PERKUSJA

zapytania, porady itp.

Moderator: mods

PERKUSJA

Postautor: Wolfgang » czerwca 7, 2006, 12:42 pm

Kto? z forumowicz?w gra na tym instrumencie, bo jako? rzadko si? pojawia?
Perkusja - og?lna nazwa wszystkich instrument?w perkusyjnych, posiadaj?ca r??ne znaczenie w zale?no?ci rodzaju muzyki. W szkolnictwie muzycznym oraz muzyce powa?nej jest to grupa instrument?w, na kt?rych muzyk mo?e gra? u?ywaj?c jednego instrumentu, lub dowolnie skompletowanego zestawu, natomiast w muzyce rockowej i cz?sto jazzowej t? nazw? okre?lany jest do?? typowy podstawowy zestaw instrument?w, kt?ry w miar? potrzeby mo?e by? uzupe?niany o mniej reprezentatywne sk?adniki…(Wikipedia)

Znakomita strona dla zainteresowanych tematem http://www.drummerworld.com

Obrazek, kt?ry przybli?y ten instrument.
Obrazek
’?ycie swe zamieni? w deliryczny sen,
Gubi?c gdzie? po drodze prawd? sw? i sens.
By w ko?cu si? odwa?y? i zapuka? tam,
Gdzie teraz bia?? farb? maluje wieczny czas.’
K. Gala?
Awatar użytkownika
Wolfgang
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 57
Rejestracja: marca 14, 2006, 3:31 pm
Lokalizacja: gdzie mnie chc?, tam jestem

Postautor: Tommi » czerwca 7, 2006, 4:32 pm

No faktycznie na tym forum ma?o kiedy pojawia?y si? rozmowy o zestawie perkusyjnym. Je?li chodzi o mnie to jest to m?j drugi ulubiony instrument zaraz po harmoszce :D

Wolfgang, strona kt?r? poda?e? - http://www.drummerworld.com - jest faktycznie bardzo dobra, jest tam masa zdj?? znanych perkusist?w.

Z polskich stron polecam http://perkusja.rockmetal.art.pl/ - jest du?o porad, lekcji i informacji na temat r??nych zestaw?w, no i tak?e forum z og?oszeniami.
If you're down on your luck
And you can't harmonize
Find a girl with far away eyes
Awatar użytkownika
Tommi
blueslover
blueslover
 
Posty: 421
Rejestracja: sierpnia 19, 2004, 4:03 pm
Lokalizacja: Ostrow Wlkp.

Postautor: mrd » czerwca 10, 2006, 2:17 pm

Ston mozna by bylo naprawde podawac wiele:)

poza t? podan? przez Tommiego
polecam forum:

http://forum.perkusjaonline.pl (link rowniez dostepny przez Serwis Perki Online)

Instrument piekny:] mozna by gadac o nim (jak i o muzykach na nich grajacych) wiele:) oczywiscie o ile kogos to interesuje:)

Pozdry (szczegolnie dla bebniacych bluesmanow;) )
mrd
Ostatnio zmieniony czerwca 12, 2006, 10:41 pm przez mrd, łącznie zmieniany 2 razy
... eat drums ...
Awatar użytkownika
mrd
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 8
Rejestracja: września 14, 2004, 12:00 pm
Lokalizacja: jas?o/rzeszow/ostrzeszow/ i mapex wie gdzie jeszcze

Postautor: Kożuch » czerwca 10, 2006, 4:47 pm

to? ba!;) no niestety... z bluesem wi?kszo?? ludzi kojarzy gitark? i harmonijk?... w sumie nic dziwnego. Dlatego tez, pomimo i? ciesze sie, ze ktos w koncu poruszyl ten temat, to nie wroze mu na tym forum dlugiego zycia... bo komu chce sie gadac o halasowaniu;) Sam tez gram na bebnach no i jezeli chodzi o bebny w bluesie, to sa one raczej w cieniu, tworza tylko tlo (kr?tko mowiac nie ma tam duzo mieszania;), dajac zarazem muzyce duzo zycia i dynamiki - mi sie to szalenie podoba... ma swoj urok, muzyk nabiera przy tym mnostwo pokory. Jest to z tego powodu szalenie trudna sztuka (mam nadzieje, ze Ci co graja, wiedza o co chodzi;)... aj sie rozgadalem. Kurde, to po prostu trzeba czuc. Mam tez nadzieje, ze jest na tym forum wiecej blu?bniarzy;) - no i oczywiscie pozdrawiam ich gor?co:)
Kożuch
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 22
Rejestracja: maja 11, 2006, 8:41 pm
Lokalizacja: August?w

Postautor: Tommi » czerwca 10, 2006, 5:05 pm

Ko?uch pisze: jezeli chodzi o bebny w bluesie, to sa one raczej w cieniu, tworza tylko tlo (kr?tko mowiac nie ma tam duzo mieszania;), dajac zarazem muzyce duzo zycia i dynamiki - mi sie to szalenie podoba... ma swoj urok, muzyk nabiera przy tym mnostwo pokory. Jest to z tego powodu szalenie trudna sztuka (mam nadzieje, ze Ci co graja, wiedza o co chodzi;)... aj sie rozgadalem. Kurde, to po prostu trzeba czuc.


