Les Paul (lutnik czy lepiej Epiphone)?

zapytania, porady itp.

Moderator: mods

Postautor: The Wheeler's Band » listopada 19, 2006, 6:20 pm

Witam.
Tak si? sk?ada, ?e gra?em na Epi Les Paul Standard made in Korea z 1996 r przez okr?g?e 5 lat. I trafi?em po prostu na egzemplarz - bo to ?wietne wios?o by?o (niestety ju? go nie mam). Z epiphonami tak jest, ?e albo trafisz i b?dzie git, albo nie i ju? nie b?dzie tak fajnie (najlepiej ogra? przed kupnem). Co do gitar made in Korea, jak nie w Korei to gdzie? Epi robi? gitary prawie wy??cznie w Korei - Ameryka?skie i Czeskie Epi to rarytas na skale ?wiatow? i ceny s? astronomiczne. nie polecam tylko Epiphon?w z fabryk w Chinach (ta?sze modele) bo s? do?? s?abe, i taka ciekawostka s? nawet podr?bki Epiphon?w, r??ni? si? numerem seryjnym, kt?ry w podr?bkach jest o jedn? cyfr? kr?tszy i tych gitar te? nale?y si? wystrzega
Awatar użytkownika
The Wheeler's Band
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 24
Rejestracja: lutego 17, 2006, 7:49 pm
Lokalizacja: Ostróda

Postautor: Szyba » stycznia 31, 2007, 6:01 pm

powiedzmy sobie ?e tozale?y jak stoisz z kas?...
Epi mo?e by? ca?kiem sympatyczn? gitark? jak znajdziesz dobry egzemplarz , kt?ry potem zawsze mo?esz jako? podrasowa?: a to nowe pickupy a to lepsze klucze itd za to lutnik zrobi Ci gitar? szyt? na miar? za ca?keim spore pieni?dze..... problem mo?e by? wtedy gdy b?dziesz chcia?sprzeda? wiose?ko.
Bo za epi zap?acisz oko?o 1500-2000 n?wka a u?ywaney w okolicach tysi?czka lub mniej a za nowego lutnika.... tyle ile sobie mistrz za?yczy ale na bank powy?ej 3 tysi?cy , a u?ywanego zwykle sprzedasz za mniej ni? po?ow? , widzia?em gitary lutnicze na allegro kt?rych za cen? 600z? nikt nie chcia? kupi?. Niekt?rzy m?wi? ?e "Tylko Gibson" ale Panie i Panowie... przecie? logo na g?owce nie gra. Przecie? s? inne dobr ewio?a ni? gibson np Ibanez albo Washburn - dobra wiem ?e dzisiejsze produkcje to nie to co kiedy? ale ja osobi?cie z?apa?em za 1500z? Washburna Hawk z 1980 roku i nie odda?bym go za Gibsona :D
Szyba
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 10
Rejestracja: stycznia 31, 2007, 12:52 am

Postautor: ajrisz13 » lutego 4, 2007, 7:53 pm

Osobi?cie polecam Richwood'a RE129 BK,sama na nim gra?am i powiem,?e zrobi? na mnie du?e wra?enie.Mo?na r?wnie? poogl?dac si? za jak?? u?ywan? gitark?,sama jestem szcz??liw? posiadaczk? Rockwood'a LX250G,kt?r? kupi?am u?ywan? za naprawd? niewielkie pieni?dze,a jest znakomit? kopi? Epiphone'a Standard :)
Pozdr,Agata
ajrisz13
 

