Stratocaster czy Telecaster

zapytania, porady itp.

Moderator: mods

Stratocaster czy Telecaster

Postautor: sssh » kwietnia 26, 2006, 7:56 pm

Zamierzam kupi? gitar?. I zastanawiam si? Stratocaster czy Telecaster??
Znajomi radz?: " Tylko strat" inni " tylko Tele". Wiem, ?e sam musz? wybra?, jak le?y w d?oni i jakie ma brzmienie. A interesuje mnie wasze zdanie na temat tych gitar? Nie jest to pytanie, kt?ra gitara lepsza, bardziej co o nich s?dzicie, jak wam si? na nich gra, wasze spostrze?enia? Plusy i minusy tych wiose?.
Awatar użytkownika
sssh
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 55
Rejestracja: kwietnia 10, 2006, 6:54 pm

Postautor: Jedi » kwietnia 27, 2006, 2:35 pm

Strat ma bardziej szarpliwe brzmienie ni? tele kt?ry jest ?agodniejszy. Musisz zobaczy? jak obie gitary le?? CI w d?oni, pozatym strat przewa?nie ma 3 przetworniki a tele 2 wi?c strat ma 2 kombinacje wi?cej. Musisz sprawdzi? obie gitary a najlepiej jakie? lepsze modele ?eby? mia? dobre por?wnanie.
Awatar użytkownika
Jedi
blueslover
blueslover
 
Posty: 495
Rejestracja: lutego 11, 2006, 7:00 pm

Re: Stratocaster czy Telecaster

Postautor: sir_kaczka » kwietnia 28, 2006, 4:19 pm

sssh pisze:Znajomi radz?: " Tylko strat" inni " tylko Tele".


wszyscy maj? racj?

jak wam si? na nich gra, wasze spostrze?enia? Plusy i minusy tych wiose?.


Ja mam taki uk?ad , z tym ?e w body strata, ale body jest akurat podobne akustycznie:


Pickupy to u mnie Seymour Duncan Antiquity For Tele , w ?rodku ?ciera?ski custom .
Dynamika i pi?kno . Brzmienie SRV bez ?adnych ko?ci . Tylko kaczka i Lampa
End?oj :)
Pozdrawiam
Jak mi?o. Gershwin wiosn? u mnie na niebiesko Gra
Awatar użytkownika
sir_kaczka
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 102
Rejestracja: kwietnia 21, 2005, 9:06 am
Lokalizacja: Mys?owice

Postautor: Pajda » kwietnia 29, 2006, 9:34 pm

Osobi?cie jestem zakochany w Telecasterzem, za czno-bia?ego Fendera Telecastera American Standard odda?bym ?ycie:):)no moze nie dos?ownie
Szukam, a raczej pilnie potrzebuj? basist? do zespo?u!!!:D:D
Pajda
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 39
Rejestracja: grudnia 12, 2005, 9:36 pm
Lokalizacja: OSTR?W WIELKOPOLSKI

Re: Stratocaster czy Telecaster

Postautor: Basman » kwietnia 29, 2006, 10:14 pm

sssh pisze:Zamierzam kupi? gitar?. I zastanawiam si? Stratocaster czy Telecaster??


Jazz Bass American Standard.

:twisted:
Awatar użytkownika
Basman
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1174
Rejestracja: kwietnia 19, 2004, 9:52 am

Postautor: urban88 » kwietnia 30, 2006, 11:38 am

Ja sie opowiem za Stratocasterem. Jestem takowego posiadaczem i szczerze mowiac nie zaminil bym go na Tele nigdy w zyciu z kilku powodow:

1. Strat jak juz ktos wyzej wspomnial ma wiecej kombinacji brzmieniowych, od szklanego mostka do spokojnego miesistego Claptonowskiego gryfu.. naprawde jest w czym wybierac

2. Ksztalt, moze to troche banalne, ale wedlug mnie gitara powinna dobrze lezec zeby mozna bylo swobodnie robic swoje, moim zdaniem Strat lezy o wiele lepiej, jest bardziej smukly i ma takie "kobiece" ksztalty :)

