Chce kupic gitare !!!

zapytania, porady itp.

Moderator: mods

Chce kupic gitare !!!

Postautor: bundy33 » maja 23, 2006, 4:34 pm

Chce kupic sobie gitare mozecie mi doradzic jaka moge kupic do 250zl.
Mam na uwadze te trzy mozeci cos o nich napisac :

www.allegro.pl/item105735619_gitara_aku ... ratis.html

www.allegro.pl/item105735809_gitara_aku ... ratis.html

www.allegro.pl/item105673435_nowa_gitar ... tisy_.html
bundy33
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 2
Rejestracja: maja 23, 2006, 3:59 pm

Postautor: sssh » maja 23, 2006, 5:04 pm

tak tak ale mo?e zacznij od tego co chcesz gra?, wtedy mo?na zaczyna? rozmow? o doborze sprz?tu.

pozdrawiam
Tattoo'd Lady,
Bearded baby,
They're my family.
When I was lonely,
Something told me, where,
I could always be.
Awatar użytkownika
sssh
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 55
Rejestracja: kwietnia 10, 2006, 6:54 pm

Postautor: sssh » maja 23, 2006, 6:12 pm

tak na przysz?o?? u?ywaj funkcji odpowiedz a nie nowy temat :)

piszesz, ?e chcesz gra? rockowe kawa?ki? no c?z gra?em na klasyku sze?? lat.
Szczerze m?wi?c rocka nie gra?em nigdy. Gra?em flamenco.

Wracaj?c do tematu.
Po pierwsze odradzam kupno gitary w internecie, m?wi? to "setny" raz.
O ile przy elektryku mo?na zaryzykowa? kupno na allegro to przy klasyku mo?na si? bardzo oszuka?. Gitary owszem wygl?daj? pi?knie ale cz?sto si? zdarza, ?e po prostu nie stroj?. S? wykonane niechlujnie czego nie zobaczysz na pi?knych zdj?ciach. A gitar? klasyczn?/akustyczn? trzeba ogra?, ?eby wiedzie? czy si? do czego? nadaje.
Dobra je?li chodzi o sam rodzaj sprz?tu. Poleca?bym gitar? z wyci?ciem (cutawayem) jest du?o lepszy dost?p do wy?szych prog?w co przy rocku mo?e si? przyda?. Je?li chodzi o rozmiar to ju? kwestia indywidualna. Nigdy nie lubi?em pud?a 4/4, zasze gra?em na mniejszych. Jest du?o wygodniej chocia? mo?e nie tak g?o?no.

Mo?e si? powt?rz?, ale kupuj gitar? w sklepie. Popr?buj r??nych egemplarzy tego samego modelu. Wed?ug mnie naszybszy spos?b na sprawdzenie gitary to fla?olety, jak nie daje dobrych d?wi?k?w opr?cz
5,7,12 pr?gu to jest do dupy, z dobrego sprz?tu mo?na wycisn?? wi?cej.

pozdrawiam[/img]
Tattoo'd Lady,
Bearded baby,
They're my family.
When I was lonely,
Something told me, where,
I could always be.
Awatar użytkownika
sssh
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 55
Rejestracja: kwietnia 10, 2006, 6:54 pm

Postautor: Walduś » maja 23, 2006, 6:49 pm

tak jak ja dzi? kupi?em,
kups se TELECASTERA
fender american standard :D:D:D:D:D:D:D:D
Ostatnio zmieniony czerwca 4, 2006, 8:44 pm przez Walduś, łącznie zmieniany 1 raz
TELECASTER&JTM312
Awatar użytkownika
Walduś
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 186
Rejestracja: listopada 18, 2005, 12:46 am
Lokalizacja: Odolanow

Postautor: TPsA » maja 27, 2006, 8:43 pm

Zgadzam si? z kole?e?stwam...akustyk to nie to samo co elektryczne wios?o. Posk?adaj sobie pieni??ki i kup w sklepie dobre wios?o na lata.

TPsA
TPsA
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 55
Rejestracja: kwietnia 19, 2004, 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Kuba Chmiel » maja 28, 2006, 12:38 am

A ja powt?rz? po raz setny, ?e nie nale?y zaczyna? od gitary elektrycznej. Akustyk kszta?tuje technik? i nawyk pewniejszego chwytu. Wybierz si? do sklepu i zapytaj si? fachowca o rad
Awatar użytkownika
Kuba Chmiel
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4230
Rejestracja: września 18, 2005, 11:20 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Winnetou » maja 28, 2006, 9:08 am

Colossus pisze:A ja powt?rz? po raz setny, ?e nie nale?y zaczyna? od gitary elektrycznej. Akustyk kszta?tuje technik? i nawyk pewniejszego chwytu. Wybierz si? do sklepu i zapytaj si? fachowca o rad?.


