Standard a Standard Plus

zapytania, porady itp.

Moderator: mods

Standard a Standard Plus

Postautor: Rolek » sierpnia 26, 2006, 9:45 pm

Witam.

Mam pytanie - a mianowicie czym r??ni si? gitara Epiphone Les Paul Standard od Standard Plus? Dzi?kuj? z g?ry za odpowied?. Pozdrawiam.
Rolek
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 3
Rejestracja: sierpnia 26, 2006, 9:43 pm
Lokalizacja: Opat?w

Postautor: Jedi » sierpnia 27, 2006, 11:22 am

Jedynie kolorem, natomiast pokaza? si? nowy Epiphone Les Paul Standard Plain Top kt?ry ma chyba lepsze przetworniki.
http://epiphone.com/default.asp?Product ... ectionID=6
Awatar użytkownika
Jedi
blueslover
blueslover
 
Posty: 495
Rejestracja: lutego 11, 2006, 7:00 pm

Postautor: Walduś » sierpnia 27, 2006, 11:32 am

niczym si? nie r??ni?.
obie gitary to shit.
...jak wszystkie epifony zreszt?.
TELECASTER&JTM312
Awatar użytkownika
Walduś
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 186
Rejestracja: listopada 18, 2005, 12:46 am
Lokalizacja: Odolanow

Postautor: Stefanowicz » sierpnia 27, 2006, 2:43 pm

Jesli Epiphona trzyma dobry muzyk to wydobedzie z niego pi?kne dzwi?ki, a jak kto? nie umie gra? to nawet Fender Telecaster nie wystarczy. Nie wszystkich sta? na drogie gitary a Epiphony to calkiem niez?e sprzeciki.
Stefanowicz
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 1
Rejestracja: sierpnia 27, 2006, 2:40 pm

Postautor: bluesman7 » sierpnia 27, 2006, 4:36 pm

jak najbardziej...Epiphony s? dobrymi instrumentami,mia?em jednego przez wiele lat i z?ego s?owa nie powiem-dobrze stroi?,wykonany te? bardzo ?adnie,brzmienie przyzwoite...i jako? w?tpi? aby od czasu kiedy ten instrument kupowa?em co? si? skrajnie zmieni?o w ich produkcji...wi?c has?a w stylu "Epiphone to shit" nie s? dla mnie zrozumia?e...
Sebastian Kozłowski
Awatar użytkownika
bluesman7
bluesman
bluesman
 
Posty: 328
Rejestracja: października 24, 2005, 1:11 pm

Postautor: Jedi » sierpnia 27, 2006, 6:11 pm

M?j kumpel ma Epiphone-a Les Paul Standard na kt?rym gram prawie codziennie i jedyne co mog? powiedziec z?ego to to, ?e czasami si? rozstraja lecz nie zawsze bo po za?o?eniu strun Gibsona wszystko jest ok. A brzmienie jak na tak tani? gitare jest rewelacyjne.
Awatar użytkownika
Jedi
blueslover
blueslover
 
Posty: 495
Rejestracja: lutego 11, 2006, 7:00 pm

Postautor: bluesman7 » sierpnia 27, 2006, 9:59 pm

to ?e si? rozstraja nie musi byc win? tej gitarki tylko jej u?ytkowania.Trzeba by znale?c przyczyn?: mo?e niew?a?ciwie za?o?one struny,mo?e stare struny :lol: mo?e wyeksploatowane siode?ko-bo ten element bardzo szybko w Epiphonach szwankuje,pozostaj? jeszcze klczucze i kilka innych spraw,ale wszystko do zrobienia
pozdrawiam
Sebastian Kozłowski
Awatar użytkownika
bluesman7
bluesman
bluesman
 
Posty: 328
Rejestracja: października 24, 2005, 1:11 pm

Postautor: Walduś » sierpnia 28, 2006, 8:23 am

raz gra??m na epifonie i tragedia.
mo?e mi sie trafil? jaki? s?aby model, ale wkurzy? mnie bardzo.
najgorsze to te klucze.

mo?e lepiej kupi? jakiego? lutnika?
TELECASTER&JTM312
Awatar użytkownika
Walduś
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 186
Rejestracja: listopada 18, 2005, 12:46 am
Lokalizacja: Odolanow

Postautor: Basman » sierpnia 28, 2006, 8:59 am

Zdarzaj? si? bardzo solidne epifony.

A wydawanie s?du na podstawie kontaktu z jednym instrumentem, kt?ry mo?e nie by? a? taki straszny, tylko po prostu nie le?a? ci w ?apie, to spore nadu?ycie.