3. Tremolo... tlumaczyc nie trzeba :D

4. Roznica jaka czuje po przesiadce z Les Paula, naprawde na tej gitarze mozna szybko grac...

To tyle, ale kazdy gitarzysta ma swoje upodobania i trafnie spostrzegles, ze musisz sam dokonac wyboru testujac oba wiosla, pozdrawiam i zycze trafnego wyboru :)
Awatar użytkownika
urban88
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 27
Rejestracja: kwietnia 7, 2006, 10:12 pm
Lokalizacja: Ostr?w Wlkp

Postautor: Kruposz » maja 3, 2006, 11:00 am

eh ja jestem basist?,ale na gitarze te? pobrzd?kuje i mia?em oba te wios?a w r?ce - jak dla mnie strat o wiele lepiej sie prowadzi w r?ce i mo?esz uzyska? mocniejsze brzmienie :)
Awatar użytkownika
Kruposz
bluesman
bluesman
 
Posty: 393
Rejestracja: maja 1, 2006, 11:10 am
Lokalizacja: Rzesz?w / Kraków

Postautor: Elder » maja 3, 2006, 12:40 pm

ja mam strata, i nie zamieni?bym go na tele (chyba ?e na jakiego? customa, albo za spor? dop?at? :D). Mia?em okazj? gra? i na stratach fendera i na tele tej?e firmy (o ile dobrze pami?tam oba by?y 'standard'), i musz? powiedzie?, ?e oby dwa le?? bdb w r?ce, ale dla mnie tele sprawia? wra?enie badrziej siermi??nego.
Podstawow? wad? tele s? tylko dwa pickupy (oczywi?cie zale?y kto co lubi), kt?re dobrze eksponuj? ?rodek, ale nic poza tym. Nast?pna sprawa - wygl?d (kt?ry jak wiadomo jest wa?ny). Tele mnie si? poprostu nie podoba :( ... Od dawna jestem zakochany w stratach i chyba ju? si? nie odkocham :P
...i'm born under bad sign...
Elder
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 15
Rejestracja: lutego 12, 2006, 1:31 pm
Lokalizacja: B-B

Postautor: sssh » maja 6, 2006, 7:10 pm

eh co poradzi?, jednak narazie zostaje stara gitara :( , ale jest ?wiate?ko w ciemno?ci, leci do mnie ze stan?w nowiutka elektronika, b?d? mia? nareszcie H-S-H, tralalalalal :) Dobrze jest mie? ciotke w stanach.
Awatar użytkownika
sssh
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 55
Rejestracja: kwietnia 10, 2006, 6:54 pm

Postautor: Black_Beauty » maja 6, 2006, 10:25 pm

Graj?c na stracie poczu?em to co?...poprostu czu? ze gitara ma dusze....?e jest do czego? stworzona.Tele specialnego wrazenia na mnie nie zrobi?o.Ot taka tam gitara.Te? ca?kiem przyjemna ale czego? jej brakowa?o.Dodam ?e strat na kt?rym mia?em przyjemno?? gra? to Jim Harley wyprodukowana w Indonezji widocznie dobry model wyszed? , a tele to snadard usa
JUNAK PĘDZI SILNIK RZĘZI !
Awatar użytkownika
Black_Beauty
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 47
Rejestracja: maja 6, 2006, 10:06 pm
Lokalizacja: Biskupiec

Postautor: zippo » maja 14, 2006, 9:18 pm

Tele i strat to tak naprawde dwa r??ne wios?a mimo ?e wymy?li? je ten sam facet. Tele brzmi inaczej du?o ja?niej i jakby nosowo (taki twang) mniejsza charakterystyka w brzmieniu tylko dwa pickupy oczywi?cie w wi?krzo?ci muzycy wykorzystuj? bardziej przystawke przy mostku (Albert Collins, Keith, itd) Wydaje mi si? ?e do telusia trzeba wi?cej odwagi i umiej?tno?ci (ale to taka moja subiektywna opinia) Strat bardziej wszechstronne wios?o ale niestety brzmienia telekastera sie nie da uzyska dlatego trzeba mie? obie :)
zippo
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 1
Rejestracja: maja 14, 2006, 3:49 pm

