Strat czy Les Paul?

zapytania, porady itp.

Moderator: mods

Postautor: DAROO.FENDER » kwietnia 5, 2006, 1:35 pm

Ja tez mam Strata i moge powiedziec tylko jedno: nie zamienie tej gitarki na ?adn? inn?:) oczywiscie nie mam nic przeciwko LP i bardzo lubie brzmienia obu sprz?cich?w, ale jednak preferuje strata:)
Awatar użytkownika
DAROO.FENDER
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 12
Rejestracja: marca 26, 2006, 9:24 pm
Lokalizacja: Ostr?w Wielkopolski

Postautor: Hetman » kwietnia 5, 2006, 2:52 pm

Strat czy Les Paul? Oczywi?cie ,?e Tele;)
Pozdrawiam S?awek

www.obstawaprezydenta.pl
Awatar użytkownika
Hetman
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 107
Rejestracja: września 21, 2004, 8:39 pm
Lokalizacja: Legnica

Postautor: fender » kwietnia 6, 2006, 9:36 pm

...i chcia?aby i boi si?...
ch?opie kupuj Strata!
fender :D
"...w życiu piękne są tylko chwile..."

www.7wnocy.pl
fender
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 30
Rejestracja: grudnia 21, 2005, 9:36 pm
Lokalizacja: inąd...

Postautor: Jimmy » kwietnia 6, 2006, 9:59 pm

eee tam strat! co?cie si? tak uparli na te straty??? jest tyle fajnych gitar, a wy non stop: strat, strat, strat. Poszukaj w?asnego brzmienia, nie kopiuj innych!!!!
Awatar użytkownika
Jimmy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6279
Rejestracja: września 14, 2005, 5:26 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: fender » kwietnia 6, 2006, 10:22 pm

Jimmy pisze:eee tam strat! co?cie si? tak uparli na te straty??? jest tyle fajnych gitar, a wy non stop: strat, strat, strat. Poszukaj w?asnego brzmienia, nie kopiuj innych!!!!



hue,hue - sprzedajesz "meg'a", bo kupujesz strata...? :wink:
"...w życiu piękne są tylko chwile..."

www.7wnocy.pl
fender
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 30
Rejestracja: grudnia 21, 2005, 9:36 pm
Lokalizacja: inąd...

Postautor: Jimmy » kwietnia 6, 2006, 10:27 pm

nie bo mam w?a?nie nowego LP
chcesz oblooka? to zapraszam:
www.lootnick.com
Awatar użytkownika
Jimmy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6279
Rejestracja: września 14, 2005, 5:26 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: lotosblues » kwietnia 7, 2006, 6:53 am

jesli chodzi o brzmienie to i tak najwazniejsza rzecz to twoje palce a nastepnie cala reszta ,czyli pikapy ,menzura ,drzewo ,wiek itd itd.Strat Stratowi nie jest rowny tak samo jak L P , zalezy od ceny i rocznika tak jak wino ,wczesniej juz pisalem jakie sa roznice pomiedzy tymi gitarami i nie mam sie ochoty powtarzac ale tez wiem ,ze cale zycie szuka sie gitary tak samo jak kobiety ,wszystkie sa wspaniale ale poszukuje sie tej jednej jedynej i niepowtarzalnej.
Zycze powodzenia w poszukiwaniach.
blues to jest blues
i bluesem pozostanie
lotosblues
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1685
Rejestracja: marca 1, 2005, 10:04 pm

Postautor: urban88 » kwietnia 7, 2006, 10:14 pm

stern pisze:sprawd? ceny Fender?w mexico - mi si? kiedy? uda?o zakupi? takiego nowego Tele za 1500 z?. ale to by?o kiedy?. A gitarka brzmi c??kiem nie?le, jedyny mankament to rdzewiej?ce elementy mostka, kt?ry nale?a?oby wymieni?, je?li sie an takiego trafi


