Gitara elektroakustyczna do 2500 zł

zapytania, porady itp.

Moderator: mods

Gitara elektroakustyczna do 2500 zł

Postautor: buashey » października 10, 2011, 8:44 pm

Witam,

chciałbym zakupić gitarę elektroakustyczną z wcięciem do 2000/2500 zł i szukam porady.

Na razie w sklepach Riff i Rock'n'Roll próbowałem głównie kilka gitar firm Cort, Takamine i Yamaha. Niestety dużego wyboru nie było. Spodobały mi się pod względem brzmieniowym takie dwie:
- Yamaha cpx700 sb
- Cort Cj10x

z tymże Cort był lepiej wykonany, choć żadna nie była w całości z litego drewna...

Macie jakieś propozycje, jakie gitary polecacie?

Dzięki za jakąkolwiek pomoc.
Awatar użytkownika
buashey
bluesman
bluesman
 
Posty: 222
Rejestracja: maja 4, 2011, 5:44 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Dziadek Władek » października 10, 2011, 8:48 pm

Ja bym szukał wśród Martinów i Tanglewoodów... Mam pozytywne doświadczenia z tymi "produktami".
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: buashey » października 10, 2011, 9:17 pm

niestety sensowne Martiny nie mieszczą się w moim budżecie... a Tanglewoody nie są sprzedawane w 3mieście choć jeszcze bardziej poszukam.
Awatar użytkownika
buashey
bluesman
bluesman
 
Posty: 222
Rejestracja: maja 4, 2011, 5:44 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: piotrkałuski » października 10, 2011, 9:43 pm

dowina bardzo fajne gitary
Awatar użytkownika
piotrkałuski
blueslover
blueslover
 
Posty: 471
Rejestracja: października 27, 2009, 12:09 am
Lokalizacja: kolbuszowa/kraków

Postautor: rocken » października 10, 2011, 9:46 pm

piotrkałuski pisze:dowina bardzo fajne gitary


Dowina jak najbardziej i można chyba jeszcze poszukać w tej kwocie jakiegoś Furcha.
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Postautor: piotrkałuski » października 10, 2011, 9:50 pm

tak furch tez ale niewiem czy w tej kwocie cos fajnego z furcha sie znajdzie
Awatar użytkownika
piotrkałuski
blueslover
blueslover
 
Posty: 471
Rejestracja: października 27, 2009, 12:09 am
Lokalizacja: kolbuszowa/kraków

Postautor: buashey » października 11, 2011, 8:25 pm

a może jakiś konkretny model z wyżej wymienionych firm Wam się jakoś przypadkiem bardziej przypodobał?
Awatar użytkownika
buashey
bluesman
bluesman
 
Posty: 222
Rejestracja: maja 4, 2011, 5:44 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Tomiszon » października 11, 2011, 8:35 pm

hej Błażej, w Corty bym się nie pakował bo to przeważnie dobre gitary na start tak w okolicach 1000 zł, w tym przedziale cenowym według mnie najfajniej wypadają nasi sąsiedzi zza południowej granicy - słowacka Dowina i czeski Furch, o których też wspomnieli poprzednicy co mnie nie dziwi.

Sam od paru miesięcy posiadam Dowinę Chardonnay DCES - LE, do kupienia za około 2000 zł właśnie, i jestem z niej ogromnie zadowolony, ma piękne klarowne dźwięczne brzmienie, i jest bardzo wygodna - a do tego ma na pokładzie BARDZO dobry pickup Fishmana. Choć warto dodać, że sprzedawcy na przykład nie podobało się to brzmienie, ale ja wiedziałem czego chcę i jestem zadowolony.
Awatar użytkownika
Tomiszon
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 970
Rejestracja: lutego 6, 2005, 5:25 pm
Lokalizacja: Gdynia/Kraków

Postautor: buashey » października 11, 2011, 9:05 pm

dzięki Tomek, będę musiał bardziej zapoznać się z tą marką. Wiesz może czy gdzieś w 3mieście ją i Furcha sprzedają?
Awatar użytkownika
buashey
bluesman
bluesman
 
Posty: 222
Rejestracja: maja 4, 2011, 5:44 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Tomiszon » października 11, 2011, 10:36 pm

hmm wydaje mi sie ze furch powinien byc w gamie w Gdańsku, powinny też bydzi w ambit-music w Gdyni, ale głowy nie dam
Awatar użytkownika
Tomiszon
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 970
Rejestracja: lutego 6, 2005, 5:25 pm
Lokalizacja: Gdynia/Kraków