Postautor: Mat Kat » lutego 6, 2007, 1:29 pm

latusz pisze:witam

jesli chodzi o gitary w przedziale 1 -2 tys zl uwazam i wiem ze mam 100% racji to polecam zakupic les poula firmy ibanez z lat 70...jest koles na alegro z warszawy i ma czesto takie gitary w cenie +- 1300 zl i sa to naprawde piekne modele, japonskie, vintegowe instrumenty. A osobiscie wszystkie gitary z azji odpuscilbym sobie i kazdemu kto chce grac bo to tylko zniesmacza ...
pozdrawiam
tomek

http://www.allegro.pl/item163338311_les ... ponia.html
Chyba o nim w?a?nie m?wisz. Ju? od d?u?szego czasu poluj? na swojego pierwszego elektryka i chyba sprawi? sobie ten egzemplarz. Wola?bym jednak pozna? opini? jak najwi?kszej liczby os?b, bo je?li chodzi o elektryki to jestem mocno zielony (co innego akustyczne/klasyczne). Opis wygl?da zach?caj?co, zale?y mi na brzmieniu zbli?onym do Les Paula... W sumie tylko kolor mi si? nie podoba, ale jako? prze?yj? ;PP. Jak my?licie - nie zawiod? si
Mat Kat
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 15
Rejestracja: grudnia 29, 2005, 2:04 pm
Lokalizacja: Daleko stąd

Postautor: sedit » lutego 6, 2007, 1:37 pm

Bia?y jest bardzo ?adny, ?wietnie wygl?da ten czarny binding, my?l?, ?e z czasem docenisz jej wygl?d, bo jest nietypowy i stonowany :]
Ja poleca?em ju? kilku ludziom konkretnie t? gitar? i tego sprzedawc?, bo moim zdaniem to smaczek. Szczeg?lnie, ?e od pierwszego wystawienia, kt?re by?o z miesi?c temu, jej cena spad?a o 100 z?, moim zdaniem warto, ale warto te? przejecha? si? do Wawy i zaszpila? co? na tym wie?le.

pozdrawiam,
Sedit
Я - солдат, недоношеный ребенок войны
www.guitarheaven.pl
Awatar użytkownika
sedit
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1589
Rejestracja: maja 22, 2005, 2:32 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Postautor: Mat Kat » lutego 6, 2007, 1:43 pm

My?lisz, ?e sprzedawca si? zgodzi? Zaraz wy?l? do niego maila.
Chocia? jest ma?y problem - gra?em kilka razy na elektryku i po prostu jeszcze nie umiem tego robi? :). Nie trzymam brzmienia, mam problem z t?umieniem, nie podci?gam czysto... Wiem, ?e z tego wyjd? jak wezm? si? do ?wicze? (jak ze wszystkiego) potrzebuj? tylko gitary, a zbieram ju? na ni? sporo (bo nie chc? kupi? byle czego, co rozleci si? po miesi?cu)...
Mat Kat
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 15
Rejestracja: grudnia 29, 2005, 2:04 pm
Lokalizacja: Daleko stąd

Postautor: Bluesbart » lutego 6, 2007, 4:11 pm

Witam!

Fajna gitarka ten japonski les paul.. Problem jest tylko jeden - to jest instrument diametralnie rozny konstrukcyjnie od klasycznego LP bo jest bolt-on a nie set-in (mniej wiecej polowa brzmienia lesa bierze sie z wklejanego sposobu polaczenia gryfu z korpusem) no i podstrunica jest klonowa co tez ma niebagatelny wplyw na brzmienie. Jednym zdaniem - to moze byc ciekawy brzmieniowo instrument, dobrze rozegrany bo latka robia swoje ale przepisu na LP to on niestety nie spelnia... :)
Awatar użytkownika
Bluesbart
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 66
Rejestracja: czerwca 28, 2005, 2:31 pm
Lokalizacja: Sweden

Postautor: Mat Kat » lutego 6, 2007, 7:03 pm

Czyli jakie b?dzie mia? brzmienie? Zbli?one do jakiego wykonawcy?
A? I na czym polega "bolt on", a na czym "set in"?
Dodane:Ju? obczai?em, ?e bolt on to gryf przykr?cany (jak w stratocasterze), a set in to wklejany...
Mat Kat
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 15
Rejestracja: grudnia 29, 2005, 2:04 pm
Lokalizacja: Daleko stąd

Poprzednia

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Instrumenty muzyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 96 gości

cron