?wi?ta racja , niestety trzeba stwierdzi? ?e perkusja jest zawsze w cieniu (nietylko w bluesie ale i w innych gatunkach r?wnie?). Nikt z typowych s?uchaczy nie zwraca uwagi na go?cia kt?rego wcale nie wida? na scenie , gdy w zasi?gu wzroku ma wokaliste kt?ry ?piewa i biega po scenie czy zwykle stoj?cego obok gitarzyste.
Co do stwierdzenia ?e np w bluesie jest ma?o mieszania powiem ?e jest to w 100% racja. I tak jak m?wisz, w?a?niez tego powodu jest to sztuka trudna gdy? ka?dy drummer bluesowy czy jazzowy zwykle ma jakis warsztat kt?ry potrafi odpowiednio wyko?ysta? graj?c np tylko na samym werblu i hh-cie, wcale nie jest potrzebny niewiadomo jak rozbudowany zestaw.

Jak to powiedzia? Charlie Watss: "...ka?dy muzyk jazzowy jest w stanie zagra? ci??ki rock, natomiast nieka?dy perkusista rockowo-metalowy zagra jazz..."


PS. mrd - ci? mi nie dzia?a ten link kt?ry poda?e?
If you're down on your luck
And you can't harmonize
Find a girl with far away eyes
Awatar użytkownika
Tommi
blueslover
blueslover
 
Posty: 421
Rejestracja: sierpnia 19, 2004, 4:03 pm
Lokalizacja: Ostrow Wlkp.

Postautor: mrd » czerwca 12, 2006, 10:41 pm

a teraz?
... eat drums ...
Awatar użytkownika
mrd
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 8
Rejestracja: września 14, 2004, 12:00 pm
Lokalizacja: jas?o/rzeszow/ostrzeszow/ i mapex wie gdzie jeszcze

Postautor: Tommi » sierpnia 17, 2006, 10:23 pm

Ja tylko tak w kwestii od?wierzenia tematu 8) - doszli nowi urzytkownicy forum, wiec moze teraz temat od?yje :lol:
If you're down on your luck
And you can't harmonize
Find a girl with far away eyes
Awatar użytkownika
Tommi
blueslover
blueslover
 
Posty: 421
Rejestracja: sierpnia 19, 2004, 4:03 pm
Lokalizacja: Ostrow Wlkp.

Postautor: Jedi » sierpnia 19, 2006, 5:47 pm

?wi?ta racja , niestety trzeba stwierdzi? ?e perkusja jest zawsze w cieniu (nietylko w bluesie ale i w innych gatunkach r?wnie?). Nikt z typowych s?uchaczy nie zwraca uwagi na go?cia kt?rego wcale nie wida? na scenie , gdy w zasi?gu wzroku ma wokaliste kt?ry ?piewa i biega po scenie czy zwykle stoj?cego obok gitarzyste.


Nie jest to do ko?ca prawda. Zapewniam was, ?e je?li kto? jest nieco g??biej zainteresowany muzyk? to nie patrzy tylko s?ucha, a je?li perkusista jest naprawd? dobry a to naprawde slycha? to jest tak samo a nawet lepiej podziwiany ni? jego koledzy na przedzie sceny. Pozatym wydaje mi si?, ?e wi?kszo?? scen ma podest dla perkusji.

Ps. Czasami lepiej by? niewidzianym, ?atwiej si? skoncentrowa? :D .
Awatar użytkownika
Jedi
blueslover
blueslover
 
Posty: 495
Rejestracja: lutego 11, 2006, 7:00 pm

Postautor: Jedi » sierpnia 27, 2006, 6:07 pm

Mam pytanie do specjalist?w perkusist?w;]. Czym r??ni si? metalowy werbel od drewnianego bo na pr?bie przy perkusji mamy metalowy i nie brzmi najlepiej przy tym co gramy.
Awatar użytkownika
Jedi
blueslover
blueslover
 
Posty: 495
Rejestracja: lutego 11, 2006, 7:00 pm

Postautor: Kruposz » sierpnia 28, 2006, 11:21 am

specjalist? od perkusji to ja nie jestem ale jak na moje ucho to slap o bok werbla drewnianego brzmi lepiej ni? o metalowy... :)
Awatar użytkownika
Kruposz
bluesman
bluesman
 
Posty: 393
Rejestracja: maja 1, 2006, 11:10 am
Lokalizacja: Rzesz?w / Kraków

Postautor: Jedi » sierpnia 28, 2006, 6:19 pm

No mo?e i tak ale co? wi?cej bym chcia?:D
Awatar użytkownika
Jedi
blueslover
blueslover
 
Posty: 495
Rejestracja: lutego 11, 2006, 7:00 pm

Postautor: Jedi » września 29, 2006, 6:36 pm

Chcia?bym si? dowiedzie? jakie naci?gi mog? da? brzmienie podobne do tego z Sultans of Swing, piosenki dire straits?w.
Awatar użytkownika
Jedi
blueslover
blueslover
 
Posty: 495
Rejestracja: lutego 11, 2006, 7:00 pm

naci?gi

Postautor: zbig » października 1, 2006, 4:51 pm

o kt?r? wersj? ci chodzi studyjn? czy koncertow?
Awatar użytkownika
zbig
bluesman
bluesman
 
Posty: 255
Rejestracja: września 21, 2006, 12:52 pm
Lokalizacja: z PODZIEMI

Postautor: Jedi » października 1, 2006, 5:51 pm

Chodzi o studyjn?.
Awatar użytkownika
Jedi
blueslover
blueslover
 
Posty: 495
Rejestracja: lutego 11, 2006, 7:00 pm

naci?gi

Postautor: zbig » października 1, 2006, 7:26 pm

to s? naci?gi remo CS ale to nie zale?y tylko od naci?g?w ale od realizacji i sposobu grania b?bniarz w tym numerze gra bardzo delikatnie
Awatar użytkownika
zbig
bluesman
bluesman
 
Posty: 255
Rejestracja: września 21, 2006, 12:52 pm
Lokalizacja: z PODZIEMI


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Instrumenty muzyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 253 gości