Co myslicie o tej gitarce?

zapytania, porady itp.

Moderator: mods

Co myslicie o tej gitarce?

Postautor: dzemka » sierpnia 16, 2006, 3:13 pm

No wlasnie.. co myslicie o niej i firmie T. Burton?

http://www.muzyczny.pl/sklep/szczegoly.php?id=11012&id_towaru=BURTON-W-0C%2FWRS&gid=29

Dodam, ze nie zamierzam kupic gitary przez neta.
"Kt?rego? dnia rzuc? to wszystko
I wyjd? rano niby po chleb.
Wtedy na pewno poczuj? si? lepiej
Zostawi? za sob? ten zafajdany ?wiat..."
Awatar użytkownika
dzemka
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 46
Rejestracja: kwietnia 19, 2006, 5:03 pm
Lokalizacja: Kobyla G?ra

Postautor: Jedi » sierpnia 16, 2006, 3:42 pm

Wygl?da ca?kiem ?adnie :mrgreen:
Awatar użytkownika
Jedi
blueslover
blueslover
 
Posty: 495
Rejestracja: lutego 11, 2006, 7:00 pm

Postautor: dzemka » sierpnia 16, 2006, 3:43 pm

Bardzo ciekawa wypowiedz... :) A moze cos wiecej...
"Kt?rego? dnia rzuc? to wszystko
I wyjd? rano niby po chleb.
Wtedy na pewno poczuj? si? lepiej
Zostawi? za sob? ten zafajdany ?wiat..."
Awatar użytkownika
dzemka
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 46
Rejestracja: kwietnia 19, 2006, 5:03 pm
Lokalizacja: Kobyla G?ra

Postautor: Jedi » sierpnia 16, 2006, 6:31 pm

Nie mia?em tej gitary w r?kach wi?c mog? tylko powiedzie?, ?e jest ?adna:D.
Awatar użytkownika
Jedi
blueslover
blueslover
 
Posty: 495
Rejestracja: lutego 11, 2006, 7:00 pm

Wypociny o gitarze

Postautor: Ambroży_Kleks » sierpnia 16, 2006, 6:42 pm

Hej. Powiem tak ?e najwa?niejsze jest zobaczy? j? na ?ywo ?e tak si? wyra?? hehe i na niej pogra?.Z opisu wynika ?e jest z lipy wi?c chyba lipa to jest :).A tak powa?nie to najwa?niejsze ?e jest z litego drewna a nie z jakiej? sklejki i to ju? jest "+". Podstrunnica palisandrowa ( to jest prawie standard wi?c te? mo?na przyj?? ma?y "+" ).Je?eli kto? gra sol?wki to wyci?cie "cutaway" mo?e si? mu przyda?.Podstawowa sprawa szczeg?lnie dla pocz?tkuj?cych to ?eby gitara by?a "mi?kka" czyli struny by?y nisko i przez to ?eby wygodnie si? gra?o. A to r??nie z tym jest (zreszt? mo?na p??niej ewentualnie sobie je obni?y? ,ale to dodatkowa robota jest i nie ka?dy potrafi).Jak chodzi o firm? to jest tak ?e ka?da firma posiada dobre modele ale to ju? wi?ksze pieni?dze wchodz? w gr?.Powiem Ci ?e gra?em np. na gitarze Takamine za 1000 z? i te? mi nie podesz?a ,wi?c naprawd? trzeba j? zobaczy?. Wi?cej si? nie znam hehe.Pozdro.
" Je?li chcesz zmienia? ?wiat , to zacznij od siebie "
Awatar użytkownika
Ambroży_Kleks
bluesman
bluesman
 
Posty: 224
Rejestracja: marca 5, 2006, 9:26 pm
Lokalizacja: Ostatni Rezerwat Przyrody

