MOJA GITARA :( POMOCY!

zapytania, porady itp.

Moderator: mods

MOJA GITARA :( POMOCY!

Postautor: Perfect Stranger » września 26, 2006, 1:29 pm

Dobra, moze wyda wam sie to smieszne, ale ja jestem przerazony!!!
Zmienilem struny, przez bardzo dlugi okres czasu siedzialem na jednych az w koncu zalozylem teraz Ernie Balle Regular Slinky 10-46) i cos dziwnego stalo sie z moim mostkiem :/ :( Nie wiem co to, poszedl strasznie do gory, wygial sie... wczesniej przylegal niemalze do korpusu... jezu! moze za duzy naciag? a co jak mi sie teraz gryf wykrzywi ;( ? co robic? spojrzcie na zdjecie, jak cos to zrobie lepsze... Nie wiem co z tym robic... moze to ma cos z menzura do czynienia?

gitara to Squier Strat z Meksyku

bardzo prosze o najszybsza mozliwa pomoc

pozdrawiam,
Awatar użytkownika
Perfect Stranger
bluesman
bluesman
 
Posty: 398
Rejestracja: czerwca 14, 2006, 5:14 pm

Postautor: jurek87 » września 26, 2006, 1:42 pm

Spokojnie - to tylko awaria ;)

Na moje oko zgubi?e? spr??yny od tremolo. Odkr?? z ty?u p?ytk? i sprawd? czy wszystkie spr??yny s? na swoich miejscach. Je?li tak - to nie wiem - mo?e kt?ra? p?k?a? A mo?e poprzedni w?a?ciciel wyci?gn?? cz???, bo mu za ci??ko tremolo chodzi?o? W Squierze mia?em chyba 3 spr??yny, w Fenderze mam 5.

No chyba ?e Ci si? tuner zepsu? i nastroi?e? o 2 tony wy?ej??
Awatar użytkownika
jurek87
bluesman
bluesman
 
Posty: 231
Rejestracja: października 6, 2005, 1:14 pm

Postautor: Perfect Stranger » września 26, 2006, 1:52 pm

otworzylem... sa tylko dwie sprezyny... nie uzywalem nigdy wajchy... nie mialem potrzeby

1. co teraz robic?
2. czy grozi to jakims uszkodzeniem instrumentu?
3. czy poluzowac struny?
4. co z gryfem? nie wykrzywi sie?
5. rozumiem, ze mam nie tykac gitary poki czegos z tym nie zrobie?
6. znow - co robic dalej...?

dzieki serdeczne za szybko odp. i prosze o jeszcze...
Awatar użytkownika
Perfect Stranger
bluesman
bluesman
 
Posty: 398
Rejestracja: czerwca 14, 2006, 5:14 pm

Postautor: leszekblues » września 26, 2006, 2:29 pm

Bez paniki ch?opie
Zawsze mozna wios?o wyrzucic przez okno :D
Pewnie mia?es struny o mniejszym naciagu
Do??z sprzezyne ( dwie zewnetrzne daj po skosie)
MOzersz tez spr?bowac te dac po skosie ( na zwenatrz daj na moscie) a blizej siebie do blachy tam gdzie dokrecasz do korpusu dwoma srubami, pokombinuj tez z tymi srubami , bardziej dokrec do korpusu jesli nie sa na maxa
leszekblues
 

Postautor: Wooki » września 26, 2006, 2:36 pm

Te? mia?em ten rpoblem i tak samo si? wystraszy?em ale wystarczy kupi? jedn? spr??yn? i jest looz wi?c spokojnie ;)
"A mo?e by tak z diab?em zawrze? pakt...."
Awatar użytkownika
Wooki
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 94
Rejestracja: maja 17, 2006, 10:02 pm
Lokalizacja: Ciechocinek

Postautor: Perfect Stranger » września 26, 2006, 2:48 pm

ok, lece po sprezyny jak najszybciej... mam miejsca na piec sprezyn... wiec moze od razu wstawie dodatkowe 3 (do 2 ktore mam) ?

no i:

1. czy poluzowac struny? bo mostek podniosl sie bo naciag jest za duzy czy tak?
2. czy nie grozi to uszkodzenem lub wykrzywieniem gryfu? to chyba dosc spora sila?
3. rozumiem, ze mam nie tykac gitary poki nie doloze sprezyn?
4. czy ma to cos wspolnego z menzura? w sensie - zalozylem zle struny i taki jest efekt?