Obrazek
Awatar użytkownika
Basman
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1174
Rejestracja: kwietnia 19, 2004, 9:52 am

Postautor: Maniol HIGHWAY » sierpnia 28, 2006, 10:01 am

CO DO KLUCZY, TO W ZALE?NO?CI OD SERII EPI MAJ? R?ZNE MODELE.
JA MAM W MOIM EPI KLUCZE VINTAGE I POWIEM CI, ?E TRZYMI? SUPER.
NIE RAZ ZDARZA MI SI?, ?E PO PRZYJE?DZIE NA KONCERT WYCI?GAM EPI Z PUD?A I ON STROI. JA MAM EPI Z SERII LIMITED EDITION, ALE CO TO OZNACZA SAM NIE WIEM.
MO?E KTO? MI POWIE, C? JEST W NIM TAKIEGO, ?E JEST Z TAKIEJ SERII??? MO?E DOK?ADNIEJ WYKONANY, CZY DREWNO LEPSZE???
BRZMI ZAWODOWO!!!!!!!!!!!!!!
JEŚLI CHCESZ DOTRZEĆ DO ŹRÓDŁA, MUSISZ PŁYNĄĆ POD PRĄD

www.highway.art.pl

www.youtube.com/user/maniolhighway
Awatar użytkownika
Maniol HIGHWAY
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2046
Rejestracja: stycznia 27, 2005, 11:45 am
Lokalizacja: ZABRZE

Postautor: Maniol HIGHWAY » sierpnia 28, 2006, 10:05 am

OTO FOTKA
:lol:
JEŚLI CHCESZ DOTRZEĆ DO ŹRÓDŁA, MUSISZ PŁYNĄĆ POD PRĄD

www.highway.art.pl

www.youtube.com/user/maniolhighway
Awatar użytkownika
Maniol HIGHWAY
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2046
Rejestracja: stycznia 27, 2005, 11:45 am
Lokalizacja: ZABRZE

Postautor: Maniol HIGHWAY » sierpnia 28, 2006, 10:14 am

...i nie s?uchaj opinii, ?e epi to ?cierwo!!!
gra?em na moim sprz?cie na lutniczym PRSie oraz na Gibie Les Paul'u Standard i powiem Ci, ?e jak wpi??em moje Epi, to nie odstawa? brzmieniowo. Powa?nie.
Ale jak maca?em w sklepie kilka innych modeli, to nie zawsze tak brzmia?o jakbym chcia?, no i nie zawsze wykonanie by?o zadowalaj?ce.
Ale warto poszuka?. Na allegro jest teraz taki Epi LP Custom za bodajrze 2070. Moim zdaniem mo?e by? warto si? tym zainteresowa?.
Co do lutnik?w - to za t? cen? nikt powa?ny Ci nie zrobi konkretnego instrumentu.Lutnik kosztuje o wiele wi?cej.

pozdr.
JEŚLI CHCESZ DOTRZEĆ DO ŹRÓDŁA, MUSISZ PŁYNĄĆ POD PRĄD

www.highway.art.pl

www.youtube.com/user/maniolhighway
Awatar użytkownika
Maniol HIGHWAY
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2046
Rejestracja: stycznia 27, 2005, 11:45 am
Lokalizacja: ZABRZE

Postautor: Sphinx » sierpnia 28, 2006, 11:03 am

Ja rozumiem ?e jak kto? ma takiego Epiphona to zwykle mimowolnie si? zachwala, ale mia?em do czynienia z paroma egzemplarzami r?wnie? z wymienionymi przetwornikami i te gitary wcale nie zachwycaj?. A por?wnanie do Gibsona Standarda to chyba lekkie przegi?cie. Poza tym te gitary nawet nie s? w ca?o?ci z machoniu tylko maj? doklejane boki z olchy, nie m?wi?c ju? o tym ?e ta cz??? machoniu kt?ra jest w korpusie "troszk?" si? r??ni od machoniu w Gibsonach. O kluczach ju? pare osob wspomina?o to ja tylko jeszcze dodam, ?e w ?adnym egzemplarzu z kt?rym mia?em przyjemno?? progi nie by?y idealne.

Jak kto? si? przymierza do Les Paula w tych granicach cenowych to polca?bym rozwa?y? Deana kt?ry gra o klase lepiej i jest ca?y z machoniu a kosztuje tyle co Epi Custom mo?e nawet mniej.

A co tego Customa z Allegro to chyba jakas pomy?ka z cen? bo nowa tyle kosztuje a u?ywana to zwykle 50-70% ceny zale?nie od stanu.
Sphinx
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 15
Rejestracja: lipca 7, 2006, 1:36 pm
Lokalizacja: Lublin

Postautor: Jimmy » sierpnia 28, 2006, 1:45 pm

no tak kolejny b?j o to co dobre a co z?e ;) w ostateczno?ci osprz?t mo?na wymieni? np. na blokowane klucze (ja polecam), ale problem nie w kluczach a w desce i wykonaniu. We?, pomacaj i potem oceniaj ;) a nie, ?e Tele super, Gib extra, a Epi i Squier shit.
Zreszt?, za tak? kas??? no sorry :D
Awatar użytkownika
Jimmy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6279
Rejestracja: września 14, 2005, 5:26 pm
Lokalizacja: Wrocław


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Instrumenty muzyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 87 gości