Problem, pomocy!!

zapytania, porady itp.

Moderator: mods

Problem, pomocy!!

Postautor: donvitto » maja 15, 2006, 9:19 pm

Witajcie, jestem tutaj nowy i pewnie mieliscie wielu takich delikwent?w co nie wiedz? co kupic bo s? zieloni...
od roku gram na gitarze akustycznej Ever Playa i chcia?bym zakupic jak?? gitarke elektryczn? aby sie dalej kszta?ci? ale tez grac w zespole(muzyka rockowa, moze jakis blues), chcia?bym na ni? przeznaczy? do 1000z?. Co by?cie mi polecali?, na co mam zwr?ci? uwag?? zaznaczam ze ta gitara mia?aby mi pos?u?yc d?u?ej, conajmniej kilka lat (tzn, zeby nie by?a tylko do ?wiczenia a potem cos innego kupie).
Dzi?ki z g?ry za pomoc
pozdrawiam
Dawid
donvitto
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 6
Rejestracja: maja 15, 2006, 9:12 pm
Lokalizacja: Jelenia G?ra

Postautor: Black_Beauty » maja 15, 2006, 9:31 pm

A jakie gitary ci si? podobaj??(rodzaje kaszta?ty itp....)
JUNAK PĘDZI SILNIK RZĘZI !
Awatar użytkownika
Black_Beauty
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 47
Rejestracja: maja 6, 2006, 10:06 pm
Lokalizacja: Biskupiec

re

Postautor: donvitto » maja 15, 2006, 9:36 pm

wiec tak, bo zapomnia?em u?ci?li?, napewno nie interesuje mnie gibsonka ?adna tylko zwyk?y elektryk, co do kszta?tu to chcia?bym zeby by?a gitara ?adnie wyprofilowana i zeby by? niez?y dost?p do wysokich prog?w a co do wygl?du, hmm, szczerze to nie jest to dla mnie najwazniejsze bo liczy sie dzwi?k najbardziej, barwa ale tak osobiscie to nie podobaj? mi sie gitary i lay`u corta(2kolorowe np. czarny z bia?ym), naj?adniejsze s? dla mnie jednokolorowe a najlepiej czarne ale podkreslam ze to nie jest najwazniejsze w tym wszystkim, tak mi sie wydaje...
donvitto
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 6
Rejestracja: maja 15, 2006, 9:12 pm
Lokalizacja: Jelenia G?ra

Postautor: Black_Beauty » maja 15, 2006, 9:48 pm

Mo?esz si? rozejrze? za stratami mexico lub japo?skimi...mia?em okazje pogra? na paru meksykach i by?y ok.Na japo?skich nie gra?em ale m?wi? ze s? zazwyczaj lepsze od meksyk?w.Za oko?o tysi?c chodz? na allegro. Oczywi?cie o ile ci si? stratocastery podobaj?.Je?li jeszcze nie wiesz czego by? dok?adnie chcia? to mo?e przejd? si? do sklepu , ograj jakie? wios?a , zobaczysz mniejwi?cej jakie ci si? podobaj?.Kupuj?c bierz raczej uzywane...taniej kupisz co? lepszego chociaz mozliwe ze w sklepie znajdziesz co? dla siebie za tysi?c z?otych.

Pozdrawiam.
JUNAK PĘDZI SILNIK RZĘZI !
Awatar użytkownika
Black_Beauty
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 47
Rejestracja: maja 6, 2006, 10:06 pm
Lokalizacja: Biskupiec

Postautor: Black_Beauty » maja 15, 2006, 9:50 pm

Zapomnia?em ze straty maj? p?ytke i zazwyczaj s? dwukolorowe. :wink:
JUNAK PĘDZI SILNIK RZĘZI !
Awatar użytkownika
Black_Beauty
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 47
Rejestracja: maja 6, 2006, 10:06 pm
Lokalizacja: Biskupiec

rere

Postautor: donvitto » maja 15, 2006, 9:56 pm

mam tak? wade ze nie lubie u?ywanego nic (to moze by? jakis uraz psychologiczny :oops: ) no ale w?a?nie wybieram sie do wrocka do Ostrowskich i ragtime`u, mam nadzieje ze cos znajd?
a jakbyscie mieli mi podac jakies konkretne typy, r?znych firm bo dotychczas rozwaza?em sky waya(ale czytam tu ze nie warto) i jeszcze squiera oraz jak?? tani? yamahe, co o tym myslicie?
pozdraiwam
donvitto
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 6
Rejestracja: maja 15, 2006, 9:12 pm
Lokalizacja: Jelenia G?ra