EDIT: rozumiem, ze w muzycznych dostane sprezyny? jaki mniej wiecej koszt?
Awatar użytkownika
Perfect Stranger
bluesman
bluesman
 
Posty: 398
Rejestracja: czerwca 14, 2006, 5:14 pm

Postautor: Wooki » września 26, 2006, 3:06 pm

Spr??yny to koszt ok. 3-5 z? ;) ja chyba za swoj? zap?aci?em 3,50 nie pamietam :P aha i nie przesadzaj a? 3 nie musisz kupowa? raczej wystarczy jedna
POZDRAWIAM
"A mo?e by tak z diab?em zawrze? pakt...."
Awatar użytkownika
Wooki
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 94
Rejestracja: maja 17, 2006, 10:02 pm
Lokalizacja: Ciechocinek

Postautor: Perfect Stranger » września 26, 2006, 3:53 pm

Ok, prosze odpowiedzcie jeszcze na te pytania bo serio nie czy zostawiac
gitare w takim stanie czy nie... na razie poluzowalem struny...

1. czy poluzowac struny? bo mostek podniosl sie bo naciag jest za duzy czy tak?
2. czy nie grozi to uszkodzenem lub wykrzywieniem gryfu? to chyba dosc spora sila?
3. rozumiem, ze mam nie tykac gitary poki nie doloze sprezyn?
4. czy ma to cos wspolnego z menzura? w sensie - zalozylem zle struny i taki jest efekt?
Awatar użytkownika
Perfect Stranger
bluesman
bluesman
 
Posty: 398
Rejestracja: czerwca 14, 2006, 5:14 pm

Postautor: Wooki » września 26, 2006, 4:07 pm

1.poluzowa? struny: TAK
2.Lepiej nie pr?bvowa? ;)
3.Dokupi? spr??yny i nie rusza? narazie gitki dop?ki nie za?o?ysz nowych spr??yn: TAK
4.Mo?e to by? zm?czenie materia?u lub nowe struny kt?re maj? silniejszy naci?g ni? poprzednie lecz z menzur? to raczej to raczej nic do czynienia nie ma.
AD.1. Je?eli ju? poluzowa?es struny to mostek sam powinien opa??
POZDRAWIAM[/code]
"A mo?e by tak z diab?em zawrze? pakt...."
Awatar użytkownika
Wooki
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 94
Rejestracja: maja 17, 2006, 10:02 pm
Lokalizacja: Ciechocinek

Postautor: Perfect Stranger » września 27, 2006, 12:17 pm

hmm, ale tak na zdrowy rozum... nie wiem czy dobrze to kapuje ;) ale przeciez jesli dokrece na chama mostek tak aby ciagnal struny w swoja strone, a naciag bedzie dalej silny to z kolei glowka gitary nie wyrobi/klucze z utrzymaniem? i rozwale gryf (?) ?

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Perfect Stranger
bluesman
bluesman
 
Posty: 398
Rejestracja: czerwca 14, 2006, 5:14 pm

Postautor: leszekblues » września 27, 2006, 1:03 pm

POluzuj struny w i wtedy dokrecaj
U mnie w stracie nie by?o z tym problemu
Dokup ta jedna sprzezyne i pokombinuj
leszekblues
 

Postautor: Jakub TELE » września 27, 2006, 1:45 pm

W mexico stracie sprawa jest bardzo prosta wystarczy dokr?ci? wszystkie spr??yny na maxa, je?li to nic nie da doda? kolejn? spr??yn?. Spos?b ich zamocowania nie ma znaczenia, bo i tak w meksyka?skich gitarach praktycznie nie mo?liwa jest regulacja i prawid?owe dzia?anie tremolo. Materia?, z kt?rego zosta? wykonany mostek i spr??yny(brak hartowania), z?e wysuszenie drewna klonowego gryfu oraz zbyt du?e tarcie na siode?ku powoduj? zmiany w naci?gu strun. Oczywi?cie s? wyj?tki, ale w polandzie raczej si? nie zdarzaj?, gdy? najlepsze egzemplarze trafiaj? do USA.
G?owa do g?ry :D
Awatar użytkownika
Jakub TELE
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 66
Rejestracja: grudnia 10, 2005, 2:22 pm
Lokalizacja: ?yrard?w

