeszcze jedno, po kilku godzinach takiej gry palce mialy bardzo dosc ;)
Jahmaj
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 68
Rejestracja: kwietnia 9, 2006, 8:41 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: remek4blues » stycznia 1, 2008, 4:01 pm

ja zostaje zawsze przy tradycyjnym składzie strun 10-46 :D

kiedyś paluchy wymęczyłem jak nastroiłem kontrabas do tonacji E :D wtedy metalowe struny dają po kościach :)
Everybody Needs Somebody to Love !!!
Awatar użytkownika
remek4blues
blueslover
blueslover
 
Posty: 426
Rejestracja: grudnia 7, 2007, 12:02 am
Lokalizacja: pole łąka woda las

Postautor: Turgon » stycznia 1, 2008, 6:57 pm

czsebastian: W najbliższym czasie gitarzysta T.Love'u ma się w customowca od tej firmy zaopatrzyć ;) To będziesz mógłbyś ją posłuchać (gra na Voxie AC30 lata 80 z niebieskim głośnikami - tymi najlepszymi) ;)
Ja spróbuję sobie założyć 11 lub 12 na nowy komplet :)
Jestem cynicznym nihilistą - nie jest mi wcale przykro, że Ci to przeszkadza.
Awatar użytkownika
Turgon
blueslover
blueslover
 
Posty: 795
Rejestracja: listopada 16, 2006, 6:53 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postautor: czsebastian » stycznia 2, 2008, 10:08 pm

jak na razie przy elektryku ma 10 D'addario XL a przy akustyku 11 D'addario EXP, chociaż mam pudło Jumbo to uważam, że i tak nie dają z siebie 100%,

heh to fajnie, że będę mógł posłuchać.

jak na razie to patrze upchnąć elektryka :twisted: kupić lepszy piec i uzbierać na jakieś lepsze wiosło...

pozdrawiam
Ponieważ blues ma działanie lecznicze dla duszy czy też psychiki człowieka, bluesman jest także uzdrowicielem...
Awatar użytkownika
czsebastian
bluesman
bluesman
 
Posty: 311
Rejestracja: lutego 19, 2007, 4:11 pm
Lokalizacja: Krotoszyn

Postautor: ten_blue_fingers » stycznia 3, 2008, 12:20 am

Strat z 1961 roku... :roll:
Awatar użytkownika
ten_blue_fingers
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 29
Rejestracja: grudnia 9, 2007, 2:39 am
Lokalizacja: Kłodzko

PoprzedniaNastępna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Instrumenty muzyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 203 gości