Postautor: mickiewicz jr. » października 12, 2011, 10:46 am

Hej. Polecam gitary Epiphone z serii "Masterbild" tak tak, epiphone. doskonała robota, niesamowite brzmienie, napewno przeskakują te najtańsze furchy i martinki. używanego kupiłem za 1400 zł, ale rzadko się zdarzają , nowe 2-2,5k.
Awatar użytkownika
mickiewicz jr.
DatMistrz
DatMistrz
 
Posty: 2758
Rejestracja: listopada 11, 2005, 3:21 pm
Lokalizacja: Leszno/Wrocław

Postautor: buashey » października 12, 2011, 9:57 pm

super, dzięki wielkie! Może do końca października uda mi się coś wybrać po sprawdzeniu każdego możliwego sklepu w 3 mieście :)
Awatar użytkownika
buashey
bluesman
bluesman
 
Posty: 222
Rejestracja: maja 4, 2011, 5:44 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: sahel » października 18, 2011, 3:55 pm

Polecam ogranie gitar Crafter. Jakiś czas temu miałem podobny problem i po wielu próbach wybrałem model GAE27/N.
Piotr Kosiński
Awatar użytkownika
sahel
bluesman
bluesman
 
Posty: 396
Rejestracja: stycznia 5, 2007, 12:07 pm
Lokalizacja: W-wa Stara Miłosna

Postautor: buashey » grudnia 28, 2011, 11:38 pm

trochę czasu minęło, ale dopiero teraz mogę wziąć się poważnie za szukanie swojej wymarzonej (jak na razie) gitary. I teraz sobie tak myślę, czy nie lepiej by było kupić gołego akustyka i osobno (lepszego niż w oryginale) pickupa i zamontować u autoryzowanego lutnika (np w sklepie, jeśli będzie taka możliwość by nie tracić gwarancji)? Suma sumarum powinno być trochę taniej niż w komplecie, ale nie znam praktyki konstruowania gitar bez i z pickupami, czy jest jakaś różnica i czy to będzie miało jakiś szczególny wpływ na brzmienie itp?

Drugie pytanie czy odważyliście się kiedyś kupić gitarę bez wcześniejszego jej wypróbowania? Wiadomo - instrument rzecz bardzo osobista. Pytam, bo niestety na północy nie ma takiego szerokiego wyboru i nie ma możliwości sprawdzenia paru znakomitych marek.

Dzięki from the mountain! :wink:
Awatar użytkownika
buashey
bluesman
bluesman
 
Posty: 222
Rejestracja: maja 4, 2011, 5:44 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: rocken » grudnia 29, 2011, 9:42 am

buashey pisze:Drugie pytanie czy odważyliście się kiedyś kupić gitarę bez wcześniejszego jej wypróbowania? Wiadomo - instrument rzecz bardzo osobista. Pytam, bo niestety na północy nie ma takiego szerokiego wyboru i nie ma możliwości sprawdzenia paru znakomitych marek.


Ryzykowane kupowanie bez trzymania w rękach instrumentu.

Ci podobno nie robią problemów ze zwrotem w ciągu 30 dni od zakupu towaru.

http://www.thomann.de/pl/helpdesk_moneyback.html
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Postautor: TITO » grudnia 29, 2011, 12:14 pm

buashey pisze: I teraz sobie tak myślę, czy nie lepiej by było kupić gołego akustyka i osobno (lepszego niż w oryginale) pickupa i zamontować u autoryzowanego lutnika (np w sklepie, jeśli będzie taka możliwość by nie tracić gwarancji)? Suma sumarum powinno być trochę taniej niż w komplecie, ale nie znam praktyki konstruowania gitar bez i z pickupami, czy jest jakaś różnica i czy to będzie miało jakiś szczególny wpływ na brzmienie itp?