Postautor: dzemka » sierpnia 17, 2006, 9:44 am

Dzieki to juz mi cos rozjasnia :) Pozdrawiam!!
"Kt?rego? dnia rzuc? to wszystko
I wyjd? rano niby po chleb.
Wtedy na pewno poczuj? si? lepiej
Zostawi? za sob? ten zafajdany ?wiat..."
Awatar użytkownika
dzemka
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 46
Rejestracja: kwietnia 19, 2006, 5:03 pm
Lokalizacja: Kobyla G?ra

Postautor: effcia » sierpnia 17, 2006, 11:55 am

Powiem tylko tyle...?adnie wygl?da ;)
A to i tak najmniej si? liczy ;)
Awatar użytkownika
effcia
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3005
Rejestracja: stycznia 9, 2006, 7:06 pm
Lokalizacja: Kobyla Góra

Postautor: dzemka » sierpnia 17, 2006, 12:08 pm

Pojade do sklepu to sie przekonam czy warto ja wziac czy nie :) Znajac siebie to wybiore cos innego :P Fachowcy mi doradza, licze na nich ;)
"Kt?rego? dnia rzuc? to wszystko
I wyjd? rano niby po chleb.
Wtedy na pewno poczuj? si? lepiej
Zostawi? za sob? ten zafajdany ?wiat..."
Awatar użytkownika
dzemka
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 46
Rejestracja: kwietnia 19, 2006, 5:03 pm
Lokalizacja: Kobyla G?ra

Postautor: leszekblues » sierpnia 17, 2006, 12:54 pm

W sklepie Ci jedynie wciasna
Sam posiadam Burtona Jumbo
POwiem tyle
Brzmi plastikowo
Dop?ki nie wezmiesz dobrego wios?a do reki nie wiesz jak moze brzmiec pieknie akustyk -dobry akustyk
Moja do wygodnych nie nalezy , ale ja lubie akcje ustawiona wysoko.R?wniez w elektrykach wysoko ustawiam
C?z zboczenie ale trzeba sie pomeczyc a nie isc na ?atwizne
Ale to juz idywidualna sprawa
Og?lnie wszystkie gitary , tanie gitary brzmia plasikowo.
Sa tez wyjatki
Zwr?c uwage na str?j gitary , klucze
leszekblues
 

?adna dzisiaj pogoda :)

Postautor: Ambroży_Kleks » sierpnia 17, 2006, 1:09 pm

Ten pan (leszekblues) ma racj? :) Jak to ich okre?lasz "fachowcy" w sklepie to zawsze powiedz? Ci ?e praktycznie ka?da gitara kt?r? posiadaj? na stanie jest optymalna dla Ciebie.I tu uwa?aj.Gdy zapytasz si? o jak?? inn? naprawd? dobr? gitar? (ale kt?rej akurat nie maj? w sprzeda?y) to powiedz? Ci klasyczne " daj se z tym spok?j " :). Faktycznie chyba najwazniejsze jest ?eby ta gitara dobrze stroi?a na pustych strunach i na 12 progu.Klucze te? dobrze by by?o ?eby lekko chodzi?y.

PS.
Je?eli kupujesz pierwsz? gitar? to si? nie przejmuj ( i tak za jaki? d?u?szy czas stwierdzisz ?e jest wiele lepszych :) ).

Narka.
" Je?li chcesz zmienia? ?wiat , to zacznij od siebie "
Awatar użytkownika
Ambroży_Kleks
bluesman
bluesman
 
Posty: 224
Rejestracja: marca 5, 2006, 9:26 pm
Lokalizacja: Ostatni Rezerwat Przyrody

Postautor: Aga » sierpnia 17, 2006, 2:56 pm

Tutaj mo?esz poczyta? oceny niekt?rych gitar firmy T.Burton:
http://guitarnet.pl/artykuly_pokaz.php?dzial=28

A z w?asnego do?wadczenia powiem,?e najlepiej
kupowa? gitar? z kim? kto si? na tym zna, oceni czy stroi, dok?adnie pooglada, przetestuje i doradzi.