Tanio i dobrze ;)

http://www.shop.mayones.com/produkt_sklep.html?nazwa=Mostek%20EG14&menu=5
Awatar użytkownika
urban88
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 27
Rejestracja: kwietnia 7, 2006, 10:12 pm
Lokalizacja: Ostr?w Wlkp

Postautor: Jimmy » kwietnia 8, 2006, 11:46 am

eh ja bym uwa?a? na cz?sci z MayShopu. Z ca?ym szacunkiem, ale i ja i znajomi si? nadziali na potencjometry, kt?re po prostu padaj? :( Innym cz?sci nie sprawdza?em, ale jak Maciarewicz... zachowuj? czujno?? :D
Awatar użytkownika
Jimmy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6279
Rejestracja: września 14, 2005, 5:26 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: urban88 » kwietnia 8, 2006, 11:54 am

Jimmy pisze:eh ja bym uwa?a? na cz?sci z MayShopu. Z ca?ym szacunkiem, ale i ja i znajomi si? nadziali na potencjometry, kt?re po prostu padaj? :( Innym cz?sci nie sprawdza?em, ale jak Maciarewicz... zachowuj? czujno?? :D


Heh no tak, potencjonometry wchoda w sklad elektroniki w ktora warto wkladac wieksza kase :) ale jezeli chodzi o metalowy mostek, wydaje mi sie ze da rade... :)
Awatar użytkownika
urban88
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 27
Rejestracja: kwietnia 7, 2006, 10:12 pm
Lokalizacja: Ostr?w Wlkp

Postautor: jaqb » sierpnia 9, 2006, 8:36 pm

polecam Marathone

http://www.marathone.pl/index.php?optio ... &Itemid=22

pos?uchaj jak to cudo brzmi no i na twoja kieszen:)
ja by?bym za tym
jaqb
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 58
Rejestracja: sierpnia 9, 2006, 5:15 pm
Lokalizacja: blachownia

Postautor: Szyba » stycznia 31, 2007, 6:17 pm

Krzysiek S pisze:... zastan?w si? jakie brzmienie chcesz uzyska?.
Zar?wna na Stracie jak i na Les Paulu mo?na z powidzeniem grac rocka, bluesa i wszystko podobne. Trzeba poprostu zdeklarowa? si? czy woli si? brzmienie singli czy humbuckera. Kwestia gustu. Mo?na te? pr?bowa? znale?? co? uniwersalnego jak wspomniany uk?ad SSH lub HSH z mo?liwo?ci? roz??czania cewek. Gdybym jednak mia? typowa? to wydaje mi si? ?e najlepszym wyj?ciem by?by strat w uk?adzie SSH (jako daj?c w sumie najwi?ksze mo?liwo?? a nie b?d?cy totalnym kompromisem).


Trudno si? nie zgodzi?, zalezy kt?re brzmienie ci bardziej odpowiada mo?esz te? kupi? sobie Les Paula i wprowadzi? modyfikacje typu rozwi?zania elektroniczne Jimmy Page'a, roz??czanie humbucker?w na single , odwracanie fazy itp, w moim Washburnie HAWK wzorowanym na Gibsonie LP DC mam na sta?e odwr?con? faz? gdy humbuckery s? po??czone(w ?rodkowej pozycji) i dzi?ki temu opr?cz t?ustego przesyconego brzmienia ?rodkowych cz?stotliwo?ci humbuck?w mo?na osi?gn?? brzmienie zblizone do stratowego je?li chodzi o jasno?? d?wi?ku - dla mnie to uniwersalna gitara na kt?rej przy odrobinie manipulacji potencjometrami w gitarze i wzmacniaczu mog? gra? heavy metal jak i rock'n'rolla z lat pi??dziesi?tych.
Szyba
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 10
Rejestracja: stycznia 31, 2007, 12:52 am

Poprzednia

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Instrumenty muzyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 131 gości