Dziwne pytanie do elektronika

zapytania, porady itp.

Moderator: mods

Dziwne pytanie do elektronika

Postautor: andrzej-blues » kwietnia 1, 2010, 7:50 pm

Hybrydowy wzmacniacz na dwu lampach na preampie chyba Ecc83 i tranzystorowej koncówce 100Wat na 4 om ( zaznaczam ze nie bardzo sie na tym zam ale szukam porady ktos inny moze zrobi ) --taki sobie wzmaczek --do niego dobra gitara na hambach PRS i przester lampowy blackstara terz na ECC 83---o co chodzi--przez przypadek próbując podlaczyc do tego wzmaka kompa coby cwiczyc sola do podkladów z yutuba ( wczesniej mialem wzmak z wejsciem CD --Ldm nie ma takiego gniazda ) podlaczylem kompa do pęli efektów do wejscia Send -6dB- i podkład poszedł jak na normalnym wejsciu CD w innym wzmaku ( na return nie dział ) --do czego zmierzam i o co chodzi---chodzi o brzmienie gitary na solo i oczywiscie na przesterze z blackstara--brzmienie zostało bardzo wyostrzone --trzeba było odjac treble i midle na wzmaku--i sciszone--ALE bardzo fajne --powstała jakby nowa o wiele fajniejsza barwa--brzmienie tego przesteru--bardziej santanowskie lekko pudełkowate ale no takie b. rasowe z lepszym przebiciem---to brzmienie powstaje wlasnie po podlaczenie wzmaka w Send petli==prubowalemregulowac na wzmaku ( bez podlaczenie kompa) dodajc duzo treble midle zmniejszajac bass--ale tego nie moge uzyskac--jesli ktos kojarzy o co chodzi i jak mozna uzyskac podobny efekt brzmienie solo z tego wzmaka bez podlaczania kompa tylko w inny sposob coby mozna normalnie wyciagnac to brzmienie niech poradzi-- dzieki i przepr. że tak długo
andrzej-blues
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 98
Rejestracja: września 27, 2008, 7:27 pm
Lokalizacja: wieliczka

Postautor: andrzej-blues » kwietnia 1, 2010, 7:57 pm

oczywiscie ma być--to brzmienie powstaje po podłączeniu Kompa w Send
andrzej-blues
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 98
Rejestracja: września 27, 2008, 7:27 pm
Lokalizacja: wieliczka

Postautor: andrzej-blues » kwietnia 3, 2010, 8:30 am

Wiem ze to nielatwy temat--dodam jeszcze że na moje ucho jest cos jakby to podlaczenie kompa wyłączalo koncowke i jakby tylko na preampie szedł--głsnosc wzmaka spada o ok. 70 % a brzmienie gitary jakby traciło bass--trzeba obcinac treble i middle wtedy jest super--lub moze to podlaczenie oslabia koncówke i wiecej gra preamp ??? czy to mozliwe ???
andrzej-blues
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 98
Rejestracja: września 27, 2008, 7:27 pm
Lokalizacja: wieliczka

Postautor: filsek » maja 6, 2010, 9:38 pm

Prawdopodobnie chodzi o to, że pomijasz końcówkę mocy, co jest dość oczywiste przy podłączaniu wzmacniacza z pętli efektów do wejścia do kompa.
Oczywiście o ile dobrze Cię zrozumiałem. Jasny Twój post do końca nie był, ale mam nadzieję że dobrze się kieruję.
Co następuje, nie ma opcji żebyś uzyskał pełną moc, skoro pomijasz końcówkę mocy(tak działa pętla efektów, wpinasz efekty pomiędzy preamp a końcówkę). Jedyna opcja, to jest podłączyć kompa do czegoś na rodzaj "recording out" albo "direct out". Jeśli tego nie masz, pozostaje mikrofon.
Polecam poszukać artykułów w internecie o podstawowych konstrukcjach wzmacniaczy. Jak działają pętle efektów i takie tam. Bardzo przydatne i niezbędne jeśli mamy trochę więcej kostek niż tylko fuzz czy co tam kto depcze.
Jeśli się mylę, niech mnie poprawią, jeśli pomogłem, to bardzo się cieszę.
filsek
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 25
Rejestracja: sierpnia 27, 2008, 7:52 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: andrzej-blues » maja 7, 2010, 7:19 am