Postautor: Black_Beauty » maja 15, 2006, 10:05 pm

Mo?e znajdziesz jakiego? fajnego Squiera....Sky way'ie ci odradzam nie dlatego ze wszyscy tak m?wi? ale gra?em na tym...poprostu nie wygodne co?.Mo?e to...http://www.shop.mayones.com/produkt_skl ... 20S&menu=0
JUNAK PĘDZI SILNIK RZĘZI !
Awatar użytkownika
Black_Beauty
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 47
Rejestracja: maja 6, 2006, 10:06 pm
Lokalizacja: Biskupiec

Postautor: Black_Beauty » maja 15, 2006, 10:06 pm

JUNAK PĘDZI SILNIK RZĘZI !
Awatar użytkownika
Black_Beauty
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 47
Rejestracja: maja 6, 2006, 10:06 pm
Lokalizacja: Biskupiec

Re: re

Postautor: bluesman7 » maja 15, 2006, 10:14 pm

donvitto pisze: napewno nie interesuje mnie gibsonka ?adna tylko zwyk?y elektryk


no nie za bardzo wiem o co chodzi,ale gitara ala Gibson jest jak najbardziej gitar? elektryczn?.Je?eli chodzi o do?? tanie i ca?kiem dobre gitary elektryczne-polecam Epiphone'a ,sam na takowej gra?em kilka latek i naprawde nie mia?em ?adnych zastrze?e?,dobrze stroi, i ma wygodny dost?p do wysokich pozycji,?atwiejszy ni? w stratach...
Nie kupuj nowego sprz?tu ,je?eli masz umiarkowan? ilo?? kasy,bo uzywany instrument za t? sam? cen? mo?esz kupi? o klas? lepszy...ale to tylko moja subiektywna opinia,a wyb?r nale?y do Ciebie
pozdrawiam
Sebastian Kozłowski
Awatar użytkownika
bluesman7
bluesman
bluesman
 
Posty: 328
Rejestracja: października 24, 2005, 1:11 pm

Postautor: Black_Beauty » maja 15, 2006, 10:17 pm

Dok?adnie...
JUNAK PĘDZI SILNIK RZĘZI !
Awatar użytkownika
Black_Beauty
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 47
Rejestracja: maja 6, 2006, 10:06 pm
Lokalizacja: Biskupiec

Postautor: Kożuch » maja 16, 2006, 2:56 pm

Dozbieraj jeszcze tysiac i kup jakas uzywana, sensowna gitarke. Do tysiaka kupisz najprawdopodobniej jakies Tajwanskie g***o z pokr?conym gryfem. Chyba, ze znajdziesz dobr? ofert? jakiejs uzywanej gitarki - ale trzeba sie troche naszukac.
Kożuch
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 22
Rejestracja: maja 11, 2006, 8:41 pm
Lokalizacja: August?w

Postautor: urban88 » maja 16, 2006, 5:27 pm

Do 1000 zl, uzwyany Ibanez, one sa dobre i taknie, tansze od Fenderow i Gibsonow, ale jak ktos juz tu wspomnial Squiery to bardzo dobre gitary w swojej klasie (ale konieczine Affinity, mozesz je rozroznic po tym ze zazwyczaj tam gdzie Fender Stratocaster ma napis "Oryginal Contour Body" jest "Affinity", sa jeszcze Bullety ale Affinity sa o wiele lepsze i cenowo podchodza pod tysiaka), polecam.

Chcesz wiedziec wiecej o Squierach...? odsylam tutaj:

http://www.gitara.pl/squier_strat.html
Awatar użytkownika
urban88
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 27
Rejestracja: kwietnia 7, 2006, 10:12 pm
Lokalizacja: Ostr?w Wlkp

Postautor: Black_Beauty » maja 16, 2006, 7:00 pm

Ko?uch pisze:Dozbieraj jeszcze tysiac i kup jakas uzywana, sensowna gitarke. Do tysiaka kupisz najprawdopodobniej jakies Tajwanskie g***o z pokr?conym gryfem. Chyba, ze znajdziesz dobr? ofert? jakiejs uzywanej gitarki - ale trzeba sie troche naszukac.
Dozbiera? "jeszcze tysi?c"...moze tobie by to d?ugo nie zaj??o ale dla wi?kszo?ci ludzi to spora kasa.Te? by?bym za tym zeby kupi? co? uzywanego ale nawet nowy sprz?t za tysi?c z?otych nie musi by? "Tajwa?skim g?wnem".A w u?ywkach dobrej gitary nie musi d?ugo szuka
JUNAK PĘDZI SILNIK RZĘZI !
Awatar użytkownika
Black_Beauty
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 47
Rejestracja: maja 6, 2006, 10:06 pm
Lokalizacja: Biskupiec