Postautor: Perfect Stranger » września 27, 2006, 2:02 pm

kurcze, nikt nie odpowiedzial mi jednoznacznie na postawione pytanie w poprzednim poscie...

a tak przy okazji - mial ktos stycznosc z niejakim R. Rolka - lutnikiem z Myslowic?
Awatar użytkownika
Perfect Stranger
bluesman
bluesman
 
Posty: 398
Rejestracja: czerwca 14, 2006, 5:14 pm

Postautor: Jakub TELE » września 27, 2006, 2:18 pm

Ja?li zluzujesz struny, dokr?ci? str??yny i nastroisz gitar? w standardowym stroju to nic si? nie wyda?y (dla strun 10-46!!!!). Mo?esz wios?o odda? do lutnika taka us?uga kosztuje maksymalnie 40 z?.(u uczciwego lutnika:)
Przez d?ugi szas naprawia?em wios?a, nic co chi?skie i meksyka?skie nie jest mi obce:)
No i jeszcze menzura, nale?y j? ustawi? bo Fender w Mexico zak?ada 9-42 trzy pierwsze struny z 10-46 dla menzury z 9-42- e,b(h),g stroj? fatalnie reszta daje jako? rade.
Awatar użytkownika
Jakub TELE
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 66
Rejestracja: grudnia 10, 2005, 2:22 pm
Lokalizacja: ?yrard?w

Postautor: Tomiszon » października 3, 2006, 2:48 pm

cz?owieku, spokojnie.... ruchomy mostek ma to do siebie, ?e jest ruchomy. dzia?a to na takiej zasadzie, ?e przy u?yciu wajchy mo?esz mostek "nagina?" tak, ?e struny si? luzuj? i obni?aj? str?j. dzi?ki spr??ynom mostek wraca do pierwotnej pozycji kiedy przestajesz naciska?.

Poprzednio twoja gitara by?a ustawiona dla strun, kt?re zdj??e?, kt?re najprawdopodobniej by?y "mi?ksze" i na pewno do?? mocno zu?yte, wi?c rozci?gni?te. kiedy teraz za?o?y?e? nowe, nieu?ywane, twardsze struny, si?y ci?gn?ce mostek do g?ry zwi?kszy?y si?, a on nie maj?c innego wyboru si? podni?s?. teraz musisz te si?y wyr?wna?, czyli na?o?y? na mostek si?? wi?ksz? ni? ta od strun, a skierowan? ku korpusowi, aby on przylega? do deski. zazwyczaj mo?na to osi?gn?? na dwa sposoby:

1) dokr?caj?c ?ruby (powiniene? mie? takie dwie), kt?re powinny by? w mechani?mie pod klapk? z ty?u gitary
2) dok?adaj?c, jak ju? Ci powiedziano, spr??yn?

pami?taj zawsze o tym, ?eby przed dokr?caniem, a ZW?ASZCZA dodawaniem spr??yny, poluzowa? struny, sam jeste? niew?tpliwie w stanie stwierdzic dlaczego.
Awatar użytkownika
Tomiszon
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 970
Rejestracja: lutego 6, 2005, 5:25 pm
Lokalizacja: Gdynia/Kraków

Postautor: Rivler » października 5, 2006, 10:16 pm

kiedy? z kumplem ?e?my dokr?cali ?rubki w mostku w gitarze Harley Benton(klasa sprz?t!!) za 200 z? i zrobili?my to tak ?eby nikt nie m?g? tego ju? odkr?ci?... szyjka wytrzyma?a, gryf si? nie wygia? (przynajmniej nie bardziej ni? by? :P) i nic nam sie je... po oczach, wi?c ja bym si? nie czai?... :)
ride to live...
Awatar użytkownika
Rivler
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 68
Rejestracja: grudnia 27, 2005, 11:31 pm
Lokalizacja: Bia?ystok


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Instrumenty muzyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 194 gości