Ja kupowa?am gitare sama i w sklepie wydawa?o sie wszystki ok, dopiero w domu zauwa?y?am lekko odrywajacy si? mostek. Uznali reklamacj?, ale straci?am na to 4 tygodnie i dopiero gdy stwierdzili, ?e nie da si? tego naprawi?, wymienili mi na inn?.
Teraz mam gitar? Garrison i jest super, ale troch? nerw?w i czasu mnie to kosztowa?o.

A tutaj jeszcze co? o kupnie gitary:
http://guitarnet.pl/artykuly_pokaz.php?dzial=16
Aga
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 65
Rejestracja: marca 5, 2006, 8:42 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Postautor: leszekblues » sierpnia 17, 2006, 3:04 pm

34 to du?y i g?o?ny instrument z powi?kszonym pud?em rezonansowym typu Jumbo. Charakterystyczna konstrukcja sprawia, ?e si?a d?wi?ku to istny ryk lwa, kt?ry fascynuje sw? niesamowit? barw? i g??bi?. Dlatego warto po?wi?ci? troch? uwagi temu istotnemu faktowi.

Pud?o rezonansowe w ca?o?ci wykonane jest z szanowanego i uznanego na ca?ym ?wiecie drewna mahoniowego. Maho? zapewnia niesamowit? przyswajalno?? fal akustycznych, dzi?ki czemu d?wi?k nie jest suchy i p?ytki, nie obija si? beznami?tnie od ?cian nie powoduj?c tzw. echa.

Najwi?ksz? zalet? tej gitary jest niepowtarzalnie przyjemnie ciep?y i przytulne zabarwienie basowych d?wi?k?w, niczym kominek w g?rskiej chacie zimow? por?. Doskona?e brzmienie basu nie zachwia?o r?wnowagi mi?dzy wy?szymi d?wi?kami, kt?re wci?? pozostaj? klarowne i selektywne.

Za materia? na mostek oraz podstrunice konstruktorom pos?u?y?o drewno palisandrowe, kt?re jest bardzo twarde i wytrzyma?e, tak, aby gra?o si? ?atwo, a wygodny ergonomicznie ukszta?towany gryf nie by? zbyt podatny na warunki zewn?trzne. Z tego powodu, a tak?e za spraw? znakomicie ustawionej menzury gitara doskonale trzyma str?j. Maj? w tym r?wnie? niebagatelny udzia? monolityczne klucze w uk?adzie 3+3.

Jedyne w swoim rodzaju o?y?kowanie z masy per?owej obejmuje d?ugo?? ca?ej gitary. Gitara zabezpieczona jest lakierem z du?ym po?yskiem pot?guj?cym walor estetyczny gitary tak by wszystko komponowa?o si? wsp?ln? ca?o??.

Gitara dost?pna jest w trzech kolorach: czarny, podpalany br?z a tak?e w kolorze naturalnego drewna. Maj?c zaufanie do naszych gitar udzielamy gwarancji na 24 miesi?ce.

--
KISIELEWSKI s.c
ul. Szkolna 68
62-031 Lubon
POLAND
PL7772784258
tel.++48 61 810 35 56
fax ++48 61 810 61 98
mob.++48 509 750 610
mailto:grzegorz@kisielewski.com.pl
http://www.kisielewski.com.pl


AUTOR TO KISIELEWSKI
NIE CHCE NIKOMU ROBIC ANTY REKLAMY ALE Z TYM ZE TA GITARA TO RYK LWA ZE WZGLEDU NA DUZE PUD?O NIE MOGE SIE ZGODZIC
ZRESZTA Z 80% TEGO CO NAPISANO SUBIEKTYWNIE O GITARZE
POWIEM TYLKO TYLE ZE DYSTRYBUTOR ?ADNIE NAPISA? REKLAME PRODUKTU KTORYM HANDLUJE
leszekblues
 

...