Dzięki from the mountain! :wink:


Nie radzę!!!
Ja mam podobny problem. Mam całkiem dobre pudło, które na scenę muszę zwyczajnie nagłośnić. Każda nieinwazyjna przystawka - pickup (nawet te z górnej półki) nie tylko nie oddają brzmienia tej gitary, ale wręcz robią z niej elektryka. Nie próbowałem wprawdzie jeszcze pickupów aktywnych - bo nie spotkałem w żadnym sklepie - a takowe są. Natomiast zamontowanie systemu piezo z equalizerem to już spora ingerencja lutnicza. Można zamontować proste piezo (około 300zł) - jedno wiercenie przy mostku, drugie na gniazdo jacka - mnie prawdopodobnie to czeka! Jednak jakbym mógł cofnąć czas wybrałbym zdecydowanie elektroakustyka.
Pozdrawiam!
Nie ma nic piękniejszego niż gitara...
chyba, że dwie!
Awatar użytkownika
TITO
blueslover
blueslover
 
Posty: 781
Rejestracja: stycznia 26, 2011, 12:51 pm
Lokalizacja: White Plums Town

Postautor: dzetro » grudnia 30, 2011, 10:11 am

Nie jest tansze, dobra elektronika kosztuje 500 zl a wyzej. Jest to rozwiazanie w przypadku ze masz naprawde dobrego akustyka z litego drewna. Ja do wszyystkich swoich instrumentow dodawalem elektronike bo kupilem instrumenty ktore standardowo nie sprzedaja sie w wersji elektroakustycznej (Art Lutherie AMI, Harmony Stella 12 strunowa z roku 1968) Dodawalem elekronike LR Baggs element active, niewymaga praktycznie zadnego robienia dziur do gitary i jestem bardzo zadowolony z brzmienia (ma tylko galke volume, dla mnie wystarcza, korekcje ustawiam na piecu)
Inaczej co dotyczy kupowania przez internet, to ja Art lutherie kupilem u Thomann, Stelle poprzez Ebay ze Stanow, i rezofonika Dean poprzez ebay z Niemiec. Ale muszys wiedziec co chces. U dobrej marki praktycznie nie istnieje ryzyko zlej sztuki. Ja jestem ze wszystkich swoich instrumentow zadowolony. Tutaj zdjecia http://www.retroblues.net/?page=galerie ... 39&lang=cz
Kocham bluesa, swoja zone, corke i wszystkich ludzi z wrazliwa dusza. www.retroblues.net
Awatar użytkownika
dzetro
bluesman
bluesman
 
Posty: 294
Rejestracja: kwietnia 30, 2007, 8:36 pm
Lokalizacja: Hlucin, Czechy

Postautor: buashey » marca 20, 2012, 11:31 am

Po wielu testach, dotykach i macaniach wybór padł na Furcha D-20 z cutawayem. Potężne, pełne brzmienie, mogę powiedzieć, że zakochałem się od pierwszego uderzenia w struny. Konkurencją dla niej był Furch S-40 (jumbo), ale tylko dlatego, że nie funkcjonowałem zbyt dobrze po świętowaniu koncertu Otisa poprzedniego dnia i głowa nie mogła podjąć decyzji ;) Jednak finalnie posłuchałem głosu serca i zwiększyłem trochę budżet. Ale dzięki świetnej, fachowej i zorientowanej na klienta obsłudze w sklepie Ada-Music w Warszawie, oprócz rad dostałem trochę gratisów i zniżek i budżet nie został tak bardzo nadwyrężony :) Bardzo polecam ten sklep, każda gitara była zadbana przez nich jakby to były ich własne gitary. A niestety w innych sklepach (a zwiedziłem ich trochę w ostatnim czasie, i w Trójmieście i w Warszawie), nie było już tak różowo. Jeden koleś na moich oczach w sklepie Pasja w W-wie wręcz prawie jedną gitarę zniszczył o tom-tom zdejmując ją dla mnie ze ściany...

Jeśli chodzi o elektronikę to kiedyś wstawię aktywną, mało inwazyjną. Niedługo przetestuję jeden, ekonomiczny patent, który zachwala sprzedawca-gitarzysta ze sklepu Presto i mogę później napisać czy warto.

Dzięki wielkie wszystkim za rady, bardzo one mi pomogły w wyborze i zorientowaniu się czego powinienem szukać!
Awatar użytkownika
buashey
bluesman
bluesman
 
Posty: 222
Rejestracja: maja 4, 2011, 5:44 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Marcind » czerwca 16, 2013, 8:02 pm

warto szukać w sklepach muzycznych, tak na przyszłość, też tak dorwałem moją gitarę basową :) pzdr
Marcind
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 9
Rejestracja: maja 31, 2013, 12:22 am


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Instrumenty muzyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 149 gości

cron