Zgadzam si? z autorem tej wypowiedzi, gram od roku na klasycznej i gdy zasiadam do elektryka mojego kumpla jest mi du?o ?atwiej. Elektryczna ma cie?szy gryf i ?atwiej jest ?apa? chwyty.
"Well, show me the way
To the next whiskey bar
Oh, don't ask why
Oh, don't ask why
Show me the way
To the next whiskey bar"
The Doors
Awatar użytkownika
Winnetou
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 14
Rejestracja: maja 7, 2006, 6:56 pm
Lokalizacja: Bytom

Postautor: Marchwiak » maja 28, 2006, 3:46 pm

akustyczek jest dobry na start, tylko nie mo?na przesadza? z si?a dociskania strun, bo palce pozdzierasz i stracisz na ew. szybko?ci.

akustyk to dobry nauczyciel, nie wci?nie Ci kitu jak elektryk na przesterze, od razu krzyknie 'what the f... are u doing?!'

mam aksutyka i elektryka; jak sie ucze czego? nowego, to najpierw biore deske i starams ie zalapac, pozniej na akustyku pr?buje zrobic wszystko 'miodzio', a potem znowu wracam do dechy i 'nie ma h... we wsi' zeby bylo 'beee'
jedni po prostu graj?, a inni musz? zapier...
nienawidz? ludzi pisz?cych 10 post?w skolei...
nienawidz?...
Awatar użytkownika
Marchwiak
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 118
Rejestracja: lutego 20, 2006, 10:46 pm
Lokalizacja: Opole

Postautor: Winnetou » maja 28, 2006, 9:29 pm

Owsze palce mo?na sobie pozdziera?, ale po paru tygodniach grania sk?ra si? utwardzo i ju? leci z g?rki :wink: .
"Well, show me the way
To the next whiskey bar
Oh, don't ask why
Oh, don't ask why
Show me the way
To the next whiskey bar"
The Doors
Awatar użytkownika
Winnetou
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 14
Rejestracja: maja 7, 2006, 6:56 pm
Lokalizacja: Bytom

Postautor: ewick » maja 29, 2006, 6:01 pm

a ja kupi?am sobie gitark? http://allegro.pl/item103667647_gitara_klasyczna_4_4_pokrowiec_5_kolorow_nowa.html u maxima70 na allegro , na razie mog? powiedzie?, ze szybciutko i bezpiecznie do mnie dotar?a, paczka sklada?a si? z kartonu wzmocnionego po bokach listewkami, folii, a poza tym pokrowiec od gitary, struny zabezpieczone, n?wka sztuka. Jeszcze nie mialam czasu nastroi?, bo robota mnie n?ka. jak dam rad? nastroi? (bo z 7 lat nie gra?am to nie wiem czy jeszcze umiem) dam zna? czy jest ok. na pierwszy rzut oka jest dobra. O elektryku nie my?l?, ta gitarka mi w zupe?no?ci wystarczy do domowego grania :)
Awatar użytkownika
ewick
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 122
Rejestracja: marca 11, 2006, 12:48 pm
Lokalizacja: WaWA, a tak to z Otwocka

Postautor: Kruposz » czerwca 4, 2006, 11:04 am

ja jako? wog?le nie moge gra? na klasykach...po prostu nie znosze brzmienia nylonowych strun...teraz planuje zakup jakiego? akustyka ale jeszcze nie mam poj?cia jakiego :wink:
Awatar użytkownika
Kruposz
bluesman
bluesman
 
Posty: 393
Rejestracja: maja 1, 2006, 11:10 am
Lokalizacja: Rzesz?w / Kraków

Postautor: Stanley-1 » czerwca 4, 2006, 7:54 pm

kolega znajomy przys?a? mi taka wiadomosc ..

Nazdar bluesov? muzikanti.
Proto?e v?m, ?e v Polsku jsou dobr? hudebn? n?stroje dost drah? a v sou?asn? dob? obchoduji s rezofonick?mi kytarami, kter? jsou v?born? zvukem a z?rove? nemaj? vysokou cenu, chci tuto informaci roz???it i do Polska:

Dobro kytara zn. Johnson, korpus- mosaz, povrchov? ?prava- chrom, skv?l? zvuk a cena limitovan? s?rie pouze 490 EU.
Mo?nost vyzkou?en? n?stroje v m?m bydli?ti 8 km od PL-CZ hranice sm?rem na Opavu. (Jeden tento v?te?n? n?stroj jsem si po??dil pro sebe) Term?n dod?n? - 14 dn? po objedn?vce. Tento n?stroj m? v?born? reference na internetu nap?. oproti Fenderu.

S pozdravem

Lubo? Kh?r.

Pokud tuto informaci nepou?ijete sami pro sebe, po?lete ji pros?m d?le po Polsku sv?m koleg?m bluesov?m muzikant?m.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
...szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się nim dzielisz...
.
Awatar użytkownika
Stanley-1
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7616
Rejestracja: marca 13, 2005, 10:13 pm
Lokalizacja: Glogówek

Postautor: Stanley-1 » czerwca 7, 2006, 2:31 pm

mo?e ktos jest chetny....
...szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się nim dzielisz...
.
Awatar użytkownika
Stanley-1
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7616
Rejestracja: marca 13, 2005, 10:13 pm
Lokalizacja: Glogówek

Postautor: jaqb » sierpnia 9, 2006, 7:53 pm

nie zgadzam sie ze najlepiej zaczynac od akustyka. palce wtedy mog? zala? sie krwi?;).
akustyczne gitary maja to do siebie ze maja cholernie cienkie struny i mozna pozacina? nieprzygotowane do grania paluszki ?e hej! polecam gitare klasyczn?. dosk?adaj sobie pieniedzy i kup klasyka, moze to by? np swietna hiszpanska (i niezbyt droga)gitara alvaro.
polecam bo sam na takiej sie uczylem. nawet w sumei zaluje ze j? sprzeda?em ale g?upi bylem i mlody:)
jaqb
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 58
Rejestracja: sierpnia 9, 2006, 5:15 pm
Lokalizacja: blachownia


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Instrumenty muzyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 184 gości

cron