re

Postautor: donvitto » maja 16, 2006, 9:50 pm

co do gibsonki to chodzi?o mi o nie firme ale rodzaj gitary z charakterystycznym zawieszeniem mostka i pud?em rezonansowym....
a co do problemu, squiery mi ludzie polecaj? ale jakbyscie mogli podac jakis konkretny typ, by?bym bardzo wdzi?czny
i jakbyscie sie mogli wypowiedziec o gitarach corta(du?o dobrego s?ysza?em i s? ludzie tez zadowoleni),
pozdrawiam
donvitto
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 6
Rejestracja: maja 15, 2006, 9:12 pm
Lokalizacja: Jelenia G?ra

Re: re

Postautor: urban88 » maja 16, 2006, 10:03 pm

donvitto pisze:co do gibsonki to chodzi?o mi o nie firme ale rodzaj gitary z charakterystycznym zawieszeniem mostka i pud?em rezonansowym....
a co do problemu, squiery mi ludzie polecaj? ale jakbyscie mogli podac jakis konkretny typ, by?bym bardzo wdzi?czny
i jakbyscie sie mogli wypowiedziec o gitarach corta(du?o dobrego s?ysza?em i s? ludzie tez zadowoleni),
pozdrawiam


Majac na mysli Squiera myslalem o stratocasterze, jest on przeciez robiony na licencji Fendera, wiec dziecinnie latwo go udoskonalac, mozna w kadej chwili dokpuc jakies fenderowskie noisslesy w przyplywie kasy, albo wkrecic Claptonowski Mid-Boost... przemysl to, bo moze nie bedziesz msuial zmieniac wiosla przez bardzo dlugo jak wprowadzisz odpowiedni i mniej kosztowne zmiany w Squierze (Mowie oczywiscie o Affinity z pelnej dechy a nie o Bullecie ze sklejki).
Awatar użytkownika
urban88
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 27
Rejestracja: kwietnia 7, 2006, 10:12 pm
Lokalizacja: Ostr?w Wlkp

reeee

Postautor: donvitto » maja 16, 2006, 10:04 pm

o w?asnie, jeszcze bardzo bym prosi? o opinie do cort?w (j.w.) a szczeg?lnie o modelu X-6
bo tak sie przygl?daj?c wygl?da zach?caj?co, zw?aszcza ze juz s?yasza?em na realu
donvitto
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 6
Rejestracja: maja 15, 2006, 9:12 pm
Lokalizacja: Jelenia G?ra

Postautor: Tomiszon » maja 16, 2006, 10:27 pm

polecam mayonesy, czasami wpadam do ich sklepu, i gitary ktore tam widze naprawde sa niczego sobie. Ale tak czy inaczej do 1000 z? najlepiej dobrze poszuka? czegos uzywanego (cho? przede wszystkim miec troche szczescia) - ja sam niemal cudem trafilem na stratocastera za 1200, ktory choc podroba, jest naprawde bardzo dobra gitara. wiec moja rada jest taka: pytaj kazdego przechodnia na ulicy, czy przypadkiem nie sprzedaje jakiejs gitary, a pewnie trafisz na cos fajnego ;)

Jesli idzie o Corty, to to naprawd? bardzo fajne gitary, po stosunkowo niskiej cenie. gralem na paru, moj kolega ma bardzo fajny basik corta, i na pewno sa warte ogrania.
Awatar użytkownika
Tomiszon
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 970
Rejestracja: lutego 6, 2005, 5:25 pm
Lokalizacja: Gdynia/Kraków

Postautor: bluesman7 » maja 16, 2006, 10:37 pm

je?eli chodzi o gitark? ala Les Paul,to jednak EPIPHONY w opozycji do CORTA czy MAYONEZA s? lepszymi instrumentami,przynajmniej w mojej ocenie i przy egzemplarzach ,kt?re mia?em okazj? sam ogra?...nawet mam jeszcze swego...spoczywa w szafie,naprawde dobry instrument,jezeli bys chcial blizszych informacji to zapraszam na priva...to mo?e Ci go z ci??k? r?k?,ale sprzedam:) bo w sumie juz kilka lat na niej nie gram...pozdrawiam
Sebastian Kozłowski
Awatar użytkownika
bluesman7
bluesman
bluesman
 