Postautor: Jakub TELE » maja 16, 2006, 9:50 am

Tele jest gitar? bardziej wymagaj?c?, trzeba si? solidnie napracowa? aby uzyska? w?a?ciwy sound. Nie jest to wios?o, kt?re samo w sobie powala na kolana. Z odpowiedni? artykulacj? i zdecydowaniem jest pot??n? broni? w r?kach do?wiadczonego gitarmena...
Mnie m?j tele ca?y czas zaskakuje i nie zamieni?bym mojego am.std nawet na kastom szopa w stracie, ka?dy idzie w?asn? drog?, ja swoj? ju? znalaz?em :D
Awatar użytkownika
Jakub TELE
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 66
Rejestracja: grudnia 10, 2005, 2:22 pm
Lokalizacja: ?yrard?w

Postautor: Grzegorz Sterna » maja 16, 2006, 11:32 am

ja mam tele i nie sprzedam go nigdy, ale kaza?em sobie zrobi? drugie tele z kombinowan? elektryk? tele i strata, gra?em na czym? takim u Zbigniewa G?adka - tego od pa?ek perkusyjnych, niepoprawnego kolekcjonera wszelkich "grat?w" fendera - i powali?o mnie to, ?e w jednym korpusie brzmi? dwa r??ne wios?a. Kiedy? widzia?em takiego w katalogu fendera kosztowa? wtedy 10 tys z?.
Awatar użytkownika
Grzegorz Sterna
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1995
Rejestracja: listopada 4, 2004, 10:11 am
Lokalizacja: Leszno

Postautor: mickiewicz jr. » maja 20, 2006, 2:38 pm

ja tez mam tele co prawda nie fendera ale dosc juz starego japonskiego squiera kt?ry rewelacyjnie lezy w ?apie ( z reszt? stare squiery roznia sie tym od nowych) i dobrze mi sie na tym gra
chcialem kiedys (w porywie finansowym) wstawic tam teksas special custom shop ale stwierdzi?em ze to jest zbedne gitary nigdy(nigdy nie m?w nigdy;) ) nie sprzedam co najwyzej cos dokupie ;]

psssyt. pytanie do sterna widzialem ze licytowa?es na allegro mostek do tele kupi?es go ? bo jezeli tak to ja moze mia? bym do ciebie interes dotyczacy starego w sumie to potrzebuje 2 kosteczki tylko ;) tylko nie wiem czy bedzie pasowacc ;]

pozdrawiam

mickiewicz jr.
Awatar użytkownika
mickiewicz jr.
DatMistrz
DatMistrz
 
Posty: 2758
Rejestracja: listopada 11, 2005, 3:21 pm
Lokalizacja: Leszno/Wrocław

Postautor: Grzegorz Sterna » maja 22, 2006, 6:29 am

no niestety nie wygra?em, a szukam mostka, bo m?j jest najs?abszym ogniwem gitary - nie wiem z czego go zrobili, ale jakbym go nie wyciera?, jakbym nie dba? ciagle mi rdzewieje
Awatar użytkownika
Grzegorz Sterna
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1995
Rejestracja: listopada 4, 2004, 10:11 am
Lokalizacja: Leszno

Postautor: Walduś » maja 22, 2006, 7:59 pm

jutro mam zamiar kupi? Telecastera - Fender American Standard 1992, palisandrowa podstrunnica, 3-tone sunburst.
Wara?enia opisze p??niej;)
TELECASTER&JTM312
Awatar użytkownika
Walduś
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 186
Rejestracja: listopada 18, 2005, 12:46 am
Lokalizacja: Odolanow

Postautor: Walduś » maja 23, 2006, 10:02 pm

nooo i telu? ju? w domu.

prosz? drod?cie jakie struny do niej zalozy?.jaki rozmiar.
gram rock&blues.
TELECASTER&JTM312
Awatar użytkownika
Walduś
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 186
Rejestracja: listopada 18, 2005, 12:46 am
Lokalizacja: Odolanow