wiem ze namieszałem--po prostu bardzo podoba mi sie brzmie nie gitary z kanału Drive we wzmacniaczu--nie podłšczam zadnych kostek--wtedy gdy komputer z którego puszczam podklad do grania solo jest również podłaczony do tego samego wzmacniacza ale jest wpiety (dziwne ) w gniazdo send petli efektów---gitara jes wlaczona klasycznie w gniazdo Guitar imput----gdy np odlacze kompa czyli wyjme jacka z gniazda send petli gitara gradużo glosniej ale juz nie tak ladnie bluesowo--ma taki sobie klasyczny przesterek--jednak gdy koputer jest podlaczony w send--gitara gra ciszej a przester nabiera innej b. fajnej charakterystyki---chodzi mi o to co powoduje takie fajne brzmienie--wiadomo ze wlaczenie komputera --muzyki w send--czyli to pewnie oddzialowuje też na kanal drive wzmacniacza lub koncowka inaczej pracuje---i w jaki sposób zastepczy--czyli bez podlaczania kompa lecz czegos innegpo lub w inny sposob moznaby uzyskac podobny efekt brzmienia giatry drive na scenie

dzieki
andrzej-blues
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 98
Rejestracja: września 27, 2008, 7:27 pm
Lokalizacja: wieliczka

Postautor: el.guitar » maja 7, 2010, 10:22 am

andrzej-blues, piszesz w bardzo zawiły sposób. Trudno jednoznacznie wywnioskować o co naprawdę Ci chodzi.

Z tego co ja zrozumiałem, to podłączasz gitarę do pieca w input i wyjście karty dźwiękowej kompa do wejścia return pętli. Takie podłączenie powinno wyłączyć preamp i z głośnika słychać by było tylko komputer.

Druga opcja, o której pisał filsek, czyli podłączenie send pętli efektów do wejścia karty dźwiękowej w celu nagrywania / odtwarzania za pośrednictwem kompa i głośników komputerowych. Wtedy ze wzmacniacza słychać tylko gitarę, a na kompie masz sygnał z gitary przetworzony przez preamp, ale nie przez końcówkę.

Jak tak wczytuję się w twoje wypowiedzi, to dochodzę do wniosku, że po prostu coś pomieszałeś:
andrzej-blues pisze:wtedy gdy komputer z którego puszczam podklad do grania solo jest również podłaczony do tego samego wzmacniacza ale jest wpiety (dziwne ) w gniazdo send petli efektów

Gniazdo send to wyjście, a nie wejście. Nie powinno się podłączać tam zewnętrznych źródeł sygnału.
Awatar użytkownika
el.guitar
blueslover
blueslover
 
Posty: 757
Rejestracja: sierpnia 25, 2005, 7:04 pm
Lokalizacja: Dobrzyca (k.Pleszewa)

Postautor: andrzej-blues » maja 7, 2010, 4:33 pm

jeszcze raz powoli---
1. Jest komputer który jest podlaczony do wzmacniacza hybrydowego LDM VGA 160 w gniazo petli efektow Send--i w takim podlaczeniu odtwarzam muzyke z kompa--podklady--na tym wzmacniaczu--czyli gra glosnik wzmacniacza ( moze nie powinno ale gra )

2. jest gitara podlaczona do tego samego wzmacniacza LDM klasycznie w wejscie guitar Imput---i gra --jest wlaczony Drive

3. O co mi chodzi---w tym ukladzie gdy jest do wzmacniacza podlaczona i gitara i komputer --gitara gra niż wtedy gdy komp nie jest podlaczony o brzmienie na drive jest b. ładne inny rodzaj przesteru---

Pytanie--- co sie takiego dzieje że jest takie fajne brzmienie w tym ukladzie i jak to uzyskać bez kompa ---co innego np. wlozyc w send zeby w warunkach koncertowych mozna to
brzmienie uzyskac--przecierz kompa nie bede bral na koncert czy prubę
andrzej-blues
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 98
Rejestracja: września 27, 2008, 7:27 pm
Lokalizacja: wieliczka


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Instrumenty muzyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 119 gości

cron