Posty: 328
Rejestracja: października 24, 2005, 1:11 pm

Postautor: Kożuch » maja 18, 2006, 7:10 pm

Black_Beauty pisze:
Ko?uch pisze:Dozbieraj jeszcze tysiac i kup jakas uzywana, sensowna gitarke. Do tysiaka kupisz najprawdopodobniej jakies Tajwanskie g***o z pokr?conym gryfem. Chyba, ze znajdziesz dobr? ofert? jakiejs uzywanej gitarki - ale trzeba sie troche naszukac.
Dozbiera? "jeszcze tysi?c"...moze tobie by to d?ugo nie zaj??o ale dla wi?kszo?ci ludzi to spora kasa.Te? by?bym za tym zeby kupi? co? uzywanego ale nawet nowy sprz?t za tysi?c z?otych nie musi by? "Tajwa?skim g?wnem".A w u?ywkach dobrej gitary nie musi d?ugo szuka?.


Dlatego te? napisa?em "najprawdopodobniej" oraz pisz?c o poszukaniu u?ywanej gitary wizi??em pod uwag? to, ?e by? mo?e nie ?atwo jest dozbiera?. Ja sam finansowo kiepsko stoj?, ale widzisz - jako? si? zakr?ci?em, troche popod?ega?em rodzink? i wyci?gn??em sobie na b?bny Mapexa za 2000. Nadmieniam, ?e sam w?o?y?em w nie jedynie 500z?. Tak?e Black Beauty - my?l?, ?e wszystko da si? zrobi?. Trzeba tylko bardzo chcie? ;>
Kożuch
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 22
Rejestracja: maja 11, 2006, 8:41 pm
Lokalizacja: August?w

Postautor: Black_Beauty » maja 18, 2006, 8:17 pm

Ko?uch pisze:[quote=Tak?e Black Beauty - my?l?, ?e wszystko da si? zrobi?. Trzeba tylko bardzo chcie? ;>
Te? tak my?l? ale jedni maj? wi?ksze mo?liwo?ci ,drudzy mniejsze.


Pozdrawiam
JUNAK PĘDZI SILNIK RZĘZI !
Awatar użytkownika
Black_Beauty
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 47
Rejestracja: maja 6, 2006, 10:06 pm
Lokalizacja: Biskupiec

Postautor: sssh » maja 18, 2006, 9:28 pm

Obiecywa?em sobie, ?e nie b?d? si? wypowiada? i doradza? nikomu w kwestii kupna gitary, ale za bardzo mnie korci.

Gdybym ja mia? wolny tysi?c na gitar?:) Przedewszystkim rozgl?da?bym si? za sprz?tem u?ywanym.
Po drugie rozgl?da?bym si? za lutniczymi kopiami gitar, mo?na za stosunkowo
niewielkie pieni?dze wyrwa? dobra gitar?, dla przyk?adu, chocia? nie interesuj? Ci? "gibsonki"
http://allegro.pl/item104261666_gibson_es_335_.html
albo to

http://allegro.pl/item104947547_gitara_ ... banez.html

za tysi?c z?otych mo?na by z takiej gitary zrobi? naprawd? ?wietny sprz?t, oczywi?cie trzeba w?o?y? w to sporo pracy.

A je?li chodzi o sprz?t nowy to je?li gibson to Epiphone, je?li fender to squier. Ale trzeba by? przy tych firmach bardzo ostro?nym i ogra? sporo egzemplarzy aby nie trafi? bubla, kt?re si? niestety zdarzaj?.

pozdrawiam
Tattoo'd Lady,
Bearded baby,
They're my family.
When I was lonely,
Something told me, where,
I could always be.
Awatar użytkownika
sssh
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 55
Rejestracja: kwietnia 10, 2006, 6:54 pm

Postautor: jaqb » sierpnia 9, 2006, 8:12 pm

nie wiem czy juz ktos tego nie powiedzial ale ja polecam gitary Marathone -

http://www.marathone.pl/index.php?optio ... &Itemid=22

na stronce s? ich brzmienia i przyznam ze robia bardzo dobre wrazenie. no ale jakos chyba nikt nie wspomnial o jednej rzeczy. o piecu. nawet najlepsza gitara za 15 tys z?otych nie zagtra dobrze jak bedziesz mial do dupy piecyk. pamietaj o tym wiem sam bo kiedys uzera?em sie d?ugo z takim jednym badziewiem...
zycze szczescia
jaqb
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 58
Rejestracja: sierpnia 9, 2006, 5:15 pm
Lokalizacja: blachownia


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Instrumenty muzyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 191 gości