Postautor: Grzegorz Sterna » maja 24, 2006, 6:03 am

jak najgrubsze
Awatar użytkownika
Grzegorz Sterna
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1995
Rejestracja: listopada 4, 2004, 10:11 am
Lokalizacja: Leszno

Postautor: Black_Beauty » maja 24, 2006, 2:41 pm

stern pisze:jak najgrubsze
struny to indywidualna sprawa...np ja grubych nie lubie. Waldu? dziwne ze nie masz wyrobionego zdania na temat w?asnych sttrun.Je?eli si? pos?uchasz sterna mo?liwe ze wydasz pieni?dze w b?oto bo na przyk?ad b?dzie ci si? ?le gra?o na grubych.Nie musi tak by? ale moze. Z rozmiarami jest tak ze musisz popr?bowa? cie?kich ,grubych , ?rednich jakie? ci napewno najbardziej przypasz?.
JUNAK PĘDZI SILNIK RZĘZI !
Awatar użytkownika
Black_Beauty
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 47
Rejestracja: maja 6, 2006, 10:06 pm
Lokalizacja: Biskupiec

Postautor: Jimmy » maja 24, 2006, 9:42 pm

zawsze trzeba wybra? pomi?dzy brzmieniem/sustainem a twardo?ci? i podatno?ci? na bendingi. Co? za co?. Ja obecnie gram na Ernie Ball'ach za 22 zl 11-56 i s? super!! z tym ze ja do D zestrojony jestem ;) ale ogolnie Ernie Ball s? naprawd? ok!
Awatar użytkownika
Jimmy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6279
Rejestracja: września 14, 2005, 5:26 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Walduś » maja 25, 2006, 4:46 pm

o grubo?ciach zdanie mam wyrobione. najbardzie odpowiadaj? mi rozmiar 10-46, szczeg?lnie ERNIE BALL.
Natomiast w moim pytaniu, chodzi?o jakie s? wg Was najlepsze struny do telecastera.

Dzi?ki za podpowied?. Kupi?em sobie D'Addario 11-49.(23,50zl) Jak b?dzie si? gra?o, napisze p??niej.
TELECASTER&JTM312
Awatar użytkownika
Walduś
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 186
Rejestracja: listopada 18, 2005, 12:46 am
Lokalizacja: Odolanow

Tele

Postautor: TPsA » maja 25, 2006, 8:11 pm

Cze??:) 2 czerwca w warszawskim "Traficu" b?d? mia? ze soba dwa Telecastery. Jeden to American Standard a drugi to American Deluxe.
Deluxe jest do sprzedania. Ca?y bia?y z przebijaj?cymi spod lakieru s?ojami. Osprz?t poz?acany. Pick-upy Seymour Duncan. Gryf z palisandrow? nak?adk?. Zapraszam do pos?uchania, poogl?dania...i zakupu:)

TPsA
TPsA
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 55
Rejestracja: kwietnia 19, 2004, 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków

Postautor: jaqb » sierpnia 9, 2006, 8:03 pm

ja tam nie wiem ale mi sie podobaja bardzo polskie gitarki RAN.

http://www.ranguitars.com/

fajowe kszta?ty
jaqb
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 58
Rejestracja: sierpnia 9, 2006, 5:15 pm
Lokalizacja: blachownia

Postautor: czsebastian » lutego 20, 2007, 6:12 pm

Moim zdaniem najlepszy wyb?r to telecaster. Nic nie zast?pi jego d?wi?ku. Stratocaster kojarzy mi si? tylko z rockiem i czym? ci??szym. Telecaster to moim zdaniem typowy sprz?t do bluesa wybieraj?c z Fendera.
Ponieważ blues ma działanie lecznicze dla duszy czy też psychiki człowieka, bluesman jest także uzdrowicielem...
Awatar użytkownika
czsebastian
bluesman
bluesman
 