Postautor: vain » sierpnia 17, 2006, 4:58 pm

Wez Furcha do reki a potem ogladaj inne gitary:)

www.furch.cz

jezeli juz chcesz w miare tanio to na allegro yamaha APX4 albo 5
vain
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 38
Rejestracja: stycznia 15, 2006, 5:30 pm

Postautor: Ambroży_Kleks » sierpnia 17, 2006, 10:28 pm

Pewnie wszyscy Ci ju? namieszali w g?owie tymi opiniami hehe. Nie radzi?bym jedank czyta? opinii producent?w i sprzedawc?w bo to si? raczej nie pokryje z prawd?.Zreszt? zabawnie kto? opisa? t? gitar? ( czyta?o si? to prawie jak bajk? ). Co do gitar takich jak np. Furch to wiadomo ?e jak kupisz sobie np. akustyka Taylor za nieca?e 50. 000 z? to powinien by? dobry nawet bez ogl?dania hihi :).
" Je?li chcesz zmienia? ?wiat , to zacznij od siebie "
Awatar użytkownika
Ambroży_Kleks
bluesman
bluesman
 
Posty: 224
Rejestracja: marca 5, 2006, 9:26 pm
Lokalizacja: Ostatni Rezerwat Przyrody

Postautor: dzemka » sierpnia 18, 2006, 8:36 am

Oj namieszaliscie i to bardzo, ale postaram sie zastosowac do waszych rad :) Dzieki wszystkim!!


leszekblues>>> czytajac ten opis zastanawialam sie o jakiej to gitarze... bo nie chcialo mi sie wierzyc ze o tej... heheh
"Kt?rego? dnia rzuc? to wszystko
I wyjd? rano niby po chleb.
Wtedy na pewno poczuj? si? lepiej
Zostawi? za sob? ten zafajdany ?wiat..."
Awatar użytkownika
dzemka
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 46
Rejestracja: kwietnia 19, 2006, 5:03 pm
Lokalizacja: Kobyla G?ra

Postautor: leszekblues » sierpnia 18, 2006, 10:00 am

oCZYWISCIE ZE OPIS NIE DOTYCZY TEGO MODELU W SPRAWIE KT?REGO MAMY RADZIC
JA MAM JUMBO I OPIS W?ASNIE DOTYCZY JUMBO NO I NIJAK NIE PASUJE DO TEGO CO MAM
POZDRAWIAM
leszekblues
 

Postautor: winczako » września 2, 2006, 8:16 pm

oj taaaak.... opisik jak z h.potera.... czekalem na zakonczenie typu: kup ja teraz!!!a za wysylke MY zaplacimy...:P dodatkowo jesli zdecydujesz sie w ciagu 87sekund dostaniesz piekny futeral na kostki zrobiony z wysokiej jakosci skory z dzika.... [sorki za dygresje ale nie moglem sie powstrzymac]

a tak powaznie to stalem sei posiadaczem furcha i naprawde polecam... jak masz mniejszy budzet to crafterek uzywany!!!mozna fajnego trafic;)) ... nawet w amoku perspektywy kupna furcha chcialem swojego pchnac...na szczescie w koncu rozsadek wygral i stoi piknie dalej na miejscu... sprawdz gieldy:)
winczako
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 11
Rejestracja: czerwca 25, 2006, 10:25 pm

Postautor: Harmoszka » września 2, 2006, 9:57 pm

Proponuj?, aby kupi? gitar? lutnicz?. ;) Sam gram na takowej i nie narzekam...
Ale je?li chodzi o co? ta?szego, to m?j kolega kupi? sobie Hohnera na pocz?tek... oko?o 300z?? - ca?kiem ciekawa gitara jak na t? cene. Jak si? z nim spotkam, napisz? wam co to za model. Pozdrawiam.
?wiat jest pi?kny tylko wtedy, kiedy jest widziany oczami wyobra?ni...
Forum dla Harmonijkarzy - www.harmoszka.com
Awatar użytkownika
Harmoszka
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 26
Rejestracja: sierpnia 29, 2006, 7:21 pm
Lokalizacja: Harpland


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Instrumenty muzyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości