trzeszczący Picguard w Stracie

zapytania, porady itp.

Moderator: mods

trzeszczący Picguard w Stracie

Postautor: andrzej-blues » października 14, 2010, 9:51 pm

Coś dziwnego z moim stratem--zmieniłem cały pickguard kompletny (3x single poty ) --miał byc od strata MiM 91--brzmi bardzo fajnie --ale z czasem zacząłem słyszeć trzaski podczas grania --w końcu doszedłem skąd te trzaski pochodzą--dla mnie to b. dziwne ale one pochodzą od pocierania palcami prawej ręki o pickguard poniżej singli neck i midle gdzie oczywiscie podpieram prawą rękę --palce podczas granie--normalnie chyba jak każdy--no i w czasie gry te palce przesuwają sie po płytce i to powoduje trzeszczenie we wzmaku-- oczywiscie przesuwałem tylko palcami nie grając i to trzeszczenie powstaje w trackie pocierania--przesuwania i jest skumulowane tylko w tym obrębie--dla mnie to b. dziwne--moze w trakcie pocierania powstają jakieś prądy--nie mam pojęcia--może ktoś spotkal sie z czyms takim i wie jak to zlikwidiwać bo moje doswiadczenie jest tu malutkie-- ( ps. oczywiscie odkrecilem plytke czy tam nie podwinely sie kable czy cos ale na oko wszystko w porządku )
pozdeawiam
andrzej-blues
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 98
Rejestracja: września 27, 2008, 7:27 pm
Lokalizacja: wieliczka

Postautor: leszekblues » października 14, 2010, 10:04 pm

miałem to ale nie przenosiło sie na układ elektryczny
podklej płytke od spodu takim sreberkiem jk od czekolady hehehehe
płytki sa wyklejane folią albo tylko tam gdzie sa potki albo te z cs na całej powierzchni iemalże
moze cos pomoże nnie wiem
leszekblues
 

Postautor: andrzej-blues » października 15, 2010, 7:40 am

Po dokladnym sprawdzeniu okazuje się że to nie tylko płytka--ten sam nieporzšdany efekt trzasków we wzmacniaczu ( nie sš to jakieœ głosne trzaski ale jednak słyszalne podczas grania )powstaje po Energicznym dotykaniu strun i mostka--przy delikatnym kladzeniu reki na mostku czy strunach nie ma tego efektu--wnioskuję że musi byc jakieœ przebicie do masy--co z tym zrobić ?? jak posprawdzac gdzie jest to przebicie jesli tak jest rzeczywiœćie ?
andrzej-blues
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 98
Rejestracja: września 27, 2008, 7:27 pm
Lokalizacja: wieliczka

Postautor: leszekblues » października 15, 2010, 1:36 pm

tak
to z masą sprawa
leszekblues
 

Postautor: druciki » października 21, 2010, 7:51 am

To zimne luty w układzie elektrycznym. Trzeba wszystko porządnie polutować. Rozważ oddanie gitary do lutnika lub innego fachowca, który umie dobrze się posługiwać lutownicą.
-= low power tweed twin =-
druciki
bluesman
bluesman
 
Posty: 253
Rejestracja: stycznia 13, 2008, 5:07 am


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Instrumenty muzyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 223 gości

cron