Posty: 311
Rejestracja: lutego 19, 2007, 4:11 pm
Lokalizacja: Krotoszyn

Postautor: Jedi » lutego 20, 2007, 6:24 pm

Naszcz??cie nie jest to prawda:), czego przyk?adem s? SRV, Eric Clapton i paru innych. Mi bardzo marzy si? tele ale nie powiem, ?e strat jest gorszy. Chcia?bym po prostu miec obie gitarki i dobry piec ?eby wreszcie spokojnie i normalnie sobie pograc.
Awatar użytkownika
Jedi
blueslover
blueslover
 
Posty: 495
Rejestracja: lutego 11, 2006, 7:00 pm

Postautor: KRIST » lutego 20, 2007, 7:19 pm

obie gitary sa ok. ja osobiscie gram na stratocasterze ale moze warto miec obie. mysle ze kiedys kupie tez telecastera.
KRIST
Awatar użytkownika
KRIST
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1021
Rejestracja: października 18, 2006, 9:35 am
Lokalizacja: Delta Brynicy

Postautor: czsebastian » lutego 22, 2007, 4:59 pm

Jednak zgodze si? z Jedi. Odpowiednie dopasowanie przystawek umo?liwi bluesowy d?wi?k. Ale wol? Telecastera od Strata. Strat ma ta zalet? ?e chyba we wszystkich modelach jest mostek tremolo, kt?ry u?atwia gr?, Strata wybra? bym z serii American Deluxe lub American Vintage:). Z telecaster?w podobaj? mi si? modele '60s Custom Telecaster with Bigsby, '69s i 72s Telecaster Thinline oraz ?wietne s? jaguary, mustang lub Jazzmaster.:)
Ponieważ blues ma działanie lecznicze dla duszy czy też psychiki człowieka, bluesman jest także uzdrowicielem...
Awatar użytkownika
czsebastian
bluesman
bluesman
 
Posty: 311
Rejestracja: lutego 19, 2007, 4:11 pm
Lokalizacja: Krotoszyn

Postautor: hryniu » lutego 22, 2007, 9:19 pm

Ja powiem tak: Przez moje r?ce przewin??o si?mas? gitar typu stratocaster i telecster i po tych wszytskoch do?wiadczeniach swierdzam ?e telecastery s? lepsze...ich brzmienie jest jakie? takie pe?niejsze i wog?le lepiej mi brzmia?a ni? wszytskie strato jakie dot?d mia?em :D
"Niewa?ne jaki masz o??wek, wa?ne jak umiesz si? nim podpisa?....."
http://www.soulfire.freehost.pl/

Obrazek
Awatar użytkownika
hryniu
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 174
Rejestracja: maja 11, 2004, 11:00 am
Lokalizacja: OSTRZESZ?W

Postautor: Rivler » lutego 22, 2007, 11:44 pm

Gibson Gibson Gibson!!! :P
:twisted:
ride to live...
Awatar użytkownika
Rivler
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 68
Rejestracja: grudnia 27, 2005, 11:31 pm
Lokalizacja: Bia?ystok

Postautor: kubass » lutego 23, 2007, 5:40 pm

Witam
Posiadam od niedawna Fendera Stratocastera i pr?buje rozszyfrowa? w kt?rym roku go wyprodukowano. Jest to amerykaniec, tylko problem w tym ?e sk?adak. Gryf na pewno jest z 82' natomiast korpus nie wiem z kt?rego. Od poprzedniego w?a?ciciela wiadome mi jest to, ?e korpus jest jeszcze starszy ni? gryf. Mi?dzy gryfem a korpusem (na ??czeniu) wstawiona jest drewniana p?ytka, aby gryf by? nieco wy?ej i struny bardziej przylega?y do podstrunnicy. Zastanawiam si? teraz, czy czasem w modelach z lat 70' gryfy nie by?y grubsze. Czy wie mo?e kto? z Was jak to by?o w tych modelach?
kubass
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 22
Rejestracja: czerwca 13, 2006, 1:44 pm
Lokalizacja: Ko?obrzeg

Następna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Instrumenty muzyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 399 gości

cron